Zavrieť

Porady

Vyšetrenia ultrazvukom v tehotenstve

Moja dcéra je tehotná,začala mať zdravotné problémy.je v treťom mesiaci a už dva razy bola na sone,za ktoré si navyše musela zaplatiť.Je poistená v ZP Apollo.Je to v poriadku,alebo je to individuálne?Navyše sa vraj lekárovi niečo nepozdávalo,no nechcel jej nič povedať,vraj až o dva týždne.Radila som jej zmeniť lekára,lebo stále za niečo platí a aj tak nieje spokojná.V minulosti mala problémy,raz potratila,potom rodila cisárskym rezom.Nechcem robiť zbytočný poplach,no cítim z jej hlasu,že nie je v poriadku.To v Topoľčanoch,Bošanoch či v Partizánskom nie sú spoľahliví gynekologovia?Radila som jej ,aby sa poradila s iným lekárom.Poradťe,prosím!
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Denisa Pozri príspevok
...súhlasím. Čítala som, že po určitej dobe to plod prehrieva. Takisto aj mikrovlnky boli niečo super a teraz je už všeobecne známe, že mikrovlny škodia. To isté aj mobilné telefóny - ak voláte viac ako 15 minút tak sa vám prehrieva mozog a zabíja to bunky. Všetko je to o peiazoch a lekár, ktorý má z toho peniaze vám určite nepovie, že to škodí. A možno to ani nevie
To nemyslíš vážne? Kde si to nabrala? Snáď si nepozerala tie videá na YouTube, keď mobilom uvarili vajíčko? Vieš mi preukázať, o koľko st. C sa ten plod prehreje počas vyšetrenia USG? To by asi museli vyšetrovať 20 hodín v kuse.

Netvrdím, že elektromagnetický smog nie je škodlivý, ale výkon mobilu či USG zariadenia je ďaleko od výkonu mikrovlnky. Také vyšetrenie určite nie je škodlivejšie, ako všetko vlnenie, čo nás obklopuje.
0 0
Denisa Denisa

Denisa je offline (nepripojený) Denisa

optimista
http://koktail.pravda.sk/sk_kzdravie...k_kzdravie_p20

aj tu je niečo o tom
0 0
maryann.b maryann.b

maryann.b je offline (nepripojený) maryann.b

Ja som v 10 tt. a sono mi robili 2x. Za dva týždne idem na sono opäť. Dr. mi povedal, že potrebuje urobiť dôležité merania, ktoré sa robia v 12 tt. Ja s tým súhlasím. Potrebujem vedieť, či bude bábätko zdravé. Ak by ale objavil nejaké poškodenie (vrodenú chybu) ako napr. ráštep chrbtice, tak by som išla na potrat.
Je to lekár na súkromnej klinike, kde celoročná starostlivosť stála 150 EUR. Mám ale pocit, že dostávam všetko, za čo som si zaplatila. Lekára som pred tým nepoznala, ale mám z neho dobrý pocit. Zatiaľ mi vždy odpovedal na všetky moje otázky. Maja
0 0
maryann.b maryann.b

maryann.b je offline (nepripojený) maryann.b

A tomuto neverím ...
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Aj keď je vyšetrenie v podstate bezpečné, môže vplývať na vyvíjajúce sa tkanivo a nebezpečne zvýšiť
teplotu plodu. Navyše práve vyšetrenie, ktoré nie je zo zdravotných dôvodov, často vykonáva menej skúsený personál, ktorý nie vždy postupuje správne....to je teda poriadna haluz
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Ahojte neviete mi poradiť kde v Bratislave okrem GinFivu robia ešte 3D ultrazvuk?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať