Zavrieť

Porady

Kráľ je mrtvý...

* 29.08.1958

+ 25.06.2009



RIP


Naposledy upravil Stanislav 1975 : 26.06.09 at 08:06
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Slayer666 Pozri príspevok
Ano, som mladsi. A hovoril som o svojich rovesnikoch predovsetkym, pochopitelne. Ibaze ja som vobec nepovedal, ze ho nikto nepocuval (ako by som mohol????? predal 750 000 000 kusov...vlastne vzdy je tu ta moznost, ze platne boli pouzite na frisbee). Ale z mojich rovesnikov, teda ludi okolo 20ky, ho nikto nepocuval, alebo aspon o nikom neviem. A to som povedal; nie, ze ho nikto nepocuval, ale ze nikoho takeho nepoznam. To je velky rozdiel. A teraz ako tak pozeram, kazdy od hip-hoperov, cez heavymetalistov a punkacov a vratane tych, co hudbu pocuvaju ''jednym uchom'', kazdy ''R.I.P. Michael Jackson''.

Ja som si ho vzdy (v uvodzovkach vzdy) vazil. Povazujem ho za velmi schopneho r&b/soul/funk-oveho spevaka a tiez velmi zrucneho skladatela.

Ale zas na druhej strane, myslim si, ze sa to uz trochu prehana. Uz dva tyzdne sa o nicom inom ani nehovori. A napr. nezda sa mi, ze sa takto smutilo aj za Rayom Charlesom.
Veľmi ....

Bol to inak môj rovesník , takže sa dá povedať , že jeho hudba išla spolu aj so mnou ..
Dodnes si púšťam niektoré jeho skladby , tak ako mnohí iní . Proti týmto žiaden dišputát , kus roboty odviedol , dá sa dokonca povedať , že niektoré prvky boli prelomové ...
Tak isto sa nedá opomenúť na jeho charitatívnu činnosť , o ktorej nevie určite veľa jeho fanúšikov , ktorí ovládajú jeho texty odpredu aj zozadu .

No môj dojem z toho včerajšieho pohrebu , respektíve rozlúčkovej slávnosti / koncertu / bol všeliaký , len nie kladný .
Manželka síce pozerala , no ja , keď som počul v prvom rade tie múdre kydy našich moderátorov , stačilo mi .
V druhom rade sa jednalo vyslovene o typické pozlátko amerického sna v štýle a la´ Hollywood a to tiež nejak nemusím .
No a v neposlednom rade , za toto vyfasujem , bol to len človek , spevák , tanečník , takých je na svete veľa .
Keby hocaký viac-menej talentovaný jedinec dostal také zázemie , ako mal on , tak isto by mohol stáť na piedestáli slávy ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
mpca Pozri príspevok
Ak niekto natrafíte na celú verziu z bbc na stiahnute tak pošlite link,, ja som to nevidel.... THX
Žeby , ale nie som si istý , či nie je potrebné stiahnuť si aj ich
download at BBC iPlayer)
..

Ja som ďalej nešiel ,nie je mi potrebný

http://www.bbc.co.uk/bbctwo/programmes/genres/music
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

buchač Pozri príspevok
No a v neposlednom rade , za toto vyfasujem , bol to len človek , spevák , tanečník , takých je na svete veľa .
Keby hocaký viac-menej talentovaný jedinec dostal také zázemie , ako mal on , tak isto by mohol stáť na piedestáli slávy ...
V tomto ta podporim. Lebo naozaj, ziaden hudobny mesias to nebol, to si zas netreba nahovarat. Ale tym, ze robil taku v podstate dostupnu hudbu (prijemna, melodicka, lahko pochopitelna, ani prilis tvrda, no dost hutna a ziva atd...teda ziadny King Crimson ci Mahavishnu Orchestra), a tiez bol dost extravagantna osobnost (to si ja ale cenin ovela viac ako vsetky tie beztvare ovecky), takisto sikovny tanecnik atd - teda idealna osoba pre ten hlavny prud, mal vsetky predpoklady na to, aby sa stal oblubeny u mas a mohol navstevovat MTV a radia viac ako bar. A v takychto pripadoch, ked u mnohych ludi mozno velmi ziaril, sa mohli lahko vytvorit falosne dojmy nejakeho neprekonatelneho genia.

To sa deje u kazdeho boybandu ci popoveho spevaka, od Robbieho Williamsa a Backstreet Boys az po novsie ''fenomeny'' ako Jonas Brothers ci Tokio Hotel - oni su vraj nejaki strasne uzasni v tom, co robia. Kevin Jonas je vraj najuzasnejsi gitarista na svete napr. Robbie Williams je vraj tiez akysi maestro - tvrdia, samozrejme, fanusikovia. Ibaze, kym Robbie Williams je sice dobry spevak, no nie je ziaden genius ani zdaleka, Kevin Jonas hra na zaciatocnickej urovni v podstate. Ale sila osobnosti a naklonnost dokaze vytvorit podobne deluzie.

A tiez ma podobny ucinok nahla smrt. Vid Jimi Hendrix, Freddie Mercury. A teraz aj Michael Jackson bude mat podobny osud. Predpokladam, ze sa stane to, co s Queen. Na nich nikdy nikto si nedovolil nadavat, na nieco take sa nepamatam. Aj to raz skonci. Takze v podstate je asi rozumna predpoved, ze sa bude este dlho rozpravat.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

povedala by som, ze s hudbou zacal v spravnom okamihu... mne sa paci prierez celou jeho tvorbou ale stale najviac si ma ziskal videoklipmi... ked si pozriete postupne prierez videoklipov tak mal to stastie ze technika napredovala tak vyrazne, ze rozdiel medzi prvymi zo 70 rokov a poslednymi je obrovsky... a takyto skok mal zakazdym medzi jednotlivymi klipmi... a zrejme aj tam je tajomstvo uspechu, ze vzdy prisiel s niecim novym vo videoklipoch a urcil tak dalsi trend tot moj skromny nazor
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

buchač Pozri príspevok
...
No a v neposlednom rade , za toto vyfasujem , bol to len človek , spevák , tanečník , takých je na svete veľa .
Keby hocaký viac-menej talentovaný jedinec dostal také zázemie , ako mal on , tak isto by mohol stáť na piedestáli slávy ...
nechcem, aby si fasoval , ja len že je toto asi dosť mylné, - nerozumiem, aké zázemie? Kde začínal, v akej dobe? Akú mal farbu pleti? Kto vydal jeho prvý album (ešte Jacksons five), veru, žiadne zázemie, dokonca ani rodinné. To, čo si vytvoril neskôr sám, že v období jeho najväčšej slávy by si bol mohol zažiadať na koncerte v zákulisí 2,5 metrovú vrstvu ružových lupienkov na záchode (samozrejme, hovorím obrazne), je už len zásluha predchádzajúcej roboty a v neposlednom rade prehnané maniere. Nuž ale, prepáčte mi za výrazy, ktoré teraz použijem, ak mi niekto ponúkne, že mi poutiera na záchode zadok, lebo som taká skvelá, že to s radosťou urobí - 98 ľudí zo 100 to berie. A ten jeden zo zvyšných dvoch nemá zadok. Asi tak.

Na margo jeho talentu - nepoznám žiadneho, opakujem žiadneho muzikanta, ktorý dosiahol toľko ocenení, predaných nosičov, vrcholov v rôznych hitparádach, dokonca aj v časoch, keď ho povláčili v médiách mal neuveriteľné množstvo fanúšikov na celom svete - a skladal by si text, hudbu, odspieval by to, zatancoval geniálne, urobil fantastický klip, do toho klipu vymyslel nejaký ten nový kus odevu, ktorý by prebral napr. taký Lagerfeld... tak pre mňa je o tomto jeho talent. Ja uznávam, že odspievať ťažkú pesničku nie je jednoduché, ale zložiť ju a otextovať je minimálne rovnako ťažké...
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Aby som to upresnil.

1, Co sa tyka skladania, MJ tak vela neskladal, ako si mnohi myslia. Z prvych styroch albumov nenapisal nic. Na piatom ma dve piesne a jedno spoluautorstvo, na siestom (Thriller) ma tri a spoluautorstvo k jednej. Az na Bad napisal vacsinu piesni az na dve. Na Dangerous napisal takisto vela, ale mnohe z nich boli ciastocne otextovane inymi. Na HIStory napisal necelu polovicu, na Invincible len dve, ale na vacsine sa podielal. Ale tie veci, ktore napisal, su dobre, to sa neberie. No zas, opat vravim, ze to nebol ziaden mesias - takych skladatelov bolo mnoho.

2, Predanych nosicov bolo vela, predbehol ho iba Presley a Beatles. No ja nepoznam na Slovensku politika, ktory by mal viac preferencii, ako Fico. Znamena to, ze je to dobry politik? Mam povedat, co si o nom myslim? (urcite nie som sam!) Teda oblubenost u ludi je zle meradlo, pretoze bezny clovek sa napr. v tomto konkretnom pripade hudbe nerozumie. Podla tejto logiky by Jackson, Beatles, Iron Maiden, Black Sabbath ci Led Zeppelin boli ovela lepsi skladatelia ako Stravinskij, Mozart, Bach, Monteverdi, Rimskij-Korsakov, Copland atd.

3, Co sa spevu tyka, je vela lepsich spevakov - Kimball, Mercury, Plant, Perry a mnoho dalsich. Ale Jackson sa, samozrejme, nema za co hanbit.

4, Textom zvycajne nevenujem vela pozornosti, tak neviem. Ale mozes sa spolahnut, ze su aj lepsi.

5, Ohladom poctu fanusikov, pozrel som statistiky na last.fm. Jasne vedie (takmer trojnasobok oproti druhemu miestu). Aj ked asi som tak mal spravit pred mesiacom, lebo toto je z posledneho tyzdna a je to iste giganticky skresleny udaj. Skusim sa s tym este pohrat, mozno sa mi podari posledne obdobie izolovat a najst statistiku z maja alebo tak. V kazdom pripade aj tu plati to, co pri Ficovi. Fakt, ze ma vela fanusikov, neznamena, ze je dobry spevak alebo cokolvek. Znamena to len jedine a to, ze ma vela fanusikov.

6, Co sa oceneni tyka, to su tiez pofiderne veci. Ale dobre, pozrime sa. V Rock and Roll Hall of Fame bol 2x. Takych bolo len 15, jediny Eric Clapton bol 3x. Grammy je tiez riadna blbost, ktora je taka objektivna ako moja derava ponozka, ale ani tu nevedie - ma ich 13, vedie Georg Solti s 31 a za nim nasleduju dalsi. Samozrejme ani vrcholy v hitparadach nic neznamenaju. Iba to, ze ista skladba sa hrala najviac pre polohluche masy, z ktorych to polovica aj tak ignorovala. Bohuzial, akokolvek kruto som to podal, pravda je, ze hitparady su jedna velka blbost. Tak ako vsetky rebricky od spominanych hitparad az po rebricky v casopisoch ako Rolling Stone (z tych som mal tiez svalovku na bruchu - kto ich robi sakra?!?!?!). Aj tu ich je 13, viem minimalne o troch, ktori ho predbehli - Mariah Carey s 18, Elvis Presley 17 a Beatles 21.

7, K mode a tancu sa vyjadrovat nebudem, lebo o tom sme ja a buchac nehovorili. Ale si si ista, ze tie klipy si tocil sam a aj tie saty si navrhoval? Ja neviem, ale nezda sa mi to.

Tymto som v ziadnom pripade nechcel nijak znizovat zasluhy MJ. Iba bojovat proti ich nepodlozenemu nafukovaniu.
0 0
ski555 ski555

ski555 je offline (nepripojený) ski555

Buchač a Slayer moje sympatie,no ako zase sa mu nedá všetko uprieť,ale ľudia,napíšem to slušne tam dolu sa može chytit hocikto,len otázne,čo za to zarobí,samozrejme tiež počúvam jeho skladby,ale zase mi to pripadá prehnané,aby si niekto doslova trepal hlavu o stenu čo sa stalo a kto čím zachádza,tým aj schádza
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Este raz. Nic mu neupieram, len sa snazim veci uviest na pravu mieru.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

buchač Pozri príspevok
Veľmi ....

Bol to inak môj rovesník , takže sa dá povedať , že jeho hudba išla spolu aj so mnou ..
Dodnes si púšťam niektoré jeho skladby , tak ako mnohí iní . Proti týmto žiaden dišputát , kus roboty odviedol , dá sa dokonca povedať , že niektoré prvky boli prelomové ...
Tak isto sa nedá opomenúť na jeho charitatívnu činnosť , o ktorej nevie určite veľa jeho fanúšikov , ktorí ovládajú jeho texty odpredu aj zozadu .

No môj dojem z toho včerajšieho pohrebu , respektíve rozlúčkovej slávnosti / koncertu / bol všeliaký , len nie kladný .
Manželka síce pozerala , no ja , keď som počul v prvom rade tie múdre kydy našich moderátorov , stačilo mi .
V druhom rade sa jednalo vyslovene o typické pozlátko amerického sna v štýle a la´ Hollywood a to tiež nejak nemusím .
No a v neposlednom rade , za toto vyfasujem , bol to len človek , spevák , tanečník , takých je na svete veľa .
Keby hocaký viac-menej talentovaný jedinec dostal také zázemie , ako mal on , tak isto by mohol stáť na piedestáli slávy ...
Juraj a ja sa ťa opýtam na rovinu-už si videl niečo kladné a pekné od američanov??? Ja nie, okrem L.A.LAKERS tam nieje na čo pozerať...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Slayer666 Pozri príspevok
Aby som to upresnil.

1, Co sa tyka skladania, MJ tak vela neskladal, ako si mnohi myslia. Z prvych styroch albumov nenapisal nic. Na piatom ma dve piesne a jedno spoluautorstvo, na siestom (Thriller) ma tri a spoluautorstvo k jednej. Az na Bad napisal vacsinu piesni az na dve. Na Dangerous napisal takisto vela, ale mnohe z nich boli ciastocne otextovane inymi. Na HIStory napisal necelu polovicu, na Invincible len dve, ale na vacsine sa podielal. Ale tie veci, ktore napisal, su dobre, to sa neberie. No zas, opat vravim, ze to nebol ziaden mesias - takych skladatelov bolo mnoho.

2, Predanych nosicov bolo vela, predbehol ho iba Presley a Beatles. No ja nepoznam na Slovensku politika, ktory by mal viac preferencii, ako Fico. Znamena to, ze je to dobry politik? Mam povedat, co si o nom myslim? (urcite nie som sam!) Teda oblubenost u ludi je zle meradlo, pretoze bezny clovek sa napr. v tomto konkretnom pripade hudbe nerozumie. Podla tejto logiky by Jackson, Beatles, Iron Maiden, Black Sabbath ci Led Zeppelin boli ovela lepsi skladatelia ako Stravinskij, Mozart, Bach, Monteverdi, Rimskij-Korsakov, Copland atd.

3, Co sa spevu tyka, je vela lepsich spevakov - Kimball, Mercury, Plant, Perry a mnoho dalsich. Ale Jackson sa, samozrejme, nema za co hanbit.

4, Textom zvycajne nevenujem vela pozornosti, tak neviem. Ale mozes sa spolahnut, ze su aj lepsi.

5, Ohladom poctu fanusikov, pozrel som statistiky na last.fm. Jasne vedie (takmer trojnasobok oproti druhemu miestu). Aj ked asi som tak mal spravit pred mesiacom, lebo toto je z posledneho tyzdna a je to iste giganticky skresleny udaj. Skusim sa s tym este pohrat, mozno sa mi podari posledne obdobie izolovat a najst statistiku z maja alebo tak. V kazdom pripade aj tu plati to, co pri Ficovi. Fakt, ze ma vela fanusikov, neznamena, ze je dobry spevak alebo cokolvek. Znamena to len jedine a to, ze ma vela fanusikov.

6, Co sa oceneni tyka, to su tiez pofiderne veci. Ale dobre, pozrime sa. V Rock and Roll Hall of Fame bol 2x. Takych bolo len 15, jediny Eric Clapton bol 3x. Grammy je tiez riadna blbost, ktora je taka objektivna ako moja derava ponozka, ale ani tu nevedie - ma ich 13, vedie Georg Solti s 31 a za nim nasleduju dalsi. Samozrejme ani vrcholy v hitparadach nic neznamenaju. Iba to, ze ista skladba sa hrala najviac pre polohluche masy, z ktorych to polovica aj tak ignorovala. Bohuzial, akokolvek kruto som to podal, pravda je, ze hitparady su jedna velka blbost. Tak ako vsetky rebricky od spominanych hitparad az po rebricky v casopisoch ako Rolling Stone (z tych som mal tiez svalovku na bruchu - kto ich robi sakra?!?!?!). Aj tu ich je 13, viem minimalne o troch, ktori ho predbehli - Mariah Carey s 18, Elvis Presley 17 a Beatles 21.

7, K mode a tancu sa vyjadrovat nebudem, lebo o tom sme ja a buchac nehovorili. Ale si si ista, ze tie klipy si tocil sam a aj tie saty si navrhoval? Ja neviem, ale nezda sa mi to.

Tymto som v ziadnom pripade nechcel nijak znizovat zasluhy MJ. Iba bojovat proti ich nepodlozenemu nafukovaniu.
Ale určite bol Michael lepší ako Mirko Žbirka...
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ale určite bol Michael lepší ako Mirko Žbirka...
...Stanko, a asi aj lepší ako Kobe /myslím v tom speve/. Aj keď Kobe tiež trochu rapuje... ale vlastne afroameričan, ktorý nevie spievať je skôr výnimka.
Prepáčte, že som , k MJ som sa už vyjadrila predtým.
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Netreba hladat teraz tych, ktori boli akoze horsi. MJ bol dobry, dokonca velmi dobry v tom, co robil. No nebol najlepsi ani zdaleka. Bol to clovek, ziaden poloboh ani mesias ani nic podobne. Spomenul som si na to, ze ked sa o Ericovi Claptonovi kedysi v interview vyjadrili ako o gitarovom bohovi, odpovedal im: Hey, wait a minute, I'm human! Takisto ako Eric aj Mickey bol ''len'' talentovany ''human''.

Rozdiel medzi MJ a napr. Petrom Gabrielom alebo Jonom Andersonom a desiatkami dalsich je len v tom, ze vacsina ludi skor ''pochopi'' hudbu MJ-a ako tu od Yes ci ranych Genesis (''to je cuuudne'' ''to co jeee??'' a pod. - a to este stale nie je az taka ''cudna'' hudba). Skratka je dostupnejsi masam. A ak k tomu pridame jeho dalsie charakteristiky ako tanec, jeho klipy a jeho caste aferky v mediach (aj negativna reklama je predsa reklama), je to este plus navyse, prilaka to viac ludi. Teda je viditelnejsi. No a kedze vacsina vidi len jeho a inych, co su na vyslni a je pravda, ze z tejto skupinky MJ spolu s par dalsimi vynikal, tak jasne, ze ho nazvu kralom popu aj ked je to trochu prehnane.

Takze na zaver. MJ ma svoje zasluhy. Bol velmi dobry, no ak bol na nejakom piedestali, tak iba na piedestali slavy, nie spevu, kompozicie ani nicoho ineho. Nepripisujme mu veci, ktore nedosiahol. Ja neviem, ale mam pocit, ze tym akoby mu bolo davane najavo, ze toho nedosiahol dost a tak mu tam nieco dorobime. Ctime si ho takeho, aky bol. Nenicme jeho pamiatku.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Slayer666 Pozri príspevok
Ctime si ho takeho, aky bol. Nenicme jeho pamiatku.
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Je veľa pohľadov ako sa dá na danú situáciu pozerať.Samozrejme, spochybniť sa dá všetko.Ale pocity a vieru ľuďom nikto zobrať nemôže.
Ľudia ho mali radi,majú ho radi a budú ho mať radi
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Juraj a ja sa ťa opýtam na rovinu-už si videl niečo kladné a pekné od američanov??? Ja nie, okrem L.A.LAKERS tam nieje na čo pozerať...
Napríklad :



A aj takáto mi hovorí pane , vieš jak pekná je , vieš , ako ide ...?
KLADNE , nechcel by si stáť v mojom zornom uhle ....

0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Neverlanding story alebo Ako to bolo naozaj

Mala to byť megašou: špaliere smútiacich, potoky sĺz, tisícky fanúšikov ponáhľajúcich sa zo všetkých kútov sveta prežiť posledné dni s Jacksonom. Ako vyzeral v skutočnosti týždeň šialenstva okolo kráľa popu?

LOS ANGELES. Húfy hysterických fanúšikov, Hollywood Boulevard zaplnený smútiacimi, vrtuľníky vo vzduchu, kolabujúca doprava a stovky ľudí kempujúcich v kopcoch okolo ranča Neverland. Vďaka americkým médiám vyzerali udalosti po smrti Michaela Jacksona ako srdcervúca dráma.

Zblízka to bolo trochu inak.

.........

Keď sme sa spolu s fotoreportérom minulý štvrtok o jednej hodine popoludní vymotali z colných kontrol na letisku a vydali sa na prvú cestu ulicami a bulvármi Los Angeles, nevítalo nás to ochromené, smútiace mesto, ktoré sme videli v televíznom vysielaní.

.......

Prvýkrát sme boli svedkami toho Európanom ťažko zrozumiteľného divadla, opakujúceho sa pri všetkých „pútnických miestach" priaznivcov Michaela Jacksona. S fanúšikmi, ktorí túžia vyrozprávať svoj príbeh, a médiami, ktoré pre taký príbeh urobia čokoľvek.

................

Prázdny bulvár

Posledné lúčenie s Michaelom Jacksonom bolo bez pochýb pre šoubiznis veľkou udalosťou. Zomrel človek, ktorý na hudobnej scéne zadefinoval 80. roky a stal sa skutočne kráľom, ktorý síce nemá svoju krajinu, ale oddaných poddaných, ktorých vernosť si udržiaval výnimočnými pesničkami, klipmi, tancom, štýlom a osobnosťou.
Celý článok ...
http://kultura.sme.sk/c/4928746/neve...lo-naozaj.html

Stanislav 1975 Re: Kráľ je mrtvý...
Citát:Pôvodca textu príspevku: Slayer666
Aby som to upresnil.
atď .........

Ale určite bol Michael lepší ako Mirko Žbirka...
Jednoznačne súhlasím

ALE
zároveň by som vedel tvrdo diskutovať , či bol lepší ako Peter NAGY , alebo Otto Waiter ....
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Mozno hej. A dokonca verim, a nikto ma nepresvedci o opaku, ze keby makal viac, tak by sa mohol vyrovnat aj Robkovi Kazikovi a mozno by ho aj pozvali do Repete........hrat na triangel.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

cloe Pozri príspevok
...Stanko, a asi aj lepší ako Kobe /myslím v tom speve/. Aj keď Kobe tiež trochu rapuje... ale vlastne afroameričan, ktorý nevie spievať je skôr výnimka.
Prepáčte, že som , k MJ som sa už vyjadrila predtým.
Vierka, Kobe je Kobe...Proste Kobe je BEST...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Bol Michael zavraždený??? Akože niečo na tom može byť...


http://www.sme.sk/c/4929935/la-toya-...avrazdeny.html
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Kobe je BEST...
...IA?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať