Zavrieť

Porady

Slovenská sporitelna ma zase potešila

Poslala mi maila,že od 1.7 zvyšujú poplatok za vedenie účtu v balíku......tak hurá,proste človek si nevybere žiadny balík a platí a po rokoch sa rozhodne,no skor ma upozornili,že bude vyhodnejšie sa ,,zaradiť,, do nejakého balíka a tak si vybere jeden, potom mu skončí platnost karty a tak dostane novú,poteší sa že prvy rok ju má zadara ale ako vidím,proste si te prachy vždy nejak stiahnu,stoj čo stoj..........
Usporiadat
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ako tu čítam tie lamentácie na poplatky, tak mi je z Vás do plaču. Kedysi veľmi, veľmi dávno som tiež bol v SLSP, ale keď urobili niekoľko "kiksov" a ich poplatky presiahli neúnosnú mieru, tak som zmenil "lokál" a šiel ku konkurencii . Teraz platím mesačný poplatok za balík, ktorý o.i. obsahuje
Vedenie osobného účtu v EUR

Výpis z účtu zasielaný poštou 1 x mesačne v rámci SR

Zriadenie trvalých príkazov a inkás

Poplatky a účtovné položky za prichádzajúce platby 10 x

Poplatky a účtovné položky za odchádzajúce platby z tuzemských platobných príkazov, trvalých príkazov a inkás 20 x

Poplatky a účtovné položky za výbery z bankomatu Dexia banky

Poplatky a účtovné položky za výbery z bankomatu inej banky v SR / zahraničí 5x

Poplatky a účtovné položky za platbu platobnou kartou za tovar/službu na POS

Ročný poplatok za 1 ks PK Maestro

Zriadenie a využívanie e-Banky

50% zľava na poplatky za bežné služby súvisiace s využívaním účtu

Možnosť zriadenia Vkladového účtu Výhoda v EUR so zvýhodnenou úrokovou sadzbou

Možnosť zriadenia Termínovaného vkladu Výhoda v EUR so zvýhodnenou úrokovou sadzbou

Možnosť zriadenia Bonusového sporiaceho účtu v EUR so zvýhodnenou úrokovou sadzbou

Služba "Povolené prečerpanie na osobnom účte" - zriadenie/prehodnotenie debetného limitu
len 1,83 €

Kvôli reklame však nezverejním názov banky!

BTW: v banke som osobne nebol už celý rok, všetko vybavím cez internet!!!
Naposledy upravil misoft : 02.07.09 at 19:11 Dôvod: úprava pravopisu
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

misoft Pozri príspevok
Ako tu čítam tie lamentácie na poplatky, tak mi je z Vás do plaču. Kedysi veľmi, veľmi dávno som tiež bol v SLSP, ale keď urobili niekoľko "kiksov" a ich poplatky presiahli neúnosnú mieru, tak som zmenil "lokál" a šiel ku konkurencii . Teraz platím mesačný poplatok za balík, ktorý o.i. obsahuje

len 1,83 €

Kvôli reklame však nezverejním názov banky!

!!!
čiže Dexia ...keď sem píšeš tak aj poraď , aby tu všetci "nelamentovali", keď si taký frajer
0 0
habib habib

habib je offline (nepripojený) habib

slavica Pozri príspevok
čiže Dexia ...keď sem píšeš tak aj poraď , aby tu všetci "nelamentovali", keď si taký frajer

richtig
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

habib Pozri príspevok
Poslala mi maila,že od 1.7 zvyšujú poplatok za vedenie účtu v balíku......

Wau, a videl si aj tie poplatky? Teda nehoráznosť. A navyše na ich stránke mi nefungovalo otvoriť to v pdf ale musela som ten cenník si stiahnuť v rar podobe.
Ako nerozumiem tomu, prečo oni dvíhajú ked vid niektoré banky znižujú poplatky za vedenie (ČSOB).
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Čo chcete radiť? Veď každý z Vás vie počítať a premýšľať. Nie som tu na to, aby som radil, ako sa má vysporiadať s poplatkami v banke. Ak chcete poradiť, tak choďte od banky k banke a informujte sa, pýtajte sa.

Každý má svoju vôľu a sám sa musí rozhodnúť na základe referencií a ponúk. Ja som len v tomto vlákne konštatoval, ako všetci plačete nad poplatkami, ale NIKOHO z Vás nenapadlo ísť a informovať sa o iných alternatívach. Svojim príspevkom som len poukázal, ako som na tom ja (bez reklamy, i keď ste to odhalili ). Ak by som mal takéto poplatky aj v tejto banke, tak určite by som začal zháňať inú, ktorá by mi ponúkla lepšie podmienky.

Howgh!
0 0
veronika5 veronika5

veronika5 je offline (nepripojený) veronika5

Prejdi do mBank, tam máš všetko zadarmo. Aj bankomatovu kartu a navyse si sama môžeš nastaviť na karte PIN.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

veronika5 Pozri príspevok
Prejdi do mBank, tam máš všetko zadarmo. Aj bankomatovu kartu a navyse si sama môžeš nastaviť na karte PIN.
Ja osobne som v mBank, už nejaký mesiac a som spokojná. Mne ide o to, že banky znižujú poplatky a slsp ich zvyšuje. Kde sme? Na slovensku asi nie?
0 0
veronika5 veronika5

veronika5 je offline (nepripojený) veronika5

Prejdi do mBank, tam máš všetko zadarmo. Aj bankomatovu kartu a navyse si sám môžeš nastaviť na karte PIN.
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

[QUOTE=misoft;1090220]Ako tu čítam tie lamentácie na poplatky, tak mi je z Vás do plaču. Kedysi veľmi, veľmi dávno som tiež bol v SLSP, ale keď urobili niekoľko "kiksov" a ich poplatky presiahli neúnosnú mieru, tak som zmenil "lokál" a šiel ku konkurencii . Teraz platím mesačný poplatok za balík, ktorý o.i. obsahuje

U mňa podobne, zaplatila som síce nemalé korunky za zrušenie trvalých príkazov, ktorých som mala požehnane, no vrátilo sa mi to za 3 - 4 mesiace. Teraz platím úplnú smeť, a to od 0 do 0,2 €. A to už tak možno 8 rokov. To, čo som ušetrila na tých mega poplatkoch a nervoch sa mi naozaj už veľa-veľa krát vrátilo. Aby to nebolo o reklame, tak neprezradím ani za nič, že sa jedná o jednu československú banku . Som s ňou skutočne spokojná. Aj keď sa pritrafil aj "kiks", ale s ospravedlnením sa a aj s bonusom ho napravili .
0 0
seat seat

seat je offline (nepripojený) seat

No rozdiely medzi CSOB a ostatnými väčšími bankami urcite su velke - mám účet v CSOB už 4,5 roku a platim na poplatkoch 0,2€ vždy pokiaľ nejdem otravovať na pobočku (bežne robím mesačne 8 - 10 pohybov) ostatní majú podstatne vyššie poplatky
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Tak Slovenská sporiteľňa opäť zažiarila.
Jej poplatky boli tak neúnosné, že sa človek rozhodol zrušiť tam účet. Za zrušenie trvalých príkazov si účtovali za každý 1 ečko, reku fajn. Ale za zrušenie účtu ( vo VUB mi zrušili zadarmo ) si stiahla SLSP skoro 10 eur.
6,64 za zrušenie účtu a zvyšné eurá pohltili nezmyselné položky.
Som v nemom úžase s toho.
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Pripojim sa k tejto teme s otazkou, na ktoru uz dlhsiu dobu dostavam rozne info, takze by som vas prosila:
Ake su poplatky vo vasej banke za zahranicny prevod cez internet banking?
Ja som v TB a tam mi uctuju za jeden prevod 16€. Zda sa mi to priam katastroficke.
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Za zrušenie trvalého príkazu - jedna položka - mi vo VUB učtovali 1,66€.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

wegamizi Pozri príspevok
Pripojim sa k tejto teme s otazkou, na ktoru uz dlhsiu dobu dostavam rozne info, takze by som vas prosila:
Ake su poplatky vo vasej banke za zahranicny prevod cez internet banking?
Ja som v TB a tam mi uctuju za jeden prevod 16€. Zda sa mi to priam katastroficke.
Stačí, keď si pozrieš cenníky bánk a hneď vieš, na čom si.

Keď píšeš o takom vysokom poplatku, tak to asi nebudú regulované zahraničné platy (v mene EUR do 50.000 SKK), tie sú lacnejšie. Nepíšeš, či si podnikateľ alebo fyz. osoba, niektoré banky majú rozdielne poplatky aj v tomto ohľade. Predpokladám, že ide o fyz. osobu.

Napr. v SLSP to stojí od 9,96 do 33,19 EUR.
Vo VUB je to od 6,64 do 39,83 EUR.
Volksbank má poplatok od 8,96 do 46,47 EUR

Takže TB je v priemere rovnaká.
0 0
GABRIELA GABRIELA

GABRIELA je offline (nepripojený) GABRIELA

Pri SLSP ešte pozor- ak je to do ERSTE BANK v zahraničí je tam iný poplatok a do iných bánk zahr.tiež iný poplatok.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

MarcelkaT Pozri príspevok
Za zrušenie trvalého príkazu - jedna položka - mi vo VUB učtovali 1,66€.
A pri tebe sa to nedalo urobiť cez i-net banking, mám pocit, že tam to je takto zadarmo? My sme rušili na pobočke lebo pri SLSP sme nemali i-net banking. No ale už sme preč.
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
My mame ucet v troch bankach. Ked sme prisli na Slovensko len TTB bola ochotna urobit ucet iba na zaklade pasu, pretoze v tom case sme mali zruseny trvaly pobyt. A pokial viem, je tomu tak doposial, nedavno to zistila aj moja svokrusa. CSOB mame kvoli hypoteke ale stvu nas tam nejake ine veci. Napriklad pri zmene trvaleho bydliska stacilo socialnym uradom /materska/ a zdrav. poistovni zaslat list/ziadost o zmenu adresy, ale CSOB nie. Tam musel ist manzel osobne, ale kedze sotva byva doma dostal sa tam len po pol roku. A + ine problemy, ktore nejdem vypisovat. No a do tretice je to mBank, ktory som si zalozila ako podnikatelka. Ich sluzby a 0 poplatky mi vyhovuju a preto sa zanedlho rozlucim s TTB.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Xanti Pozri príspevok
A pri tebe sa to nedalo urobiť cez i-net banking, mám pocit, že tam to je takto zadarmo? My sme rušili na pobočke lebo pri SLSP sme nemali i-net banking. No ale už sme preč.
Zrušenie trvalého príkazu je aj cez internetbanking spoplatnený.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Chobot Pozri príspevok
Zrušenie trvalého príkazu je aj cez internetbanking spoplatnený.
Fakt? nevedela som díky, ešte že vo VUB nesom už.
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Chobot Pozri príspevok
Stačí, keď si pozrieš cenníky bánk a hneď vieš, na čom si.

Keď píšeš o takom vysokom poplatku, tak to asi nebudú regulované zahraničné platy (v mene EUR do 50.000 SKK), tie sú lacnejšie. Nepíšeš, či si podnikateľ alebo fyz. osoba, niektoré banky majú rozdielne poplatky aj v tomto ohľade. Predpokladám, že ide o fyz. osobu.

Napr. v SLSP to stojí od 9,96 do 33,19 EUR.
Vo VUB je to od 6,64 do 39,83 EUR.
Volksbank má poplatok od 8,96 do 46,47 EUR

Takže TB je v priemere rovnaká.
Dakujem, ano som FO. Prosim ta, som laik v bankovnictve, ake su to tie regulovane poplatky, ktore, ako spominas, su lacnejsie?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať