Zavrieť

Porady

Zápočtový list

Dobry den,
chcela by som poprosit o radu ohladom zapoctoveho listu. Zamestnanec skoncil pracovny pomer, vystavim mu zapoctovy list za dobu, ktoru v nasej firme odpracoval a k udajom o naroku a cerpani dovolenky taktiez zapocitam len dobu, ktoru odpracoval v nasej firme alebo nacitam aj zo zapoctoveho listu od predchadzajuceho zamestnavatela? Zamestnanec mi dolozil 6 zapoctovych listov z predchadzajuch zamestnani, a z toho 5 kopii. Mozem uznat kopiu pri nacitani dob?
Dakujem.
Usporiadat
BRK BRK

BRK je offline (nepripojený) BRK

Dobrý deň, mám dotaz ohľadom SZČO. SZČO končí s podnikaním, ide na TPP do zamestnania. Pred podnikaním mal 2 zamestnania. Viem, že za obdobie podnikania by mala dať zápočet rokov Sociálna poistovna, ale može si to tá SZČO všetko napočítať (aj za predchádzajúce zamestnania) a vystaviť si zápočet rokov sám sebe, ktorý potom odovzdá novému zametnávateľovi? Ďakujem, Katarína
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Nie, vystavuje Sociálna poisťovňa, ako si správne uviedla.
0 0
BRK BRK

BRK je offline (nepripojený) BRK

Srdečná vďaka za odpoveď, Katarína
0 0
Mia3683 Mia3683

Mia3683 je offline (nepripojený) Mia3683

Prosím, ako mám urobit započet vtedy, ked mám zápočtový list od predchádzajúceho zamestnávateľa, a evidenciu z úradu práce. Lenže medzi predchádzajúcim zamestnaním a evidenciou je rozdiel dva mesiace. Mám započítať iba dni, kedy pracoval v našej firme, alebo zrátať roky z predošlého zápočtového listu, dni evidencie a roky v našej firme bez tych dvoch mesiacov, kedy nevieme kde bol? Dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Na ZL uvedieš dobu zamestnania u vás, a potom dobu pre nárok na D spolu, teda ZL predch. UP, roky vo vašej fi.
0 0
kaška kaška

kaška je offline (nepripojený) kaška

Prosím o radu,
započíta sa priestupný rok v zápočtovom liste ako jeden rok alebo ako jeden rok a jeden deň.

Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Počíta sa ako rok.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Tweety Pozri príspevok
Počíta sa ako rok.
Nesúhlasím.Priestupný rok sa počíta ako jeden rok a jeden deň
0 0
kaška kaška

kaška je offline (nepripojený) kaška

Ďakujem pekne,
súhlasím s tým, že 1 rok. Ale existuje aj niečo oficiálne na základe čoho sa to takto počíta?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

kaška Pozri príspevok
Ďakujem pekne,
súhlasím s tým, že 1 rok. Ale existuje aj niečo oficiálne na základe čoho sa to takto počíta?
Zápočtový list je vlastne potvrdením o dĺžke zamestnania. Pokiaľ zamestnanec bol u zamestnávateľa evidovaný napríklad v roku 2004 od 1.1.-31.12 tak bol zamestnancom 365 dní alebo 366 dní ? Veď v zápočtovom liste sa neudávajú len celé roky ale aj dni. Pokiaľ by som nedávala za prestupné roky jeden deň viac tak ho ukrátim pri dĺžke zamestnania
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Mne mzdový program ráta prestupný rok ako 1 rok a 1 deň.
0 0
kaška kaška

kaška je offline (nepripojený) kaška

Podľa mňa pre posúdenie nárokov zo započítaných rokov nemá 1 deň žiadny väčší význam. Raz za 4 roky zamestnanec príde akože o 1 zápočtový deň. Aký negatívny vplyv to môže mať pre neho.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

kaška Pozri príspevok
Podľa mňa pre posúdenie nárokov zo započítaných rokov nemá 1 deň žiadny väčší význam. Raz za 4 roky zamestnanec príde akože o 1 zápočtový deň. Aký negatívny vplyv to môže mať pre neho.
Napríklad kvôli jednému dňu nemusí dosiahnuť v roku nárok na 25 dní dovolenky a bude ju mať až na ďaľší rok
A ide o to že na ten deň má podľa mňa nárok tak prečo mu ho nedať
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

ja sčítam dni a delím 365. Viem, že správne by som mala deliť 365 a štvrť dňa (priemer za 4 roky) ale potom by mi vychádzali aj odpracované dni štvrťky, čo je blbosť...
0 0
majar majar

majar je offline (nepripojený) majar

endrju Pozri príspevok
Nevidím dôvod na to, aby sa nedokázal program vysporiadať s prestupnými rokmi pri výpočte odpracovaných rokov.
Považujem za nezmysel, aby sa na potvrdení objavilo "odpracoval 4 roky a 1 deň", ak niekto bol zamestnaný u jedného zamestnávateľa, napríklad, od 1.1.2003 do 31.12.2006.
Ja s týmto súhlasím. Keby sa priestupný deň zohľadňoval, zamestnanec, ktorý pracuje v priestupný rok by mal jeden ďeň naviac oproti zamestnancovi, ktorý pracuje v rok nepriestupný. A zase ak by bola situácia, že sa konkrétny rok do započítaných rokov nemá započítať, tak by sa ak ide o priestupný rok nezapočítal rok a 1 deň? To by skôr mohlo poškodiť zamestnanca pri výpočte nárokov.
0 0
kaška kaška

kaška je offline (nepripojený) kaška

katkaj Pozri príspevok
Zápočtový list je vlastne potvrdením o dĺžke zamestnania. Pokiaľ zamestnanec bol u zamestnávateľa evidovaný napríklad v roku 2004 od 1.1.-31.12 tak bol zamestnancom 365 dní alebo 366 dní ? Veď v zápočtovom liste sa neudávajú len celé roky ale aj dni. Pokiaľ by som nedávala za prestupné roky jeden deň viac tak ho ukrátim pri dĺžke zamestnania
Neviem o tom, že by bolo niekde uvedené, že za jeden rok sa považuje 365 dní. Obdobie od 1.1.2004 do 31.12.2004 je jeden rok rovnako ako obdobie od 1.1.2005 do 31.12.2005. Počet dní má význam iba v prípade, že zamestnanie netrvalo celý rok.
Ďakujem všetkým za diskusiu.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

kaška Pozri príspevok
Neviem o tom, že by bolo niekde uvedené, že za jeden rok sa považuje 365 dní. Obdobie od 1.1.2004 do 31.12.2004 je jeden rok rovnako ako obdobie od 1.1.2005 do 31.12.2005. Počet dní má význam iba v prípade, že zamestnanie netrvalo celý rok.
Ďakujem všetkým za diskusiu.

každý máme na to svoj názor tak ako na iné veci ktoré nie sú striktne určené. Pre mńa má rok 365 dní a nemám problém počítať pri prestupnom roku 1 rok a 1 deň
0 0
Maňaska Maňaska

Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

Polyhistor-diletant
Na zápočtovom liste je v časti: "Potvrdenie o dĺžke zamestnania..." a "Údaje o nároku a čerpaní dovolenky..." vždy rovnaká doba v rokoch a dňoch? vždy rovnaké čísla?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ÁNo, je tam zápočet celkovej odpracovanej doby, takže rovnaké..
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Ak zamestnanec nevedel zdokladovať odpracované roky na účely nároku na dovolenku , ale doniesol mi Výpis z individuálneho účtu poistenca zo Sociálnej poisťovne , môže mi tento doklad slúžiť ako podklad k tomu , aby som mu uznala nárok na dovolenku vo výške 25 dní ?
0 0
Načítať ďalšie