Zavrieť

Porady

Prenajom bytu a problemy s nedoplatkamy za energie.

Dobry Den,

Vopred sa ospravedlnujem, ak som tuto temu zalozil v zlej rubrike.

Chcem sa poradit o jednej zalezitosti.

Ja a moj kamarat sme podnajomnici bytu. Platime mesacne 511€(15400Sk), zabezpeku sme dali v rovnakej hodnote. Teraz sa chceme odstahovat . V zmluve sme mali zakotvene, ze sa plati 500SK mesacne na elektrinu a po odstahovani sa bude doplacat nedoplatok za energie (o tom kolko sa plati za vodu mesacne nieje v zmluve ani zmienka).

Teraz nam oznamila najomnicka nedoplatok za vodu 2500SK a elektrinu 1800SK.

Moj problem spociva v tom: Byvame tam od augusta 2008 do juna 2009. Nedoplatok za energie (voda,elektrina) je za obdobie marec 2008 az marec 2009. Nedoplatok sme ochotny zaplatit, ale majitel nam nieje schopny vyratat nedoplatok za obdobie kt. tam byvame. Tak nam jednoducho vyratal priemer na kazdy mesiac. Ja som oponoval, ze ako ja mozem vediet, ze predchadzaujuci najomnik nespotreboval priemerne viacej energie ked tam byval, ako som spotreboval ja s kamaratom. Poziadal som majitela o presne vykalkulovanie energii za jednotlive mesiace, no on tvrdi, ze to nedokaze, ze elektrarne a vodarne mu takuto informaciu neposkytnu.

Poprosil by som Vas o radu ako z takejto situacie vykluckovat.

Za odpovede vopred dakujem.
Usporiadat
Jano11111 Jano11111

Jano11111 je offline (nepripojený) Jano11111

Jano11111 Pozri príspevok
Ja som len chcel vediet, ako sa to da vypocitat. Teraz ak som to spravne vypocital, tak jasne, ze budem suhlasit s jej navrhom, lebo ona ani nevie,ze sa to da takto vypocitat.

Tak Vam dakujem vsetkym za rady.
Ja som len chcel vediet, ako sa to da vypocitat. Teraz ak som to spravne vypocital, tak jasne, ze budem suhlasit s jej navrhom, lebo ona ani nevie,ze sa to da takto vypocitat.
Este otazocka. Mozem pouzit zabezpeku ako poslednu splatku za mesiac? Lebo ked som na noze s majitelom, tak mi moze po odubytovani zo zabezpeky stiahnut co len ona chce a ja jej v tom nezabranim a budem sa moc s nou tahat len po sudoch a neviem com. Tak chcem, nech si miesto na medacneho poplatku zobere zabezpeku a doplatim jeje nedoplatky za energie. Co by stemi poradili?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať