Zavrieť

Porady

Paranormálne javy

Ahoj, máte skúsenosť s paranormálnymi javmi? Prihodilo sa vám alebo niekomu známemu čosi logicky nevysvetliteľné ? Svoju skúsenosť napíšem aj ja...
Usporiadat
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

pasuliatko Pozri príspevok
mna napadlo,že ak nasypeš pred prahy dvier soľ normálnu tak duch by to nemal prekročiť. vyskúšaj pobehaj po dobe zo solničkou a nasyp po každej dĺžke dvier soľ. malo by to zabrať. alebo svätenou vodou pokropiť rohy izieb
Už som robila určité opatrenia. Inak ďakujem za radu, vyskúšam. Svätenú vodu mám, nezaškodí spraviť aj tento úkon.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

judita1971 Pozri príspevok
čisto náhodou, tesne pred polnocou som našla túto tému. Mám rešpekt voči takýmto veciam. Nie často, ale stáva sa, že niečo podobné prežívam od malička aj ja. Možno som trocha vnímavejšia voči takýmto ale aj iným javom. Stalo sa mi viackrát, že ma tí čo zomreli žiadali o odkaz pre živých a z vlastných skúseností viem, že to neprestane, kým to neodkáže. Stále sa mi prisnil sen a tam mi ten zosnulý čosi povedal. Ak máte niečo nevyrovnané s mrtvym treba to vyrovnať - vrátiť požičané, doniesť sľúbené, zabudnuté z vašej strany, rozlúčiť sa ak ste sa nerozlúčili. Ísť na hrob, zapáliť sviečku. Teraz sa mi stáva, že aj mňa premkýna v noci pocit - ako to vyjadriť - pocit neuveriteľného chladu, na ktorý sa prebudím, ale som od chladu tak strnulá v plnom vedomí, že sa nedokážem pohnúť, premkne ma neopísateľný pocit, nedokážem vydať zo seba ani hlások... vnímam, že čosi je pri mne , kto to je však neviem.....po čase to prejde .... musím vstať, uvariť si čaj.... predýchať.... Ráno vstanem s pocitom, že radšej obvolám rodinu, či je všetko v poriadku a poviem im, že som mala čudný pocit. A nie stále je všetko v poriadku.....
Ja našťastie také pocity nemám, ja buď ho vidím, alebo ho počujem. Niekedy je mi za chrbtom, keď som pri PC. Počujem ho, ale strnulá som našťastie ešte nebola. To asi nie je veľmi príjemné. Máš pravdu že sa treba vyrovnať s mŕtvym. Už som písala, že na budúci mesiac pôjdem na jeho hrob. Potom uvidím, aké opatrenia ešte spravím. Možno sa tam stretnem aj s jeho rodinou a popýtam sa. Uvidím.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
wagner Pozri príspevok
Už som robila určité opatrenia. Inak ďakujem za radu, vyskúšam. Svätenú vodu mám, nezaškodí spraviť aj tento úkon.
a nemôžeš niektoré opatrenia aj konkretizovať?možno pomôžu aj iným
0 0
SofiaV SofiaV

SofiaV je offline (nepripojený) SofiaV

Keď mi zomrel pred pol rokom otecko, tak o niekoľko dní sa snívalo môjmu bratrancovi, že prišli za ním otecko, jeho už zomrelý brat a ich zomrelá matka, naša babička, aby ostatným odkázal že im je tam dobre. On to ale nikomu nepovedal. A tak sa mu ten istý sen, vraj celkom "živý", akoby v tej izbe s nám boli naozaj sníval tri krát. Vždy sa zobudil celý spotený. Až potom to spomenul pred príbuznými a tak sme sa to dozvedeli aj my ostatní. Odvtedy má pokoj a viac sa mu s nimi nesnívalo.
Mne sa s otcom nikdy ešte nesnívalo, ani som ho po smrti nevidela, skôr prvú noc cítila. Asi sa mi neukazuje preto, lebo ja mám fakt strach. Moja sestra ho napríklad videla hned v prvú noc po smrti v prúde jasného svetla v izbe kde spával.
0 0
Denisa Denisa

Denisa je offline (nepripojený) Denisa

optimista
SofiaV Pozri príspevok
Keď mi zomrel pred pol rokom otecko, tak o niekoľko dní sa snívalo môjmu bratrancovi, že prišli za ním otecko, jeho už zomrelý...
SofiaV, nemusíš sa báť, veď to bol Tvoj otec a ako o ňom píšeš,tak by Ti určite nechcel ublížiť.
Niekedy sa prídu zosnulí ešte rozlúčiť alebo niečo odkázať. No niekedy tu zostávajú pri príbuzných, hlavne keď majú niečo nedoriešené alebo ich chcú ochraňovať a pomáhať im (ale už nepomôžu, skôr to zaťažuje). Aj pzostalí ich niekedy nevedomky držia pri sebe.
Často zosnulí , ktorí su veľmi upútaní na svoj majetok nemôžu v kľude odísť. To sú napríklad tí, čo " akože strašia " v starých domoch.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

pasuliatko Pozri príspevok
mna napadlo,že ak nasypeš pred prahy dvier soľ normálnu tak duch by to nemal prekročiť. vyskúšaj pobehaj po dobe zo solničkou a nasyp po každej dĺžke dvier soľ. malo by to zabrať. alebo svätenou vodou pokropiť rohy izieb
Neviem, či toto pomáha, je to vec názoru...

Hovorí sa, že strašiť ( mátať) chodia tí zomrelí, ktorí z nejakého dôvodu nemôžu "odísť"...
Jeden z dôvodov je aj ten, že niekto za nimi strašne smúti, nemôže sa zmieriť s jeho smrťou, denne za ním vyplakáva, vyčíta mu, že odišiel a pod.

Pomáha to, ak sa pozostalí zmieria s odchodom svojho blízkeho, odpustia mu, ak majú voči nemu nejaké výčitky,rozlúčia sa s ním a vystroja ho, nech ide ....

Koho zaujímajú "takéto veci" odporúčam prečítať knihu : tibetská kniha mrtvých"
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
arizona Pozri príspevok
Neviem, či toto pomáha, je to vec názoru...

Hovorí sa, že strašiť ( mátať) chodia tí zomrelí, ktorí z nejakého dôvodu nemôžu "odísť"...
Jeden z dôvodov je aj ten, že niekto za nimi strašne smúti, nemôže sa zmieriť s jeho smrťou, denne za ním vyplakáva, vyčíta mu, že odišiel a pod.

Pomáha to, ak sa pozostalí zmieria s odchodom svojho blízkeho, odpustia mu, ak majú voči nemu nejaké výčitky,rozlúčia sa s ním a vystroja ho, nech ide ....

Koho zaujímajú "takéto veci" odporúčam prečítať knihu : tibetská kniha mrtvých"
je to aj vec názoru ale ja viem čo píšem neboj
0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

Ešte ma napadlo, čo nám rozprával dedo. Po vojne chodieval z práce neskoro večer domov a raz počas takejto cesty ( na bicykli ) ho zastihla búrka na poľnej ceste. Odrazu za sebou začul akési zvonenie a cítil niekoho, kto ide za ním a udržuje s jeho jazdou "krok". Keď sa obzrel, uvidel za sebou ženu v bielom, mal obrovský strach, preto sa ponáhľal. Ako sa blížili svetlá domov, zvonenie ustávalo, keď sa obzrel, žena tam už nebola.
0 0
SofiaV SofiaV

SofiaV je offline (nepripojený) SofiaV

Tento príbeh mi rozprávala moja kamarátka:
Stalo sa jej to pred asi dvadsiatimi rokmi v obci pri Piešťanoch. Bola vyprevadiť svoju kamošku zo susednej obce na bicykli. Bolo asi jedenásť hodín, rozprávali sa a videli padať "hviezdu". Bola veľkosti mesiaca, čiže ako jasný bolid. Potom počas rozhovoru na to zabudli, rozlúčili sa, sadli na bicykle a šli domov, každá na opačnú stranu. Zrazu za kamarátkou svietilo auto. Šla ku kraju cesty aby ju mohlo obísť. Ale auto ju neobchádzalo, stále svietilo za ňou. Tak sa obzrela a zistila že to nie je auto ale niečo veľké cez obe polovice cesty a malo to šesťuholníkové svetlá. Tak sa strašne zľakla, že spadla z bicykla. Keď sa zase obzrela, nič tam už nebolo. Domov prišla veľmi vystrašená. Takže bol to bolit, alebo UFO?
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ja mám skúsenosti len také ( z obdobia práce na oddelení RES), keď niekto mal "odísť" so smrťou- umrieť , predtým buď čosi padlo a nemalo dôvod, alebo buchli dvere, akoby prievan alebo klopalo čosi - väčšinou sme už sa rozhliadali, kto to má byť. Odvtedy vždy keď som pri niekom chorom a počujem klopanie- viem, že už je jeho čas- potvrdilo sa mi to aj u blízkych- dokonca ani mama neverila tomu, ale do 2dní bohužiaľ sa to stalo skutočnosťou, takže mám to overené. A v podstate v mojom blogu popísaný príbeh je úplne pravdivý .
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Bionda Pozri príspevok
Ja mám skúsenosti len také ( z obdobia práce na oddelení RES), keď niekto mal "odísť" so smrťou- umrieť , predtým buď čosi padlo a nemalo dôvod, alebo buchli dvere, akoby prievan alebo klopalo čosi - väčšinou sme už sa rozhliadali, kto to má byť. Odvtedy vždy keď som pri niekom chorom a počujem klopanie- viem, že už je jeho čas- potvrdilo sa mi to aj u blízkych- dokonca ani mama neverila tomu, ale do 2dní bohužiaľ sa to stalo skutočnosťou, takže mám to overené. A v podstate v mojom blogu popísaný príbeh je úplne pravdivý .
Priznám sa, že som si ten Tvoj článok v blogu prečítala až dnes. Máš zaujímavé skúsenosti. Ja som dnes začala čítať knihu, ktorú sa mi podarilo cez web zohnať. Jej názov je "Obrazy z ríše mŕtvych". Je to veľmi zaujímavá kniha o paranormálnych experimentoch. AJ keď o tej knihe by malo byť v inej téme.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Tú Život po živote- ak si nečítala, tak si prečítaj....síce je tam hlavne preberaná otázka ľudí, čo prežili klinickú smrť, ale je to tam zaujímavé...
Ja som raz bola na návšteve u jedných- nemala som z toho dobrý pocit a ani keď som prišla domov- akoby som si "čosi" priniesla domov ( no mali ste ma vidieť, celú noc som pálila sviečky a malých františkov - ale pomohlo) bylinky som rozvešala po celom dome
Naposledy upravil Bionda : 04.08.09 at 18:26
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Život po živote mám už strašne dávno. Vtedy, keď som ju čítala, mala som na také veci iný pohľad, ako mám teraz. Vtedy som ešte nemala ani také zážitky, ako teraz. Pohľad na tie veci vtedy a teraz je veľmi rozdielny.
0 0
SofiaV SofiaV

SofiaV je offline (nepripojený) SofiaV

Wagner, v čom máš iný pohľad na veci? Máš nejaké skúsenosti, ktoré sa líšia od zážitkov popisovaných v knihe? Mňa tá kniha ovplyvnila tak, že odvtedy sa o takéto veci veľmi zaujímam. Je aj pokračovanie - Svetlo na druhom brehu. Ale najviac sa mi na túto tému páčila kniha od Kennetha Ringa Posolstvo svetla. Ale to som už niekde inde písala.
0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

Ako spomínam v príspevku č.65, mojej sesternici sa zjavuje nebohá babka. Cez víkend bola u nej opäť. Sesternica sa zobudila uprostred noci, nakoľko sa rozsvietila lampa ( na lampe sú 4 žiarovky, no dve už boli vypálené. Teraz svietili všetky ). Vypínač odmietol poslušnosť, jednoducho lampu nebolo možné zhasnúť. Asi po polhodine modlitieb lampa zhasla. Ráno fungovali opäť len dve žiarovky.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
wagner Pozri príspevok
Život po živote mám už strašne dávno. Vtedy, keď som ju čítala, mala som na také veci iný pohľad, ako mám teraz. Vtedy som ešte nemala ani také zážitky, ako teraz. Pohľad na tie veci vtedy a teraz je veľmi rozdielny.
Tuto knizku mam aj ja uz dost davno a zaujala ma. Mali sme jednu staru prijemnu a inteligentnu pani susedku, ktora prezila klinicku smrt a mala podobne zazitky, ako opisuje autor. Pritom knizku predtym necitala, pozicala som jej ju po tom, ako mi porozpravala co zazila. Po precitani knizky som bola dost skepricka, ale ked mi ta mila pani potvrdila, ze nieco medzi nebom a zemou existuje, uz o tom vobec nepochubujem.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

SofiaV Pozri príspevok
Wagner, v čom máš iný pohľad na veci? Máš nejaké skúsenosti, ktoré sa líšia od zážitkov popisovaných v knihe? Mňa tá kniha ovplyvnila tak, že odvtedy sa o takéto veci veľmi zaujímam. Je aj pokračovanie - Svetlo na druhom brehu. Ale najviac sa mi na túto tému páčila kniha od Kennetha Ringa Posolstvo svetla. Ale to som už niekde inde písala.
Prečítala som obidve knihy. A v čom ma ovplyvnili? Nedá sa to jednoznačne popísať, ale asi v tom, že pred tým som nevedela, že môže existovať život po smrti. Aj keď na inej duchovnej úrovni, bez súčasného astrálneho tela.Nevnímala som také skutočnosti, ako teraz. Asi som na to citlivejšia. Možno preto mám aj tie zážitky, ktoré mám. Tiež sa od istého času venujem takýmto veciam.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
ja by som chcela vedieť komunikovať s duchmi..ale neviem ako ...
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
neblázni... pozerala si film šiesty zmysel? s tým malým chlapcom a psychiatrom? No neviem, či by som to zvládla - ak to pravda - neviem, mali by sme byť radšej emipirici
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Bionda Pozri príspevok
neblázni... pozerala si film šiesty zmysel? s tým malým chlapcom a psychiatrom? No neviem, či by som to zvládla - ak to pravda - neviem, mali by sme byť radšej emipirici
nebláznim... áno videla som to
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať