Zavrieť

Porady

Paranormálne javy

Ahoj, máte skúsenosť s paranormálnymi javmi? Prihodilo sa vám alebo niekomu známemu čosi logicky nevysvetliteľné ? Svoju skúsenosť napíšem aj ja...
Usporiadat
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

pasuliatko Pozri príspevok
no čo to je finančná kríza musí sa šetriť
bolo by treba urobit kalkuláciu - kolko lesov - stromov a celkovo jurošíkov to usporí pri predpoklade, že takto začne šetriť 1/2 celosvetovej populácie a ci by to malo vplyv aj na zastavenie globálneho otepľovania a či len na zmiernenie hospodárskej krízy;
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

avonka1 Pozri príspevok
Ahoj, máte skúsenosť s paranormálnymi javmi? Prihodilo sa vám alebo niekomu známemu čosi logicky nevysvetliteľné ? Svoju skúsenosť napíšem aj ja...
Mne sa také veci dejú každý deň, od chvíle keď som začal vnímať svet a ako-tak chápať niektoré pravidlá - myslím tým niektoré najzákladnejšie vzťahy a pod....
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
jaros5 Pozri príspevok
bolo by treba urobit kalkuláciu - kolko lesov - stromov a celkovo jurošíkov to usporí pri predpoklade, že takto začne šetriť 1/2 celosvetovej populácie a ci by to malo vplyv aj na zastavenie globálneho otepľovania a či len na zmiernenie hospodárskej krízy;

0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ale teraz späť k téme. Ja pri veľmi blízkych, v prípade ich choroby - ťažkej, alebo úmrtia, mávam sny, kde ich vidím, ako zomreli, a vždy sa vo sne povie nejaká veta, ktorá je povedaná aj po úmrtí...Keď bdiem a začne sa mi niečo takéto snívať, nasilu sa preberiem a zasvietim, prejdem sa po byte. Doslova si zakážem tieto sny, ale oni sa vracajú...Neviem to vysvetliť, ale manžel mi hovorí, že som asi nie vtedy pri zmysloch, že to sa predsa nemôže normálnemu človeku stávať... Nechcem spomínať všetky sny, v ktorých sa mi snívalo o zlých predzvestiach v rodine, ale posledný je z dátumu rok späť, keď manžel mal ťažkú mozgovú príhodu, v spánku, som pocítila na chrbáte ľadové ruky, ako ma hladia. Zobudila som sa so zlou predtuchou, vstala som a začala som žehliť, upratovať byt, len aby som nezaspala... Manžel bol so zaťom mimo bydliska na rybačke, vtedy sa to stalo, keď mi to prišiel zať povedať, zosypala som sa...No niečo mi hovorilo, že ak sa nevzchopím, že mu nebude mať kto pomôcť. Vzchopila som sa, cvičila som s ním, chodila po lekároch a to denne, bojovala som spolu s ním a spolu s dievčatami z Porady, ktoré mi pomohli a ktorým, vlastne ani neviem, či som dostatočne vyslovila svoju vďaku... Nie som poverčivá, a prehlasujem, že som pri zmysloch, ale som presvedčená, že keby som sa bola nechala opantať tým snom, a keby som nebola vstala a začala sa zaoberať hocijakou činnosťou, bol by sen skončil ... Doteraz ďakujem tomu, kto ma prinútil vstať a nedosnívať tento sen...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
citujem Vlastičku:
Ja pri veľmi blízkych, v prípade ich choroby - ťažkej, alebo úmrtia, mávam sny ...
Doslova si zakážem tieto sny, ale oni sa vracajú...

žiaľ moje sny sa neraz splnia.
A mávajú pokračovania, darmo si poviem, jaj nech sa mi to už nesníva keď sa preberem.
Naposledy upravil lenkak : 08.07.09 at 21:42
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
JarkaL Pozri príspevok
To x používa namiesto ch aj môj syn, keď je na pokece. Všimla som si, že to používajú aj iní.
A keby len to X = ch .....

Na pokec ani radšej nexoďte ...je tam nutný prekladateľský slovník ...

Podľa štýlu vyjadrovania sa dá rozpoznať vek kecajúceho , čím mladší , tým viac nevysvetliteľnýx paranormálnyx výrazov a debilnejších hlášok ....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jana9782 Pozri príspevok
v pohode...namam za zle,preco aj...
vystihla si to presne-setrenie materialom bola som "sms-maniacka"... a tam treba setrit tada trebalo taka moja deformacia
Ajajááááj ...maniačka

treba = je nutné

trebalo = bolo by potrebné

P.S.:
Slovenčina = taká moja deformácia
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL


Raz som zo srandy odpovedala synovcovi, ked syn odbehol na WC, odhalil ma po 2 vetach, vraj na pokeci na gramatiku a pravopis kaslu. P.s. Pisem z mnbilu, preto bez diakr.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Zhruba pred mesiacom a pol sme s mužom prežili bez jediného škrabanca autonehodu s kamiónom. To, čo ostalo z auta sa dá nazvať vrakom a som presvedčená, že v tej chvíli stáli pri nás všetci strážni anjeli...
Už ráno pred odchodom do práce ma pochytila neopísateľná nervozita a nevysvetliteľný stiesnený pocit a úzkosť, chvenie v okolí žalúdka a strach. Nebol na to absolútny dôvod, ale ten pocit bol tu. O 15 minút nato sme havarovali.
Len čo sme sa s mužom dostali von z auta, zvonil mi mobil a môj brat mi hovorí :,,Si v poriadku? Mal som pocit, že Ťa potrebujem počuť, mal som pocit, že Ti niečo hrozí..."
Bratovi som povedala, že som v poriadku, len práve sme s mužom havarovali a doslova sme ušli hrobárovi z lopaty.

Táto príhoda ma presvedčila, že previazannosť citová, alebo akákoľvek spriaznenosť s blízkymi, či známymi nás spája, nech sa nachádzame kdekoľvek a my si to nevieme vysvetliť, ani to ovplyvniť.
Obdivujem ľudí, ktorí sa venujú paranormálnym javom a neboja sa toho.
Tak, ako som tu v skoršom príspevku čítala, že netreba sa báť mŕtvych,ale skôr tých živých. Súhlasím s tým čiastočne.
Myslím si, že čierna mágia a temné sily okolo nás existujú. Ľudia, ktorí sú vo všeobecnosti citlivejší a vnímavejší, sú aj dostatočne senzibilní na takéto - pre bežného smrteľníka neobyčajné prejavy.

Ten, čo zažil strach, ktorý prišiel nečakane a nevysvetliteľne s vidinou niečoho éterického, cítil pri tom chlad, prípadne vône, či pachy sa určite necítil dobre a prvé, čo mu napadne je, že niekomu blízkemu sa čosi stalo.

Budem trošku , ale napadá mi v súvislosti s týmto, ako sa len preveľmi musia trápiť ľudia, trpiaci schozofréniou, ktorých myseľ je ustavične zaplnená pocitmi paranormálna .
0 0
jana9782 jana9782

jana9782 je offline (nepripojený) jana9782

buchač Pozri príspevok
Ajajááááj ...maniačka

treba = je nutné

trebalo = bolo by potrebné

P.S.:
Slovenčina = taká moja deformácia
oooooooouuukeeeej... (chybne?) ani som netusila,co vsetko sa spusti po mojom "ixovani"... Slubujem,ze sa polepsim... a ziadne x nebude!!!
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
jaros5 Pozri príspevok
bolo by treba urobit kalkuláciu - kolko lesov - stromov a celkovo jurošíkov to usporí pri predpoklade, že takto začne šetriť 1/2 celosvetovej populácie a ci by to malo vplyv aj na zastavenie globálneho otepľovania a či len na zmiernenie hospodárskej krízy;
ja som to napísala na margo toho x=ch
0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

A napadla ma ešte jedna zaujímavosť: pred rokmi som bola u kartárky a presne na deň mi predpovedala, kedy stretnem svoju životnú lásku.
0 0
SofiaV SofiaV

SofiaV je offline (nepripojený) SofiaV

Keď mi zomrela babka, tak v noci presne v čase jej smrti sa jej dcére, mojej tete. zapol sám od seba televízor. Akoby niekto stlačil ovládač. Babka zomrela v nemocnici.

Môj syn minulý rok sedel sám doma pri počítači a zrazu mu pred tvárou akoby niečo neviditeľné preletelo a narazilo to do záclony. Tá sa zavlnila. Syn bol sám doma, bolo to v zime a okná boli zatvorené, takže prievan to byť nemohol.

Tretí prípad sa stal sestranici. Ležala vo svojej izbe na bruchu. Zrazu sa zo stropu zniesla čierna guľa priemeru asi pol metra, prečla cez ňu na zem a zmizla pod skriňou. Ona vyskočila sa pozrieť, čo to bolo, ale nič nenašla. Tvrdila že cítila ako niečo cez ňu prešlo.

Takýchto prípadov mám veľa, pretože sa o paranormálne javy zaujímam a všetci okolo mňa, ktorým sa niečo prihodí mi to porozprávajú. Niekedy nabudúce zase niečo pridám. Fajn téma!
0 0
DominikaDominika DominikaDominika

DominikaDominika je offline (nepripojený) DominikaDominika

Mne sa asi tak 10 rokov dozadu 2 krát snívalo, že som na ceste videla kúsky skla a veľa krvi (ako po autonehode). V tom druhom sne som už aj počula hlas: "pohreb bude - už si teraz nepamätám presne - ale asi v stredu 15.-teho". Asi o tyždeň som bola v kostole a v oznamoch kňaz povedal presne ten dátum - "Pohreb bude v stredu 15.-teho..." (Zomrel chlapík z našej dediny pri autonehode.)

A k tým duchom: - manžel mi už skôr vravel, že pred časom v susednej dedine museli zapečatiť hrob jednej ženy. Zomrela a jej duch sa stále vracal k príbuzným a robil im zle - napr. škrtil a pod. Po zapečatení hrobu - už teraz si nepamätám, či to vykonali kňazi, alebo pán biskup - má rodina pokoj. Duchovní vedia o takýchto prípadoch, ale nehovorí sa o tom veľa.....
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Tiež by som o týchto veciach mohla pomaly začať písať knihu. Je síce pravda, že mŕtvy neublížia, ale keď ho občas vidíte stáť pri sporáku ako sa na Vás mračí, neviete aké má úmysly. Iba ho v duchu pošlete preč. Takých zážitkov mám za posledné dva - tri roky dosť. Ja si sny nepamätám, ale keď si sen zapamätám, tak sa splní do bodky. Tiež keď niekto zomrie a nemusí to byť z rodiny, viem o tom. Príde sa rozlúčiť, buď búchaním na zatvorené okno na prvom poschodí,( kde by musel mať človek rebrík a na okne zvonku žalúzia) alebo zazvonení na zvonček, ktorý nefunguje lebo nie je zapojený v zásuvke, alebo zvonením pevnej telefónnej linky - hoci táto v dome nikdy nebola, rozbitím pohára v kredenci na poličke pri zatvorených dvierkach a pod. Tiež keď duch zosnulého chodí každé dva - tri dni večer na návštevu - vonku sa rozsvieti svetlo a ráno keď odchádza tiež. A mohla by som pokračovať.
0 0
DominikaDominika DominikaDominika

DominikaDominika je offline (nepripojený) DominikaDominika

wagner Pozri príspevok
Tiež by som o týchto veciach mohla pomaly začať písať knihu. Je síce pravda, že mŕtvy neublížia, ale keď ho občas vidíte stáť pri sporáku ako sa na Vás mračí, neviete aké má úmysly. Iba ho v duchu pošlete preč. Takých zážitkov mám za posledné dva - tri roky dosť. Ja si sny nepamätám, ale keď si sen zapamätám, tak sa splní do bodky. Tiež keď niekto zomrie a nemusí to byť z rodiny, viem o tom. Príde sa rozlúčiť, buď búchaním na zatvorené okno na prvom poschodí,( kde by musel mať človek rebrík a na okne zvonku žalúzia) alebo zazvonení na zvonček, ktorý nefunguje lebo nie je zapojený v zásuvke, alebo zvonením pevnej telefónnej linky - hoci táto v dome nikdy nebola, rozbitím pohára v kredenci na poličke pri zatvorených dvierkach a pod. Tiež keď duch zosnulého chodí každé dva - tri dni večer na návštevu - vonku sa rozsvieti svetlo a ráno keď odchádza tiež. A mohla by som pokračovať.
To naozaj máš také intenzívne, (takmer) každodenné kontakty s ľudmi/duchmi z druhého sveta? Zanechali Ti už niekedy aj nejaký odkaz, alebo Ťa o niečo žiadali?
Naposledy upravil DominikaDominika : 16.07.09 at 21:36
0 0
SofiaV SofiaV

SofiaV je offline (nepripojený) SofiaV

Wagner, to vidíš tých duchov priesvitných, alebo ako skutočných ľudí?
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
SofiaV Pozri príspevok
Wagner, to vidíš tých duchov priesvitných, alebo ako skutočných ľudí?
väčšina z nich sú len siluety alebo ich vidíš ako normálneho človeka ale troška priesvitnejšieho ako je normálne
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ja ho vidím normálne, ako človeka, keď ešte žil. Presne má oblečené to, v čom občas prišiel. Teraz v poslednej dobe ho už nevidím, iba počujem. Asi viem prečo sem chodí, ale to nechcem sem vycapiť , to treba vedieť celý príbeh, aby to cudzí pochopil.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

DominikaDominika Pozri príspevok
To naozaj máš také intenzívne, (takmer) každodenné kontakty s ľudmi/duchmi z druhého sveta? Zanechali Ti už niekedy aj nejaký odkaz, alebo Ťa o niečo žiadali?
Odkaz mi nezanechal, iba ho som ho videla ako sa na mňa mračil v tom štýle - že čo ma nevidíš? čo sa mi nevenuješ? Presne tak sa choval keď žil. A to svetlo keď sa rozsvieti tak to ho nevidím, iba mám pocit že ide.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať