Zavrieť

Porady

ex druzka

CHcel by som vas poziadat o pomoc.

Pred zhruba 10 rokmi som z vlastnych prostriedkov zakupil byt a nasledne ho prepisal na druzku. Asi pred tyzdnom odomna druzka odisla, avsak si narokuje na polovicu bytu.
CHcel by som sa opytat ci nie je pravne mozne po preukazani nejakych dokladov uplne zamietnut ex -druzkynu poziadavku?

Dakujem za pomoc

Byt nadobudla tym sposobom ze figuruje ako vlastnikom na kupno-predajnej zmluve, kde ja uvedeny vobec nie som (je to tak, lebo nechcela aby moje nemanzelske dieta malo na ten byt dedicny narok)
Usporiadat
elli elli

elli je offline (nepripojený) elli

Navod je v SS, aj s linkami
0 0
Watson Watson

Watson je offline (nepripojený) Watson

elli Pozri príspevok
Navod je v SS, aj s linkami
Áno, na stránkach NS SR aj ÚS SR sa to už dá vyhľadať. To by bol už úplný priešvih, keby sa to nedalo vyhľadať ani tam
0 0
dolaco dolaco

dolaco je offline (nepripojený) dolaco

kedze mam nemanzelske dieta a ex druzka mi "poradila" ze ak vkupno predajnej zmluve bude figurovat len ona, tak mojmu nemanzelskemu dietatu nevznikne ziaden narok na dedenie. Ja som v tom case zaplatil za byt 100 000,-SK a ona zabezpecila plavajucu podlahu. Spolu sme nazivali v jednej domacnosti.Len teraz ma zaujima ci existuje sposob ako o ten byt neprist
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
V tomto ma pravdu - pokial vlastni byt vyhradne ona, predmetom pripadneho dedenia po tebe tento byt nebude. Dieta z tvojho predchadzajuceho vztahu by ten byt nededilo.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
dolaco Pozri príspevok
Ja som v tom case zaplatil za byt 100 000,-SK
Je doklad o uhrade na tvoje meno?
Pripadne platil si kupu bytu zo svojho bankoveho uctu?

Mas ako preukazat, ze TY si za byt zaplatil?

Popis podrobnejsie, komu si dal peniaze a ake mas doklady a na ake meno ohladom kupy bytu a financnej transakcie.
0 0
Robert333 Robert333

Robert333 je offline (nepripojený) Robert333

Pokiaľ je na LV uvedená družka ako jediný vlastník, s tým sa nedá nič roibť. Jediný miesto, na ktoré sa dá "zaútočiť", je práve poskytnutie peňazí na kúpu toho bytu. Aj tam však vidím vyhliadky dosť mizivé. Kamarát uspel voči jednému dlžníkovi na súde, ktorému požičal dosť vysokú sumu bez akejkoľvek písomnej zmluvy len vďaka tomu, že mu peniaze poukázal prevodom a do poznámky uviedol "Pôžička". Veľmi pochybujem, že keď bol dolaco zaľúbený do svojej družky, tak jej poskytol peniaze na kúpu bytu týmto spôsobom. Ale nech povie dolaco sám, ako presne prebehlo to poskytnutie peňazí.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať