Zavrieť

Porady

školské kluby detí

Prosím o diskusiu, myslíte si, že to prejde, vraj chcú rušiť školské kluby detí,( družiny,čo budeme robiť, je to možné? Ekonomická kríza je už aj medzi deťmi, dovolíme, to?
Usporiadat
gerda gerda

gerda je offline (nepripojený) gerda

no ano,ale tento zákon som už mala toľko krát vysvetlený, a stále inak, ako keby som nevedela čítať, preto sú paragrafy krivé, aby tí skromní zostali ticho, čo ak tomu nerozumejú?!...
Budeme študovať, dobre, ale možno kým doštudujeme - veď uvidíme , 30 rokov praxe nie je dosť dobré štúdium, čo poviete?
0 0
Lelinka59 Lelinka59

Lelinka59 je offline (nepripojený) Lelinka59

Plne s vami súhlasím, mám 21 rokov praxe, čosi už za sebou , nebránim sa vzdelávaniu, ale uráža ma keď sa toto s nami deje. Veď všetky kočky čo mi chodia do ŠKD nevedia zo školy takmer nič, prax je úplne iná.A utekajú za lepším a platovo výhodnejším. Ale zasa mám aj večnú študentku v tíme, len robiť sa jej nikdy nechcelo, vždy bola buď na PN alebo niekde študovala, len v práci sa to neodzrkadlilo.
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

Lilu1 Pozri príspevok
Vážení oznamujem Vám, že som sa telefonicky skontaktovala s KŠÚ nemenovaného mesta a dostala som informáciu čo sa týka § 61 odsek 2 zákona 317/2009 kde sa dočítate, že pedagogickému zamestnancovi, ktorému zamestnávateľ podľa doterajších predpisov zachoval výnimku z plnenia kvalifikačného predpokladu vzdelania, zostáva táto výnimka zachovaná po celý čas vykonávania prac. činnosti s rovnakým alebo obdobným charakterom, aký má pracovná činnosť, na ktorej vykonávanie bola výnimka udelená - že tento odsek v zákone nemá čo hľadať, že sa tam dostal omylom. Hlavná vec, že to vláda schválila. No nie? Vydá sa buď pokyn alebo usmernenie k tomuto odseku, pretože to vyzerá tak, že vychovávateľky pôjdu späť do 8.platovej triedy a vráti sa im odpočítaných 5 rokov praxe.
Aj v nemenovanom meste by mohli vedieť, že keď sa niečo dostalo omylom do zákona, opraviť to môžu len novelou zákona.
0 0
jamNicka jamNicka

jamNicka je offline (nepripojený) jamNicka

stale naivna a neznala
Prečítala som si všetky príspevky v tejto téme, je naozaj neskutočné to, čo sa robí s vychovávateľmi- ako si nás pinkajú, ako nám znižujú úväzky počítaním každej minúty, ale nenašla som príspevok, kde by sa hovorilo o tom, že ak má vychovávateľka znížený úväzok napr. na 80 %, ako je to s dovolenkou. Ja som pracovala vlani na 85 % a dovolenka mi nebola krátená, teraz som na 94 a dovolenku mám krátenú, poradí mi niekto, ako to má byť správne? Vopred ďakujem
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

jamNicka Pozri príspevok
Prečítala som si všetky príspevky v tejto téme, je naozaj neskutočné to, čo sa robí s vychovávateľmi- ako si nás pinkajú, ako nám znižujú úväzky počítaním každej minúty, ale nenašla som príspevok, kde by sa hovorilo o tom, že ak má vychovávateľka znížený úväzok napr. na 80 %, ako je to s dovolenkou. Ja som pracovala vlani na 85 % a dovolenka mi nebola krátená, teraz som na 94 a dovolenku mám krátenú, poradí mi niekto, ako to má byť správne? Vopred ďakujem
zrejme máš rovnomerne rozvrhnutý pracovný čas - t.j. že každý deň robíš ten istý počet hodín. - nárok máš na 45 dní v kalendárnom roku. Čiže na výplatnej páske - nárok na dovolenku máš mať 45 dní- žiadne úväzkové prepočítavanie 45*0,94 . Napr. robíš 7 hodín denne - čiže v deň keď čerpáš dovolenku - máš vypísané 1 deň dovolenky - náhrada mzdy za dovolenku ti ide za 7 hodín. Ten, kto robí napr. 8 hodín denne dostane náhradu za 8 hodín. Dúfam, že si mi porozumela, ak nie kľudne sa opýtaj.
0 0
jamNicka jamNicka

jamNicka je offline (nepripojený) jamNicka

stale naivna a neznala
ďakujem, áno ja tomu rozumiem, aj na výplatnej páske mám napísanú alikvotnú časť za 4 mesiace- 15 dní, ale vedenie mi dalo len 14, že dovolenka sa mi kráti percentuálne, kolegyňa je na 78%, tej dali len 11 dní
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

Ak máš rozvrhnutý pracovný čas na každý deň je to nesprávny výpočet -

Na stránke MŠ je usmernenie k dovolenke - prepočtu ale to sa má používať iba pri nerovnomernom rozvrhnutí prac.času, t.j. keď si ten napr. tvoj 94 % úväzok splníš za 4 dni . ťukni na odkaz - tam je to usmernenie.
skús sa opýtať mzdárky,či náhodou nepostupovala podľa toho, ale že ty si sa dočítala, že to sa môže používať len pri nerovnomerne rozvrhnutom pracovnom čase. Čo ma zaujalo na tvojej odpovedi pracuješ iba od septembra 2009, že máš dovolenku len za 4 mesiace.

http://www.minedu.sk/data/USERDATA/O..._dovolenka.pdf
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Akože
Čím to je, že malé deti sú také inteligentné a dospelí ľudia takí hlúpi? Musí to spôsobovať vzdelávanie.
Antoine de Saint Exupéry

Byť pedagógom by sa nemal odvážiť ten, kto pozná iba jednu pieseň.
Francúzske príslovie
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
[QUOTE=judita1971;1191723]
Čo ma zaujalo na tvojej odpovedi pracuješ iba od septembra 2009, že máš dovolenku len za 4 mesiace.



Veď to má dobre ak pracuje od septembra a je predpoklad, že bude pracovať do konca roka, tak na tie 4 mesiace september až december má mať dovolenku 15 dní a samozrejme ak má pracovný čas rozvrhnutý na 5 dní v týždni tak ju nemá mať prečo krátenú.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

[QUOTE=Sabadka;1191764]
judita1971 Pozri príspevok
Čo ma zaujalo na tvojej odpovedi pracuješ iba od septembra 2009, že máš dovolenku len za 4 mesiace.



Veď to má dobre ak pracuje od septembra a je predpoklad, že bude pracovať do konca roka, tak na tie 4 mesiace september až december má mať dovolenku 15 dní a samozrejme ak má pracovný čas rozvrhnutý na 5 dní v týždni tak ju nemá mať prečo krátenú.
v príspevku nepísala, že pracuje od septembra, preto som sa pýtala, lebo v praxi som sa už stretla, že žena pracovala od januára do decembra ako učiteľka - mzdárka jej prepočítala dovolenku do augusta a potom od septembra do decembra - takže zákon je jeden a jeho výkladov tisíce.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
[QUOTE=judita1971;1191767]
Sabadka Pozri príspevok

v príspevku nepísala, že pracuje od septembra.
Sory máš pravdu, písala len že má alikôtnu časť na 4 mesiace 15 dní, tak som dedukovala, že PP má od septembra. Profesionálna deformácia, čo už
0 0
jamNicka jamNicka

jamNicka je offline (nepripojený) jamNicka

stale naivna a neznala
áno, pracujem od 1.9.09 - 30.6.2010 rovnomerne každý deň
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

jamNicka Pozri príspevok
áno, pracujem od 1.9.09 - 30.6.2010 rovnomerne každý deň
nárok máš na 15 dní.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
jamNicka Pozri príspevok
áno, pracujem od 1.9.09 - 30.6.2010 rovnomerne každý deň
Tak máš nárok za rok 2009 na 15 dní a na rok 2010 na 22,5 dňa a riaditeľka nemá právo ti dovolenku krátiť.

Kratší pracovný úväzok nemá vplyv na výšku dovolenky.
0 0
jamNicka jamNicka

jamNicka je offline (nepripojený) jamNicka

stale naivna a neznala
Ďakujem veľmi pekne - aj za seba aj za kolegyňu
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

jamNicka Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne - aj za seba aj za kolegyňu
niet za čo, len keby vám to pomohlo... držím palce..
0 0
Lelinka59 Lelinka59

Lelinka59 je offline (nepripojený) Lelinka59

Pekne prosím kto by mi vedel poradiť, ako mám postupovať v nasledovnej situácii. Mám pracovníčku v ŠKD, ktorá bola takmer 2 roky s prestávkou zopár mesiacov práceneschopná.Po 8 mesiacoch PN v tomto roku prišla do práce a priniesla doklad o ukončení bakalárskeho štúdia - vraj študovala prost. internetu. Teraz zasa žiada 2 dni v týždni čerp.dovolenky či náhr.voľna na magisterské denné štúdium - nemá to schválené od riaditeľa. Podotýkam, že nie v odbore vychovávateľstvo. Som bezmocná - stále sa musí zastupovať a to nehovorím o tom, aký to má vplyv na deti v jej oddelení. Jednoducho som bezmocná, ale vedenie mi vraví, že na vzdelávanie má nárok. Ďakujem vopred.
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Ak jej RŠ povolí čerpanie dovolenky, resp. náhradného voľna, tak nie je čo riešiť - musíš len zabezpečiť zastupovanie (predpokladám, že si vedúca ŠKD).

Ak jej nepovolí, tak tiež nie je čo riešiť.
(... ale zrejme jej povolí, lebo sama píšeš, že vedenie školy sa vyjadrilo, že na vzdelávanie má nárok).

Ak sa ti nedá zabezpečiť zastupovanie napr. z radov učiteľov, tak oslov p. riaditeľa, že by bolo dobré z dôvodu dlhodobého zastupovania dotyčnej vzdelávaniachtivej pani vychovávateľky, zamestnať na dohodu nejakú nezamestnanú p. vychovávateľku resp. dôchodkyňu. Detičky tiež budú spokojné, lebo sa im tam nevystriedajú 2x v týždni rôzne pani učiteľky, ktoré prídu "vyšťavené" z vyučovania.
Naposledy upravil jaros5 : 05.11.09 at 16:30 Dôvod: panebože - našiel som chybu - takže oprava!
0 0
Lelinka59 Lelinka59

Lelinka59 je offline (nepripojený) Lelinka59

Ďakujem za radu, už som to urobila, ale bohužiaľ sa mi nedarí zohnať nikoho, kto by mal záujem pracovať iba 2 dni po 2,5 hodiny denne. Je to veľmi ťažké zohnať niekoho na zastupovanie. Plne sa stotožňujem s tvojim názorom.
0 0
Lelinka59 Lelinka59

Lelinka59 je offline (nepripojený) Lelinka59

Pekne prosím poraďte poraďáci,
som ved. vych. mám úväzok 21 hodín, idem do školy v prírode a zástupca mi povedal že tam nebudem vedúca, a že úväzok budem mať 27 hodín. Aby zrejme ušetril 6 hodín nadčasu. Je to v súlade so zákonom? Prosím poraďte ako mám postupovať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať