Zavrieť

Porady

VOLBA PREDSEDU A SPRAVCU SVB

Preluskal som mnoho tem tu na porade, ale nedopracoval som sa k odpovedi, preto prosim o radu:-)
Vcera sme mali po 3. rokoch volbu predsedu a zaroven spravcu SVB. Z 33 vlastnikov nas bolo 14. Volba aj tak prebehla, vraj podla noveho zakona sa po hodine moze odhlasovat aj s tak malym poctom zucastnenych cokolvek...
Podla mna to mala byt nadpolovicna vacsina vsetkych vlastnikov, nakolko sa jedna o zavazne rozhodnutie, ale pre istotu prosim niekoho, kto sa vyzna o radu:-)
Vopred dakujem. M.
Usporiadat
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

slavica Pozri príspevok
Všetko vyrieši čas a zmeny sú nevyhnutné. Pre takých ľudí ako tu spomíname je dobrý, ale skutočne dobrý správca, alebo dobre fungujúce SVB jedinou záchranou a pomocou.
Slávka, správne! Čas a zubatá. A tá nezabudne. Ale než príde na ňu rada, tak ten správca, alebo SVB, dobrý, dobré.
0 0
oli.f oli.f

oli.f je offline (nepripojený) oli.f

Blankake Pozri príspevok
Ťažko je zmeniť myslenie starších ľudí, ktorí boli zvyknutí na to, že žijú v štátnom byte, že sa v podstate o nič nemusia starať a zaujímať.
Vidím to u dôchodcov našom dome. Hlavne, že majú oni v byte všetko OK a ostatné ich netrápi.
A druhá vec je, že väčšina z nich nemá prístup k novým informáciám o SVB a správcoch, takže nemajú páru o tom, ako by to malo fungovať, aké zákony existujú v tejto oblasti...
Presne. Tu su všetci naučení nestarať sa o nič,nezaujímajú sa a tak ani nemôžu vedieť čo ako má fungovať. Ja žiaľ nie som priamo vlastník,vlastníkom je mama a tá v tom veľmi nevie chodiť,no aspoň sa ozve. Lenže keď sa ozve sama,nič to nemení. Teraz s jednou vlastníckou obiehame všetkých a snažíme sa ich zmobilizovať aby sa konečne starali o to za čo a ako žijú. Snáď sa to podarí konečne napraviť. Aj keď mi je z toho nanič.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

sito Pozri príspevok
Takže, nič? Ale nič to nevyrieši. Nikde!
A Ty by si teda čo navrhol?
0 0
oli.f oli.f

oli.f je offline (nepripojený) oli.f

sito Pozri príspevok
Oli, ja som toho názoru, že za to, čo sa dialo vo vašom dome je zodpovedných 15 ľudí, nie len jeden predseda. To svedomie máte všetci troška ušmudlané, niekto viac, niekto menej, ale všetci.

On sa odsťahuje, niekto sa prisťahuje a ako to pôjde ďalej je zasa na Vás 15 vlastníkov. Pokiaľ sa budete zaujímať o svoj majetok ako doposiaľ, čo sa zmení? Tej zodpovednosti sa nezbavíte, jedine predajom bytov. Ale kto kúpi byt v zanedbanom dome?
Máš pravdu. Ja sa teraz snažím všetkých dotiahnuť k tomu aby si práve toto uvedomili,ze sami rozhodujú ako sa tu šafári od buka do buka,že to je na svedomí každého vlastnika keď na to kašlú. Už som z toho niekedy zúfalá doslova
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

oli.f Pozri príspevok
Presne. Tu su všetci naučení nestarať sa o nič,nezaujímajú sa a tak ani nemôžu vedieť čo ako má fungovať. Ja žiaľ nie som priamo vlastník,vlastníkom je mama a tá v tom veľmi nevie chodiť,no aspoň sa ozve. Lenže keď sa ozve sama,nič to nemení. Teraz s jednou vlastníckou obiehame všetkých a snažíme sa ich zmobilizovať aby sa konečne starali o to za čo a ako žijú. Snáď sa to podarí konečne napraviť. Aj keď mi je z toho nanič.
To poznám, u náš tiež väčšina na všetko kašle, na schôdzi sa nikto neozve (až na pár výnimiek), ale na chodníku a na chodbe budú frflať. Stále si nevedia uvedomiť, že sú to "naše" peniaze a že by mali teda aj vedieť na čo sa použijú a rozhodnúť o tom, na čo sa použijú.
0 0
oli.f oli.f

oli.f je offline (nepripojený) oli.f

Blankake Pozri príspevok
To poznám, u náš tiež väčšina na všetko kašle, na schôdzi sa nikto neozve (až na pár výnimiek), ale na chodníku a na chodbe budú frflať. Stále si nevedia uvedomiť, že sú to "naše" peniaze a že by mali teda aj vedieť na čo sa použijú a rozhodnúť o tom, na čo sa použijú.
Najviac ma ubíja,že ešte dokonca sused čo je členom rady ani nevie ale faktúry vlastne platili,aký je zostatok účtu,on vlastne už ani nevie,že v tej rade je...No horor
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

To Ti verím. Ale, to je jediná možnosť ako to napraviť. Presvedčíš mamu a mama Ti pomôže presvedčiť susedu, ta ďalšiu a keď ich bude osem už sú vo väčšine. Môžete meniť stav v SVB. Ak chcete správcu musíte presvedčiť ešte dve.

Viem, ono je to ľahko napísať, horšie je vykonať.

A v takých bytovkách, ktoré patrili poľnohospodárskym družstvám je to zvlášť ťažké.

Prečítaj si v tejto téme príbeh Janiely. To je opačný prípad.

Držím Ti palčeky a prajem pevné nervy.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

oli.f Pozri príspevok
Najviac ma ubíja,že ešte dokonca sused čo je členom rady ani nevie ale faktúry vlastne platili,aký je zostatok účtu,on vlastne už ani nevie,že v tej rade je...No horor
U nás je rada tiež v podstate "len na parádu", myslia si, že je to len "formálna záležitosť"... až v poslednom období sa v nej pár ľudí vymenilo (lebo zistili, že to nie je sranda a majú aj nejakú zodpovednosť), nedávno dokonca odstúpila predsedkyňa rady.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

oli.f Pozri príspevok
Najviac ma ubíja,že ešte dokonca sused čo je členom rady ani nevie ale faktúry vlastne platili,aký je zostatok účtu,on vlastne už ani nevie,že v tej rade je...No horor
Myslím, že si užiješ, ak sa k tomu dostaneš. Vlastne na začiatok nebudeš mať moc roboty, čo sa týka kontroly faktúr, keď žiadne nie sú.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Blankake Pozri príspevok
A Ty by si teda čo navrhol?
Blanka, presvedčiť, presvedčiť, presvedčiť. Ale to je o nervy, treba ich mať pevné.

Nedávno sme mali stretnutie šiesti, mali sme navrhnúť spôsob rozdelenia nákladov za teplo. Prišiel jeden borec s novinami, kde bolo vysvetlované, že 60 % podľa m2 presúva náklady do stredných, vnútorných, menej ochladovaných bytov.

Ukázal som mu ako by to malo vypadať, súhlasil, aj ostatní. Ale to bolo pri optimálnych jednotkách. A za ochladzovanú plochu. Nie 60 % podľa m2.

Ale pri reálnych jednotkách a 60 % išli padnúť na riť. Osem bytov z vonkajších muselo doplácať na vnútorné byty, najviac 6 041 Sk. šesť vnútorných platilo menej, najviac 4 952 Sk. Pochopili, že miešať rozdelenie podľa m2 a jednotiek je hlúposť.

Pochopili, že kto má viac jednotiek má aj viac zaplatiť z nákladov domu.

Aj význam jalovej vody pochopili a maximálnu teplotu v dome podľa vonkajšieho čídla.

Pochopili, že rozdelením podľa m2 nedostanú do bytu teplo, ale len peniaze.

Aj to, že treba minimálny počet jednotiek, aby sa dostalo do bytov teplo, nie peniaze, úhrada, aby byty nezačali plesnieť.

Všetko pochopili, ale nikto nenavrhol riešenie.

Takže vo februari znova, a možno si schválime hlúposť. A pritom vieme, že je to hlúposť.

Čo sú potom ľudia, ktorí si úmyselne schvália hlúposť???
0 0
oli.f oli.f

oli.f je offline (nepripojený) oli.f

sito Pozri príspevok
Myslím, že si užiješ, ak sa k tomu dostaneš. Vlastne na začiatok nebudeš mať moc roboty, čo sa týka kontroly faktúr, keď žiadne nie sú.
No, včera som spracovala dotyčného netušiaceho člena rady aby si pýtal potrebné doklady z účtovníctva a výpisy z účtu, síce na 120kg chlapa vyzeral pri tejto požiadavke rozpačito, ale keď som mu to doložila zákonom, tak súhlasil, že sa chopí riešenia tej našej "krízy"...tak len dúfam, že si aj všetci na schôdzi dostoja slova a pohneme sa lepším smerom, lebo mi naozaj príde fascinujúce, že napr. doteraz nikto nevidel fa. za strechu, na ktorú minuli raz 390tis, potom zas 200tis, ako ich napadne...
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

No, vidíš! Keď má kto pritlačiť a nebojí sa, má na začiatok aký - taký prehľad v zákone a chuť pohnúť veci správnym smerom, Dá sa, dá! A keď Ťa podporí väčšina.

Vieš ono je to tak, keď sa rozhodnete, je možné priebežne sledovať zmeny. Aj v tomto roku, bude vidieť aj čiastočný výsledok na konci roku. Ale za celý rok sa výsledok dostaví až v roku 1012 v ročnej správe za rok 2011.

Jednoducho je to ako zasadiť strom a čakať na prvé plody.

Pôjde to!!!
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
oli.f Pozri príspevok
Najviac ma ubíja,že ešte dokonca sused čo je členom rady ani nevie ale faktúry vlastne platili,aký je zostatok účtu,on vlastne už ani nevie,že v tej rade je...No horor
Oli.f, to mi niečo pripomína. Zažila som to na vlastnej koži, chvalabohu to mám za sebou. Prajem pevné nervy.
0 0
alinuska519 alinuska519

alinuska519 je offline (nepripojený) alinuska519

Dobrý deň, ja som 15. januára odstúpila z postu predseda spoločenstva. Mám niekde nahlasovaciu povinnosť? Mám to niekomu oznámiť. Nový predseda bol zvolený jednohlasne. Hneď som mu odovzdala celú agendu. Nový predseda ma dnes upozornil, že musím nahlásiť zmenu na KU, pretože som odstúpila. V zákone som nenašla nič také. Akurát § 7, kde sa píše o zápisu zmeny, len neviem či to robí nový alebo starý predseda. Nerozumiem tomu veľmi. Ja som bola predseda len krátko, pretože predchádzajúci predseda zomrel.
Nerada by som niečo zanedbala. Ďakujem.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

alinuska519 Pozri príspevok
Dobrý deň, ja som 15. januára odstúpila z postu predseda spoločenstva. Mám niekde nahlasovaciu povinnosť? Mám to niekomu oznámiť. Nový predseda bol zvolený jednohlasne. Hneď som mu odovzdala celú agendu. Nový predseda ma dnes upozornil, že musím nahlásiť zmenu na KU, pretože som odstúpila. V zákone som nenašla nič také. Akurát § 7, kde sa píše o zápisu zmeny, len neviem či to robí nový alebo starý predseda. Nerozumiem tomu veľmi. Ja som bola predseda len krátko, pretože predchádzajúci predseda zomrel.
Nerada by som niečo zanedbala. Ďakujem.

http://www.minv.sk/?informacie-o-registracii-5


Pozor do 15 dní od zvolenia na zhromaždení....KU s tým nemá nič....Obvodný úrad ÁNO
prikladam ti rovno vzor, treba ho overiť ....nový predseda...
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

alinuska519 Pozri príspevok
Dobrý deň, ja som 15. januára odstúpila z postu predseda spoločenstva. Mám niekde nahlasovaciu povinnosť? Mám to niekomu oznámiť. Nový predseda bol zvolený jednohlasne. Hneď som mu odovzdala celú agendu. Nový predseda ma dnes upozornil, že musím nahlásiť zmenu na KU, pretože som odstúpila. V zákone som nenašla nič také. Akurát § 7, kde sa píše o zápisu zmeny, len neviem či to robí nový alebo starý predseda. Nerozumiem tomu veľmi. Ja som bola predseda len krátko, pretože predchádzajúci predseda zomrel.
Nerada by som niečo zanedbala. Ďakujem.
Len takú pikošku. Predseda od Vás požaduje, aby ste zmenu štatutára nahlásili Vy. On nie. Môžete mi napísať, ako to spravil predseda, štatutár pred Vami?
Naposledy upravil sito : 21.01.10 at 05:48
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

alinuska519 Pozri príspevok
Dobrý deň, ja som 15. januára odstúpila z postu predseda spoločenstva. Mám niekde nahlasovaciu povinnosť? Mám to niekomu oznámiť. Nový predseda bol zvolený jednohlasne. Hneď som mu odovzdala celú agendu. Nový predseda ma dnes upozornil, že musím nahlásiť zmenu na KU, pretože som odstúpila. V zákone som nenašla nič také. Akurát § 7, kde sa píše o zápisu zmeny, len neviem či to robí nový alebo starý predseda. Nerozumiem tomu veľmi. Ja som bola predseda len krátko, pretože predchádzajúci predseda zomrel.
Nerada by som niečo zanedbala. Ďakujem.
slavica Pozri príspevok
http://www.minv.sk/?informacie-o-registracii-5


Pozor do 15 dní od zvolenia na zhromaždení....KU s tým nemá nič....Obvodný úrad ÁNO
prikladam ti rovno vzor, treba ho overiť ....nový predseda...
No Alinuska ak zadáš otázku a dva dni sa nepozrieš na odpoveď, tak myslím, že veľa toho nestihneš....a určite niečo zanedbáš....
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

slavica Pozri príspevok
No Alinuska ak zadáš otázku a dva dni sa nepozrieš na odpoveď, tak myslím, že veľa toho nestihneš....a určite niečo zanedbáš....
Slavka, a nie je to povinnosť nového predsedu - nahlásiť zmenu?
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Blankake Pozri príspevok
Slavka, a nie je to povinnosť nového predsedu - nahlásiť zmenu?
Ale však jasne, viď môj príspevok, ale ONA prosila o odpoveď , napísala to tu a viac sem nekukla? Tak dík, ...aj tak sa dá. To je na čo dobré aby sme takto strácali čas? A ja som jej ešte upravovala a priložila vzor....no vlastne čo,....pomôže to iným

Zrejme to chcela zistiť pre nového predsedu, jedno s druhým predsa súvisí a ona by to mala tiež takto na Obv.úrade ošetrené...
Naposledy upravil Halli : 21.01.10 at 16:15
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

slavica Pozri príspevok
Ale však jasne, viď môj príspevok, ale ONA prosila o odpoveď , napísala to tu a viac sem nekukla? Tak dík, ...aj tak sa dá. To je na čo dobré aby sme takto strácali čas? A ja som jej ešte upravovala a priložila vzor....no vlastne čo,....pomôže to iným

Zrejme to chcela zistiť pre nového predsedu, jedno s druhým predsa súvisí a ona by to mala tiež takto na Obv.úrade ošetrené...
Možno len chcela vedieť, či to jej povinnosť alebo nového predsedu...
Však jasné, o pár mesiacov si to prečíta niekto iný a už tu bude mať radu od Teba (a nebudeš musieť znovu vysvetľovať, odpovedať...)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať