Zavrieť

Porady

Vy sa pýtajte a my Vám budeme odpovedať

Zakladám novú tému pre menej skúsené, ale za to snaživé gazdinky, kde im my, viacej skúsené, odrastenejšie gazdinky poradíme. Pretože stihla som si tu všimnúť, že sa tu nájdu aj takí - také, ktoré nemajú pochopenie pre ne. Veď nie všetci spadli z neba múdri, že jóóó
Usporiadat
KATA50 KATA50

KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

celoživotný pedagóg
Ak máš čerstvé hovädzie mäso zo zabíjačky, tak ti veľmi dobre poradila alla66. Ja rozumiem pod pojmom odležať, aj taký proces, keď si plátky mäsa naklepem osolím a okorením a nechám v uzavretej nádobe do druhého dňa odpočívať v chladničke. Potom je pripravené na spracovanie. Je jemnejšie a chutnejšie.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Vďaka, tých 3-5 dní, bude ok.
PS. Soľ nepoužívam, mne je mäso dosť slané aj tak.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ked sa masko necha odlezat trosku pokvapkane olejom, je este lepsie. Bravcove velmi netreba, ale hovadzie si to priam pyta. Odlezat nechat v miske pod pokrievkou alebo alobalom a chladnicke.
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

na odľahčenie: v arabských krajinách mäsko nechajú odležať priamo na ulici pri teplote 35 stupňov - viď obr. z Tiznitu 2010
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 23:35
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Keby to bol bazant v peri, nepoviem, ale takto?
0 0
aneurizma aneurizma

aneurizma je offline (nepripojený) aneurizma

alla66 Pozri príspevok
Dlhé roky ma trápi, prečo neviem urobiť tak dobrú knedľu ako svokra?
Dobrý večer, netrápte sa, že Vaša svokra robí lepšiu knedľu ako Vy. Veď je to svokra. Keď Vy raz budete svokra, rovnako budete lepšia ako Vaša nevesta...
Život nie je o dobrých a zlých knedliach. Život je o dobrých a zlých ľuďoch. A Vy patríte k tým dobrým, pretože sa zamýšľate nad tým, čo by iní nechali "plávať" bez povšimnutia.
Ja osobne si dám do mikrovlnky prihriať asi 2 dcl mlieka, polovicu kvasníc a trocha cukru. Počkám kým kvások vzíde. Do misy si preosejem hladkú múku, trošku soli a varechou vypracujem vláčne cesto, ktoré sa oddeľuje od stien. Potom misu prikryjem utierkou a položím na radiátor. O pol hodiny vzíde cesto, ktoré na pomúčenej doske vypracujem a ešte raz nechám podkysnúť. V hrnci zatiaľ zovrie trocha vody, paráčik pomastím olejom, postavím do vody a naň položím vykysnuté cesto v tvare knedle. Prikryjem a 20 minút parím.
Viem, že týchto 7 riadkov vyznieva dosť cynicky a banálne, ale pri v poradí už 105 knedli som pochopila, že aj ja viem urobiť knedľu ako hocikto iný, len si treba veriť....pekný večer.
3 0
letula letula

letula je offline (nepripojený) letula

Zapojila by som sa do debaty o varení. Pekne nakysnuté,pripravené parené buchty vkladám do hrnca s parákom a vriacou vodou,a po vyparení nastane problém estetický.Po otvorení pokrievky mi para narobí ďobky,a buchty sú škaredé. Volila som mnoho spôsobov-nepomohlo.Poradíte mi ako nato?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alla66 Pozri príspevok
Dlhé roky ma trápi, prečo neviem urobiť tak dobrú knedľu ako svokra?
Prečóóóóó................................... ................??????



Kto mi odpovie ??????

P.S.:
Ten knedlík ma trápi najmenej ...nikdy ho nerobila ....
0 0
liennka liennka

liennka je offline (nepripojený) liennka

letula Pozri príspevok
Zapojila by som sa do debaty o varení. Pekne nakysnuté,pripravené parené buchty vkladám do hrnca s parákom a vriacou vodou,a po vyparení nastane problém estetický.Po otvorení pokrievky mi para narobí ďobky,a buchty sú škaredé. Volila som mnoho spôsobov-nepomohlo.Poradíte mi ako nato?
Cesto na buchty nesmie byť vyvaľkané natenko, nad džemom musí byť dostatočne hrubé cesto. Inak nad parou nakysne a potom spľasne.Tiež mi trvalo, kým som prišla na to, kde robím chybu. Teraz sú už moje buchty ukážkové.
4 0
Katkasv Katkasv

Katkasv je offline (nepripojený) Katkasv

Hneď po otvorení hrnca buchty popichať špáradlom.
Nesplasnú.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ja vidim problem inde. Pravdepodobna chyba bude v pokryvke. Nesmie byt rovna, ale obla, aby skondenzovana para nekvapkala na buchty, ale pekne stekala po pokryvke na okraj nadoby. Najlepsia je sklenena, tam vidno ako skondenzovana para steka.:-)
Naposledy upravil alabut : 14.02.11 at 09:09
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Este je jedna moznost, manzelka pouzivala na prikrytie plastovu misku. Cize: hrniec s vodou, namiesto paraku natiahnute platno na vrchu hrnca a na platno plastova miska. :-)
Naposledy upravil alabut : 14.02.11 at 19:06
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Takze mam dve otazky. Jedna vam bude pripadat normalna, druha menej tak.
1, kde zozeniem v KE male kurcata? tym myslim cokolvek pod 1kg
2, kde sa da objednat horcicny olej ako ochucovadlo jedal?
Dakujem vopred.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Slayer666 Pozri príspevok
Takze mam dve otazky. Jedna vam bude pripadat normalna, druha menej tak.
1, kde zozeniem v KE male kurcata? tym myslim cokolvek pod 1kg
2, kde sa da objednat horcicny olej ako ochucovadlo jedal?
Dakujem vopred.
add. 1. ...šak si objednaj , kúp len štvrťky kurčiat ...momentálne v idú / aspoň u nás na Jazere v jednom obchode po 1,09 /....oplatí sa ...

add. 2....objednať sa dá na http://www.milara.sk/product/100-hor...lej-500ml-368/...iac aj google ponúka , toto som len tak námatkou ...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ahojte chcela by som si vyrobiť korenie-talianske, kupovala som si ho v jednom Talianskom obchode v BA, ale majitel povedal, že už ho dovážať nebude je pravda , že iných obch. som ešte nešmejdila.
korenie sa skladá: čili paprika, suš.petržlen vňať, sušený cesnak, soľ úplne jednoduché ale nenormálne dobré. no ide mi vlastne o ten sušený cesnak, čo myslíte môžem tam dať taký ten sušený napr. od kotany?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lujza.j Pozri príspevok
Ahojte chcela by som si vyrobiť korenie-talianske, kupovala som si ho v jednom Talianskom obchode v BA, ale majitel povedal, že už ho dovážať nebude je pravda , že iných obch. som ešte nešmejdila.
korenie sa skladá: čili paprika, suš.petržlen vňať, sušený cesnak, soľ úplne jednoduché ale nenormálne dobré. no ide mi vlastne o ten sušený cesnak, čo myslíte môžem tam dať taký ten sušený napr. od kotany?
A prečo si myslíš, že práve ten od kotanyho nie je dobrý? Možno by bol dobrý aj od iného výrobcu, aj v Lidl... predávajú dobré koreniny.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Tweety Pozri príspevok
A prečo si myslíš, že práve ten od kotanyho nie je dobrý? Možno by bol dobrý aj od iného výrobcu, aj v Lidl... predávajú dobré koreniny.
nemyslím, že ten by bol dobrý vôbec od nich nekupujem koreniny sú strašne drahé, to ma prvé napadlo a ja som si vlastne ani nevšimla či niekto iný robí sušený cesnak. napr. sušenú celú čili ani neviem či má niekto v ponuku. "smetie" od kotány s mlynčekom by som určite nekúpila. celú čili mi priniesla kolegyňa. sušenú petr. vňať mám z Lidl.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lujza.j Pozri príspevok
nemyslím, že ten by bol dobrý vôbec od nich nekupujem koreniny sú strašne drahé, to ma prvé napadlo a ja som si vlastne ani nevšimla či niekto iný robí sušený cesnak. napr. sušenú celú čili ani neviem či má niekto v ponuku. "smetie" od kotány s mlynčekom by som určite nekúpila. celú čili mi priniesla kolegyňa. sušenú petr. vňať mám z Lidl.
Aj ja som si kúpila terazky u nich vňaťku, len tak na vyskúšanie, nebola ani drahá, tak prečo nie? Kotany tiež nekupujem, sú aj lacnejší.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja mám aj sušenú pažítku, tá je tiež dobrá
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
To korenie je super aj čerstvé, zohreje sa oliv olej (trošku), dá sa cesnak, potom čili a petržlenová vňať všetko čerstvé (alebo ako máme) a nechá sa kým nezačne rozvoniavať, potom sa dajú ďalšie prísady, napr. zelenina, mleté mäso, paradajky...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať