Zavrieť

Porady

Tlač -pokladňa cudzia mena

Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Robím úhrady vydaných faktúr do zahraničia.
Úhrady boli v EUR,do hlavnej knihy som ich účtovala prepočtom na SK.
Chcela by som si vytlačiť pokladničnú knihu,ale túto mi tlačí len v Sk,nie aj v EUR.
Vlani leď som účtovala len pokladňu tak sa mi dala pekne vytlačiť pokladničná kniha, kde som pekne videla pohyb pokladne v EUR a zaroveň aj v Sk.
Pri pohľadávkach táto možnosť nie je?
Usporiadat
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
vo vydaných faktúrach - listuj - zahraničné, zadať menu a ide to. Alebo voliteľné zostavy, tam urobiť zostavu, kde sa nachádza zahraničná mena a potom vybrať zo súboru faktúr len zahraničné a len jedného, alebo viacerých odberateľov.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Dala si si úhradu pokladňa analitika cudzia mena -EUR?
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Lenka,áno dala som. Tlačila som si zostavu výstupy,pokladňa cudzia mena,analitika a ono mi vytlačí peknú zostavu ale bez EURa.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Tak potom Ti euro pokladňu vytlačí iba pri VPD.
Daj si vytlačiť zahraničný VPD, resp PPD.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Ako si vytlačím vatutovú pokladňu v MRP aby bola aj v EUR aj v SK? A ako si vytlačím príjm. a výdavk.doklad v zahr.mene? aký typ použiť? Dakujem veľmi pekne.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Valika
Ako si vytlačím vatutovú pokladňu v MRP aby bola aj v EUR aj v SK? A ako si vytlačím príjm. a výdavk.doklad v zahr.mene? aký typ použiť? Dakujem veľmi pekne.
Valika,
napíšem ti ako je to v MRP DOS, keď si dáš voľbu pokladňa, nastav sa na riadok pokladne, daj si "O" a doplň názov meny. Potom sa ťa pri tlači bude pýtať, či chceš tlačiť v Sk aj EUR, PLN,CZK...
Ak máš MRP WIN, tak musíš čakať kým sa neozve niekto, kto účtuje v tomto softe, alebo počkať do nedele na Lenkak.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Dakujem mám MRP Win a tak mi tá "naša Lenka" veľmi chýba. Musím počkať no čo už úspešný prac.týžden prajem všetkým.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Už som tu.
Valutová pokladňa: Denník,, Výstupy, Pokladňa, a zvoľ si predlohu výstupnej zostavy č 02. Pokladňa - cudzia mena.A vyber si prislúchajúcu pokladňu podľa analytiky napr. 211002 (CZK)
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Zahr. pokladničný doklad:
Si nastavená na doklade, ktorý si chceš vytlačiť. Pôjdeš na Výstupy, Pokladničný doklad, Výstupna predloha č. 10. - Pokladničný doklad v zahr. mene.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Lenka snažím sa vytlačiť napr.PPD v EUR ono mi ukáže účel platby napr. 50,-EUR ale slovom už len v Sk ani rozúčtovanie tu na doklade nie je, takže jedine že by som si to upravila editáciou, však? Dakujem pekne úspešný týžden pracovný prajem všetkým.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Editácia - áno, treba vyskúšať
A keby si si vytlačila predlohu č. 1 a tam sa Ti nezhoduje informatívna položka v EURo? Ak sa jedná o Euro menu.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Kurz EUR ten iformatívny kde sa dá zmeniť? ono mi ukazuje dakú čiastku v EUR ktorá mne nevyhovuje.Vdaka.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Viem kde sa nastavujú ostatné kurzy, ale na tento informatívny som zatiaľ neprišla.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Tie ostatné kurzy sa nastavujú myslíš pri DF a VF ? Alebo kde? Takže ten informatívny neviem zmeniť. Vďaka pekný dník.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Kurzy si vieš nastavovať: - Nastavenia - denník - kurzy. Stačí mať zapnutú editáciu a môžeš si napísať hocijaké obdobie, nieln čo potrebuješ k faktúram. Ináč tie čo si mala použité na fa. by sa Ti tu mali zobraziť.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Vdaka zas som o niečo mudrejšia, pekný dník prajem.
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Potrebujem súrnu pomoc, potrebujem naúčtovať do val.pokladni kurzový rozdiel MRP pod Win. a neviem ako, vôbec mi potom nesedí poklad.v cudzej mene, aký je presne postup.
Mám to kurz.zisk.
Dám pokladňu a potom spravím príj.doklad alebo ako.Akú čiastku v zah.mene mám dať?Neviem s tým ani pohnúť.
0 0
Vlasta Vlasta

Vlasta je offline (nepripojený) Vlasta

zuzana
Potrebujem súrnu pomoc, potrebujem naúčtovať do val.pokladni kurzový rozdiel MRP pod Win. a neviem ako, vôbec mi potom nesedí poklad.v cudzej mene, aký je presne postup.
Mám to kurz.zisk.
Dám pokladňu a potom spravím príj.doklad alebo ako.Akú čiastku v zah.mene mám dať?Neviem s tým ani pohnúť.
Kurzový rozdiel zaúčtuješ v denníku, zápisom 211AE/663, čiastka len v Sk, vynuluj čiastku v cudzej mene, lebo tá Ti zostáva rovnaká.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Dám pokladňu a potom spravím príj.doklad - áno, bez zahr. čiastky.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Účtovali sme KR ale nevystavovali sme pokladničný doklad (podľa môjho názoru by sa ani nemal vystavovať, nakoľko nedochádza k reálnemu príjmu ani výdaju). Zaúčtovali sme zápis napr. 211/663 iba v Sk a vymazali cudziu menu tak ako sa uvádza v príspevku predo mnou. Aj pokladničnú knihu následne vystavilo správne t.j. v pohybe v Sk, bez pohybu v zahraničnej mene a zostatky v oboch menách súhlasia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať