Zavrieť

Porady

JÚ baru

matka 2 detí
Ahojte Poraďáci, som tu nová. Odpoveď na moju otázku som nenašla.Prosím, prosím, poraďte. Idem viesť JÚ baru, viem, že mám dávať colné hlásenia (ešte som to nerobila), predávajú alkohol, cigarety atď. Mám si dávať v tejto oblasti na niečo pozor, aby som nespravila chybu? FA majú asi tak 4 mesačne, ináč len predaj cez RP, všetko sa bude účtovať ako nákup tovaru a tržby z predaja tovaru? To len tak info, konkrétne som ešte nič nevidela, ale mohla by som sa chytiť predchádzajúceho účtovania, nie. Moc, moc prosím, ak sa dá niečo takto poradiť. Ahojte, Baša
Usporiadat
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Tak ... ako zároveň nie je argumet ... VEĎ KAŽDÝ TO TAK ROBÍ. Tak nech sa v tom prípade spýta "každého".
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Za seba mám len jednu radu: Ruky preč od takého klienta, aby som s ním raz spoločnú lavicu v base nezohrievala !
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

okrem toho: daňová kontrola u klienta prebehla takto:

- dožiadaním napr. u pivovaru si zistili množstvo piva, ktoré klient na svoje IČO nakúpil... zistili, že predal o 100.000,- litrov piva menej.... DODANILI TRŽBY za 100 tisíc litrov piva

- dožiadaním napr. u dodávateľa liehovín zistili množstvo cigariet, ktoré klient za rok nakúpil... zistili, že predal o 10000,- krabičiek menej ... DODANILI TRŽBY, nakoľko na sklade neboli...

- + pokuta za nepoužívanie ERP

takže až také jednoduché to nieje ani s tým vyhadzovaním dokladov
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

szonja Pozri príspevok
. A keby triedenie dokladov bolo na nich, účtovníctvo by bolo hore nohami a nakoniec by sme aj tak my boli na vine. Začarovaný kruh..
A ty si myslíš, že v prípade kontroly ( v praxi je to presne tak, ako píše ermon) kto bude na vine? V očiach podnikateľov budeš na vine ty, lebo veď oni ti dali doklady a ty si ich povyhadzovala, v očiach daňových kontrolórov bude pri tvojom mene pomyselný výkričník - táto si myslí, že je prefíkaná. Preto ešte raz odporúčam: pokiaľ si SZČO, dokáž si vážiť sama seba natoľko, aby si nemusela robiť takéto podradné triedenia a vlastným menom kryť chrbát podvodníkom.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Tiež som účtovala jeden bar a robila som im všetko aj colné hlásenie, štatistiku, hlásenia o ubytovaní na magistrát. Zobrala som to ako začínajúca SZČO lebo som chcela mať rozhľad, až som sa natoľko rozhľadela a zistila aké podvody robia. Najprv som ich upozornila slovne, vyhovárali sa na čašníkov, na banku a podobne. Potom som im to dala písomne, aj tak mi neverili, dali si to preveriť daňovej poradkyni, ktorá im potvrdila že mám pravdu a ešte ich nastrašila pokutami z daňového úradu. Robila som dodatočné daňové priznania k DPH za 1,5 roka dozadu a daň z príjmu za predchádzajúci rok. Netrvalo dlho vymysleli niečo úplne iné a to už som toho mala dosť, koncom roka 2006 som im povedala že končím, konatelia mi s úsmevom oznámili že aj tak im to chce robiť dcéra ktorá si urobila kurz podvojného účtovníctva a bude im to robiť o 2000.-- Sk lacnejšie. A sú spokojné obidve strany, ja kľudnejšie spávam a oni majú do vrecka "o dve tisícky viac".
0 0
Ondrejková Ondrejková

Ondrejková je offline (nepripojený) Ondrejková

Prepáčte, že som sa nepripojila do debaty, ktorú som vlastne začala v piatok ja, ale doma zatiaľ nemám internet iba v práci.
Takže mi radíte, radšej ich poslať preč ako mať problémy!
Ja som nad tým cez víkend premýšľala a asi to bude veľmi rozumné riešenie z mojej strany. A vrcholom bolo, že keď mi cez víkend volali majitelia, tak sa mi až rozum zastavoval a akosi som nemohla lapiť dych.
Takže:
suma(2500), ktorú som im navrhla sa im zdala moc veľká, čo činí:
došlé fa = 20, odoslané fa = 20, pokladňa = 80 bločkov, kniha jázd na auto + kniha na spotrebu generátora na el. energiu, mzdy DVP = 2x + veci k tomu prislúchajúce, sklad, VBú = za 2 mesiace, hlásenie na colný úrad dúfam že som na nič nezabudla. Čo mi na to poviete????????????????
0 0
szonja szonja

szonja je offline (nepripojený) szonja

Ďakujem všetkým za rady, a máte naozaj pravdu. Najlepšie, čo môžem urobiť, dokončiť mu tento rok a včas dať vedieť, že od nového roku so mnou nemá rátať.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

szonja Pozri príspevok
Ďakujem všetkým za rady, a máte naozaj pravdu. Najlepšie, čo môžem urobiť, dokončiť mu tento rok a včas dať vedieť, že od nového roku so mnou nemá rátať.

Včas znamená už zajtra, že najneskôr od pozajtra...tzn. už ani tento kalendárny rok by som netúžila uzatvoriť a podpísať sa na tlačivo k DP ako zodpovedná za účtovníctvo
0 0
Ondrejková Ondrejková

Ondrejková je offline (nepripojený) Ondrejková

Prosím Vás vie mi niekto poradiť s mojím problémom,
robím hlásenie na colný úrad a neviem si dať rady s týmto:
mám 16 sudov piva po 50 litrov = 800 litrov piva
fernet litrovka x 7 kusov = 7 litrov fernetu
borovička 0,7 x 1 = 0,7 litra
víno 0,75 x 2 = 1,5 litra
Neviem si dať rady s výpočtom množstva liehu v SBL v I a. Na základe akého vzorca alebo tabuľky sa to počíta.
A tiež sa tu udáva objemová koncentrácia v % to mi tiež nič nehovorí.
Mohli by ste mi s tým niekto pomôcť. Ďakujem veľmi veľmi pekne.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
pivo, víno nepatrí do Hlásenia a výpočtu SBL.
Ja som tu prikladala tabuľku na výpočet, pozri dobre prvú stranu písané červeným,
tu ju nájdeš:
http://www.porada.sk/t38688-p2-vypoc...tml#post359814
0 0
Ondrejková Ondrejková

Ondrejková je offline (nepripojený) Ondrejková

Prosím Vás vedel by mi niekto poradiť, či som správne zaúčtovala nasledovné:

Nákup: účtujem v podvojnom účtovníctve
kofola, pivo (sudy) 501005/321005
DPH 343100/321005
halierové vyrovnanie 548001/321005
záloha za sudy ........./321005
Aký účet by som v tomto prípade mala použiť?
A ako sa dajú dobre kontrolovať tieto zálohy za sudy, musím ich nejako evidovať?

Ďakujem
0 0
Ondrejková Ondrejková

Ondrejková je offline (nepripojený) Ondrejková

Prosím Vás potrebovala by som jednu, radu. Robím účtovníctvo baru, ktorý je v prevádzke len počas sezóny.
Tak by som potrebovala vedieť, či ho musím odhlásiť z colného úradu alebo nie. Kde by som našla to tlačivo? A čo ešte musím urobiť?
Ďakujem veľmi pekne.

0 0
Ondrejková Ondrejková

Ondrejková je offline (nepripojený) Ondrejková

Prosím Vás pomôžte mi!!!
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
možno pomôže
http://www.porada.sk/t59710-povinnos...e-o-liehu.html
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ondrejková Pozri príspevok
Prosím Vás potrebovala by som jednu, radu. Robím účtovníctvo baru, ktorý je v prevádzke len počas sezóny.
Tak by som potrebovala vedieť, či ho musím odhlásiť z colného úradu alebo nie. Kde by som našla to tlačivo? A čo ešte musím urobiť?
Ďakujem veľmi pekne.

Ak je uvedený bar v prevádzke len počas sezóny a budúci rok bude opäť v prevádzke, nemusíš ho odhlasovať z colného úradu. Môžeš podávať nulové hlásenia.
0 0
Ondrejková Ondrejková

Ondrejková je offline (nepripojený) Ondrejková

Super ďakujem veľmi pekne.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať