Zavrieť

Porady

Podpora v nezamestnanosti

Dobry den. Chcem sa spytat, ako je to s podporou v nezamestnanosti. Znama konci u zamestnavatela, kde pracovala v TPP viac ako 4 roky. Minuly rok zalozila jednoosobovu sro, kde ale nefiguruje inak ako spolocnik a konatel, nie je zamestnana. Ma tam inych zamestnancov. Odvadza si odvody iba z TPP. Dostane podporu v nezamestnanosti z TPP? Prosim, poradte mi. Dakujem
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

alaya1 Pozri príspevok
Este by ma zaujimalo, ci vlastne osoba s CID, ktora je 10 rokov v PP u jedneho zamestnavatela, no v priebehu posledfnych 4 rokov bola dva roky PN, Aj taka osoba moze poziadat o podporu?
Poberatel ČID /inv.dôchodca s poklesom schopnosti výkonu práce 40-70% má nárok na podporu ak v posledných 4 rokoch platil aspoň 3 roky poistenie v nezamestnanosti.
Doba poistenia je splnená, obdobie PN je vylučitelná doba, takže pri výpočte dávky v nezamestnanosti sa nebude brať do úvahy.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Tak to je v poriedku, som rada, dakujem.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ak tá PN trvala dva roky "v kuse", tak po 52 týždňoch došlo k prerušeniu poistenia a ak to prerušenie bolo dlhšie ako rok, tak nesplní podmienku poistenia v nezamestnanosti aspoň 3 roky v posledných 4 rokoch.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Jana Motyčková Pozri príspevok
Ak tá PN trvala dva roky "v kuse", tak po 52 týždňoch došlo k prerušeniu poistenia a ak to prerušenie bolo dlhšie ako rok, tak nesplní podmienku poistenia v nezamestnanosti aspoň 3 roky v posledných 4 rokoch.
Jedna PN trvala rok, potom sa pracovalo pol roka a zase rok.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Tak tam by nemal byť problém.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať