Zavrieť

Porady

Darovacia zmluva

Dobrý deň, vedel by mi niekto poradiť? S manželom máme 2 deti a bývame v rod. dome u jeho rodičov vyše 10 rokov, Počas týchto rokov sme investovali nemalú sumu do opravy domu/okná, kúrenie, prerábanie interiérov a pod./ Má ešte 2 sestry. Chceli by sme dom zatepliť atd...ale len v tom prípade, ak sa otázka riešenia domu vysvetlí, ved nejde o malú sumu a platiť to budeme zase len my. Boli u advokáta a ten navrhol,aby urobili rodičia darovaciu zmluvu + zmluvu o dochovaní rodičov, pričom na darovacej zmluve bude uvedený len môj manžel, lebo sa boja, v prípade n ášho rozvodu,aby som si nerobila žiadne nároky na ten dom. Je to správne??Ved počas tých rokov sme dom zveladovali zo spoločných penazí a o svokra sa starám aj ja, ked manželova mama nie je doma. /svokor je totiž po mozgovej porážke/ Ďakujem za pomoc!!!!!!!!!
Usporiadat
Watson Watson

Watson je offline (nepripojený) Watson

elli Pozri príspevok
Upratanie penazi vo vztahu k ich vyplateniu z BSM - aky dovod? Dar jedneho z manzela svojim surodencom z BSM? CI nebodaj vyplacanie "dedicstva po zivych", alebo "poplatok za nenamietanie daru"?
Trvam na svojom, ze pri plateni to ma byt kupa a darovanie musi byt bezodplatne, a o vyhodnosti Tvojho riesenia si ma nepresvedcil.


P.S: Dakujem za hodnotenie, v tomto kontexte je zbytocne upozornovat Ta, ze som zena, "sluzobne" na Porade a zrejme i vekom starsia, a bazirujem na dodrzani elementarnej slusnosti.
Ideš do extrému. Tak prečo rovno nenapíšeš, že ak ona nedá súhlas manželovi na vyplatenie súrodencov z prostriedkov BSM, tak jediné čo jej ostane je obrátiť sa na súd. Ako inak by tomu mohla zabrániť?

P.S.: Máš pravdu. Ženám sa neodporuje a nehovorí nepríjemná pravda. To je základ koexistencie. Amen.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Watson Pozri príspevok
A ty zase v prípade môjho textu používaš svojskú interpretáciu. Niekedy mám pocit, že ja o voze a ty koze. Alebo naopak?
Aj ja rada používam toto prirovnanie, ale zdržala som sa, lebo si mi kamarát. Ty s tým problém samozrejme nemáš.
0 0
Watson Watson

Watson je offline (nepripojený) Watson

Petra Nová Pozri príspevok
Aj ja rada používam toto prirovnanie, ale zdržala som sa, lebo si mi kamarát. Ty s tým problém samozrejme nemáš.
Úprimnosť je základ dobrých vzťahov. Ja si na nej potrpím
0 0
elli elli

elli je offline (nepripojený) elli

Watson Pozri príspevok
Ideš do extrému. Tak prečo rovno nenapíšeš, že ak ona nedá súhlas manželovi na vyplatenie súrodencov z prostriedkov BSM, tak jediné čo jej ostane je obrátiť sa na súd. Ako inak by tomu mohla zabrániť?

P.S.: Máš pravdu. Ženám sa neodporuje a nehovorí nepríjemná pravda. To je základ koexistencie. Amen.
Zmluvy maju vyjadrovat volu ucastnikov, co v pripade darovacej zmluvy s vyplatenim surodencov koser nie je, a tvrdis to aj Ty sam.
Otazka nebola polozena tak, ako sa domoct voci manzelovi, aby nepouzil spolocne peniaze na nieco, s cim zadavatelka otazky nesuhlasi, ale ci je navrhovany sposob riesenia podla ostatnych spravny.

Ak by sa pytala, akym sposobom sa svojich prav domoct, bola by Tvoja replika namieste. Aj suhlas Ti pod nu udelim.

P.S: To nie je o odporovani a neprijemnej pravde - nemyslim si, ze som z tych, ktori by sa branili polemike. Ale vyhybam sa hodnoteniu sposobom, ktory vybocuje z pravidiel.
0 0
Watson Watson

Watson je offline (nepripojený) Watson

elli Pozri príspevok
P.S: To nie je o odporovani a neprijemnej pravde - nemyslim si, ze som z tych, ktori by sa branili polemike. Ale vyhybam sa hodnoteniu sposobom, ktory vybocuje z pravidiel.
Nebuď vzťahovačná, namýšľavá a precitlivelá - určite sa ti bude lepšie viesť polemika. V opačnom prípade sa musíme vyhýbať, pretože ja som zase na farizejské osoby alergický bez ohľadu na pohlavie, váhu, vek a vierovyznanie
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Watson Pozri príspevok
Úprimnosť je základ dobrých vzťahov. Ja si na nej potrpím
To máš pravdu a môj súhlas. Preto budem aj ja úprimná. V tom Tvojom poslednom príspevku si bol riadne rozdrapený, napriek vyškerenému smajlovi. Nedávam často červené mínusky, ale teraz som Ti tam jednu strelila. Úprimne.

Ohľadne testamentu si mal pravdu. Vo svojom príspevku som sa opravila.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať