Zavrieť

Porady

MRP-sklad

Prosím poraďte.V MRP v JU učtujem sklad.Pri každej novej cene otváram novú položku, a z nej potom predávam.Mám ich už veľa a stalo sami to neprehladné.
Dá sa to zoradiť podľa abecedy?Mám to zoradené iba podľa čísla tovaru,ako bol pridávaný.Napr. aralia má číslo 7, bola za 45,-Sk, potom č.67 bola za 45,50/1ks,
potom č. 72 bola za 44,-Sk.Zle sa mi v tom hľadá a odpisuje z toho.
Bojím sa, že keď budem ceny priemerovať nastanú mi veľké cenové rozdiely, lebo je to veľkosklad.Ako najľakšie to mám robiť?Ďakujem Juco
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Juco
    Prosím poraďte.V MRP v JU učtujem sklad.Pri každej novej cene otváram novú položku, a z nej potom predávam.Mám ich už veľa a stalo sami to neprehladné.
    Dá sa to zoradiť podľa abecedy?Mám to zoradené iba podľa čísla tovaru,ako bol pridávaný.Napr. aralia má číslo 7, bola za 45,-Sk, potom č.67 bola za 45,50/1ks,
    potom č. 72 bola za 44,-Sk.Zle sa mi v tom hľadá a odpisuje z toho.
    Bojím sa, že keď budem ceny priemerovať nastanú mi veľké cenové rozdiely, lebo je to veľkosklad.Ako najľakšie to mám robiť?Ďakujem Juco
    Juco, ak robíš v MRP DOS, tam sa to dá zoradiť aj podľa abecedy, resp.názvu. Dolu na lište máš možnosti, keď si v kartách, cez F1 si vyvolaj pomoc a tam máš, ako zoradiť.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Teraz som vbehla do programu, takže keď si na kartách, daj si R a ponúkne ti možnosť zoradenia, vyber podľa názvu a máš po probléme.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.