Zavrieť

Porady

laptop Toshiba Satellite prestal fungovať

Ahojte poraďáci.
Mám taký problém. Ako som v názve témy uviedla, vlastním laptop Toshoba Satellite zakúpený minulý rok. Všetko išlo o.k. až zrazu, dnes si chcem pustiť pesničky z disku a zistím, že mi vôbec nejde mechanika DVD ani CD. Vôbec ju nezobrazuje akoby ani neexistovala. Vsuniem disk, nejde hudba ani video. Už neviem, čo mám robiť. Prešla som príručky, návody ale nikde toto nie je. Neviete mi poradiť ako to spustiť? ALebo čo je na chybe???
Usporiadat
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

No nejak som prišla aj k tej ceste HKEY-LOKAL-MACHINE, ale keď toto otvorím, a všetko robím dľa návod, zistila som, že UpperFilters som odstránila ale LowerFilters sa tam nenachádza, tak ako ho mám odstrániť?
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

Chobot Pozri príspevok
Už ma ale hneváš, vôbec si nečítala ten link, čo som ti viackrát pripojil. Tam je pekne popísané, čo treba urobiť - ty pokračuj bodom 2:


  1. Kliknite na tlačidlo ŠtartZbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok

    , zadajte reťazec regedit do poľa Vyhľadať a potom v zozname Programy kliknite na položku regedit.

    Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok

    Ak sa zobrazí výzva na zadanie hesla správcu alebo na potvrdenie, zadajte svoje heslo alebo kliknite na tlačidlo Pokračovať.
  2. Vyhľadajte a potom kliknite na nasledovný podkľúč databázy Registry:HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}
    Upozornenie. V databáze sa môže nachádzať viacero inštancií podkľúča uvedeného v kroku 2. Pred úpravou hodnôt UpperFilters a LowerFilters musíte mať istotu, že upravujete ten správny podkľúč databázy Registry. Ak sa chcete uistiť, že upravujete ten správny podkľúč databázy Registry, skontrolujte, či údajová hodnota Default je DVD/CD-ROM a údajová hodnota Class je CDROM.
  3. Na pravej table kliknite pravým tlačidlom myši na položku UpperFilters a potom kliknite na príkaz Odstrániť.
  4. Kliknutím na tlačidlo Áno potvrďte odstránenie položky UpperFilters databázy Registry.
  5. Na pravej table kliknite pravým tlačidlom myši na položku LowerFilters a potom kliknite na príkaz Odstrániť.
  6. Kliknutím na tlačidlo Áno potvrďte odstránenie položky LowerFilters databázy Registry.
  7. Zavrite Editor databázy Registry a potom reštartujte počítač.
Vážne ťa počúvam, krok po kroku, čítam. len ten LowerFilters tam nie je, tak neviem, čo mám odstrániť, keď tam nie je. alebo je to o.k. a keď tam nie je môžem reštartovať PC a pôjde to?
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

Ale všimla som si, že na pravej strane mi píše (default) REG_SZ DVD/CD-ROM drives, to nie je niečo chybné??
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

02Michaela Pozri príspevok
Vážne ťa počúvam, krok po kroku, čítam. len ten LowerFilters tam nie je, tak neviem, čo mám odstrániť, keď tam nie je. alebo je to o.k. a keď tam nie je môžem reštartovať PC a pôjde to?
AK tam nie je lower filter, tak to nerieš, nemusíš teda ten filter odstraňovať, keď tam nie je . Odstráň len upper filter.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

02Michaela Pozri príspevok
Ale všimla som si, že na pravej strane mi píše (default) REG_SZ DVD/CD-ROM drives, to nie je niečo chybné??
TO nie je chybné, to je práveže dobré, že je to časť registra pre DVD rom, teda vieme, že neupravujeme register pre nejaké iné zariadenie ale práve pre CD/DVD rom.
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

Chobot Pozri príspevok
AK tam nie je lower filter, tak to nerieš, nemusíš teda ten filter odstraňovať, keď tam nie je . Odstráň len upper filter.
Ďakujem, ďekujem, chobot milujem ťa už to ide, už aj svieti F: DVD_RW, super, super, pomohlo
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

už prehráva aj film, aj hudbu, a idem skúsiť ešte či napaľuje, ale je to suuupeeer. Ďakujem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

02Michaela Pozri príspevok
Ďakujem, ďekujem, chobot milujem ťa už to ide, už aj svieti F: DVD_RW, super, super, pomohlo
UFFF, to som rád, že sme to spolu takto na diaľku zvládli.....

Normálne som sa zapotil.
0 0
Watson Watson

Watson je offline (nepripojený) Watson

02Michaela Pozri príspevok
Dúfam, že nie, kupovala som to v NAY tak dúfam, že ma neo....i. Ešte je rok v záruke, lenže keď to odnesiem tam, tak mi ho zoberú na viac ako mesiac a pritom možno stačí len spustiť nejaký program. Dala som to aj vyhľadať a nešlo, jediné tak ako si napísal bol A210-ST1616. Len neviem, či je to použiteľné.
Odkedy Nay robí servis notebookov? Však záručný a pozáručný servis nb Toshiba robí spoločnosť Swiss. Mne vymenili displej v záruke za 2 dni!
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

Watson Pozri príspevok
Odkedy Nay robí servis notebookov? Však záručný a pozáručný servis nb Toshiba robí spoločnosť Swiss. Mne vymenili displej v záruke za 2 dni!
No ja neviem, kto robí servis, ale keď kúpiš niečo v NAY (alebo aj inom obchode) a máš záruku 2 roky, tak kam to odnesieš na reklamáciu????
0 0
Watson Watson

Watson je offline (nepripojený) Watson

02Michaela Pozri príspevok
No ja neviem, kto robí servis, ale keď kúpiš niečo v NAY (alebo aj inom obchode) a máš záruku 2 roky, tak kam to odnesieš na reklamáciu????
To je omyl, väčšina značkových elektrospotrebičov má vlastné autorizované servisné strediská, kde môžeš prísť priamo s pokazeným výrobkom so záručným listom. Máš to uvedené aj v záručných podmienkach Toshiby. Zrejme si toho ešte veľa nečítala Samozrejme nič ti nebráni výrobok reklamovať aj u predávajúceho - ale to by potom mohlo trvať skutočne aj tých 30 dní
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Watson Pozri príspevok
To je omyl, väčšina značkových elektrospotrebičov má vlastné autorizované servisné strediská, kde môžeš prísť priamo s pokazeným výrobkom so záručným listom. Máš to uvedené aj v záručných podmienkach Toshiby. Zrejme si toho ešte veľa nečítala Samozrejme nič ti nebráni výrobok reklamovať aj u predávajúceho - ale to by potom mohlo trvať skutočne aj tých 30 dní
Síce máš pravdu, ale michaelin problém sme už vyriešil, servis nepotrebuje.
0 0
marko182 marko182

marko182 je offline (nepripojený) marko182

Chobot Pozri príspevok
UFFF, to som rád, že sme to spolu takto na diaľku zvládli.....

Normálne som sa zapotil.
Teda klobuk dole, taketo riesenie problemov cez registre som este nevidel.
0 0
Watson Watson

Watson je offline (nepripojený) Watson

Chobot Pozri príspevok
Síce máš pravdu, ale michaelin problém sme už vyriešil, servis nepotrebuje.
To je chvályhodné, že si ho vyriešil, ale ja som reagoval na niečo iné. V prípade ak niekto potrebuje navštíviť záručný servis, aby sa mylne nespoliehal iba na predajcu. Takže aj túto zavádzajúcu informáciu sme už poriešili.
0 0
vreco1990 vreco1990

vreco1990 je offline (nepripojený) vreco1990

Zdravím, Chobot vidím že sa vyznáš,, potrebujem poradiť s podobným problémom reinštaloval som systém. nainštaloval som Windows 7 ultimate bez problémov. Avšak keď som spustil počítač tak mi našiel dvd mechaniku iba pokiaľ som z nej nevytiahol DVD s windowsom.. hneď potom mi mechanika zmizla ked reštartujem pc tak sa raz objaví a raz nie .. skúšal som aj riešenie ktoré si tu uvádzal a to vymazať upper a lower filter v registroch.. avšak žiadne takéto filtre tam niesu . Skús poradiť.. (notebook: acer extensa 5235)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať