Zavrieť

Porady

Vy sa pýtajte a my Vám budeme odpovedať

Zakladám novú tému pre menej skúsené, ale za to snaživé gazdinky, kde im my, viacej skúsené, odrastenejšie gazdinky poradíme. Pretože stihla som si tu všimnúť, že sa tu nájdu aj takí - také, ktoré nemajú pochopenie pre ne. Veď nie všetci spadli z neba múdri, že jóóó
Usporiadat
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Žiadne prekvapenie, ak treba o pol hodinu podavať jedlo s knedľou. V pozariku mám predpripravený segedín, vyklopím pridám smotanu, kym sa zahreje pripravím knedľu, nie klasickú, ale dobrú, rýchlu a hlavne vždy vydarenú, vyskúšajte .-)
1 a pol rohlika staršieho pokrájam na kocky (vždy mám nejake odložené, už nakrájené)
1 a pol šialky hrubej múky
2 žltky
1 a pol k.l.soľ
1 k.l prášok do pečiva
1 a pol šialky mlieka
2 bielky sneh.
V mlieku rozhabarkujem žltky, soľ a prášok, pridám múku a nakrájaný rohlík, nakoniec primiešam bielky.
Vymastím a vysypem hrubou múkou misku, alebo bábovkovú formu zo skla nalejej cesto a dám do mikrovlnky. Zapnem na 10 minúť + 2 MINUTY nechám, neotváram.
Vyklopím a krájam...
Zatial som mala iba kladné ohlasy
8 0
vitekr vitekr

vitekr je offline (nepripojený) vitekr

Ahojte poradaci, sice som to dnes do tohto fora uz pisal, ale potrebujem neaky skvely recept na slavnostnu rodinnu prilezitost 12 ludi (predjedlo, to by uz malo byt hotove dopredu, cize studene) a zaroven aj hlavne jedlo, ale neake, ktore sa da dopredu pripravit a malo by sa piesct pocas papania vinikajuceho predjedla a polievky. Najlepsie v trube...

dakujeeeem
0 1
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
vitekr Pozri príspevok
Ahojte poradaci, sice som to dnes do tohto fora uz pisal, ale potrebujem neaky skvely recept na slavnostnu rodinnu prilezitost 12 ludi (predjedlo, to by uz malo byt hotove dopredu, cize studene) a zaroven aj hlavne jedlo, ale neake, ktore sa da dopredu pripravit a malo by sa piesct pocas papania vinikajuceho predjedla a polievky. Najlepsie v trube...

dakujeeeem
Želám pekný deň.
Táto stránka obsahuje veľa inšpirujúcich receptov.
http://www.mimibazar.sk/recepty.php
4 0
vitekr vitekr

vitekr je offline (nepripojený) vitekr

zdenka131 Pozri príspevok
Želám pekný deň.
Táto stránka obsahuje veľa inšpirujúcich receptov.
http://www.mimibazar.sk/recepty.php
ano viem, ale skor potrebujem poradit nieco dobre....

vdaka
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

vitekr,
pohostenie je pre zmiešanú spoločnosť, alebo iba pre pánsku?
Nemám možnosť pripojiť ti obrázky, ale osvedčilo sa mi predjedlo teplé, jednoduché:
Párky na jednej strane narezať na kríž asi do 2cm.Rozvaľkané lístkové cesto narezať na 2 cm pásiky a tie natočiť na párky.Poukladať na plech obliaty iba studenou vodou a pečie sa krátko-kým si návšteva odloží.
Veľmi efektné a chutné predjedlo sú opekané papriky, buď plnené mäsovou plnkou, alebo zelené zbavené jadrovníka, do vnútra osypať vegetou a položiť hranolček pečeňovej paštéty a kúsok taveného syra. Môže sa opekať na oleji v panvici, ale aj v rúre na plechu, chutné je to aj studené.
Do predhriatej túry môžeš dať pripravené na ďalšom plechu porcií opečených plátkov mäsa, na každý sa položí cca za lyžicu praženice s hubami a plátok syra, v pol litri vody sa rozrobí jedna kocka bujónu a podleje sa mäso. Zapeká sa krátko, kým sa neroztopí syr. Vhodné sú k tomu zemiaky, ale aj ryža.
Ak je pánska spoločnosť, uplatnia sa grilované bavorské kolená s chrenom, almou a pod. ak budes chciet, poradím ako na to :-)
0 0
vitekr vitekr

vitekr je offline (nepripojený) vitekr

ubka Pozri príspevok
vitekr,
pohostenie je pre zmiešanú spoločnosť, alebo iba pre pánsku?
Nemám možnosť pripojiť ti obrázky, ale osvedčilo sa mi predjedlo teplé, jednoduché:
Párky na jednej strane narezať na kríž asi do 2cm.Rozvaľkané lístkové cesto narezať na 2 cm pásiky a tie natočiť na párky.Poukladať na plech obliaty iba studenou vodou a pečie sa krátko-kým si návšteva odloží.
Veľmi efektné a chutné predjedlo sú opekané papriky, buď plnené mäsovou plnkou, alebo zelené zbavené jadrovníka, do vnútra osypať vegetou a položiť hranolček pečeňovej paštéty a kúsok taveného syra. Môže sa opekať na oleji v panvici, ale aj v rúre na plechu, chutné je to aj studené.
Do predhriatej túry môžeš dať pripravené na ďalšom plechu porcií opečených plátkov mäsa, na každý sa položí cca za lyžicu praženice s hubami a plátok syra, v pol litri vody sa rozrobí jedna kocka bujónu a podleje sa mäso. Zapeká sa krátko, kým sa neroztopí syr. Vhodné sú k tomu zemiaky, ale aj ryža.
Ak je pánska spoločnosť, uplatnia sa grilované bavorské kolená s chrenom, almou a pod. ak budes chciet, poradím ako na to :-)
Dakujem za typ, ale ja by som chcel na predjedlo nieco dopredu pripravene, teda studene. Nebude to len panska navsteva, no a hlavne jedlo by sa malo dopiect\dovarit, ked budu papat predjedlo a polievku....
0 0
58vlasta 58vlasta

58vlasta je offline (nepripojený) 58vlasta

vitekr Pozri príspevok
Dakujem za typ, ale ja by som chcel na predjedlo nieco dopredu pripravene, teda studene. Nebude to len panska navsteva, no a hlavne jedlo by sa malo dopiect\dovarit, ked budu papat predjedlo a polievku....

http://www.couvarit.sk/studene-predk...931__id_r=1073
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

vitekr Pozri príspevok
Dakujem za typ, ale ja by som chcel na predjedlo nieco dopredu pripravene, teda studene. Nebude to len panska navsteva, no a hlavne jedlo by sa malo dopiect\dovarit, ked budu papat predjedlo a polievku....
Tak potom Ti poradim, urob sarovú rolásu, alebo zeleninovú roladu.
Syrová.
do mikroténového vreckadaj 35 dg syr emental, zaviaz niťou a ponor do vody, varíš 20 min. medzi tým si pripravíš náplň.:
15 dg šunky, pokrájanej na drobno, 10 dg mäkký salam-pokrájať na drobno, 1/8 masla, 2 ks varené vajcia-pokrájať, 1 ks veľka cibuľa-pokrájať na drobno, 2 ks syr Lunex, 1 k.l. soľ, petržlenova vňať, kápia-pokrájeť.
Všetko zmiešaš na hmotu.
Uvarený syr vyberieš zo sáčku a dáš na dosku, rozvaľkáš na plát, ktorý naplníš pripravenou plnkou a stočíš na roládu. zabalíš do fólie, alebo alobalu a uložíš do chladničky. Vychladnuté pred podávaním nakrájaš a servíruješ na list zeleného ľadováho šalátu s bagetkou.

Zeleninová roláda:
1 balenie mrazenej zeleniny, rôznej, dáš do hrnca a necháš spariť-krátko povariť podliatou vodou., následne necháš vychladnúť, do vychladnutého vmiešaš 2 cele surové vajcia. 1 ks hotového lístkového cesta ruzvaľkáš na 0,5 cm hrubý plát a do stredu naložíš vychladnutú zeleninu, pokrájanú salámu, alebo šunku, do rady uvarené na tvrdo vajcia -"do radu" postúhaný tvrdý syr, príp kapiu a posypeš cca 2 p.l detskej krupice. Stočíš na roládu a položíš na plech, potrieš rozšľahaným vajíčkom a dáš piect do rúry, kým nebude povrch pekne upečený, cca 30 min/ 185st. Vyberieš z rúry a zakryješ mokrou útierkou. Vychladnutú roládu nakrájaš a servíruješ s nakrájanou reťkovkou, príp. šalátovým listom.
Možno sa to zdá náročné, ale to skôr vyzerá iba náročne napísané, zvládne to aj menej zručný "kuchár". Držím palce a prajem príjemnú zábavu!!
0 0
plada plada

plada je offline (nepripojený) plada

Ahojte, kočky, som na pochybách, ak idem variť hovädziu polievku, mám dať studenú alebo teplú vodu?
A hovädzie pri dusení podlievať studenou alebo teplou vodou?
Nebudem písať ako to robím ja, aby som Vás neovplyvnila.
Plada
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je teraz online Dáša_

plada Pozri príspevok
Ahojte, kočky, som na pochybách, ak idem variť hovädziu polievku, mám dať studenú alebo teplú vodu?
A hovädzie pri dusení podlievať studenou alebo teplou vodou?
Nebudem písať ako to robím ja, aby som Vás neovplyvnila.
Plada
ak chceš variť dobrú polievku, tak mäso treba dať do studenej vody a pomaly a dlho variť.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

plada Pozri príspevok
Ahojte, kočky, som na pochybách, ak idem variť hovädziu polievku, mám dať studenú alebo teplú vodu?
A hovädzie pri dusení podlievať studenou alebo teplou vodou?
Nebudem písať ako to robím ja, aby som Vás neovplyvnila.
Plada
Ak chceme mať dobrý vývar, tak mäso zalievame studenou vodou, ak chceme mať šťavnaté dusené mäso, tak ho zalievame teplou vodou
2 0
Dušan V Dušan V

Dušan V je offline (nepripojený) Dušan V

Milá Plada,ak chceš mať dobrú polievku ,mäso vždy do studenej vody,ak chceš variť aj polievku dobrú a aby bolo aj mäsko šťavnaté tak ho dávaš do varenej vody,čiže keď polievka začne vrieť,vložíš mäso ,necháš až polievka znovu zovrie a stíšiš na úplné minimum.Polievka nesmie prudko variť ,lebo bude mútna.Dobrú chuť
1 0
Dušan V Dušan V

Dušan V je offline (nepripojený) Dušan V

babi2 Pozri príspevok
Ak chceme mať dobrý vývar, tak mäso zalievame studenou vodou, ak chceme mať šťavnaté dusené mäso, tak ho zalievame teplou vodou
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

Zita5 Pozri príspevok
A pre tie piliny naši odmietajú jesť kupovanú knedľu . Ja tiež len doma robím a jeden fakt je , že nie je nad domácu knedľu .
a ja ešte po poriadnom vymiesení pridávam na kocky pokrájaný dvojdňový rožok alebo dva. Asi to chce len prax, keď si predstavím svoje prvé knedle, ktoré zožrali sliepky....
0 0
58vlasta 58vlasta

58vlasta je offline (nepripojený) 58vlasta

Ja miesim knedle najviac 5 - 10 minút a ani nepamätám, kedy boli zlé. Robím ich aj svatke a nevestiným súrodencom... A nápad jednej panej, ktorá nemohla pre bolesti rúk dlho miesiť cesto a domácu pekáreň nemá: dobre premiešať, aby sa všetko spojilo, nechať podkysnúť aspoň 10 minút, znovu premiešať a tak aspoň 3x. Ono sa tým kysnutím cesto nadvihne a ľahšie sa premieša. A pri varení hovädzej polievky soľ až pri dovarení, aj keď ale čítam recepty, ktoré pridávajú fundovaní kuchári, solia hovädzie pri príprave na dusenie alebo pečenie...tak ktohovie...
1 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
ja mám skúsenosť , že soľ sa dať musí, ale keď jej dáte menej , vývar dlho vydrží čerstvý . Potom ho používam aj na prípravu iných slaných jedál miesto vody.
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Niet nad dobrú kysnutú knedľu, ale čo poviete na tento recept?
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 21:51
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

58vlasta Pozri príspevok
Ja miesim knedle najviac 5 - 10 minút a ani nepamätám, kedy boli zlé. Robím ich aj svatke a nevestiným súrodencom... A nápad jednej panej, ktorá nemohla pre bolesti rúk dlho miesiť cesto a domácu pekáreň nemá: dobre premiešať, aby sa všetko spojilo, nechať podkysnúť aspoň 10 minút, znovu premiešať a tak aspoň 3x. Ono sa tým kysnutím cesto nadvihne a ľahšie sa premieša. A pri varení hovädzej polievky soľ až pri dovarení, aj keď ale čítam recepty, ktoré pridávajú fundovaní kuchári, solia hovädzie pri príprave na dusenie alebo pečenie...tak ktohovie...
Neviem aké sú normy pre solenie polievky u profesionálov, ale ja mám skúsenosť takú, že ak solím polievku po dovarení, /keď zabudnem/neviem ju nikdy dobre dochutiť.
Mäso vkladám do takmer vriacej vody a po pol hodine pridám soľ, koreniny a zeleninu. Zelenina by sa nemala variť dlhšie ako 20 min. stáva sa kyselinotvorná a stráca všetky živiny. Vždy dám do polievky 1 čilli papričku, zvýrazní chuť a nieje štipľavá.
Ak sa polievka pri "neustráženom" varení zakalí, stačí do nej dať vaječný bielok, nechať prevrieť a vyčistí sa.
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Takže moja rada odskúšaná: Rezne, karfiol, huby, žampiony a iné veci na vyprážanie (hlavne tie menšie), obaľujem v igelit. alebo mikroten. vreckách. Múku aj struhánku dám do vreciek namiesto do misiek. Potrasiem vo vrecku potravinu, ktorú chcem vyprážať a mám ju obalenú. Keď robím napr. karfiol, mierne povarený vo vode takto poobaľujem, poukladám na pomastený plech , poprskám olejom a dám robiť do rúry .
Potom už iba raz pootáčam , dopečiem. Nie je to také mastné a hlavne nestojím pri panvici . To isté urobím aj keď je nás viac a chcem vypražiť viac porcií kurčaťa, tak ho obalené poukladám na pomastený plech a tiež poprskám olejom a pečiem (teda vyprážam)
A ešte jednu radu pre tých, čo neradi krájajú surovú cibuľu. Vždy mám niekoľko ošúpaných a rozpolených cibúľ v sáčku v mrazničke v rezerve. Ešte nerozmrazené, alebo len jemne rozmrazené (nie celkom) krájam . Dá sa veľmi dobre a aj na veľmi najemno nakrájať bez toho aby ste si poplakali. Možno aj nastrúhať.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ja ma tiez jednu otazku a ked odpoviete,budem stastna:
robili sme studenu tortu.kedze som vsak neodhadla,kolko zelatiny spotrebujem na poliatie povrchu,zarobila som z dvoch sackov a zostalo jej do 2 poharkov od tatarskej/2,5 dcl?/.mam ju v chladnicke-stuhnutu.
da sa este na nieco pouzit?samotna mi nechuti,rozmyslam,ci by sa nedL este raz roztopit albo co s nou.....????
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať