Zavrieť

Porady

Odvody

Dobry den.Poprosil by som o radu,ako mam platit odvody do SP a ZP ked som PN uz mesiac.Som SZČO.Vraj vysiel novy zakon.Vopred dakujem za odpoved.
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad Pozri príspevok
V ZP Dôvera zrejme nevedia, čo majú na svojej stránke - píšem si s nimi ďalej. Aj do VšZP som napísala ďalší pozdrav, som zvedavá na odpoveď.
-------
Dobry den,

dovolujeme si Vam odpovedat:

Na ucely zakona o zdravotnom poisteni 580/2004 Z.z. sa za osobu so zdravotnym postihnutim povazuje fyzicka osoba

a) uznana za invalidnu,

b) s tazkym zdravotnym postihnutim, ktoreho miera funkcnej poruchy je najmenej 50%.

S pozdravom

Marta Ligacova
kontaktne centrum

Dovera zdravotna poistovna, a.s.
Cintorinska 5
949 01 Nitra
ZP Dôvera už svoju stránku upravila

kategória sadzba preddavok
zamestnanec bez zdravotného postihnutia 4% 92,28 €
zamestnanec so zdravotným postihnutím 2% 46,14 €
zamestnávateľ za zamestnanca bez zdravotného postihnutia 10% 230,70 €
zamestnávateľ za zamestnanca so zdravotným postihnutím 5% 115,35 €

----
Ale zdá sa, že nie celú, tento odkaz od Katy zostáva nezmenený

http://www.dovera.sk/platitel/tema-n...it-v-roku-2012
Naposledy upravil veronikasad : 03.07.12 at 11:50
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Priznať si chybu sa asi vo VšZP "nenosí"

... po preverení telefonických komunikácií ohľadne danej záležitosti sa Vám ospravedlňujeme za neporozumenie danej otázky, keďže Vy ste mali otázku ohľadne §12 odst.2) písm. b) zákona o zdravotnom poistení č. 580/2004 Z.z. v znení neskorších predpisov a pracovník call centra reagoval na §12 odst.2) písm. a), na čo bol upozornený.

Tak ako bolo uvedené v predchádzajúcej e-mailovej komunikácii na základe zákona o zdravotnom poistení č. 580/2004 Z.z. v znení neskorších predpisov podľa §12 Sadzba poistného písm. (2) Na účely tohto zákona sa za osobu so zdravotným postihnutím považuje fyzická osoba
a) uznaná za invalidnú, 48)


  1. s ťažkým zdravotným postihnutím, ktorého miera funkčnej poruchy je najmenej 50%. 49)



Zároveň je potrebné plniť oznamovacie povinnosti podľa zákona o zdravotnom poistení §23 odst. 11) písm. a), b)

(11) Poistenec je povinný oznámiť príslušnej zdravotnej poisťovni skutočnosti podľa odseku 1 písm. e) od doručenia potvrdenia o tejto skutočnosti takto:
a) fyzická osoba preukazuje invaliditu a percentuálnu mieru poklesu jej telesnej schopnosti, duševnej schopnosti alebo zmyslovej schopnosti rozhodnutím Sociálnej poisťovne alebo rozhodnutím útvaru sociálneho zabezpečenia podľa osobitného predpisu 53ba) alebo rozhodnutím príslušného úradu,

b) fyzická osoba s ťažkým zdravotným postihnutím sa preukazuje preukazom občana s ťažkým zdravotným postihnutím alebo preukazom občana s ťažkým zdravotným postihnutím so sprievodcom.

S pozdravom
Tím Call centra VšZP
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať