Zavrieť

Porady

Daňová kontrola zo závislej činnosti.

Máme ohlásenú daňovú kontrolu zo závislej činnosti za rok 2006. Čo zvyknú kontrolovať ? Daňové bonusy, vyhlásenia na nezdaniteľnú položku... . Máte niekto s tým skúsenosť ? Díky
Usporiadat
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Kontrola bola u nás ukončená, obišlo sa to len symbolickou pokutou 3 eurá, takže som rada , že sa mi podarilo nakoniec obhájiť svoju prácu. Chcem len zdôrazniť a pripomenúť mzdárom , aby si dávali veľký pozor na všetky tlačivá , ktoré vydávajú zamestnancom a ktoré dávajú zamestnanci zamestnávateľovi. Nech sú všade podpisy, správne dátumy a všetky položky správne vyplnené.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

IVEB Pozri príspevok
Kontrola bola u nás ukončená, obišlo sa to len symbolickou pokutou 3 eurá, takže som rada , že sa mi podarilo nakoniec obhájiť svoju prácu. Chcem len zdôrazniť a pripomenúť mzdárom , aby si dávali veľký pozor na všetky tlačivá , ktoré vydávajú zamestnancom a ktoré dávajú zamestnanci zamestnávateľovi. Nech sú všade podpisy, správne dátumy a všetky položky správne vyplnené.
Teším sa s tebou, že Ti kontrola vďaka tvojej šikovnosti dopadla dobre
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

K tým správnym dátumom v tlačivách na mzdovej učtárni sa chcem s vami poradiť, lebo vždy keď vypĺňam tlačivo "Vyhlásenie na zd. príjmov..." tak na III. str. je oddiel IV "Zmena zamestnávateľa".... nastala ku dňu ..... .
Ak napríklad zamestnanec končí PP 31.7.09, tak zmena nastala ku dňu 31.7.09 alebo 1.08.09?
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Ja som dávala dátum ukončenia PP.
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

zmena je k 1.8.2009 nakolko 31.7.2009 ešte bola zamestnancom.
0 0
milka1619 milka1619

milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

Ak ukončí PP napr. 13.07.2009? Aký dátum dopísať do vyhlásenia - zmena zamestnávateľa ...?
0 0
Kolejová Kolejová

Kolejová je offline (nepripojený) Kolejová

Zmena nastala ku ďalšiemu dňu 14.7.2009
0 0
milka1619 milka1619

milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

Vyhlásenie k dani ......, časť IV. zmena zamestnávateľa ..... pri ukončení PP - správne uvádzanie dátumu :

- ak zamestnanec ukončí PP napr. 13.08.2009- a nezdaniteľnú časť základu dane na daňovn. si uplatní u svojho posledného zamestnáv. poslednykrát za 8/2009, tak zmena zamestnávateľa .... nastala ku dňu 1.09.2009. Je to odkonzultované s daňovou metodičkou a tak je to správne. ( v literatúre sa uvádzajú dátumy skonč.PP)
0 0
Martina12345 Martina12345

Martina12345 je offline (nepripojený) Martina12345

Skoro po 3 mesiacoch dopadla kontrola dobre bez jedinej chybičky !!! Najprv si z nášho pc vybrali zoznam asi 100 prac. zmlúv a dohôd ( nakoľko chceli nejaký zoznam a náš program to nevie )- ked sme im to odovzdali 100 zmlúv , tak si nechali iba 20 zmlúv. Chceli prehľady, ročné hlásenia, výpisy z banky, podpísané mzdy-mincovku, mzdové listy+ zápis z kontroly zo soc. poisťovne, ktorý sme mali tiež v roku 2006- tiež ok. Už čakáme iba na správu. Tak super ! Aspoň ma to potvrdzuje že robím dobre, len keby môj šéf, to vedel lepšie oceniť....
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Martina12345 Pozri príspevok
Skoro po 3 mesiacoch dopadla kontrola dobre bez jedinej chybičky !!! Najprv si z nášho pc vybrali zoznam asi 100 prac. zmlúv a dohôd ( nakoľko chceli nejaký zoznam a náš program to nevie )- ked sme im to odovzdali 100 zmlúv , tak si nechali iba 20 zmlúv. Chceli prehľady, ročné hlásenia, výpisy z banky, podpísané mzdy-mincovku, mzdové listy+ zápis z kontroly zo soc. poisťovne, ktorý sme mali tiež v roku 2006- tiež ok. Už čakáme iba na správu. Tak super ! Aspoň ma to potvrdzuje že robím dobre, len keby môj šéf, to vedel lepšie oceniť....
Super Maťka, blahoželám...
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ahojte, vedeli by ste mi povedat z vasich skusenosti ci chodia casto na kontroly zo zav.cinnosti,a kolko rokov dozadu asi kontroluju? Ide o to, ze fungujeme ako firma uz od r.2004 a mali sme jednu kontrolu v r.2006 na učtovnictvo,a dph,ale na vyhlasenia a tieto ostatne veci sme este kontrolu nemali. Maju tonejako stanovene, ze napr. do 10 rokov musia ist ku kazdemu na kontrolu, alebo nemusia prist vôbec aj viac ako 10 rokov???
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Zažila som vždy len kontrolu po prvom, resp. druhom roku "existencie" zamestnancov s príjmom zo závislej činnosti vo firme. Skontrolovali aktuálne bežiaci a roky pred. Viackrát sa kontrola neohlásila (ani po 10-tich a viac rokoch).
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Paula, dakujem velmi pekne za nazor.
Ak by sa este niekto pridal, budem rada.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

nikulik Pozri príspevok
Paula, dakujem velmi pekne za nazor.
Ak by sa este niekto pridal, budem rada.
kolko máte zamestnancov ? Lebo v menších firmách špeciálne kontroly z DU už asi nebývajú. Daň zo závislej činnosti je súčasťou komplexnej kontroly dane z príjmu.
Robím mzdy a JU takmer 20 rokov (menšie firmy) a žiadnu samostatnú kontrolu na mzdy som nemala.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

mame 10 zamestnancov. Dakujem za nazor, ja len som sa pytala preto ze este od vzniku r.2004 sme na toto kontrolu nemali a ked sme kontrolu mali tak na zav.činnost nie.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Niekoľko rokov späť - nepamätám presne koľko - boli samostaní kontrolóri na daň zo závislej činnosti, párkrát boli aj mne na kontrole. Ale teraz DÚ nezamestnávajú kontrolórov na túto daň, daň zo záv. činnosti sa kontroluje spolu s kontrolou dane z príjmu.
2 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

dakujem tamila
a este jednu otazocku, ak pride kontrola do firmy, tak kolko rokov spätne kontroluju? tak max.5 ci aj viac?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

nikulik Pozri príspevok
dakujem tamila
a este jednu otazocku, ak pride kontrola do firmy, tak kolko rokov spätne kontroluju? tak max.5 ci aj viac?
Päť rokov od nasledujúceho roka po daňovom priznaní, takže napr. rok 2006 môžu kontrolovať do konca roka 2011.
1 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Dakujem vam velmi velmi pekne.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať