Zavrieť

Porady

Zatuchnuté steny

Ahojte, písala som pred časom o našej vlhkosti v dome. Dom cca 50 rokov, pálená tehla, kupovali sme ho v zime, vlhký nebol, plesnivý tiež nie. No smrad tam síce bol, ale to sme pripísali tomu, že tam bol nábytok, na stenách 50 ročné tapety a pani, čo tam predtým bývala zomrela pred rokom a veľmi sa tam nevetralo. Keď sme začali prerábať, smrad postupne zmizol. Dali sme dole tapety, nanovo osieťkovali a omietli a vymalovali, nové okná, zárubne, dvere a kúpelňa, proste všetko. No a teraz sa začali naše problémi. Najprv tam bolo strašne vlhko cca do 80%, tak sme vetrali, aj zakúrili, ohriali sme vzduch aj ohrievačom a ventilátorovali. Vlhkosť je teraz okolo 72%, možno aj klesne, keď je vonku takto teplo, ale čo je horšie, začala nám smrdieť stena. Presne tým pachom, ako tam bol predtým. Je to vonkajšia stena a spolu s jednou vnútornou. Je fakt, že asi pred dvoma týždňami sme tam dali skrinku a bola odsunutá len cca 5cm, no a neviem, či to spôsobuje ten zápach. Teda nie naša skrinka, ale že sa to už menej vetrá. Taktiež som si ovoňala všetky steny, iné zatiaľ nesmrdia. A aj oni tam mali predtým také veľké spálňové srine. Vetráme tam celé dni naplno, lebo zatiaľ tam nebývame, už pomali ani nemáme chuť sa sťahovať. No a to si tam tú vlhkosť ešte zvýšime aj my, keď tam budeme bývať. Čiže by som prosila o radu - Pomôže nám odvlčovač - znížiť vlhkosť a zároveň by nám to pomohlo aj od toho pachu? Vychádzam z toho, že aj keď na tej stene nič nevidieť, je asi len trochu vlhká a tá vlhkosť ako odchádza tak to smrdí? Mám čakať, že ma to čaká aj na ostatných stenách, lebo tem pach bol predtým v celom dome? A vyvetrá sa mi to vôbec niekedy, alebo treba nejaký prípravok? A v ktorom ročnom období to bude najhoršie. Píšete, že v zime je suchý vzduch, ale zároveň píšete, že vlhkosť vnútri cítite v zime. Ja som myslela, že v zime vetranie a kúrenie toto vyriešia. Skôr sa obávam jesene.
Usporiadat
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Ten puch nie je z nevetraného domu ani zo starého nábytku. Je z vlhkého domu. Ak smrdí vo vnútri domu a máte pocit, že je to nevetraný dom, jednoznačne je vlhký. Bude zapáchať, dokiaľ vlhkosť neodstránite. Nasmrádne vám od neho všetko, nábytok i oblečenie. Ak vyvŕtate do steny dierku, tak prach, ktorý odtiaľ vypadne, smrdí. Je to vlhká stena. Skúste vsunúť izolácie medzi základ a múr. Tú vlhkosť musíte odstráni, inak ten smrad nezmizne. Nemám vzdelanie stavebné, ale bohatú prax z nášho prvého domu. Nechápali sme, prečo smrdí, veď sa nezdal mokrý. Postupné odizolovanie múrov od základov, podrezávali sme, pomaly smrad ustupoval. Dom sme nakoniec predali a máme druhý, ale ten smrad som si zapamätala. A skutočne tak zapácha každý vlhký dom.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Skúste ešte pred rozoberaním prevŕtať niekde v tých miestach kde to smrdí podahu.To by som robil ako posednú istotu pred rozoberaním.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať