Zavrieť

Porady

Zápočet rokov

ajka ajka

ajka je offline (nepripojený) ajka

Prosím o radu:

Skrátený prac. úväzok napr. na 3 hoďky denne, ak zamestnanec nemá iný prac. pomer rátam normálne do opracovaných rokov však? Alebo sa mýlim?
Usporiadat
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ďakujem pekne, idem to hneď dať doporiadku.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Trošku , ale ak tu zmenu nahlásim do SP na RLFO, tak sa tam vypisuje dátum vzniku zmeny. Tam mám dať dátum kedy bol zánik poistenia po oprave, alebo dnešný dátum kedy som na to prišla?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

nikulik
Trošku , ale ak tu zmenu nahlásim do SP na RLFO, tak sa tam vypisuje dátum vzniku zmeny. Tam mám dať dátum kedy bol zánik poistenia po oprave, alebo dnešný dátum kedy som na to prišla?
Dátum zmeny, teda 2.5.06.Dnešný dáš na dátum vyhotovenia.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ďakujem hodná víla. Pekný den prajem...
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ešte by som poprosila o radu ohľadom pracovnej neschopnosti, ktorá sa uvádza v zápočtovom liste. Uvádza sa od 1. dňa keď je zamestnanec na PN-ke alebo až to obdobie ktoré prepláca SP??
A ešte jedna vec. Veta začína: Prehľad pracovných neschopnosti.............spadajúcich do obdobia...atd. Čo je namiesto tých bodiek? Meno pracovníka?
0 0
Ingrid G. Ingrid G.

Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

nikulik
Ešte by som poprosila o radu ohľadom pracovnej neschopnosti, ktorá sa uvádza v zápočtovom liste. Uvádza sa od 1. dňa keď je zamestnanec na PN-ke alebo až to obdobie ktoré prepláca SP??
A ešte jedna vec. Veta začína: Prehľad pracovných neschopnosti.............spadajúcich do obdobia...atd. Čo je namiesto tých bodiek? Meno pracovníka?
Do zápočtového listu sa uvádza PN od 1. dňa práceneschopnosti.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

nikulik
A ešte jedna vec. Veta začína: Prehľad pracovných neschopnosti.............spadajúcich do obdobia,.atd. Čo je namiesto tých bodiek? Meno pracovníka?
Aj na tu citovanú otázku mi viete odpovedať??
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Áno meno pracovníka
0 0
rozina48 rozina48

rozina48 je offline (nepripojený) rozina48

Dobry den stratil sa mi zapocet rokov, kde by som zohnala nahradny doklad o odpracovanych rokoch ked firma zanikla?
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
rozina48 Pozri príspevok
Dobry den stratil sa mi zapocet rokov, kde by som zohnala nahradny doklad o odpracovanych rokoch ked firma zanikla?
Ja by som zašla na pobočku Sociálnej poisťovne. Ak si mala zápočtový list, pri skončení PP Ti mal zamestnávateľ odovzdať na soc.poisťovňu evid.list dôch.zabezpečenia, kde je aj uvedený počet dní v prac.pomere.... skús... za opýtanie nič nedáš.
0 0
dušinka dušinka

dušinka je offline (nepripojený) dušinka

Na čo potrebuješ ten stratený zápočet? Skús upresniť, možno z praxe poradíme.
0 0
dušinka dušinka

dušinka je offline (nepripojený) dušinka

Lenka1979 Pozri príspevok
Ja by som zašla na pobočku Sociálnej poisťovne. Ak si mala zápočtový list, pri skončení PP Ti mal zamestnávateľ odovzdať na soc.poisťovňu evid.list dôch.zabezpečenia, kde je aj uvedený počet dní v prac.pomere.... skús... za opýtanie nič nedáš.

Presne takto som chcela reagovať, ale potom mi napadlo, že to môže byť aj starší zápočet, ktorý jej len chýba medzi dokladmi, dovolenku má v poriadku, potom sa netreba znepokojovať, len si preveriť v soc. poisťovni, či má v poriadku odpracované roky, či spomínaná firma odoslala evid.list dôchodkého zabezpečenia.
0 0
natana7861 natana7861

natana7861 je offline (nepripojený) natana7861

Chcela by som sa spýtať skúsenejších, ako je to so zápočtom teraz. Prijali sme zamestnanca a v zápočtovom liste z predchádzajúceho zamestnania má napísané odpracované roky len z toho posledného. Vraj sa to už teraz nespočítava od predchádzajúcich zamestnávateľov. Je to pravda? Ak áno kde by som našla o tom viac info. So zamestnancami moc skúseností nemám. Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

natana7861 Pozri príspevok
Chcela by som sa spýtať skúsenejších, ako je to so zápočtom teraz. Prijali sme zamestnanca a v zápočtovom liste z predchádzajúceho zamestnania má napísané odpracované roky len z toho posledného. Vraj sa to už teraz nespočítava od predchádzajúcich zamestnávateľov. Je to pravda? Ak áno kde by som našla o tom viac info. So zamestnancami moc skúseností nemám. Ďakujem
Koľko má rokov ten zamestnanec? ZL už nie je veľmi potrebný na určenie nároku.
Podľa ZP je to tak.
§103
(1) Základná výmera dovolenky je najmenej štyri týždne.

(2) Dovolenka zamestnanca, ktorý do konca príslušného kalendárneho roka dovŕši 33 rokov veku, je najmenej päť týždňov.
1 0
natana7861 natana7861

natana7861 je offline (nepripojený) natana7861

cca 56
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

natana7861 Pozri príspevok
cca 56
Tam je to už jednoznačne, že nárok je na 5 týždňov.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ZL mu môžeš vystaviť, ale vystavíš len za čas, ktorý odpracuje u vás.
0 0
natana7861 natana7861

natana7861 je offline (nepripojený) natana7861

Ďakujem veľmi pekne za radu
0 0
Madu123 Madu123

Madu123 je offline (nepripojený) Madu123

Pokiaľ zamestnanec nepriniesol zdokladovaný celý čas od skončenia štúdia, nerobila by som mu iný zápočet, len na tie roky, ktoré má odpracované u mňa. Ostatné zápočty by som mu vrátila v origináloch a poradila by som mu, aby si ich dobre uchoval.
0 0
Tatiana 1 Tatiana 1

Tatiana 1 je offline (nepripojený) Tatiana 1

Prosim vas, do celkovo odpracovanych rokov sa zapocitava aj neukonceny II. stupen vysokoskolskeho studia? Studoval tam 1,5 roka, pred poslednym semestrom skolu nechal.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať