Zavrieť

Porady

Koľko stojí novostavba domu?

Ahojte poraďáci, zdedili sme malý 6-árový pozemok v Malinove pri Blave a zvažujeme, či sa pustiť do stavby domu. Chceli by sme malý poschodový katalógový domček s maximálne 4 izbami, vrátane obývačky. Asi je to hlúposť pýtať sa na možné náklady, pretože záleží od kvality použitých materiálov, ale predsa to skúsim. Problém je aj v tom, že dom by sme nestavali svojpomocne, ale s firmou, čo tiež zvyšuje finančnú náročnosť. Prosím preto o radu toho, kto staval v poslednej dobe, koľko vás stál dom, vrátane všetkého (materiál, práca, zemné práce, parková úprava, oplotenie, sanita atď?) Nech si tú sumu aspoň viem predstaviť:-)))))))
vopred ďakujem za odpovede.
Usporiadat
Hop377 Hop377

Hop377 je offline (nepripojený) Hop377

Tak tie domy za 45t by som chcel vidiet, to je ledva cena materialu.
Ja som na jar dokoncil stavbu celkova plocha cca 140 stvorcov, na povodnych zakladoch, tiez som si kopec veci robil sam zatial ma to stalo cca 2,5mio Sk, to este nemam fasadu a o terennych upravach ani nehovorim.
0 0
rozeta rozeta

rozeta je offline (nepripojený) rozeta

veeeeeeeľa :-DD
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Fakt by som chcel vidiet ten dom za 40tis. euro. Teda jedine ze nema 50m2. To je so vsetkym? Kuchyne, kupelne, dvere, svetla, skrine, postel, nabytok, teren, atd? Lebo az s tym je to hotovy dom. Iba interier cloveka vyjde viac ako 40k eur, pokial ma normalne velky dom okolo 150m2. Ved len pekne spotrebice do kuchyne stoja 3-4tis. eur a viac. A ziadny luxus, proste vstavane, normalne znacky, nic predrazene.

skyle: cement na stavbu stoji par halierov, na tom neusetris, pridu ine veci ktore budu drahe, v interieri...
0 0
Hop377 Hop377

Hop377 je offline (nepripojený) Hop377

No slovaci maju tendenciu znizovat naklady, aby bolo vidiet, ze usetrili a postavili lacno, nech sused zavidi.
0 0
skyle skyle

skyle je offline (nepripojený) skyle

Dala som cement ... cize vsetok stavebny material za vyrobne ceny. Pisala som stred. Ano, ako vidim, kazdy ma stred inde. Kuchyna stred sa da za 1200 euro zohnat linka. Chladnicku ... si vacsina ludi iba do domu prenesie, tak isto ako cast nabytku, ktory doteraz pouzivala. Tie domy maju tak 120 m2. NIektore veci si kamosi isli kupit do Polska ... Ako pisem, kazdy ma stred niekde inde. Iba pisem, ze sa to da. Tie domy mozete vidiet po dedinkach ako su Kracunovce a v okoli Bardejova ... Nikto z nich tam nema 200 000eur na dom, ak vyplaty maju zeny 250 eurove a muzi ak maju 600 eur tak su radi. Ano fuskami to vedia vytiahnut do 1 100eur.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

skyle: Ja vychadzam z toho, ze clovek vsetko kupi nove...lebo vacsinou idu mlade rodiny do domu ktory postavia z najmu, takze vlastne nemaju nic.
0 0
skyle skyle

skyle je offline (nepripojený) skyle

Tak ci tak, ide sa mi budovat dalsi bratranec. Uvidim ako sa mu to predrazi a na kolko ho to vyjde. Ako vidim, najvacsi problem su aj tak papierovacky na zaciatku. Ozaj neviete mi poradit. Nemam na pozemku pripojky. Cize elektriku a kanalizaciu by som musela tahat od suseda. To mi musi on dat suhlas, alebo iba pridem na elektrarne a oni to zariadia. Sused je do 15m. a kolko by ma to stalo? Chcem mat podlahove vykurovanie na elektriku, cize musim ist do D1 sadzby alebo neviem kam. proste vacsi odber. Dik
0 0
Hop377 Hop377

Hop377 je offline (nepripojený) Hop377

To Skyle:
Myslim, ze Andrej nemal na mysli zariadenie domu, ale vnutorne vybavenie, mna napriklad okna, intrierove dvere a parkety vysli cca 12t€, kde su obklady, dlazby.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Ano, myslel som oboje, aj jedno aj druhe.

p.s. Sused nemusi suhlasit pokial viem, niesu to jeho siete, patria elektrarnam...
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
skyle Pozri príspevok
Neviem ci je to optimizmus. Pozemok je pekny rovinaty, chcem mat iba travu a na starobu, tam chcem mat kvety .. Ziadne jazierka ... Rozpravala som sa s 5 kamosmi a vsetci si domy postavili do 45 000 eur. Ano su murari, vela veci im urobili kamarati a oni im za oplatku.. Mne vodu, elektriku urobi svokor. Plyn nebudeme mat. Strechu a cely dom mi budu robit kamarati. Bratranec vlastni stavebniny, takze cement o polovicu lacnejsie nez v obchode ...Urcite prispejem aj stavebnym dennikom, ked zacneme stavat. Takze ja si este stale myslim, ze to je realne.
Daj potom vedieť..som veľmi zvedavá...moja kamarátka začala stavať pred 5 rokmi, myslela, že za 1 a pol miliona postaví...tiež jej mali svojpomocne robiť z rodiny a materiál mala kupovať v Poľsku. Nemá veľký dom....a veľmi skoro zistila, že sa do tej sumy nevojde. Urobili len spodnú časť domu a vrch si potom vlani prerobila jej dcéra keď sa vydala. A to nerobila žiadne jazierka a výsadby a ani si nezariaďovala novým nábytkom...doniesla si starý a kúpila len to najnutnejšie....Nakoniec nezabudni...chlapom z rodiny treba dať popri práci jesť a piť, takže to sú tiež výdavky. Nám robila firma..ale to neboli až tak veľké náklady ako stojí dnes materiál.
0 0
Heder Heder

Heder je offline (nepripojený) Heder

Ahojte, ja som práve objavila fínske zrubové domy od firmy Kontio (kontio.sk) a niektoré vyzerajú fakt úžasne. Strašne by ma zaujímalo, aké sú cenové relácie, na stránke samozrejme žiadna cena
Máte niekto skúsenosti s takýmito domami, ja nevidím žiadne veľké nevýhody a vyzerajú super.
0 0
milan395 milan395

milan395 je offline (nepripojený) milan395

Nuž je to teraz drahá záležitosť . Ja tiež staviam ( bungalov ) a mám vytiahnuté len múry a už tam mám 25 000 euro.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Heder Pozri príspevok
Ahojte, ja som práve objavila fínske zrubové domy od firmy Kontio (kontio.sk) a niektoré vyzerajú fakt úžasne. Strašne by ma zaujímalo, aké sú cenové relácie, na stránke samozrejme žiadna cena
Máte niekto skúsenosti s takýmito domami, ja nevidím žiadne veľké nevýhody a vyzerajú super.
V lete v nich bude 30 st.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

120 m2, podkrovný, tvrdá svojpomoc, tesne pred dokončením 1,25 mil. Sk. K dokončeniu treba cca. 70 tis. Treba však plus k tomu ešte terénne úpravy, chodníky, cesta ku garáži, plot, terasa. Dnes by som už vedel postaviť zhruba o 200 tis lacnejšie.
0 0
Heder Heder

Heder je offline (nepripojený) Heder

tak to je extrémne dobrá cena, žiadala som o cenovú kalkuláciu na jeden zrubový dom, ktorý som si vyhliadla na stránke, tak som strašne zvedavá, čo to dá, ale pripravujem sa na najhoršie
a je fakt pravda, že je tam v lete na nevydržanie?
0 0
skyle skyle

skyle je offline (nepripojený) skyle

Ferdosondo Pozri príspevok
120 m2, podkrovný, tvrdá svojpomoc, tesne pred dokončením 1,25 mil. Sk. K dokončeniu treba cca. 70 tis. Treba však plus k tomu ešte terénne úpravy, chodníky, cesta ku garáži, plot, terasa. Dnes by som už vedel postaviť zhruba o 200 tis lacnejšie.
Super. ze aj niekto iny ma tieto skusenosti.
0 0
dzastinka1 dzastinka1

dzastinka1 je offline (nepripojený) dzastinka1

Myslím, že dosť závisí aj od lokality, jasné, že v Bratislave si majstri, kúrenári, klampiari a neviem, kto ešte vypýtajú viac ako niekde v zapadnutej dedine a aj marža obchodov je tam podľa mňa vyššia.
0 0
SachMat SachMat

SachMat je offline (nepripojený) SachMat

Ja ti poradim trochu inak. Daj si urobit cenovu ponuku. Na katalogove projekty ma vacsina serioznejsich stavebnych firiem (nie 4 chlapove partie) vypracovane presne rozpocty. Ak je to bezny katalog, z fleku Ti povedia cenu. To bude samozrejme len cena za dom v nejakej standartnej vybave, (opytaj sa co je v cene). Plus priprav si peniaze navyse na odvoz odpadu, ploty, dlazby, terenne a zahradne upravy, zavlahu a predtym este na povolenia, pripojky, pripravu... (ja tipujem ze 1 milion by mohol stacit, podla narocnosti samozrejme). Este poznamka - ceny uvadzane v katalogoch su uplne ine ako je realita, preto ti radim dat si (uz len koli predstave) vypracovat CP viacerym firmam aby si sa dostala do obrazu. A este upozornenie - dobre si rozmysli co chces a v poziadavke na CP to presne specifikuj - mam skusenost ce aj CP na jednu vec sa velmi zle porovnavaju (to mas ako s CP u mobilnych operatorov - kazdy ponuka to iste a pritom kazdy inym sposobom az sa to neda porovnat.) Inak teraz je celkom dobry cas na stavbu ceny materialov klesli, mozno aj realizacnu firmu skor zozenies, tak vela zdaru. Ale moc sa dopredu zase netes - poznam viac ludi ktorych stavba domu znicila (zobrala im kus zivota a nedala to co od toho cakali) nez tych ktorym priniesla stastie. JA, zial, patrim k tym prvym. A skor nez zacnes, skus odhadnut susedov - niet nad magora s ktorym mas spolocny plot.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Ferdosondo Pozri príspevok
120 m2, podkrovný, tvrdá svojpomoc, tesne pred dokončením 1,25 mil. Sk. K dokončeniu treba cca. 70 tis. Treba však plus k tomu ešte terénne úpravy, chodníky, cesta ku garáži, plot, terasa. Dnes by som už vedel postaviť zhruba o 200 tis lacnejšie.
Odkial si Kopperfield ???mam pre Teba zákazku ,dom Milenium 228 Prodom.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

pivko Pozri príspevok
Odkial si Kopperfield ???mam pre Teba zákazku ,dom Milenium 228 Prodom.
Ono to až taký zázrak nie je . Sú to čiste materiálové náklady + vlastná práca + cca 70 000 Sk majstri. Keďže peňazí nazvyš nebolo, tak neostávalo, len vysúkať rukávy. Na materiáloch som však nešetril. Nechcem nikomu vlievať falošný optimizmus, pretože je to zhruba 400 dní práce od rána do večera, kedy skoro všetko ide bokom.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať