Zavrieť

Porady

Príjmy a výdavky v domácnosti

Potrebujem zopár názorov na takýto môj problém:

teda opísať problém by bolo na dlhú debatu, takže len otázka - výdavky na domácnosť (splátky úverov, strava, deti...) a aj príjmy (moja výplata aj manželov) sa delia na polovicu? (v prípade nejakých manželských nezhôd)

Alebo pomernou časťou podľa jednotlivých príjmov?
Usporiadat
Maya1 Maya1

Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

Toho sa obávam. Poznajú sa štrnásť rokov, bývajú spolu štyri roky a pred dvoma mesiacmi sa zobrali. To čo som tu opísala som sa dozvedela od nich včera a, prepáčte, neviem to stráviť.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Maya1 Pozri príspevok
Toho sa obávam. Poznajú sa štrnásť rokov, bývajú spolu štyri roky a pred dvoma mesiacmi sa zobrali. To čo som tu opísala som sa dozvedela od nich včera a, prepáčte, neviem to stráviť.
No naozaj kruté ako by ma zaujímalo ako chcú týmto systémom vychovávať deti ked nejaké prídu.
Pridlho spolu žili nadivoko, a nenaučili sa hospodáriť spoločne s peniazmi, vždy mali očividne tento systém a rozhodli sa ho nezmeniť ani po uzavretí manželstva.

Milá manželka by si mohla uvedomiť jedno, tie úspory čo má zo svojej výplaty sú aj úsporami jej mng. nakoľko ich majetok po svadbe je v BSM. Takže aj ked byt majú rozdelený a nepatrí do BSM, a úvery tiež. Tak výplaty čo chodia každý mesiac na ich účty už patria do BSM. A všetko čo si kto kúpi už patrí do BSM. Pokiaľ nemajú BSM zrušené alebo zúžené.

zdroj : http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zakon-o-rodine/
Štvrtý oddiel
Vyživovacia povinnosť medzi manželmi


§ 71
(1) Manželia majú vzájomnú vyživovaciu povinnosť. Ak jeden z manželov túto povinnosť neplní, súd na návrh niektorého z nich určí jej rozsah tak, aby životná úroveň oboch manželov bola v zásade rovnaká. Pri rozhodovaní o určení rozsahu vyživovacej povinnosti súd prihliadne na starostlivosť o domácnosť.
1 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

Tak ako píše Xanti, možno by nebolo od veci tým dvom dať preštudovať zákon o rodine, kde by sa dočítali o BSM... rovno môžu kalkulačku a zošitok s bločkami vyhodiť do koša...

aj keď spravia rekonštrukciu v byte čo im patrí 50/50 každý z polovice materiálu a manžel svojpomocne urobí... pri predaji a delení BSM, nebude väčší alebo menší podiel, každý dostane 50/50... aj keď si rozdelia náklady 60:40 lebo on viac zje... keď sa bude deliť ich účet tak 50:50 je jedno koľko kto bude mať na svojom účte... možno ak by sa im toto vysvetlilo, že darmo kalkulujú... tak by prestalo byť JA a TY ale bolo by MY
1 0
Maya1 Maya1

Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

Ďakujem za všetky reakcie, budem to musieť nejako predýchať .
Naposledy upravil Maya1 : 08.06.10 at 06:03
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať