Zavrieť

Porady

Zápočtový list

Dobry den,
chcela by som poprosit o radu ohladom zapoctoveho listu. Zamestnanec skoncil pracovny pomer, vystavim mu zapoctovy list za dobu, ktoru v nasej firme odpracoval a k udajom o naroku a cerpani dovolenky taktiez zapocitam len dobu, ktoru odpracoval v nasej firme alebo nacitam aj zo zapoctoveho listu od predchadzajuceho zamestnavatela? Zamestnanec mi dolozil 6 zapoctovych listov z predchadzajuch zamestnani, a z toho 5 kopii. Mozem uznat kopiu pri nacitani dob?
Dakujem.
Usporiadat
aviril aviril

aviril je offline (nepripojený) aviril

ďakujem za odpoveď. ale aj tak som to úplne nepochopila - myslím, že či sa uvádza obdobie MD a RD na ZL zvlášť, alebo sa to započítava do odprac. - teda započítaných rokov. len že či je priamo zo ZL vidieť, že som bola tak dlho na MD a RD. lebo keby to bolo napísané v zap.rokoch, tak by z toho ZL nebolo vidieť, že som počas tohto zamestnania bola aj na MD a RD. Dúfam, že som to dobre vysvetlila
Ďakujem
0 0
aviril aviril

aviril je offline (nepripojený) aviril

aviril Pozri príspevok
ďakujem za odpoveď. ale aj tak som to úplne nepochopila - myslím, že či sa uvádza obdobie MD a RD na ZL zvlášť, alebo sa to započítava do odprac. - teda započítaných rokov. len že či je priamo zo ZL vidieť, že som bola tak dlho na MD a RD. lebo keby to bolo napísané v zap.rokoch, tak by z toho ZL nebolo vidieť, že som počas tohto zamestnania bola aj na MD a RD. Dúfam, že som to dobre vysvetlila
Ďakujem
prosím, poraďte, je to fakt súrne
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Ako som už odpovedala, tak materská aj rodičovská dovolenka sa počíta do odpracovaných rokov.
0 0
aviril aviril

aviril je offline (nepripojený) aviril

ďakujem mockrát
0 0
gutan52 gutan52

gutan52 je offline (nepripojený) gutan52

HaloHaló,... Tu sme? ... Moje otázky, prosím úctivo!.........

Občan SR študoval do 28 roku svojho života. Pred VŠ pracoval u nás 3 roky.

Teraz ide pracovať do BA k nádejnému podnikateľovi. Tento mladý Ing. pýta od nás zápočet rokov. Pretože študoval i pracoval po 18 roku svojho veku,
/OTč.1/ možem mu vystaviť Zápočet rokov pre nového zamestnávateľa
"10 rokov"; aj keď u nás má odpracované 3 roky ?

Pripomeniem ale, že školu skončil 30.6.2008 , potom šiel do Dánska, vrátil sa na Slovensko 1.3.2009.

Na nové pracovisko nastupuje 1.4.2009 , kde požadujú od neho Zápočet rokov.
/OTč.2/
Je špeciálne určené tlačivo "Zápočet rokov"na vyznačenie doby pre mladého Ing.?
/OTč.3/
Kde sa to tlačivo dá stiahnúť? Dáky link prosím:...
Vďaka Vám za reakcie... JG
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

gutan52 Pozri príspevok
HaloHaló,... Tu sme? ... Moje otázky, prosím úctivo!.........

Občan SR študoval do 28 roku svojho života. Pred VŠ pracoval u nás 3 roky.

Teraz ide pracovať do BA k nádejnému podnikateľovi. Tento mladý Ing. pýta od nás zápočet rokov. Pretože študoval i pracoval po 18 roku svojho veku,
/OTč.1/ možem mu vystaviť Zápočet rokov pre nového zamestnávateľa
"10 rokov"; aj keď u nás má odpracované 3 roky ?

Pripomeniem ale, že školu skončil 30.6.2008 , potom šiel do Dánska, vrátil sa na Slovensko 1.3.2009.

Na nové pracovisko nastupuje 1.4.2009 , kde požadujú od neho Zápočet rokov.
/OTč.2/
Je špeciálne určené tlačivo "Zápočet rokov"na vyznačenie doby pre mladého Ing.?
/OTč.3/
Kde sa to tlačivo dá stiahnúť? Dáky link prosím:...
Vďaka Vám za reakcie... JG
Tlačivo nájdeš v dokumentoch :
http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=29
0 0
25lucinka 25lucinka

25lucinka je offline (nepripojený) 25lucinka

Prosím Vás o radu. Som celkom čerstvou členkou a nikde neviem nájsť odpoveď na to čo hladám. Mám zamestnankyňu, ktorá nastúpila 24.11.2008. Teraz končí, takže jej idem robiť zápočet s tým, že mi predložila aj od predchádzajúce zamestnávateľa zápočet, v ktorom vidím že pracovala do 21.11.2008. Tie dva dni medzi skončením a nástupom bol víkend. Čo s tým? Môžem jej do môjho zápočtu zarátať ten predchádzajúci zápočet aj napriek tomu víkendu? Vopred ďakujem za odpoveď.
0 0
ladyrs ladyrs

ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

Počas toho víkendu zamestnanec nebol zamestnaný, to neide do zápočtu. Tam sa berú len u Vás odpracované roky + dni, a k tomu prirátať dobu z predchádzajúceho zápočtu. To, že zamestnankyňa nastúpila 24.11.2008 znamená, že aj pracovný pomer sa začal 24.11.2008? Pravdepodobne áno, Ale mohol nastať aj taký prípad,že pracovný pomer sa začal napr 22.11.2008.



25lucinka Pozri príspevok
Prosím Vás o radu. Som celkom čerstvou členkou a nikde neviem nájsť odpoveď na to čo hladám. Mám zamestnankyňu, ktorá nastúpila 24.11.2008. Teraz končí, takže jej idem robiť zápočet s tým, že mi predložila aj od predchádzajúce zamestnávateľa zápočet, v ktorom vidím že pracovala do 21.11.2008. Tie dva dni medzi skončením a nástupom bol víkend. Čo s tým? Môžem jej do môjho zápočtu zarátať ten predchádzajúci zápočet aj napriek tomu víkendu? Vopred ďakujem za odpoveď.
0 0
25lucinka 25lucinka

25lucinka je offline (nepripojený) 25lucinka

Ďakujem za odpoveď, no stále mi nie je jasné, či môžem do môjho zápočtu zarátať ten jej predošlý keď to obdobie na seba v podstate nenadväzuje. Preto si myslím, že by som jej nemala zrátať odrobené roky z predchádzajúcej práce spolu s tými ktoré odrobila u nás. Ak robila v predchádzajúcej práci napr. 3 roky a 140 dní a u nás odrobila napr. 100 dní tak mám urobiť zápočet na 3 roky a 240 dní alebo 3 roky a 242 dní (čiže spolu s tým víkendom) alebo len na tých 100 dní? Som z toho jeleň
Ešte aby som upresnila, pracovný pomer jej začal 24.11.2008 (pondelok)
0 0
nesca nesca

nesca je offline (nepripojený) nesca

to keby som vedela :-)
Nekomplikuj si to.Zapíš jej iba dni, ktoré odrobila u Vás.Tie dva víkendové dni by si tam aj tak nemohla dať,ve´d vtedy ešte nebola Váš zamest-nec.Mimochodom,nech si zaplatí poistné v ZP, aby ju 10 rokoch nenaháňali.Alebo sa stihla prihlásiť na ÚP?
0 0
25lucinka 25lucinka

25lucinka je offline (nepripojený) 25lucinka

Tiež som si povedala, že sa na to vykašlem a urobím jej to len za obdobie, ktoré tu bola. Lebo som si uvedomila, že ona v podstate za tie dva dni nemá zaplatené ani ZP. Na ÚP sa samozrejme nestihla prihlásiť. Aspoň som sa zasa niečo nové naučila. Veľmi pekne ďakujem za rady.
0 0
kovex kovex

kovex je offline (nepripojený) kovex

Dobré ránko, chcem sa opýtať skúsenejších, na započtovom liste je kolonka - priemerný čistý mesačný zárobok, je potrebné to vyplňovať alebo sa nemusí, ak áno k čomu to slúži?
Ďakujem za odpoveď.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

kovex Pozri príspevok
Dobré ránko, chcem sa opýtať skúsenejších, na započtovom liste je kolonka - priemerný čistý mesačný zárobok, je potrebné to vyplňovať alebo sa nemusí, ak áno k čomu to slúži?
Ďakujem za odpoveď.
netreba ho vypisovať
0 0
kovex kovex

kovex je offline (nepripojený) kovex

Ďakujem za rýchlu odpoveď, ty si náš poraďacký "mzdový poklad".
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

kovex Pozri príspevok
Ďakujem za rýchlu odpoveď, ty si náš poraďacký "mzdový poklad".
Ďakujem
0 0
kovex kovex

kovex je offline (nepripojený) kovex

A ešte sa spýtam, išiel sa bývalý zamestnanec hlásiť na úrad práce a chcú od neho hneď zápočtový list, viem, že od niektorých si vyžadujú a od niektorých nie, je v tom nejaký rozdiel?
V dohode o rozviazaní PP je uvedená presná doba trvania PP a momentálne nestíham tlačiť aj zápočťaky, do konca týždňa by som im samozrejme dala. Ďakujem
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

kovex Pozri príspevok
A ešte sa spýtam, išiel sa bývalý zamestnanec hlásiť na úrad práce a chcú od neho hneď zápočtový list, viem, že od niektorých si vyžadujú a od niektorých nie, je v tom nejaký rozdiel?
V dohode o rozviazaní PP je uvedená presná doba trvania PP a momentálne nestíham tlačiť aj zápočťaky, do konca týždňa by som im samozrejme dala. Ďakujem
Na úrade práce potrebujú zápočtový list. Ja ich vydávam hneď pri skončení pracovného pomeru.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Nevidím v tom rozdiel, rozdiel vidím len pri tom, na koho, resp. na akú pracovníčku zamestnanec narazí pri hlásení sa na ÚPSVaR.
0 0
kovex kovex

kovex je offline (nepripojený) kovex

mzdarka renca Pozri príspevok
Nevidím v tom rozdiel, rozdiel vidím len pri tom, na koho, resp. na akú pracovníčku zamestnanec narazí pri hlásení sa na ÚPSVaR.
No veď práve, že niektorým treba okamžite a iným vobec ......
takže asi to predsa záleží od pracovníčky na danom úrade.
0 0
lavazza77 lavazza77

lavazza77 je offline (nepripojený) lavazza77

Dobrý deň, mala by som tiež otázku k zápočtovému listu - môžem uznať "zápočťák" z čr?
Ďakujem vopred za odpoveď
0 0
Načítať ďalšie