Zavrieť

Porady

VOLBA PREDSEDU A SPRAVCU SVB

Preluskal som mnoho tem tu na porade, ale nedopracoval som sa k odpovedi, preto prosim o radu:-)
Vcera sme mali po 3. rokoch volbu predsedu a zaroven spravcu SVB. Z 33 vlastnikov nas bolo 14. Volba aj tak prebehla, vraj podla noveho zakona sa po hodine moze odhlasovat aj s tak malym poctom zucastnenych cokolvek...
Podla mna to mala byt nadpolovicna vacsina vsetkych vlastnikov, nakolko sa jedna o zavazne rozhodnutie, ale pre istotu prosim niekoho, kto sa vyzna o radu:-)
Vopred dakujem. M.
Usporiadat
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Mária27 Pozri príspevok
Na schôdzi si vezmi slovo, urob vyhlásenie o vzdaní sa funkcie, polož pero a odíď. Budú musieť zvoliť predsedu alebo určiť za neho člena rady.

Si vôbec predseda, alebo "správca"?
Som predseda.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Janiela, zvykaj si: Bola som predseda, predsedníčka.
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
sito Pozri príspevok
Janiela, zvykaj si: Bola som predseda, predsedníčka.
Ja si chcem odvyknúť a vydýchnuť. Po deviatich rokoch mám toho dosť. Tri razy som chcela odísť, teraz sa mi to už podarí. Preto túto tému sledujem už dlho a preto som sa aj obrátila na PORADU. Chcieť odísť nestačí, treba ozaj "položiť pero". Ešte raz ďakujem za rady a povzbudenie. Skutočne tu padli dobré, správne a povzbudzujúce slová.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Deväť rokov, to je more skúsenosti. Takže aj Ty môžeš niekomu poradiť, keď to bude potrebovať.
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Dobrý večer, chcem poďakovať všetkým, ktorí mi poradili, prípadne ma tu podržali. Dnes sme mali schôdzu, po viac než hodine a riadnom nátlaku zmojej strany - budem platiť len vodu a elektrinu - sa konečne zvolil predseda. Padol mi obrovský kameň. Moje povinnosti sú následovne:
zmenu predsedu oznámim banke, vodárňam, poisťovni, elektrárňam, stavebnej sporiteľni, a daňovému úradu?
Nový predseda si požiada o výpis registra trestov a notárom overenú kópiu o jeho zvolení zašle príslušnému krajskému úradu?
Poradíte ešte na záver?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Janiela, dobrá vec sa Ti podarila, čaká Ťa zaslúžený čas odpočinku. Ostáva Ti už len jedna povinnosť, odovzdať novému predsedovi, dostupnú agendu SVB. Ostatné je už vec nového predsedu a členov SVB, teda aj tvoja, ale už len ako radového člena SVB.

Prajem príjemný posledný deň, Silvestra v roku 2009 a hodne zdravia, šťastia v Novom roku 2010.

Sem - tam napíš, ako sa u Vás vedie SVB, či už vlastníkom došlo o čo prišli.

Ešte raz hodne zdravia a skorú regeneráciu.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Janiela Pozri príspevok
Dobrý večer, chcem poďakovať všetkým, ktorí mi poradili, prípadne ma tu podržali. Dnes sme mali schôdzu, po viac než hodine a riadnom nátlaku zmojej strany - budem platiť len vodu a elektrinu - sa konečne zvolil predseda. Padol mi obrovský kameň. Moje povinnosti sú následovne:
zmenu predsedu oznámim banke, vodárňam, poisťovni, elektrárňam, stavebnej sporiteľni, a daňovému úradu?
Nový predseda si požiada o výpis registra trestov a notárom overenú kópiu o jeho zvolení zašle príslušnému krajskému úradu?
Poradíte ešte na záver?
Hlavne sa musí poslať zápisnica o zmene predsedu na príslušný OU. Prikladá sa prezenčná listina, zápisnica, LV, výpis z registra trestov predsedu a prípis kde sa vedie že sa žiada o zmenu v registri. Zmenu predsedu vyššie uvedeným ustanovizniam nemusíš zasielať. Pri podpise čohokoľvek budú pýtať výpis z registra SVB.
1 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Ďakujem Sitovi i Elenke. Pracovala som s programom ALFA (dúfam, že nerobím reklamu). Agendu mám spracovanú pekne - som účtovník, takže problém s papierovaním nemám. Dávala som pravidelne robiť revízie, schôdze som usporiadala vždy koncom štvrťroka. Na výročnej som oboznámila so stavom majetku aj finančným stavom. Riešila som všetky problémy bez správnej rady vždy priamo na schôdzi. Vždy som sa snažila dodržiavať zákon, čo bol u nás kameň úrazu. Na všetky rozhodnutia, ktoré mali za následok úbytok väčšieho množstva peňazí, som si vždy obstarala zápis, aby niekto nepovedal, že on o tom nevedel. Neviem, čo by som dodala viac. Sú tu ľudia iste múdrejší. Veľa razy som chodila aj tu do porady, niekedy pomohlo čítanie, inokedy som požiadala o aj radu. Asi by som nič nové nenapísala, čo tu ešte nebolo. A na záver: netúžim sa dozvedieť, či už mojim susedom došlo, koho stratili, chcela by som na tie nepríjemné roky zabudnúť čím skôr. Mám ozaj nepríjemné skúsenosti. Dokonca ešte včera na poslednej schôdzi som bola za zákernú, lebo nechcem viesť a pomáhať novému predsedovi.
Želám všetkým šťastný nový rok a pekného Silvestra.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Všeličo som si prečítal na porade, hodne aj v súkromných správach, ktoré mi prišli. Takých nevďačníkov sú celé haldy, tam aj patria, nie medzi ľudí.

Čo by v niektorých bytových domoch dali za to, aby ich viedol taký človek ako je Janiela.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Janiela Pozri príspevok
Ďakujem Sitovi i Elenke. Pracovala som s programom ALFA (dúfam, že nerobím reklamu). Agendu mám spracovanú pekne - som účtovník, takže problém s papierovaním nemám. Dávala som pravidelne robiť revízie, schôdze som usporiadala vždy koncom štvrťroka. Na výročnej som oboznámila so stavom majetku aj finančným stavom. Riešila som všetky problémy bez správnej rady vždy priamo na schôdzi. Vždy som sa snažila dodržiavať zákon, čo bol u nás kameň úrazu. Na všetky rozhodnutia, ktoré mali za následok úbytok väčšieho množstva peňazí, som si vždy obstarala zápis, aby niekto nepovedal, že on o tom nevedel. Neviem, čo by som dodala viac. Sú tu ľudia iste múdrejší. Veľa razy som chodila aj tu do porady, niekedy pomohlo čítanie, inokedy som požiadala o aj radu. Asi by som nič nové nenapísala, čo tu ešte nebolo. A na záver: netúžim sa dozvedieť, či už mojim susedom došlo, koho stratili, chcela by som na tie nepríjemné roky zabudnúť čím skôr. Mám ozaj nepríjemné skúsenosti. Dokonca ešte včera na poslednej schôdzi som bola za zákernú, lebo nechcem viesť a pomáhať novému predsedovi.
Želám všetkým šťastný nový rok a pekného Silvestra.
Presne pre rozličný uhol pohľadu na jednu vec nerada radím keď zadávateľ začne... náš predseda je taký a tamtaký... pritom to je 99,99% o neznalosti legislatívy. Potom sa zbytočne ubližuje a zatracuje. Vždy to je o jednostrannom pohľade. Možno budeme tiež čo nevidieť čítať... predchádzajúci predseda bola zákerná žena, ktorá... o tom sú ľudia. Pritom je základ x-krát prečítať napr. zákon 182/1993 a pýtať sa čo je komu nezrozumiteľné alebo ako to pochopil zadávateľ. Pohodový sviatočný deň.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Presne pre rozličný uhol pohľadu na jednu vec nerada radím keď zadávateľ začne... náš predseda je taký a tamtaký... pritom to je 99,99% o neznalosti legislatívy. Potom sa zbytočne ubližuje a zatracuje. Vždy to je o jednostrannom pohľade. Možno budeme tiež čo nevidieť čítať... predchádzajúci predseda bola zákerná žena, ktorá... o tom sú ľudia. Pritom je základ x-krát prečítať napr. zákon 182/1993 a pýtať sa čo je komu nezrozumiteľné alebo ako to pochopil zadávateľ. Pohodový sviatočný deň.
Prvý príspevok Janiely.

Janiela Pozri príspevok
Prosím o radu, ako postupovať. Som správcom SVB. Doručila som dozornej rade (schválená je však len ústne, neexistuje žiadny zápis) svoju výpoveď s výpovednou lehotou 3 mesiace. Moju výpoveď odmietli prevziať, s vysvetlením, aby som si to rozmyslela.
Môj problém je v tom, že jednoducho nevládzem ďalej viesť spoločenstvo, kde na každej schôdzi sa niečo schvaľuje, potom sa to na ďalšej odvoláva, prípadne popiera, že by sa niečo schválilo, aj napriek tomu, že máme jasné a zrozumiteľné zápisnice. Dva razy som bola obvinená zo sprenevery spoločných peňazí, čo sa pri následnej kontrole nepotvrdilo. Na každej schôdzi som pravidelne okrikovaná a dourážaná, verte mi, že moja trpezlivosť je na konci. Moja odmena je po zdanení a odvodu do ZP smiešna a nestojí mi za také problémy. Poradíte mi niekto? Snáď to doručiť poštou, alebo zvolať schôdzu a doložiť výpoveď k zápisnici. Zástupcu nemám, aby mi to niekto prevzal a zákon hovorí, že do roka ešte funkciu musím vykonávať a až potom správcovstvo odovzdať nejakej správcovskej spoločnosti.
A jej posledný príspevok,

Janiela Pozri príspevok
Ďakujem Sitovi i Elenke. Pracovala som s programom ALFA (dúfam, že nerobím reklamu). Agendu mám spracovanú pekne - som účtovník, takže problém s papierovaním nemám. Dávala som pravidelne robiť revízie, schôdze som usporiadala vždy koncom štvrťroka. Na výročnej som oboznámila so stavom majetku aj finančným stavom. Riešila som všetky problémy bez správnej rady vždy priamo na schôdzi. Vždy som sa snažila dodržiavať zákon, čo bol u nás kameň úrazu. Na všetky rozhodnutia, ktoré mali za následok úbytok väčšieho množstva peňazí, som si vždy obstarala zápis, aby niekto nepovedal, že on o tom nevedel. Neviem, čo by som dodala viac. Sú tu ľudia iste múdrejší. Veľa razy som chodila aj tu do porady, niekedy pomohlo čítanie, inokedy som požiadala o aj radu. Asi by som nič nové nenapísala, čo tu ešte nebolo. A na záver: netúžim sa dozvedieť, či už mojim susedom došlo, koho stratili, chcela by som na tie nepríjemné roky zabudnúť čím skôr. Mám ozaj nepríjemné skúsenosti. Dokonca ešte včera na poslednej schôdzi som bola za zákernú, lebo nechcem viesť a pomáhať novému predsedovi.
Želám všetkým šťastný nový rok a pekného Silvestra.
Snáď. Možno.

Neznalosť neomlúva.
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Je to tak ako hovoríte, tak ako som sa sťažovala ja a bola veľmi nešťastná, tak isto sa môže sťažovať aj druhá strana. Za 9 rokov sa toho nazbiera až-až. Ak moje príspevky vyznievajú pre niektorých chaoticky, môže byť. Zažila som veľký nátlak a verte mi, že som bola za každú radu alebo usmernenie, ktoré ste mi tu poskytli veľmi vďačná. Ešte raz veľmi pekne ďakujem.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Janiela Pozri príspevok
Je to tak ako hovoríte, tak ako som sa sťažovala ja a bola veľmi nešťastná, tak isto sa môže sťažovať aj druhá strana. Za 9 rokov sa toho nazbiera až-až. Ak moje príspevky vyznievajú pre niektorých chaoticky, môže byť. Zažila som veľký nátlak a verte mi, že som bola za každú radu alebo usmernenie, ktoré ste mi tu poskytli veľmi vďačná. Ešte raz veľmi pekne ďakujem.
Janielka úplne ťa chápem, je to práca , kde balancuješ na strašne vratkej lavičke a stačí jeden človek a spravi ti zo života peklo.Ľudia potrebujú aby si s nimi zachádzala ako v rukavičkách a pritom vyžadujú všetky povinnosti v rámci zákona...Neboj všetci to tu poznáme a preto sa občas musíme stretnúť a dodať si energie. Ak nemáš mať z tejto práce osoh a potešenie buď rada, že si sa jej zbavila a rýchlo na to všetko zabudni...ver, že na každého raz dôjde, skôr či neskôr. Veľa šťastia a žačni Nový rok s úsmevom na tvári aj v duši.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Huráááá, napísal som, že to je posledný príspevok Janieli, ale ona píše! Je naša.
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
sito Pozri príspevok
Huráááá, napísal som, že to je posledný príspevok Janieli, ale ona píše! Je naša.
Super, že som vaša. Ďakujem. Vždy tu budem chodiť, veď aj ako radový člen spoločenstva tu môžem čerpať rady a napriek tomu, že ma správcovstvo dokonale otrávilo, nemôžem sa teraz zaradiť len medzi tých protivných. To by bolo jednoduché a zababelé!! Budem tu vždy "očumovať" a možno budem môcť prispieť nejakou tou radou aj do nášho spoločentva.
0 0
ski555 ski555

ski555 je offline (nepripojený) ski555

Janiela Pozri príspevok
Super, že som vaša. Ďakujem. Vždy tu budem chodiť, veď aj ako radový člen spoločenstva tu môžem čerpať rady a napriek tomu, že ma správcovstvo dokonale otrávilo, nemôžem sa teraz zaradiť len medzi tých protivných. To by bolo jednoduché a zababelé!! Budem tu vždy "očumovať" a možno budem môcť prispieť nejakou tou radou aj do nášho spoločentva.
ja by som za takou nevďačnou funkciou vobec nebanoval.Nás je početne oveľa menej a už máme nefunkčné SVB,takže musíme odznova začínať.5 rokov na mňa tlačili,aby som sa zhostil tejto funkcie,v žiadnom prípade.Poznám zopár tých,čo to robia a nemožu sa toho zbaviť.Záleží i ako si ostatných pripustí k telu.Zakaždým ak sa vyskytol problém,behali za mnou,jednoducho si vytipovali,že to mám byť ja.Organizovanie určitých činností som neodmietal,ale už mám toľko ponaučení,že stačilo.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

ski555 Pozri príspevok
ja by som za takou nevďačnou funkciou vobec nebanoval.Nás je početne oveľa menej a už máme nefunkčné SVB,takže musíme odznova začínať.5 rokov na mňa tlačili,aby som sa zhostil tejto funkcie,v žiadnom prípade.Poznám zopár tých,čo to robia a nemožu sa toho zbaviť.Záleží i ako si ostatných pripustí k telu.Zakaždým ak sa vyskytol problém,behali za mnou,jednoducho si vytipovali,že to mám byť ja.Organizovanie určitých činností som neodmietal,ale už mám toľko ponaučení,že stačilo.

Skutočne len málo ľudí má poňatia aká je to nevďačná funkcia, hlavne ak ju chceš robiť poctivo, obetovať sa , stratiť svoje súkromie a s každým jednať ako s "milostivým" ...a aj keď to všetko dokážeš vďaky sa nedočkáš. Ja vždy vravím, keby to bolo také ľahké, každý panelák na Slovensku by bol SVB...no uvidíme koľko nás tu pribudne a koľko ubudne za pár rokov aj v tejto téme
0 0
ski555 ski555

ski555 je offline (nepripojený) ski555

slavica Pozri príspevok
Skutočne len málo ľudí má poňatia aká je to nevďačná funkcia, hlavne ak ju chceš robiť poctivo, obetovať sa , stratiť svoje súkromie a s každým jednať ako s "milostivým" ...a aj keď to všetko dokážeš vďaky sa nedočkáš. Ja vždy vravím, keby to bolo také ľahké, každý panelák na Slovensku by bol SVB...no uvidíme koľko nás tu pribudne a koľko ubudne za pár rokov aj v tejto téme
robiť to nechce temer nikto,ale múdrych je neúrekom
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Je treba sa rozprávať s ľuďmi síce slušne ale s určitým odstupom. A vysvetliť im veci ktoré nechápu.
Problém je v tom, že veľa ľudí si mýli pojmy predseda a správca. Nemôžeme povedať predseda = správca aj keď vo väčšine to tak vyzerá. Keď ma niekto s niečím otravuje čo viem, že je o ničom tak mu poviem, že nie som správca ale len predseda a že mám podľa zákona úplne iné povinnosti ako správca. Treba ich trochu „šokovať“. Na otázku kto je správca obvykle odpovedám čiastočne aj vy a preto nezabudnite na to čo mi tu hovoríte a na najbližšom zhromaždení s tým vystúpte.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Funkcia predsedu je na 24 hodinový úväzok denne ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať