Zavrieť

Porady

Vy sa pýtajte a my Vám budeme odpovedať

Zakladám novú tému pre menej skúsené, ale za to snaživé gazdinky, kde im my, viacej skúsené, odrastenejšie gazdinky poradíme. Pretože stihla som si tu všimnúť, že sa tu nájdu aj takí - také, ktoré nemajú pochopenie pre ne. Veď nie všetci spadli z neba múdri, že jóóó
Usporiadat
makron makron

makron je offline (nepripojený) makron

prosim vas ako sa robi sneh do trubiciek z listkoveho cesta!
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Oprobuj toto:http://varecha.pravda.sk/recepty/sam...11-recept.html
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

makron Pozri príspevok
prosim vas ako sa robi sneh do trubiciek z listkoveho cesta!
najprv sneh vyšľaháme s cukrom a potom nad parou došľaháme do tuha musí byť skoro až horúci
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Kde sa da v KE zohnat jahnacina alebo baranina, okrem toho predrazeneho minipliecka v Hypertescu? Alebo kde sa da objednat?
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

Slayer666 Pozri príspevok
Kde sa da v KE zohnat jahnacina alebo baranina, okrem toho predrazeneho minipliecka v Hypertescu? Alebo kde sa da objednat?
Možno priamo na nejakom salaši
0 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

Mam obycajnu 33% smotanu, ako urobit slahacku taku dobru a penovu, aka vychadza z tych sprejov na slahacku?

Dalej, ako urobit co najchutnejsiu polevu?
(potrebujem to na palacinky)
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Slayer666 Pozri príspevok
Kde sa da v KE zohnat jahnacina alebo baranina, okrem toho predrazeneho minipliecka v Hypertescu? Alebo kde sa da objednat?
Jahňacinu zo salaša ale min. 2 - 3 týždne pred veľkonočnými sviatkami, skoro všetky jahňatá idú na Veľkú noc do Talianska. Musíš sa však dohodnúť aby ti jahňa nechali, aj tak je to dosť problém. Baraninu až neskôr, keď ovce podrastú.
Píšeš o vysokej cene. Ono to tak vychádza, živé jahňa(do 20 kg) stojí cca 2,5 € za kg, nad 20 kg o niečo menej, odpočítaj odpad, kosti, mäsa veľa neostane, ale je dobré. Ešte bačovi 3 € za stiahnutie z kože a vyčistenie.
2 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

zelenydom Pozri príspevok
Myslite, ze sa da v recepte nahradit zlaty klas niecim inym?

no ja ked nemam zlaty klas,davam normalny vanilkovy puding.
rozdiel nie je na chuti vobec citit.
ale ta maizena je tiez dobry napad a pridaj si k nej vanilkovy cukor.
maizena je urcite kukuricny skrob.
ak sa pise o skrobovej mucke,mozes pouzit zemiakovy alebo kukuricny skrob,asi je to jedno,ked nenapisu konkretne.
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

osky Pozri príspevok
no ja ked nemam zlaty klas,davam normalny vanilkovy puding.
rozdiel nie je na chuti vobec citit.
ale ta maizena je tiez dobry napad a pridaj si k nej vanilkovy cukor.
maizena je urcite kukuricny skrob.
ak sa pise o skrobovej mucke,mozes pouzit zemiakovy alebo kukuricny skrob,asi je to jedno,ked nenapisu konkretne.
Ak si precitas zlozenie, tak zistis, ze zlaty klas nie je nic ine ako kukuricny skrob s farbivami a aromou. Takze samozrejme, ze sa da nahradit, ved on sam je nahrazka. Original je kukuricny skrob a vanilka, resp. vanilkovy cukor (co je vlastne cukor, ktory bol isty cas s vanikovym strukom v nadobe a nasal tu aromu).
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

potrebujem radu:este minuly tyzden som si varila ovsennu kasu na ranajky a neviem ako sa mi to podarilo,ale mi prihorela.skoncila v zachode ,nedal sa zjest,razila tou zhoreninou.
problem je,ze hrncek ostal nahoreny a nie a nie ho ocistit.na spodu je cierne nahorene cudo,viem ze sa davalo na to nieco a potom to same odskocilo od dna,volakedy u babicky ako male dieta som to videla,ale co to bolo.vie mi niekto poradit,ako tu ciernu skvareninu odstranim?dik.
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

osky Pozri príspevok
potrebujem radu:este minuly tyzden som si varila ovsennu kasu na ranajky a neviem ako sa mi to podarilo,ale mi prihorela.skoncila v zachode ,nedal sa zjest,razila tou zhoreninou.
problem je,ze hrncek ostal nahoreny a nie a nie ho ocistit.na spodu je cierne nahorene cudo,viem ze sa davalo na to nieco a potom to same odskocilo od dna,volakedy u babicky ako male dieta som to videla,ale co to bolo.vie mi niekto poradit,ako tu ciernu skvareninu odstranim?dik.
Nebola to sóda bikarbóna?
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

osky Pozri príspevok
potrebujem radu:este minuly tyzden som si varila ovsennu kasu na ranajky a neviem ako sa mi to podarilo,ale mi prihorela.skoncila v zachode ,nedal sa zjest,razila tou zhoreninou.
problem je,ze hrncek ostal nahoreny a nie a nie ho ocistit.na spodu je cierne nahorene cudo,viem ze sa davalo na to nieco a potom to same odskocilo od dna,volakedy u babicky ako male dieta som to videla,ale co to bolo.vie mi niekto poradit,ako tu ciernu skvareninu odstranim?dik.
ja necham prihoreny hrniec dlhsie namoceny vodou, potom dratenkou a cifom vydrhnem a vzdy mi to zide
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

adi11 Pozri príspevok
ja necham prihoreny hrniec dlhsie namoceny vodou, potom dratenkou a cifom vydrhnem a vzdy mi to zide
skusala som,toto ale neni len nahorene,to je priskvarene,nejde to.ved uz to mam namocene tyzden a nic.
uznavam ze uz daaaaaavno sa mi takyto kusok v kuchyni nepodaril.asi som este spala.....
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

osky Pozri príspevok
skusala som,toto ale neni len nahorene,to je priskvarene,nejde to.ved uz to mam namocene tyzden a nic.
uznavam ze uz daaaaaavno sa mi takyto kusok v kuchyni nepodaril.asi som este spala.....
tak druhykrat uz budes vediet, ze ked sa vari..tak sa nespi..
..ale stava sa to..ja nepamatam kedy sa mne stalo..obcas mi zemiaky prihoreli..joj to bolo smradu..
0 0
biba1970 biba1970

biba1970 je offline (nepripojený) biba1970

Gazdinky, prosím poraďte mi. Máme ísť na 7 dní na chatu, ktorá je dosť "od ruky" a v okolí nie sú žiadne potraviny ani reštaurácia. Chcela by som nejaké recepty čo uvariť a napr. zasterilizovať alebo inak zakonzervovať aby to vydržalo. PS: Aj chladnička je malá a predpokladám že v nej chlapi budú mať pivo :-D
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
osky Pozri príspevok
potrebujem radu:este minuly tyzden som si varila ovsennu kasu na ranajky a neviem ako sa mi to podarilo,ale mi prihorela.skoncila v zachode ,nedal sa zjest,razila tou zhoreninou.
problem je,ze hrncek ostal nahoreny a nie a nie ho ocistit.na spodu je cierne nahorene cudo,viem ze sa davalo na to nieco a potom to same odskocilo od dna,volakedy u babicky ako male dieta som to videla,ale co to bolo.vie mi niekto poradit,ako tu ciernu skvareninu odstranim?dik.
Aj mne sa stalo, nechala som 2 dni hrniec namočený v čistej vode, vodu vyliala a (čo je super pomôcka v našej domácnosti ) zoškrabala som tom škrabkou na sklokeramickú dosku za pár sekúnd.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je teraz online Dáša_

biba1970 Pozri príspevok
Gazdinky, prosím poraďte mi. Máme ísť na 7 dní na chatu, ktorá je dosť "od ruky" a v okolí nie sú žiadne potraviny ani reštaurácia. Chcela by som nejaké recepty čo uvariť a napr. zasterilizovať alebo inak zakonzervovať aby to vydržalo. PS: Aj chladnička je malá a predpokladám že v nej chlapi budú mať pivo :-D
zmes na "boloňské špagety" - mleté hovazdie mäso sa dá na orestovanú cibuľku, popraží, pridávam tam aj mrkvu strúhanú na drobno. Zalejem pretlakom, povarím, do pohárov a sterilizovat 1 hodinu, za 24 hodin este aspon 20 minút.

Maso na kocky (bravčové pliecko, kuracie, morčacie prsia) natlačené do pohárov zasterilizované. Podľa chuti - doplniť smotanou, syrom ku tomu cestoviny.

Základ na guláš - poriadne cibule, maso, korenie podusené a potom do pohárov. na mieste sa uvaria zemiaky.

Hovädzie plátky naklepané, orestované, natlačené do pohárov. Ku tomu ryža vo varných vreckách.
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

Nemáte niekto skúsenosti s mrazením bryndze? Niekde som počula, že sa dá zamraziť... ale neviem, či potom chutí rovnako ako čerstvá.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

Nella_2 Pozri príspevok
Nemáte niekto skúsenosti s mrazením bryndze? Niekde som počula, že sa dá zamraziť... ale neviem, či potom chutí rovnako ako čerstvá.
mne sa zdá po rozmrazení rovnaká
ale skúšala som zamraziť ricottu a po rozmrazení už taká dobrá nebola....
1 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
S mrazenim bryndze mam niekolkorocne dobre skusenosti. Uz som tu pisala, ze si bryndzu vyrabame sami, vzdy koncom maja z praveho ovcieho syra. Po rozmrazeni je bryndza presne taka dobra ako pred zmrazenim. Vrelo odporucam.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať