Zavrieť

Porady

..vysťahovať pod most..

...originál...
..prosím vás, milí poraďáci o radu..moja známa počas manželstva kúpila s , teraz už exmanželom , byt, v ktorom on vôbec nebýval, ale pri rozvode manželstva tvrdil, že peniaze mu dala jeho matka a za tie bol byt kúpený. Zdokladovanie síce dokázalo, že peniaze boli spoločné ale byt aj tak prehrala a bola povinná vyplatiť exmanželovi väčší obnos peňazí. Je nezamestnaná, peniaze nemá a ani nemá kam s deťmi ísť a teraz dostala exekučný príkaz na vysťahovanie sa do jedného mesiaca..len niet kam sa vysťahovať. Tak by som chcela vedieť,či je to možné, aby matku s deťmi vysťahovali pod holé nebo.Pretože získať nejakú strechu nad hlavu nie je možné ani pomocou sociálky, ani mestského úradu.Čo sa dá robiť?...ďakujem za vaše rady..

..upravujem, počas "vyšetrovania" som zistila, že vlastne byt je jej,má ho aj prepísaný, po BSM,kde ho získala a má exmanžela vyplatiť,čo sa nedá, lebo nemá peniaze a tu začína celý problém...
Naposledy upravil pepsikova : 23.06.09 at 13:25
Usporiadat
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

Pepsikova, ak tam vidíš machinácie, neodkladne je nutné obrátiť sa na nadriadených pre sudcov a exekútorov a to je ministerstvo spravodlivosti. Aby to bolo čo najrýchlejšie, postačí aj telefonicky, alebo súrnym mailom sa obrátiť s touto vecou, aby okamžite z úrovne ministerstva konali. Len nie na Komoru exekútorov, aspoň zatiaľ.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Ako pokračuje tento problém? Pohli ste sa v niečom?
0 0
zeron zeron

zeron je offline (nepripojený) zeron

...môj názor na túto tému: myslím, že zadávateľka si pletie dojmy s pojmami. Niečo u kamošky videla, nejaké LV, nejaký exekučný príkaz a urobila z toho túto omeletu. V prvom rade si treba uvedomiť, že manželka je VLASTNÍČKOU BYTU!!! T.z. nemôžu ju vysťahovať. Keďže dlží peniaze, tak exmanžel požiadal exekútora o vymoženie PEŇAŽNEJ ČIASTKY A NIE NEPEŇAŽNÉHO PLNENIA, KTORÉ PREDSTAVUJE VYPRATANIE NEHNUTEĽNOSTI!!!!!!!!!! Neexistuje, aby mne ako veriteľovi niekto dlžil peniaze a ja ho dám vysťahovať z domu!!!! To je predsa dosť nelogické, nie? Ak mi dlží peniaze, môžem žiadať len peniaze a nič iné - teda v tomto prípade, lebo existujú aj výnimky, ale to sa tohto netýka. Exmanžel môže dať návrh na predaj nehnuteľnosti, pretože z príspevkov je jasné, že iný spôsob uspokojenia jeho pohľadávky neprichádza do úvahy, pretože exmanželka nepracuje= nemá príjem a zrejme ani nič iné nevlastní. Keďže realitka povedala, že sa s tým momentálne nedá nič robiť, predpokladám, že exekútor zriadil exekučné záložné právo na byt. Avšak stále sa dá s ním dohodnúť, či už na vyplatení sumy, alebo dohode na splátkovom kalendári a pod. Odklad exekúcie nič nevyrieši, iba sa tým stratí čas. Takže treba konať. Možností je viac a nechápem, prečo od januára dotyčná nič nerobila. Azda si myslela, že sa na to zabudne alebo čo? Buď zoženie peniaze na vyplatenie svojho záväzku alebo sa byt bude musieť predať a z toho sa exmanžel vyplatí. Ak bude čakať, tak naozaj môže dôjsť aj k exekučnej dražbe a potom jej zostane omnoho menej peňazí z predaja bytu, ak vôbec nejaké!!!!
0 0
evkap. evkap.

evkap. je offline (nepripojený) evkap.

dobry den chcela by som vas poprosit o pomoc.
obdrzala som exekucny prikaz /ja som rucitel/. zablokovali mi osobny ucet. som najomca druzstevneho bytu /nemam ho v osobnom vlastnictve/ chcela by som sa spytat ci tento byt podlieha exekucii, popripade ci ho viem zachranit aby mi to nezobrali. ci sa to da niako prepisat, alebo ho zpenazit. ci to nie je trestny cin ak nieco vykonam. dakujem.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

evkap. Pozri príspevok
dobry den chcela by som vas poprosit o pomoc.
obdrzala som exekucny prikaz /ja som rucitel/. zablokovali mi osobny ucet. som najomca druzstevneho bytu /nemam ho v osobnom vlastnictve/ chcela by som sa spytat ci tento byt podlieha exekucii, popripade ci ho viem zachranit aby mi to nezobrali. ci sa to da niako prepisat, alebo ho zpenazit. ci to nie je trestny cin ak nieco vykonam. dakujem.
Nie, byt ti nemožu zobrať nakoľko nieje tvojím majetkom a čo sa týka druhej otázky- Áno možeš dať prepísať členské práva k bytu na inú osobu, ale je to zbytočné lebo kým ho niekto neodkúpi do OV, tak stále to je jedno- nieje tvoj majetok...
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Nie som si celkom ista, ale myslim si, ze keby sa exekutor rozhodol, moze dat exekuciu na tvoj podiel na druzstevnych pravach, t. j. de facto "zalozne pravo" na byt.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

ak spísali dohodu o vysporiadaní BSM, kde sa zaviazala vyplatiť sumu za odstúpenie podielu na byte, smola. Je povinná to zaplatiť... bola to dohoda. Ak o vysporiadaní BSM rozhodoval súd, tam bolo bojisko na dokazovanie. Po nadobudnutí právoplatností bola povinná platiť. Ak zobrala na vyplatenie pôžičku... banka chce svoje peniaze.
Ak sa už nebude dať dohodnúť ani s exekútorom, ktorý sám určuje spôsob vymáhania pohľadávky, príde najhoršia možnosť.
Naposledy upravil Flinstone : 28.07.09 at 12:12
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Flinstone Pozri príspevok
ak spísali dohodu o vysporiadaní BSM, kde sa zaviazala vyplatiť sumu za odstúpenie podielu na byte, smola. Je povinná to zaplatiť... bola to dohoda. Ak o vysporiadaní BSM rozhodoval súd, tam bolo bojisko na dokazovanie. Po nadobudnutí právoplatností bola povinná platiť. Ak zobrala na vyplatenie pôžičku... banka chce svoje peniaze.
Ak sa už nebude dať dohodnúť ani s exekútorom, ktorý sám určuje spôsob vymáhania pohľadávky, príde najhoršia možnosť.
Flistone, reagoval si na stary prispevok. Aktualny problem je prispevok od evkap.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

Lianka Pozri príspevok
Flistone, reagoval si na stary prispevok. Aktualny problem je prispevok od evkap.
všimol som si to neskoro, že som bol prekliknutý na nesprávnej strane
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Flinstone Pozri príspevok
všimol som si to neskoro, že som bol prekliknutý na nesprávnej strane
Neboj, nič sa nedeje...mesiac je krátka doba...niektorí reagujú na príspevky spred troch rokov...
0 0
evkap. evkap.

evkap. je offline (nepripojený) evkap.

dakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať