Zavrieť

Porady

Robotické vysávače

Máte niekto skúsenosti s robotickými vysávačmi, napr. Roomba, Trilobite,... ? Na jednej strane ušetrí čas, nakoľko vysáva bez toho, aby ho človek neustále obsluhoval, no na druhej strane povysávať nečistoty zo sedačky alebo z auta by bol asi problém. Čo vy na to?
Usporiadat
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

otázka Pozri príspevok
Práve preto Samsung nekupuj, pretože keď pracuje rýchlejšie, tak to poriadne nepovysáva a Samsung navyše ( čo som videla videá, keď som sa ja rozhodovala aký vysávač kúpim ) tým, že vysáva vlastne v 1 čiare dané miesto prebehne len 1x, Roomba 4x, pretože sa vracia, keďže má rotačný pohyb.
Sice suhlasim, ale toto je tiez dost relativne. Ak ho budem pustat kazdy den, tak mozno uplne staci aby presiel kazde miesto jeden krat, a bol hotovoy za 15 minut. Alebo ho pustit 2x denne po 15 minut a vysledok moze byt ovela lepsi ako 1x po 45 minut.

Mozno roomba vysava preciznejsie, ked prejde 4x to iste miesto, len mozno je to miesto ciste uz po prvom raze.

A vzdy zalezi aj od toho kto ma aky byt. Samsung nepovysaval uplne celu izbu (podla prveho videa - za stolicku nesiel), ale ja napriklad nemam na zemi ziadne prekazky, mozno by u mna bolo "pokrytie" rovnake pri roombe a pri samsungu, len rozhoduje cas....

Musim zohnat niekoho kto ma samsung a pozicia mi ho na 1 den

Od vas vsetkych viem ze roomba je super, na samsung nemam ziadnu recenziu taku priamu.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
No potom daj vedieť, ktorý si kúpila .
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Jasne, ze dam. Dam vediet aj dojmy
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

a vítazom sa stáva - iRobot Roomba 581

http://www.irobot.sk/uvod#url=%2Froo...type=ajaxtype2
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
zk24 Pozri príspevok
a vítazom sa stáva - iRobot Roomba 581

http://www.irobot.sk/uvod#url=%2Froo...type=ajaxtype2
..

..tak by som povedala, že trocha zbytočných penízkov vyhodená navyše, ale však sú to tvoje peniaze...ale značka je dobrý výber...
1 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
zk24 Pozri príspevok
a vítazom sa stáva - iRobot Roomba 581

http://www.irobot.sk/uvod#url=%2Froo...type=ajaxtype2
Zuzanka, kámoška si ho kúpila, chcela ma tromfnúť drahším. Potom bola na seba nahnevaná, že zbytočne investovala 140 euro navyše, lebo i tak ho nepúšťa, keď nie je doma. Ale je to na Tebe, inak funkcie majú presne tie isté, len tento si môžeš nastaviť, kedy Ti má začať vysávať. Potom napíš, ako si spokojná.
4 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

pepsikova Pozri príspevok
..tak by som povedala, že trocha zbytočných penízkov vyhodená navyše, ale však sú to tvoje peniaze...ale značka je dobrý výber...


terezamaria Pozri príspevok
Zuzanka, kámoška si ho kúpila, chcela ma tromfnúť drahším. Potom bola na seba nahnevaná, že zbytočne investovala 140 euro navyše, lebo i tak ho nepúšťa, keď nie je doma. Ale je to na Tebe, inak funkcie majú presne tie isté, len tento si môžeš nastaviť, kedy Ti má začať vysávať. Potom napíš, ako si spokojná.



No, ja sa snazim tromfnut inych v trochu inej oblasti ako v kupe co najdrahsieho vysavaca
Viem, ze bol drahsi ako som povodne planovala a venovala som vyberu relativne dost dlhy cas googlenia a citania recenzii. Je velmi subjektivne, kto dokaze vyuzit ake funkcie vysavaca. Pre mna bolo prvoradou podmienkou programovanie vysavania. Chcem ho prave pre to aby ked pridem domov aby bolo uz povysavane, nie aby sa vysavalo ked som doma.

Co sa tyka zakladnej funkcie vysavaca – a teda vysavanie – tak je vo vsetkych modeloch Roomby v podstate rovnake, takze porovnavat vysavanie nebudem, kedze vsetky vysavaju super.

Pre mna velmi vyuzitelne su aj majaky, ktore znamenaju ze vysavac prejde do dalsej miestnosti az ked je povysavana prva miestnost, a teda nebeha po byte ako splaseny. Ak ste doma ked vysava, je to tiez pre vas ale nevyuzitelne, lebo mozete danu miestnost zavriet aj s vysavacom a ked bude povysavane preniest ho do druhej miestnosti. Prvy krat sme vysavali bez majakov, musim povedat ze moj pes to skoro nerozdychal, a dokazem si mysliet ze Roomba mojho psa vyslovene „prenasledoval a nahanal“ a tusim sa na tom trosku aj „smial“ Len sa pes premiestnil, a uz ho mal za chrbtom. Druhe vysavanie bolo s majakmi, a teda pes lezal uz cely cas v hale a sledoval ako vysava obyvacku a k nemu nedojde. Potom sa pes raz premiestnil do obyvacky a uz k nemu vysavac ani raz nedosiel. Vdaka majakom trafi na nabijacku aj ked je vo stvrtej miestnosti.

Co sa tyka dialkoveho ovladania, tak toto nebolo nic kvoli comu by som priplacala, ale bolo sucastou balenia. Vyuzila som to raz ale pravidelne urcite nebudem. Vyuzila som to ked sme vecer natrusili z tyciniek, tak som chytila dialkove, dala ho povysavat konkretne miesto a poslala spat na nabijacku. Viac to vyuzivat asi nebudem.

Virtualnu stenu som zatial neskusala, a pre mna nebude potrebne, lebo nemam nic take k comu by sa nemal priblizit.

Chcem vysavac taky ktory vysava a ja ani neviem ze ho mam doma. Majaky su rozmiestnene po byte, vysavac naprogramovany a tym to u mna konci.

Bolo to ako s vyberom hociakej inej veci. Najprv sa nastvete na MHD a idete si kupit auto ktore vas bude vozit iba do prace a spat, a nakoniec kupite take ktore ma el.otvaranie okien a manualnu klimu. Za mobil ktory ma 5mpx fotoaparat si nepriplatim, staci mi taky co posiela sms a telefonuje. Ale viem ze nabuduce si kupim uz pracku so susickou i ked sa mi to zdalo pred 3 rokmi ako totalne zbytocne vyhodene peniaze.

Skusim to zhrnut – postreh po 2 vysavaniach:
+vyborne vysavanie – podlahy, koberec 1,5cm
+povysaval vsetky zakutia
+absolutne samostatny
+relatívne rychle vysavanie 20min 25m2. 4 miestnosti trvali 80minut.
+povysaval na jedno nabitie
-vysoka cena
-relativne hlucny

Kvalitu vyrobku, kazovost a podobne veci budem vediet zhodnotit tak o pol roka.
3 0
miklosh miklosh

miklosh je offline (nepripojený) miklosh

a niekedy aj zo zeme...hlavne z koberca...
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

miklosh Pozri príspevok
a niekedy aj zo zeme...hlavne z koberca...
??
0 0
edu21 edu21

edu21 je offline (nepripojený) edu21

Dobrý deň. ja mám už vyše roko irobot Roomba a som s ním maximálne spokojná, akurát, že už asi bude potrebné kúpiť baterku, nakoľko povysáva bez nabitia už len jednu izbu. oceňujem hlavne teraz, ke´d som v 9. mesiaci tehu
No veľmi by som chcela, nakoľko mám skoro všade plávajúce podlahy- robot na mokré vytieranie podlahy...zatiaľ som našla len irobot Scooba, no ten je dosť drahý, hľadám lacnejšiu alternatívu...
Vedel by mi niekto poradiť?
Ďakujem
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Na umývanie lacnejšie alternatíva neexistuje, na našom trhu je zatiaľ len Scooba, mám to naštudované, nakoľko sa chystám zakúpiť ho.
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
A zo zahranicia ?

edit:

nasiel som irobot 780, akoze najnovsie a vidim ze u nas 600eur, v amerike 600usd

nech idu niekam, svine nenazarane slovneske!

edit2:
asi aj ja zacnem dovazat a nahadzovat si 100% marzu
Naposledy upravil SamuelSK : 06.09.11 at 08:39
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Tam som nepátrala...
0 0
edu21 edu21

edu21 je offline (nepripojený) edu21

Ďakujem za odpoved...ale ako čítam recenzie, nieje práve "najvymakanejšia"....zanecháva veľa vody, nevhodná na plávajúce podlavy a je vraj hlučná...hmmm....
0 0
eluša eluša

eluša je offline (nepripojený) eluša

pracujúca žena po 50-tke, matka dvoch detí,vdova ...viac
Pozerám v e-shope robotické vysávače, trošku aj ich cenu, lebo... No, máme plochu asi 80 m2, prevažne dlažba, len v jednej izbe je plávajúca podlaha. Máme však fenku,kokeršpanielka, ktorá okrem chlpov stále niečo ohrýza a vyrába smeti/drevo,papier, topánka,lopta,plyšák/, no všetko, čo neustrežieme. Už nevládzem dookola zametať, preto by som rada prečítať niečo konkrétnejšie - poradí si robotický vysávač s takýmto neporiadkom, alebo slúži len na bežné smeti a nečistoty ?
0 0
Lnn Lnn

Lnn je offline (nepripojený) Lnn

otázka Pozri príspevok
Na umývanie lacnejšie alternatíva neexistuje, na našom trhu je zatiaľ len Scooba, mám to naštudované, nakoľko sa chystám zakúpiť ho.
Rodičia majú na dome túto Scooba, kedže majú dlažby a ako vravíte je to jediný na našom trhu na mokré umývanie.
Ja ho teda odporúčať nemôžem, kedy prídem k rodičom vtedy je rozobratý a niečo na ňom nefunguje, kupovali ho tuším v žiline ciže aj s reklamáciami trocha problém stále ho tam nosiť alebo posielať.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
na bežné smeti je robot výborný.
Mne pobehá každé ráno, mám zhruba takú istú plochu. treba dávať pozor na smeti, ktoré sa môžu na kefy namotať,. prípadne väčšie rozmery, ktoré ROOMBA nezvládne. Odporúčam.
eluša Pozri príspevok
Pozerám v e-shope robotické vysávače, trošku aj ich cenu, lebo... No, máme plochu asi 80 m2, prevažne dlažba, len v jednej izbe je plávajúca podlaha. Máme však fenku,kokeršpanielka, ktorá okrem chlpov stále niečo ohrýza a vyrába smeti/drevo,papier, topánka,lopta,plyšák/, no všetko, čo neustrežieme. Už nevládzem dookola zametať, preto by som rada prečítať niečo konkrétnejšie - poradí si robotický vysávač s takýmto neporiadkom, alebo slúži len na bežné smeti a nečistoty ?
0 0
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

Dobrý deň, nechcem zakladať novú tému, ale možno mi niekto poradí:
Zatiaľ nemám robotické vysávače, ale mám starší typ vysávača, s ktorým sme max. spokojní. Odišiel však náhradný diel, a to plast, ktorý sa nasádza na papierové vrecko vysávača. Je to úplne malicherná záležitosť, ale keď som sa informoval v servise, takéto vysávače sa už nevyrábajú, takže náhradné diely už nikde nezoženiem. Jedná sa o vysávač - ETA DRACO. Nevedel by niekto helfnúť??? Ďakujem.
0 0
mango27 mango27

mango27 je offline (nepripojený) mango27

dost casto sa nam zasekaval na nerovnom povrchu alebo kobercoch, na parketach fungoval vyborne
0 0
Julian Julian

Julian je offline (nepripojený) Julian

eluša Pozri príspevok
Pozerám v e-shope robotické vysávače, trošku aj ich cenu, lebo... No, máme plochu asi 80 m2, prevažne dlažba, len v jednej izbe je plávajúca podlaha. Máme však fenku,kokeršpanielka, ktorá okrem chlpov stále niečo ohrýza a vyrába smeti/drevo,papier, topánka,lopta,plyšák/, no všetko, čo neustrežieme. Už nevládzem dookola zametať, preto by som rada prečítať niečo konkrétnejšie - poradí si robotický vysávač s takýmto neporiadkom, alebo slúži len na bežné smeti a nečistoty ?

24.10.11 je v Hosp. novinách uverejnený test robotických vysávačov. Názov článku "Drahé metly ukázali slabé miesta" kde sú testované Romba 555, Romba 520, LG Hom-Bot, Samsung Navibot SR 8845 a 8855, Clean Mate QQ2, Carmeo Smart 159 a Sencor SVC 8000 B. Keďže článok je spolplatnený tak nie je celý test, preto budem interpretovať niektoré údaje.
Odstraňovanie nečistôt - dostatočne (známkovanie max. 100%) mali v poradí ako sú napísané 35%, 33%, 27 %, 20 %, 21 %, 20 %, 22% a posledný nedostatočne 11 %.
Batéria: 75, 85, 38, 46, 44, 37 33 a posledný 27%
Vyhnutie sa prekážkam: 57, 57, 72, 57, 57, 52, 52 a posledný 52% (100% max.)
ešte je tam hodnotenie kvality a cena.

Záver: Rob. vysávače klasickým nesiahajú výkonom ani po pás a je nutné z času na čas poriadne poupratovať. S určitými výhradami sa hodia na ľahšie domáce práce.

http://hnonline.sk/osobnefinancie/c1...-svoje-slabiny
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať