Zavrieť

Porady

Vy sa pýtajte a my Vám budeme odpovedať

Zakladám novú tému pre menej skúsené, ale za to snaživé gazdinky, kde im my, viacej skúsené, odrastenejšie gazdinky poradíme. Pretože stihla som si tu všimnúť, že sa tu nájdu aj takí - také, ktoré nemajú pochopenie pre ne. Veď nie všetci spadli z neba múdri, že jóóó
Usporiadat
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...ja som teda už dosť odrastená"" kuchoška..ale dnes som kúpila také rožky, navrchu slanina a syr..už som také piekla, lebo mi to chutilo ako normálne slané kysnuté pečivo...ale nebolo to ončo...tie " kúpenské" (pomenovanie podľa môjho syna), boli iné...čo s tým?..ako ich urobiť, aby boli "iné"...poradíte?..
0 0
Val29 Val29

Val29 je offline (nepripojený) Val29

hubatá Pozri príspevok
Val29 - to myslíš bratislavské rohlíčky? Plnené makom alebo orechami ako zákusky? Alebo som ťa zle pochopila a myslíš rožky na raňajky?
Áno myslím tie plnené orechami, makom, kakaom.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

koláče praskajú vtedy, ak sú na vrchu zasušené a para nemá kade ísť, treba ich nechať podkysnúť a natierať žltkom či masťou až pred vložením do rúry
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

pepsikova Pozri príspevok
...ja som teda už dosť odrastená"" kuchoška..ale dnes som kúpila také rožky, navrchu slanina a syr..už som také piekla, lebo mi to chutilo ako normálne slané kysnuté pečivo...ale nebolo to ončo...tie " kúpenské" (pomenovanie podľa môjho syna), boli iné...čo s tým?..ako ich urobiť, aby boli "iné"...poradíte?..
také doma neupečieš, ani keď sa pototo..ja som skúšala že domáce žemle, aj s vodou, aj s mliekom, aj z takej múky aj onakej, nikdy to nie je to, čo v obchode.. je to tým, že oni majú také všelijaké prísady do toho, ktoré my domáci nemáme..
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Treba piect v pare. :-)
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

kukučka Pozri príspevok
koláče praskajú vtedy, ak sú na vrchu zasušené a para nemá kade ísť, treba ich nechať podkysnúť a natierať žltkom či masťou až pred vložením do rúry
Moja mama hovorí, že koláče praskajú od dobroty = od toho skvelého maku alebo orechov vnútri.
0 0
nela88 nela88

nela88 je offline (nepripojený) nela88

Prosím, kto mi poradí? Začala som robiť tento recept: Marcipánové mušličky:
300 g sušeného mléka, 300 g moučkového cukru, 200 g másla, 2 bílky, 2 lžíce mléka, 80 g kokosové moučky, 1-2 lžíce citronové šťávy. Zpracujeme těsto, vtlačíme do formiček mušliček vysypaných cukrem. Vyklopíme a necháme do druhého dne zaschnout. Spojujeme máslovým krémem vždy dvě k sobě a necháme trochu pootevřené. Do krému vložíme marcipánovou růžičku nebo 2 cukrářské perličky.
A teraz môj problém. Vôbec to nejde z formičky vyklopiť, masa je moc taká kašovitá. Čo mám pridať , aby to šlo? Ďakujem Recept sem vložila Osky v rubrike vianoce, Nela 88
0 0
liennka liennka

liennka je offline (nepripojený) liennka

Ja by som skúsila vystlať formičku tenučkou potravinárskou fóliou alebo alobalom. Neviem, ako by to vyzeralo, no malo by sa to bez problémov vybrať z formičky a fóliu potom stiahneš.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

nela88 Pozri príspevok
Prosím, kto mi poradí? Začala som robiť tento recept: Marcipánové mušličky:
300 g sušeného mléka, 300 g moučkového cukru, 200 g másla, 2 bílky, 2 lžíce mléka, 80 g kokosové moučky, 1-2 lžíce citronové šťávy. Zpracujeme těsto, vtlačíme do formiček mušliček vysypaných cukrem. Vyklopíme a necháme do druhého dne zaschnout. Spojujeme máslovým krémem vždy dvě k sobě a necháme trochu pootevřené. Do krému vložíme marcipánovou růžičku nebo 2 cukrářské perličky.
A teraz môj problém. Vôbec to nejde z formičky vyklopiť, masa je moc taká kašovitá. Čo mám pridať , aby to šlo? Ďakujem Recept sem vložila Osky v rubrike vianoce, Nela 88
ak to mas velmi kasovite,mozes pridat este kokosku,tou nic nepokazis.pripadne trochu masla,ale ak je to redsie,tak ani s maslom to nesmies prehnat.potrebuje to suchu zlozku.ta masu zceli a potom uz tvar bude bez problemov.skus a daj vediet.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
osky Pozri príspevok
ak to mas velmi kasovite,mozes pridat este kokosku,tou nic nepokazis.pripadne trochu masla,ale ak je to redsie,tak ani s maslom to nesmies prehnat.potrebuje to suchu zlozku.ta masu zceli a potom uz tvar bude bez problemov.skus a daj vediet.
nebude lepšie pred plnením formičiek pichnúť masu na chvíľu do chladničky?
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

alla66 Pozri príspevok
nebude lepšie pred plnením formičiek pichnúť masu na chvíľu do chladničky?
to musi tak ci onak,ale ak je kasovita,tolko jej to nestuhne ani v chaldnicke.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Pred nejakou dobou som tu písala o teflónovej fólii. Od dnes do stredy ju majú v "Lidl akcii":
http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/SID-...ndex_11669.htm
V Lidli som ju už kupovala a je super. (Aj teraz si kúpim, lebo ďalšiu takúto fóliu zarezala mama )
0 0
nela88 nela88

nela88 je offline (nepripojený) nela88

skúšala som všetko možné, chladničku, mrazničku, aj fóliu, potom som pridala kokos, nepomohlo ale ninčen-nič. tak som nakoniec uobila z masy guľky a obalila v čokoláde. Dík za rady. Skrátka mušle z toho nebudú. Dana
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ahojte chcela by som robiť ovocný pohár, kde by som na spodok dala ovocie z konzervy, piškóty a potom tam chcem dať puding a kyslú smotanu s vanilkovým cukrom, ale neviem v akom poradí to bude lepšie, či dať na piškoty puding, alebo kysl. smotanu, alebo naopak.ďakujem
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

lujza.j Pozri príspevok
ahojte chcela by som robiť ovocný pohár, kde by som na spodok dala ovocie z konzervy, piškóty a potom tam chcem dať puding a kyslú smotanu s vanilkovým cukrom, ale neviem v akom poradí to bude lepšie, či dať na piškoty puding, alebo kysl. smotanu, alebo naopak.ďakujem
Ja by som na piškóty dala najprv kyslú smotanu a až potom puding, tie piškóty sa s tou smotanou spoja, ako keď sa robí tiramisu
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ďakujem
0 0
Jandarinka Jandarinka

Jandarinka je offline (nepripojený) Jandarinka

Salko musi byt sladene a ja ho varim 3 hodiny ponorene vo vode, to je vzdy huste...
0 0
Jandarinka Jandarinka

Jandarinka je offline (nepripojený) Jandarinka

Prosím Vás, keď pečieme nejaký zákusok, vačšinou robíme krém zo zlatého klasu a masla (jednoduchý a aj chutný), ale vraj sa robí aj nejaký z mlieka, múky a vajíčka alebo len žltka, uvarí sa to a potom spojí s maslom s cukrom.... Neviete o niecom takom?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Jandarinka Pozri príspevok
Prosím Vás, keď pečieme nejaký zákusok, vačšinou robíme krém zo zlatého klasu a masla (jednoduchý a aj chutný), ale vraj sa robí aj nejaký z mlieka, múky a vajíčka alebo len žltka, uvarí sa to a potom spojí s maslom s cukrom.... Neviete o niecom takom?
V dnesnej dobe pochybneho povodu vajicok by som s takymto kremom velmi neuvazovala, zvlast ked zo zlateho klasu, masla a ochuteny cukrom, kakaom alebo citronom je velmi dobry a chutny
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Jandarinka Pozri príspevok
Prosím Vás, keď pečieme nejaký zákusok, vačšinou robíme krém zo zlatého klasu a masla (jednoduchý a aj chutný), ale vraj sa robí aj nejaký z mlieka, múky a vajíčka alebo len žltka, uvarí sa to a potom spojí s maslom s cukrom.... Neviete o niecom takom?
Zltkovu plnku davam do orechovej torty {penove zakusky}
plnka
4zltky, 1 lyzica hladkej muky, 2dcl mlieka, 2 vanilky - vsetko zmiesame a dame varit na kasu, potom dame do vymiesaneho masla 25 dkg s cukrom 20dkg
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať