Zavrieť

Porady

Vy sa pýtajte a my Vám budeme odpovedať

Zakladám novú tému pre menej skúsené, ale za to snaživé gazdinky, kde im my, viacej skúsené, odrastenejšie gazdinky poradíme. Pretože stihla som si tu všimnúť, že sa tu nájdu aj takí - také, ktoré nemajú pochopenie pre ne. Veď nie všetci spadli z neba múdri, že jóóó
Usporiadat
Jandarinka Jandarinka

Jandarinka je offline (nepripojený) Jandarinka

adi11, myslis, ze tuto plnku mozem pouzit aj na metrovy kolac? ako by som potom urobila hnedý krém?
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Jandarinka Pozri príspevok
adi11, myslis, ze tuto plnku mozem pouzit aj na metrovy kolac? ako by som potom urobila hnedý krém?
tato plnka je dobra na orechove cesto a na to ide este sneh, je to vzborny zakusok

do metroveho kolaca davam bielu plnku, len mlieko s mukou, cukor a maslo
a ked chces hnedu plnku, tak das do toho este kakao
0 0
grilka5 grilka5

grilka5 je offline (nepripojený) grilka5

ahojte,neviete ako sa robí čokoladová plnka do palaciniek?taká tekutá,nie čokoládová poleva tá rýchlo stuhne,ale táto je tekutá,robieva ju moja starká....dakujem!
0 0
Ježko Ježko

Ježko je offline (nepripojený) Ježko

Za čias našich starých mám neboli zlaté klasy, pudingy,...varili krém z bešamelu...zapražka z hladkej múky zaliata mliekom...do vychladnutého sa zašľahalo maslo, cukor a podľa chuti kakao, orechy, sparený kokos, vanielka,...
Aj dnes považujem tento krém za najlepšiu a najchutnejšiu a hlavne trvacnejšiu plnku do koláčov i tort...
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

grilka5 Pozri príspevok
ahojte,neviete ako sa robí čokoladová plnka do palaciniek?taká tekutá,nie čokoládová poleva tá rýchlo stuhne,ale táto je tekutá,robieva ju moja starká....dakujem!
skus toto:
zmiesaj kakao,cukor a len po trosicke pridavaj mlieko,vymiesas si to do hladka na taku hustotu,aku si zelas.
ked je to tekutejsie,polievam s tym aj kolace alebo slahackovy pohar,ale ked je to huste,da sa to pekne natiierat.
alebo sa opytaj starkej a potom napis aj nam,mouno robi inu.
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

grilka5 Pozri príspevok
ahojte,neviete ako sa robí čokoladová plnka do palaciniek?taká tekutá,nie čokoládová poleva tá rýchlo stuhne,ale táto je tekutá,robieva ju moja starká....dakujem!

Skúsila si už plniť palacinky pudingom, či vanilkovým, či čokoládovým, alebo BB???? Sú stále potom šťavnaté a mäkké. Naši majú najradšej plnku: vanilkový puding zmiešaný s mäkkým tvarohom.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
grilka5 Pozri príspevok
ahojte,neviete ako sa robí čokoladová plnka do palaciniek?taká tekutá,nie čokoládová poleva tá rýchlo stuhne,ale táto je tekutá,robieva ju moja starká....dakujem!
Cukor s vodou povarit na sirup, ale nie velmi husty. Maslo s kakaom vymiesat a do toho vyliat cukrovy sirup. Ak je sirup hustejsi, cokolada po vychladnuti stuhne, ak je redsi, cokolada zostane tekuta.
1 0
oriesok oriesok

oriesok je offline (nepripojený) oriesok

žena-optimista
A čo tak naplniť palacinky nutelou a nakrájaným banánom, na vrch poliať riedkou roztopenou, rozriedenou čokoládou a zdobiť šľahačkou, ? u nás mňam.
0 0
grilka5 grilka5

grilka5 je offline (nepripojený) grilka5

dakujem za vsetky odpovede...tu nutelu som skusala a moc nam to nechuti))
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

neviete ako sa robí čokoladová plnka do palaciniek?taká tekutá,

maslo, horke kakao, trochu horkej cokolady, olej ... je malo sladka :-)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

alabut Pozri príspevok
neviete ako sa robí čokoladová plnka do palaciniek?taká tekutá,

maslo, horke kakao, trochu horkej cokolady, olej ... je malo sladka :-)
skús pridať smotanu
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

dikes :-)
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Dievčatá , nemáte niektorá šikovný recept na koláčiky plnené salámou, na malé pohostenie ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

milka 60 Pozri príspevok
Dievčatá , nemáte niektorá šikovný recept na koláčiky plnené salámou, na malé pohostenie ?
So salámou som nerobila, ale zato so šunkou a syrom áno. Ale postup je rovnaký. Stačí lístkové cesto , chuť do práce, uvedené ingred., korenie na pizzu, vajíčko na potretie, rúra, ktorá dobre pečie, a je to.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

milka 60 Pozri príspevok
Dievčatá , nemáte niektorá šikovný recept na koláčiky plnené salámou, na malé pohostenie ?
Ja zvykievam (keď je príležitosť a najmä nálada) s klobáskami, ale dalo by sa aj so salámou.
Lístkové cesto pokrájam na štvorce, do stredu kvapnem trochu kečupu, na to krúžok klobásky, na to postrúhaný údený syr zmiešaný s korením na pizzu. Rohy štvorca pokrájam a každý druhý zviniem do stredu. A už len dať piecť.
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

milka 60 Pozri príspevok
Dievčatá , nemáte niektorá šikovný recept na koláčiky plnené salámou, na malé pohostenie ?
Veľmi rýchle pohostenie sú malé koktejlové párky (alebo nejaké veľké, rozkrojené na polovicu alebo tretiny) omotané pásikom rozvaľkaného lístkového cesta (ako šamrole) a narýchlo upečené vo vyhriatej rúre.
0 0
Jandarinka Jandarinka

Jandarinka je offline (nepripojený) Jandarinka

milka 60 Pozri príspevok
Dievčatá , nemáte niektorá šikovný recept na koláčiky plnené salámou, na malé pohostenie ?
no ja odporúčam minižemličky s klobásou:
300mll mlieka, 1čl cukru, 35gr droždia, 600gr polohr. muky, 100gr Hery, štipka soli, vajce na potretie, sezam, klobása.
nátierka: 2bambína, 8strúčikov cesnaku, 125g masla.

urobíme kvások, po vykysnutí vymiesíme cesto a necháme vykysnúť, urobíme valček a rozdelíme na 35 kúskov. Urobíme guličky, po 10 minútach potrieme vajcom, posypeme sezamom, upečieme na vymastenom plechu na 180st. Po vychladnutí narežeme, potrieme nátierkou a do každej žemličky dáme koliečko klobásy. Mňam.
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Ak mám čerstvé hovädzie, akým spôsobom (kde) ho nechám odležať a ako dlho?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

bettylou Pozri príspevok
Ak mám čerstvé hovädzie, akým spôsobom (kde) ho nechám odležať a ako dlho?
Odležať- najlepšie do chladničky aspoň na hodinu. Ale všetko záleží od druhu.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
bettylou Pozri príspevok
Ak mám čerstvé hovädzie, akým spôsobom (kde) ho nechám odležať a ako dlho?
http://sk.wikipedia.org/wiki/M%C3%A4so
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať