Zavrieť

Porady

Zápočtový list

Dobry den,
chcela by som poprosit o radu ohladom zapoctoveho listu. Zamestnanec skoncil pracovny pomer, vystavim mu zapoctovy list za dobu, ktoru v nasej firme odpracoval a k udajom o naroku a cerpani dovolenky taktiez zapocitam len dobu, ktoru odpracoval v nasej firme alebo nacitam aj zo zapoctoveho listu od predchadzajuceho zamestnavatela? Zamestnanec mi dolozil 6 zapoctovych listov z predchadzajuch zamestnani, a z toho 5 kopii. Mozem uznat kopiu pri nacitani dob?
Dakujem.
Usporiadat
1234 1234

1234 je offline (nepripojený) 1234

Prosím o radu: aký doklad by mi mal priniesť zamestnanec, aby mal dovolenku 25 dní, ak necelý rok pracoval ako au pair v Anglicku? -potrebuje zdokladovať práve toto obdobie... Ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

1234 Pozri príspevok
Prosím o radu: aký doklad by mi mal priniesť zamestnanec, aby mal dovolenku 25 dní, ak necelý rok pracoval ako au pair v Anglicku? -potrebuje zdokladovať práve toto obdobie... Ďakujem
(6) Čas trvania pracovného pomeru v cudzine, prípadne iné započítateľné obdobia strávené v cudzine sa započítavajú do času rozhodujúceho pre dĺžku dovolenky za rovnakých podmienok, ako keby zamestnanec pracoval na území Slovenskej republiky.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

1234 Pozri príspevok
Prosím o radu: aký doklad by mi mal priniesť zamestnanec, aby mal dovolenku 25 dní, ak necelý rok pracoval ako au pair v Anglicku? -potrebuje zdokladovať práve toto obdobie... Ďakujem
Zápočet odpracovanej doby- doklad od toho, kto ho zamestnával.
0 0
Mala Mala

Mala je offline (nepripojený) Mala

Ahojte.
Prosím vie mi niekto pomôcť?
Zamestnanec má dvojité občianstvo Srbská republika - Slovensko.
v čase od 1993 -1997 bol študentom VŠ v Srbsku (zaverečná skúška oneskorene december 2007-doklad: diplom z roku 2007) nie som si istá či obdobie 1993 - 1997 mu môžem započítať do opracovaných rokov v počte 4 roky. Od 1997 pracuje, ale obdobie práce a obdobie štúdia sa mu neprekrývajú.
Vopred veľká vďaka.
0 0
danakl danakl

danakl je offline (nepripojený) danakl

prosím vás, ked pracoval zamest. od 01.06.2006 do 31.05.2009 - čiže rovných 3 roky... mam mu narátať aj 1 den, lebo rok 2008 bol priestupný, alebo sa ráta rok ako celok
0 0
Jakubec Jakubec

Jakubec je offline (nepripojený) Jakubec

So zamestnancom sme sa dohodli na neplatenom volne (cize je stale nas zamestnanec, mame menej zakaziek) a pocas tohto neplateneho volna som mu nasiel nahradne zamestnanie na dobu urcitu kde zamestnanec nastupil. Z noveho zamestnania vyzaduju zapoctovy list. Vypisem do zapoctoveho listu aj cas neplateneho volna? Co s tym, ked sme so zamestnancom neukoncili a ani neplanujeme ukoncit zamestnanecky pomer?
0 0
radusnicek radusnicek

radusnicek je offline (nepripojený) radusnicek

Viem že ste tu toho už dosť popísali, ale nedozvedela som sa či sa doba z evidencie na ÚP zarátava do zápočtu...bola som 9rokov zamestnaná, počas materskej som nebola zamestnaná, po materskej som bola na ÚP, potom som sa zamestnala a teraz končím v zamestnaní ...zaratáva sa mi do zápočtu všetko?? všetko??
Ďakujem za odpoveď

Radka
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

radusnicek Pozri príspevok
Viem že ste tu toho už dosť popísali, ale nedozvedela som sa či sa doba z evidencie na ÚP zarátava do zápočtu...bola som 9rokov zamestnaná, počas materskej som nebola zamestnaná, po materskej som bola na ÚP, potom som sa zamestnala a teraz končím v zamestnaní ...zaratáva sa mi do zápočtu všetko?? všetko??
Ďakujem za odpoveď

Radka
5) Do času trvania pracovného pomeru sa započítava, ak spadá do doby po 18. roku veku, čas

a) trvalej starostlivosti o dieťa vo veku do troch rokov,
b) výkonu služby v ozbrojených silách, ozbrojených bezpečnostných zboroch a v Zbore väzenskej a justičnej stráže, výkonu civilnej služby alebo štátnej služby,
c) úspešne skončeného štúdia,
d) vedeckej (umeleckej) ašpirantúry,
e) doktorandského štúdia,
f) členstva v družstve, kde súčasťou členstva je tiež pracovný vzťah,
g) osobnej starostlivosti o blízku osobu, ktorá bola prevažne alebo úplne bezvládna a nebola umiestnená v zariadení sociálnych služieb alebo obdobnom zdravotníckom zariadení, osobnej starostlivosti o dlhodobo ťažko zdravotne postihnuté maloleté dieťa, ktoré si vyžadovalo mimoriadnu starostlivosť, ak nebolo umiestnené v ústave pre také deti,
h) prípravy na povolanie vykonávanej podľa osobitných predpisov,
i) po ktorý bol zamestnanec vedený v evidencii nezamestnaných ako evidovaný nezamestnaný alebo poberal invalidný dôchodok,
j) väzby alebo výkonu trestu odňatia slobody, ak bolo trestné stíhanie proti zamestnancovi zastavené alebo ak bol spod obžaloby oslobodený, hoci aj v neskoršom konaní, a trestu odňatia slobody vykonaného na podklade zrušeného rozsudku, ktorý presahuje výmeru miernejšieho trestu uloženého v neskoršom konaní,
k) činnosti samostatne zárobkovo činnej osoby.
0 0
radusnicek radusnicek

radusnicek je offline (nepripojený) radusnicek

veľmi pekne ďakujem a prajem pekný deň
0 0
Katka21 Katka21

Katka21 je offline (nepripojený) Katka21

Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o radu pri vyplňovaní zápočtového listu. Máme zamestnanca, ktorý bol:
1.1.1998 - 3.6.2004 študent na VŠ
1.10.2004 - 31.1.2006 doktorandsté štúdium
1.2.2006 - 5.11.2009 zamestnanec.
Ráta sa mu do odpracovaných rokov aj to obdobie medzi ukončením VŠ a nástupom na doktorandské štúdium?
Ďakujem.
0 0
Badko Badko

Badko je offline (nepripojený) Badko

Do zápočtového listu by som dala len obdobie od 1.2.2006-5.11.2009 - zamestnanec
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Ak by si mu chcela "pomôcť" a urobiť ZL tak, aby to mal všetko pokope - nech Ti doloží maturitné vysvedčenie, diplom z VŠ a doklad, kde medzi VŠ a doktorandským to obdobie bol.
0 0
Katka21 Katka21

Katka21 je offline (nepripojený) Katka21

Ďakujem, spýtam sa ho čo medzitým robil, ale myslím, že pracoval na dohodu.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Katka21 Pozri príspevok
Ďakujem, spýtam sa ho čo medzitým robil, ale myslím, že pracoval na dohodu.
Tak dohodu do ZL nedávaš.
0 0
Miššička Miššička

Miššička je offline (nepripojený) Miššička

zápočtový list slúži na to, aby bolo vidieť koľko odrobil pre účely pridelenia počtu dní dovolenky. Ked má odpracovaných 15 rokov tak má nárok na 25 dní.Inak má nárok len 20. Dni, ked chodil do školy neodrobil.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Miššička Pozri príspevok
zápočtový list slúži na to, aby bolo vidieť koľko odrobil pre účely pridelenia počtu dní dovolenky. Ked má odpracovaných 15 rokov tak má nárok na 25 dní.Inak má nárok len 20. Dni, ked chodil do školy neodrobil.
nesúhlas - na účely dovolenky berieš obdobie po dovŕšení 18. roku veku do úspešného ukončenia štúdia. V danom prípade - od 18. rokov do ukončenia strednej školy, úspešné ukončenie VŠ a aj doktorandské štúdium sa ráta.
0 0
Jogurtik Jogurtik

Jogurtik je offline (nepripojený) Jogurtik

Dobry den, potrebovala by som poradit s nasledujucim problemom:
Zamestnanec cerpal 4 mesiace neplatene volno (na zaklade vlastnej ziadosti).
Zamestnavatel nahlasil do Socialnej poistovne iba prerusenie, nie odhlasenie a prestal za neho odvadzat odvody. Zamestnanec teraz konci pracovny pomer a ja neviem, ci sa do zapoctoveho listu zaratava aj obdobie neplateneho volna.
Dakujem
Zuzana
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Jogurtik Pozri príspevok
Dobry den, potrebovala by som poradit s nasledujucim problemom:
Zamestnanec cerpal 4 mesiace neplatene volno (na zaklade vlastnej ziadosti).
Zamestnavatel nahlasil do Socialnej poistovne iba prerusenie, nie odhlasenie a prestal za neho odvadzat odvody. Zamestnanec teraz konci pracovny pomer a ja neviem, ci sa do zapoctoveho listu zaratava aj obdobie neplateneho volna.
Dakujem
Zuzana
Do zápočt.listu uvedieš obdobie od nástupu až do ukončenia PP. T.zn. že aj obdobie NV.
0 0
Nezabudni Nezabudni

Nezabudni je offline (nepripojený) Nezabudni

Prosím o pomoc:

1. Ak mám od zamestnanca zápočtové listy, kde mal celý mesiac súčasne pracovný pomer u dvoch zamestnávateľov pripočítam do súhrného zápočtového listu tento mesiac dvakrát alebo len raz?

2. Ak zamestnanec dosiahne 15 rokov 31.12.2011 už tento rok má nárok na 25 dní dovolenky alebo až nasledujúci?

Dakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Nezabudni Pozri príspevok
Prosím o pomoc:

1. Ak mám od zamestnanca zápočtové listy, kde mal celý mesiac súčasne pracovný pomer u dvoch zamestnávateľov pripočítam do súhrného zápočtového listu tento mesiac dvakrát alebo len raz? Len raz.

2. Ak zamestnanec dosiahne 15 rokov 31.12.2011 už tento rok má nárok na 25 dní dovolenky alebo až nasledujúci? Už tento.

Dakujem.
V texte.
3 0
Načítať ďalšie