Zavrieť

Porady

evidovany na UP

ahojte, clovek evidovany na urade prace, kolko moze zarobit na dohodu a kolko na pracovny pomer?
ja viem, ze je tu vela tem, ale nejako som to nevedela najst.

dakujem fakt
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

glglgl Pozri príspevok
vedel by mi niekto poradit, som od júla evidovaná na urade ako uchadzač o zamestnanie, uz mam pravoplatne rozhodnutie, a dnes som nahlasila na urade prace ze som konatelkou aj spoločníčkou v s. r. o bez akehokolvek prijmu a bez odmeny zo zisku, pytala som sa zamestnankyni na up či to može byt problem a vyradia ma z evidencie na up, zamestnankyna vobec nevedela a tapala ze sa musi opytat ich pravnika,viete mi dat info kto má s tym skusenost. dakujem pekne
ak si len konatelkou - nevyradia ťa. Za SZČO sa považuje spoločník.
Pozri § 5 Zákona o službách zamestnanosti

§ 5
Samostatne zárobkovo činná osoba


Samostatne zárobkovo činná osoba na účely tohto zákona je

a) fyzická osoba, ktorá vykonáva poľnohospodársku výrobu vrátane hospodárenia v lesoch a na vodných plochách9) a je zapísaná do evidencie podľa osobitného predpisu, 10)
b) fyzická osoba, ktorá prevádzkuje alebo vykonáva živnosť podľa osobitného predpisu, 11)
c) fyzická osoba, ktorá vykonáva činnosť podľa osobitných predpisov, 12)
d) fyzická osoba, ktorá je spoločníkom verejnej obchodnej spoločnosti, komanditnej spoločnosti alebo spoločnosti s ručením obmedzeným podľa osobitného predpisu, 13)
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Pokiaľ viem tak 34 hodín mesačne a 100,00 EUR mesačne, ale to na dohodu, ale radšej si to ešte over.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

promont maja Pozri príspevok
Pokiaľ viem tak 34 hodín mesačne a 100,00 EUR mesačne, ale to na dohodu, ale radšej si to ešte over.
Toto je nesprávna informácia.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Ani netuším, na ktorý príspevok reaguje tá nesprávna informácia.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Paula Pozri príspevok
Ani netuším, na ktorý príspevok reaguje tá nesprávna informácia.
nemáš na víkend ľahšiu otázku?
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Opravujem: takže

celé to mesačne nesmie presiahnúť nad 65% životného minima a už nie je stanovený nejaký limit, čo sa týka odpracovaných hodín .. takže ešte raz sorry
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať