Zavrieť

Porady

Vy sa pýtajte a my Vám budeme odpovedať

Zakladám novú tému pre menej skúsené, ale za to snaživé gazdinky, kde im my, viacej skúsené, odrastenejšie gazdinky poradíme. Pretože stihla som si tu všimnúť, že sa tu nájdu aj takí - také, ktoré nemajú pochopenie pre ne. Veď nie všetci spadli z neba múdri, že jóóó
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Hepi Pozri príspevok
Dnes som prišla na túto tému a nedá mi nezareagovať. Možno zo sociálnych dávok určite tieto vymoženosti nemajú. Sociálne dávky sú už v dnešnej dobe veľmi nízke na to, aby jazdili taxíkmi, aby chodili do reštaurácie na obed, alebo vôbec aby si zo soc.dávol dovolili ich nákladný život. Je to o niečom inom. To už je v nás, že si stále myslíme, aké vysoké dávky poberajú, ale skús jeden mesiac vyžiť z 300 € pre 4-člennú rodinu.
No kto a ako ...

Poniektorí sme o tom presvedčení o väčšine .
Tú menšinu ani neradno a nehodno ani spomínať ...

Ale inak ???

http://www.porada.sk/1533726-post7718.html
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Netreba zlozito, jednoducho upalim karamel v hrnci, urobia sa hrce, hodim nan kapustu, pripadne trosku podlejem a pri duseni sa karamel rozpusti. :-)
0 0
majhar majhar

majhar je offline (nepripojený) majhar

Dakujem za odpoved. Ale myslela som skor obchod na slovensku, nie internetovy. Ale aj tak dik.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

po dlhsej dobe som robila babovku z toho isteho receptu ako obvykle... uz aj predtym sa mi nepodarila ale dnesna bola hotova katastrofa... chutovo je OK, ale ako vyzera nesla vybrat zo silikonovej formy az nakoniec povolila a uvolnil sa len stred... to chrumkave na povrchu ostalo vo forme

recept pouzivam takyto: 400g pr.cukru sa vymiesa do peny s 225g masla (davam do mikrovlnky rozpustit, cast je tekuta cast je velmi makka)... potom sa prida 350g polohr.muky, prasok do peciva, 2,5dcl mlieka, 4 vajicka ... premiesam este chvilu v mixeri, vylejem do formy a peciem 50 minut (kym neni sucha spajdla) ... necham vychladnut, t.j. kym sa neda forma chytit rukou... a snazim sa vyklopit...

kde robim chybu?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Nic si z toho nerob. Hlavne, ze bola babovka dobra. Vies kolko razy sme my jedli kolac z plechu lyzickou? Casom prides na finesy tej formy a babovka sa ti podari pekne vyklopit. Kde robis chybu, neviem, ja take formy nemam. Torty aj babovky peciem vo forme, ktora sa da z boku otvorit a spodok sa v pripade potreby da oddelit od formy nozom.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

na silikonovú formu nepomôže mokrá utierka ?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Silikonovú formu nemám, mám len obyčajnú formu .Ale pred tým, než vlejem do nej cesto , tak ju vytriem olejom a vysypem mukou(alebo strúhankou ).
0 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

Andreja nepíšeš či si formu natrela alebo nie .ja mam sil formu tupperware, píše sa že sa nemusí ntreť , ale trošku je dobre ju natreť olejom , a ja ju vysypem kokosom. možno si mala babovku dlchšie piecť, aj keď špajdla boloa suchá. potom nechať odstáť, a poodťahovať okraje a prevrátiť,mala by vypadnuť.aj mne sa stalo ,že sa mi pretrhla , jasne že sa mi to nepáčilo, ale ďalšia bola dobrá. veľa uspechou.
1 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

tiez mam silikonovu formu na babovku z tupperware... doporucovali prvy krat vymazat olejom... ale asi budem musiet opat (asi ako teflonove panvice... zcasu nacas doporucuju vymazat olejom servitkou)...

ked som ju robila v tejto forme prvykrat tak bola neuveritelne krasna! vyklopila sa ukazkovo a na povrchu bola taka hladka, ze sa az leskla...

skusim este iny recept plus skusim vymazat trosku... a uvidime...

a aj vlhku utierku som mala a nic...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

výborné recepty sú v téme Bábovky
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Andrejka toto sa stalo aj mne..na prvý raz krása...na druhý raz katastrofa prilepená vo forme. Odvtedy ju nepoužívam a pečiem v starej klasickej podedenej po babke.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Mile poradacky, nemate nahodou niektora recept na vyrobu hroznoveho octu? Citala som, ze je ovela chutnejsi a zdravsi ako klasicky ocot z obchodu, ale nikde som nevedela vygooglit jeho vyrobu, len predajcov je ako maku. Urodilo sa nam take male kysle hrozno a snad by sa dalo pouzit na vyrobu octu.
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

durisovad Pozri príspevok
Mile poradacky, nemate nahodou niektora recept na vyrobu hroznoveho octu? Citala som, ze je ovela chutnejsi a zdravsi ako klasicky ocot z obchodu, ale nikde som nevedela vygooglit jeho vyrobu, len predajcov je ako maku. Urodilo sa nam take male kysle hrozno a snad by sa dalo pouzit na vyrobu octu.
Skús si dať vyhľadať "výroba vinného octu" a nájdeš veľa postupov na výrobu.

Pekný deň
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Nasla som toto :http://bistro.florentyna.cz/2009/03/02/kysele-hrozny/
http://www.vomfass-prague.cz/cz/katalog/octy/2.html
ale ja som myslela, ci nahodou niekto taky ocot nerobil a ako sa to podarilo.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

osky Pozri príspevok
hubata,aj ja som uvazovala nad baklavou-ale mala som na to malo orechov.
a to co opisujes ty,take podobne som skusala robit a skoncilo to v kosi.ale je fakt,ze som to nepotierala maslom-skratka to cesto je tak suche,potrebovalo by dacim navlhcit.
skusim to nabuduce podla teba.dik za radu.
tak po roznych uvahach som si povedala,ze tto s tym cestom este nevzdam a dnes som vymyslela takyto kolac:

falosna strudla z Yufky.

potrebujeme:

1 balenie cesta Yufka-to je 12 platov tenulinkeho strudloveho cesta,ja to kupujem v rakusku v Zielpunkte

maslo
zavarane hrusky/mozu byt i jablka,alebo marhule,ci broskyne/
mlete orechy
praskovy cukor
tvaroh vymiesany
1 maly jogurt-moze byt i ochuteny

-ruru prehrejeme cca na 180 stupnov
-hrusky/alebo iny duzinaty,nie velmi mäkky kompot/ scedime na site,stavu si odchytime do nejakej nadoby.
-hrusky nakrajame na drobnejsie kusky,alebo na platky-ale nie na tenko!!!
-1 tvaroh,1 jogurt ,praskovy cukor a trochu vody vymiesame do hladkej masy,ktora musi mat redsiu konzistenciu,nie vsak tekutu!!
-pekac si poriadne vymazeme maslom
-nan ulozime po jednom 3 platky cesta-opatrne,cesto sa trha,ale to nevadi,moze sa ponadpajat,pri peceni sa to zceli.
-cesto potrieme hojne hruskovou stavou, pomocou mastenicky tak ,aby zmäklo-nie vsak aby sa celkom rozleptalo!!!
-posypeme hojne mletymi orechmi a praskovym cukrom
-znova ulozime 3 platy cesta a popotierame hruskovou stavou
-na to nanesieme cely tvarohovy obsah a rozotrieme rovnomerne po povrchu
-polozime dalsie 3 platy cesta a znova potrieme hruskovou stavou
-na to rozhrnieme rovnomerne kusky hruskoveho kompotu a pokryjeme poslednymi 3 platmi cesta-znova potrieme poriadne hruskovou stavou.
-trocha masla si dame stopit a popotierame nim cely povrch kolaca
-ked aj vrchna vrstva cesta zmäkne,kolac pokrajame na rovnomerne kusky
-potom este trochu ,s mierou,popolievame prebytocnou kompotovou stavou cely kolac-stavu ale nemusime za kazdu cenu minut!!!!
- vlozime do predhriatej rury a pecieme do zlatista v strede rury.
-hotovy kolac vytiahneme a prikryjeme utierkou,aby vdychol paru do seba
-zostane tak sice chrumkavy,ale aj mäkky
-pred podavanim:
treba ho este raz po rezoch prebehnut nozom,aby sa pooddelovali jednotlive kusky,rovnako i okolo krajov,ak je prilepeny o pekac. pri vyberani z pekaca ho treba odspodu nozom podrezat-popodoberat,potom sa pekne vybera a neostane prilepene cesto na pekaci.
je ozaj velmi dobry,netreba ho ani posypat navrchu cukrom.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Jááj aká si ty šikulka - porozmýšľaľa si a nič nevyšlo nazmar. Môžeš byť príkladom pre našu vládu !!!
0 0
IngridMedve IngridMedve

IngridMedve je offline (nepripojený) IngridMedve

Dobry den, rada by som sa opytala na Vase skusenosti s varenim zahusteneho sladeneho mlieka - Salka. Uvarene Salko pouzivam na plnenie kolacikov a tort tzv. karamelovym kremom. Avsak pri uvareni Salka mi niekedy toto nezhustne, je riedke a nedaju sa z takto "uvareneho" Salka robit plnky, su potom riedke. Salko varim min. 2 hod, doplnam vodu, aby bola plechovka zaliata vodou pocas celej doby varenia. Viete mi niekto poradit, ako zarucene uvarit huste Salko a nemat stres z toho, ci tento krat zhustne alebo nezhustne Salko po uvareni a nasledne aky bude potom krem? Dakujem za Vase rady :-)
0 0
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina

IngridMedve Pozri príspevok
Dobry den, rada by som sa opytala na Vase skusenosti s varenim zahusteneho sladeneho mlieka - Salka. Uvarene Salko pouzivam na plnenie kolacikov a tort tzv. karamelovym kremom. Avsak pri uvareni Salka mi niekedy toto nezhustne, je riedke a nedaju sa z takto "uvareneho" Salka robit plnky, su potom riedke. Salko varim min. 2 hod, doplnam vodu, aby bola plechovka zaliata vodou pocas celej doby varenia. Viete mi niekto poradit, ako zarucene uvarit huste Salko a nemat stres z toho, ci tento krat zhustne alebo nezhustne Salko po uvareni a nasledne aky bude potom krem? Dakujem za Vase rady :-)
Ja ti poradím toľko,že SALKO musí byť sladené.Keď kúpiš nesladené,určite nezhutne.Mne sladené SALKO vždy po 2 hod.varení vo vodnom kúpeli zhustne.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

salco je salco sladké zahustené mlieko, tatra mlieko je zahustené nesladené mlieko.pokiaľ si pamätám tak salco bolo vždy len sladkéalebo sa niečo zmenilo?ja som to tak varievala do domáceho "bejlisu"
0 0
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina

lujza.j Pozri príspevok
salco je salco sladké zahustené mlieko, tatra mlieko je zahustené nesladené mlieko.pokiaľ si pamätám tak salco bolo vždy len sladkéalebo sa niečo zmenilo?ja som to tak varievala do domáceho "bejlisu"
Ja poznám tieto zahustené mlieka aj sladené aj nesladené práve preto,že raz som si nevšimla ,čo je na konzerve napísané,lebo som to brala automaticky,že musí byť sladené.Ale ,keď mi po 2 hodinách varenia ostalo riedke,všimla som si že je nesladené.Preto mám túto skúsenosť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať