Zavrieť

Porady

Slovakia Energy - dodávka lacnejšej elektriny

Aké máte skúsenosti s s.r.o Slovakia Energy?? Sľubujú dodávku el. energie najlacnejšie na trhu - aké mátre skúsenosti?? Je to seriózna firma ...???
Usporiadat
bastajaja bastajaja

bastajaja je offline (nepripojený) bastajaja

Prosím napíš ako ste dopadli, lebo ja mám tiež problém
0 0
juraj kovac juraj kovac

juraj kovac je offline (nepripojený) juraj kovac

Asi sa už odvtedy veľa zmenilo. Navštívil ma obchodný zástupca tejto spoločnosti, netlačil na mňa, všetko mi vysvetlil a bolo to v pohode. Asi o mesiac mi prišiel list zo Slovakia energy s informáciou, že som jejich klientom a zmena dodávateľa prebehne o 3 mesiace. To sa aj stalo a teraz mám lacnejšú elektrinu aj plyn .
0 0
juraj kovac juraj kovac

juraj kovac je offline (nepripojený) juraj kovac

Moja skusenost je pozitivna. Lepsie mat lacnejseho dodavatela ako platit tym stavajucim ich kampane za zastrasovanie ludi. Vsetko prebehlo vpohode a teraz uz setrim na elektrine aj na plyne.
0 0
Milan Brejčák Milan Brejčák

Milan Brejčák je offline (nepripojený) Milan Brejčák

Zdravím. Bol u mňa tiež takýto obchodný zástupca. Vysvetlil čo bolo potrebné, podpísal som zmluvu na dva roky. Beží mi to už rok, dostal som normálne vyúčtovanie. Porovnával som si ceny a naozaj tam je rozdiel oproti energetike. Spotrebu mám, myslím si priemernú a šetrím slušne. Zatiaľ bez problémov, preplatky vrátili včas.
Je mi srdečne jedno komu platím za elektrinu, pokiaľ šetrím, tak prečo nie. Zatiaľ ako vravím ok.
0 0
fero.b fero.b

fero.b je offline (nepripojený) fero.b

Dnes mi prišlo vyúčtovanie od slovakia energy s preplatkom 322,86 € ktorý mi bol ihneď vrácen.Všem odporúčam.
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Neverím.
0 0
lahiman lahiman

lahiman je offline (nepripojený) lahiman

Pozor na alternativnych dodavatelov a hlavne na ich "vyhodne" ale VIAZANE zmluvne vstahy. Nieje problem jeden rok znizit ceny energii, ved na dalsi si ich o5 dvyhneme a vypovedat zmluvu v uvedenych zmluvnych dojednaniach je viac nez nadludsky vykon. Nakoniec to VZDY preplatite. (Osobna skusenost priamo so Slovakia Energy).
Na nic Vas neupozornia a brania sa, ze je to na webe (lebo ja mam cas kontrolovat kazdy den co si pic-aci zmysleli).
Dalsia vec. Je to len zasr..na s.r.o. Ked sa raz rozhodnu, ze uz maju na zalohach dost, zbalia fidlatka a Vam ostanu oci pre plac. Aktualne maju 24 tis zakaznikov. Bezdovodne si zvysili zalohove platby o takmer 10 eur. Po niekolkych urgenciach sa mi ich podarilo stiahnut na povodnu vysku (aj ked mi prisiel preplatok a nie maly). Ked sa z 24 tis. zakaznikov ozve 10% tak je vela. Takze nasobilka funguje takto: 20 000 x 10eur x 12 mes = 1,2 melca ked budu otalat s preplatkami dalsi polrok je to plus dalsi 0,6 melca a ak nezaplatia svojim dodavatelom par faktur ma urcite cez 2-3 melce . Cela hodnota spolocnosti je 200 000 tis SK (aj to je v dnesnej dobe otazne) ... Takze zhrabnem 2 melce a necham ju plavat. Zakaznikom s preplatkami ostanu akurat tak oci pre plac ... Nadherne Slovensko, RAJ PODVODNIKOV ...
NIKDY NEJEDNAJTE S s.r.o. pokial od Vas chcu ZALOHOVE PLATBY
0 0
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

lahiman Pozri príspevok
Pozor na alternativnych dodavatelov a hlavne na ich "vyhodne" ale VIAZANE zmluvne vstahy. Nieje problem jeden rok znizit ceny energii, ved na dalsi si ich o5 dvyhneme a vypovedat zmluvu v uvedenych zmluvnych dojednaniach je viac nez nadludsky vykon. Nakoniec to VZDY preplatite. (Osobna skusenost priamo so Slovakia Energy).
Na nic Vas neupozornia a brania sa, ze je to na webe (lebo ja mam cas kontrolovat kazdy den co si pic-aci zmysleli).
Dalsia vec. Je to len zasr..na s.r.o. Ked sa raz rozhodnu, ze uz maju na zalohach dost, zbalia fidlatka a Vam ostanu oci pre plac. Aktualne maju 24 tis zakaznikov. Bezdovodne si zvysili zalohove platby o takmer 10 eur. Po niekolkych urgenciach sa mi ich podarilo stiahnut na povodnu vysku (aj ked mi prisiel preplatok a nie maly). Ked sa z 24 tis. zakaznikov ozve 10% tak je vela. Takze nasobilka funguje takto: 20 000 x 10eur x 12 mes = 1,2 melca ked budu otalat s preplatkami dalsi polrok je to plus dalsi 0,6 melca a ak nezaplatia svojim dodavatelom par faktur ma urcite cez 2-3 melce . Cela hodnota spolocnosti je 200 000 tis SK (aj to je v dnesnej dobe otazne) ... Takze zhrabnem 2 melce a necham ju plavat. Zakaznikom s preplatkami ostanu akurat tak oci pre plac ... Nadherne Slovensko, RAJ PODVODNIKOV ...
NIKDY NEJEDNAJTE S s.r.o. pokial od Vas chcu ZALOHOVE PLATBY
Ja mám opačnú skúsenosť so Slovakia Energy, síce trošku trvalo kým som si na ich spôsob fakturácie zvykla , ale keď mám preplatok hneď mi znížia mesačne preddavky. Platila som v r. 2011 130 eur/ mesiac , kedže som mala preplatok 578.00 eur znížili mi preddavok na 100 eur a preplatok mi prišiel na B.Ú. Za rok 2012 som mala preplatok 378,00 eur tak na tento rok mi znížili mesačnú platbu na 80,00 eur. Prerátala som moju spotrebu na ceny, ktoré sú v SSE Žilina a u Slov. Energy mi vyjde vždy nižšia cena pri mojej sadzbe D5 SSE-D a sme u nich od júla 2009.
0 0
lahiman lahiman

lahiman je offline (nepripojený) lahiman

wirgi Pozri príspevok
Ja mám opačnú skúsenosť so Slovakia Energy, síce trošku trvalo kým som si na ich spôsob fakturácie zvykla , ale keď mám preplatok hneď mi znížia mesačne preddavky. Platila som v r. 2011 130 eur/ mesiac , kedže som mala preplatok 578.00 eur znížili mi preddavok na 100 eur a preplatok mi prišiel na B.Ú. Za rok 2012 som mala preplatok 378,00 eur tak na tento rok mi znížili mesačnú platbu na 80,00 eur. Prerátala som moju spotrebu na ceny, ktoré sú v SSE Žilina a u Slov. Energy mi vyjde vždy nižšia cena pri mojej sadzbe D5 SSE-D a sme u nich od júla 2009.
Otazka znie, kolko ti platia za taketo prispevky
1) reagujes takmer okamzite - (aj napriek tomu,ze vacsina ludi sedi v praci)
2) vzdy kladne
3) o marketingu ohladne volne pristupnych for a open chatov mam svoje skusenosti, tak na druhykrat skus vystupovat ako zamestnanec Slov. Energy, ktory je za tvoje prispevky plateny.
4) na skutocnosti ze je Slov. Energy IBA s.r.o. , ktoru z obch. registra vymazes na poziadanie (a tym sa zbavis pravnej zodpovednosti ako prav. osoba) sa nic nemeni.
2 1
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

[QUOTE=lahiman;2272816]Otazka znie, kolko ti platia za taketo prispevky
1) reagujes takmer okamzite - (aj napriek tomu,ze vacsina ludi sedi v praci)
2) vzdy kladne
3) o marketingu ohladne volne pristupnych for a open chatov mam svoje skusenosti, tak na druhykrat skus vystupovat ako zamestnanec Slov. Energy, ktory je za tvoje prispevky plateny.
4) na skutocnosti ze je Slov. Energy IBA s.r.o. , ktoru z obch. registra vymazes na poziadanie (a tym sa zbavis pravnej zodpovednosti ako prav. osoba) sa nic nemeni.[/QU

1) Nikto mi neplatí , ja som povedala len svoju skúsenosť
2) a ty kde sedíš keď si okamžite reagoval, som tiež v práci ale som niečo hľadala na porade
3) a keby si si pozrel môj profil tak by si vedel že nie som zamestnanec Slov. energy a reagovala som na túto tému prvykrát hoci som tu registrovaná oveľa dlhšie ako ty nie 1 deň.
Akurát si ma poriadne vytočil, čo nemôže mať niekto iný názor alebo skúsenosť ako ty?
Tiež by som mohla povedať keď máš také skúsenosti s marketingom či ťa platí konkurencia.
Naposledy upravil wirgi : 12.03.13 at 06:42
0 0
emr emr

emr je offline (nepripojený) emr

Moja skusenost.

Dneska mi nagelovany asi 21 rocny trkvasko, s ucesom ala Vanilla Ice, rozpravajuci po cesky, zazvonil na dvere.
Nepredstavil sa, nepovedal z akej firmy je, alebo koho zastupuje a siel sa rovno pytat ci ja som vlastnik bytu.
Pozeram nanho ze vy ste kto? Ked niekde zazvonim na dvere a idem sa dotazovat kto je vlastnik bytu, tak sa asi najprv predstavim kto som, odkial som, co chcem a o co mi ide. Odpoved ziadna, Vanilla Ice presiel do modu ze sa zacal dotazovat na moje rocne zuctovanie elektriny, ze potom mi povie ci mam, citujem, "narok na nizsiu sadzbu". Tak ja ze super, ze pracovnici zo ZSE mi chcu zlacnit elektrinu. Ale ze preco by chodili osobne v sobotu okolo obeda?

Asi na piaty krat ked som mu povedal ze nerozumiem o co mu ide, kto je a co chce, som si pozliepal kusky indicii a urobil zaver ze ide o alternativneho dodavatela energii ktory mi asi chce ponuknut lepsiu sadzbu. Nakoniec z neho vyliezlo aj to ze je zo Slovakia Energy.

V domneni ze ide len o mladika sveta neskuseneho, ktory len nevie ako sa ma komunikovat s potencialnym zakaznikom, a s inym clovekom celkovo, som mu vysvetlil, ze najprv sa treba predstavit, povedat z akej spolocnosti je a jednou vetou povedat co chce alebo co mi ponuka.
Vanilla Ice reagoval, ze problem s pochopenim som mal zatial len ja, a mozno este jeden clovek niekedy davno. A ze ci nemam problem s porozumenim cestiny.

Zjedol som nejake hriby na obed? Alebo som sa niecoho nadychal? Alebo tomuto Vanilla Iceovi uplne prepina?

Tak si pytam vizitku, ze si tohto panka preklepnem v tej ich firme. Vanilla vravi ze vizitku nema, ze "jemu ju nedali".

Tak to uz Vanillkovi zatvaram dvere, nemam zaujem, dovidenia.

Googlim Slovakia Energy a za 2 minuty je vsetko jasne. Lutujem ze som s tymto pankom jednal relativne zhovievavo. Myslim ze niektori sugestibilni ludia by mali tendenciu podlahnut tomuto primitivnemu natlaku a manipulacii a dopracovat sa k nejakej "setrnejsej" zmluve.
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Mal si ho rovno poslať do <>.
0 0
Mahavishnu Mahavishnu

Mahavishnu je offline (nepripojený) Mahavishnu

Tak dnes bol Vanilla Ice u mňa. Presne zodpovedá popisu, ktorý napísal emr. Zhodou okolností bola doma aj moja manželka, otvorila mu dvere a behom troch minút už sedel pri kuchynskom stole a vypisoval papiere. Počúval som to od počítača a tiež to vyznelo tak, že ZSE nám chce zlacniť elektrinu. Tak som zašiel do kuchyne, na obale tej svojej zmluvy mal napísané Slovakia Energy, tak som mu hneď povedal, že dnes mu nič nepodpíšeme, že si musím najprv preštudovať, čo sú za firma a aké sú podmienky. Zabľabotal, že toto sa nerobí, keď už začal vypisovať papiere, ale trval som na svojom, takže potom sklamane odišiel. Keby som nebol doma, tak by mu to manželka asi podpísala. Viem si predstaviť, že prevalcovať nejakého dôchodcu alebo sugestibilnejšieho človeka mu nerobí žiadny problém.
0 0
Kennedy F. Kennedy F.

Kennedy F. je offline (nepripojený) Kennedy F.

Dnes bol aj u mna doma bol ortravovat Svedok s Energy.. Prva veta bola dobry den. Druha ze hlada majitela bytu... Primitivne jednanie, nepredstavil sa ani koho zastupuje.. az kym som sa ja na to naliehal. A reku Slovakia Energy.. Vravim idem si o tom precitat na nete a pridte o hodinku.. cakam 7 hodin..
0 0
markk.c markk.c

markk.c je offline (nepripojený) markk.c

Ja som tiež podpísal zmluvu s touto spoločnosťou ešte minulý rok. Obchodny zástupca si zobral i ročný výmer. No dodnes nebol zmenený dodávateľ el. energie. Zmena mala byť od 1.1.2013. No a teraz znova pýtajú znova ročne vyúčtovanie. Môžem na základe tohto zrušiť s nimi zmluvu?
0 0
Aisha1111 Aisha1111

Aisha1111 je offline (nepripojený) Aisha1111

dobry den aj ja som v myslnom dojme podpisala s nimi zmluvu....ked prisli tvrdili ze su firma krora spolupracuje zo ZSE a SPP ale ze maju akciu, ze ked im ukazem rocne zuctovania tak mi daju 8% zlavu....stale som sa pytala ze ci sa nejedna o prechod do inej spolocnosti lebo o to nestojim ale tvrdili ze zostavam u tych istych dodavatelov len budem to mat lacnejsie lebo to pojde cez nich....samozrejme ked odisli som si to cele dôkladne precitala az na zadnej strane zmluvy bolo jasne napisane ze prechadzam od byvalych dodavatelov k nim....totalne som sa vytocila...ihned som volala partnerovi a ten to obratom rusil....dovolal sa tam bez problemov a ked povedal co je vo veci tak mu povedali co ma vyplnit a poslat im to....ze sa to bez problemov zrusi...dufam, ze s tym už bude pokoj keddze som to zrusila este v ten isty den....akože takyto podvod som necakala. Dostala som uplne ine iformacie ako bolo dane v zmluve...este mi tam aj napisal ze odber ZSE a SPP zostava ale v zadu na zmluve malim pismom bolo uplne nieco ine....na ich stranke niesu ziadne aktualne informacie o vyskach a sadzbach platieb...dufam ze tou vypovedou to skoncilo....
0 0
pavol36 pavol36

pavol36 je offline (nepripojený) pavol36

Moja skúsenosť:

Manželka ešte v 2012 podpísala podomovej predavačke Energetické centrum. Zistil som to o dva mesiace, oči sa mi pretočili, ale už sa nedalo nič robiť... S EC takmer dva roky, priznám sa, mal som malú dušičku, ale - fakturácie korektné, raz som robil reklamačné konanie, vybavené k mojej spokojnosti do 3 týždňov od podania, preplatky vyfakturované aj vyplatené...
Slovakia energa kúpila EC myslím k 1.10.2013. Prišiel o tom list, teraz v januári zálohové platby. Dali mi rovnaké, ako minulý rok, kedy som mal na elektrine preplatok cca 120 €. Telefonoval som na call centrum - v priebehu 5 minút maximálne slušná baba na druhom konci linky - mrkla do PC, áno, mali ste preplatky, chcete znížiť výšku zálohových platieb - áno. No problem, o 2 minúty mi na mobile zapípal mail - a v elektronickej forme upravené platby tak, ako sme sa dohodli. Z toho som bol celkom vykoľajený, čakal som obšetrukcie, výhovorky - ale v doborom slova zmysle mi vyrazili dych. Cenník na nete majú, keď som ho porovnal s minuloročným, cena elektr. energie značne nižšia. Zatiaľ spokojnosť, uvidím, čo ďalej.

PS: nie som ani z EC, ani zo Slovakia Energy - viď moje predošlé siahodlhé príspevky na porade na tému návody, ako sa zbaviť EC rýchlo a bez poplatkov...
0 0
Stano258 Stano258

Stano258 je offline (nepripojený) Stano258

§ 8 ods. 5 zákona č. 24/2013 Z.z. Pravidlá trhu s plynom a elektrinou :
"Preddavková platba pri odberateľoch elektriny v domácnosti môže byť najviac vo výške 1/11 spotreby elektriny za predošlé zúčtovacie obdobie. Dodávateľ elektriny môže navrhnúť zmenu výšky preddavkových platieb pri zmene výšky odberu elektriny odberateľa elektriny v domácnosti oproti predchádzajúcemu porovnateľnému zúčtovaciemu obdobiu a pri zmene ceny elektriny. Zmenu rozpisu preddavkov vopred písomne oznámi dodávateľ elektriny odberateľovi elektriny v domácnosti. Ak dodávateľ elektriny chce zmeniť výšku preddavkových platieb inak, ako je uvedené v prvej vete, zmena sa môže uskutočniť až po predchádzajúcom súhlase odberateľa elektriny."

V súvislosti s týmto ustanovením je otázka, či Slovakia Energy dodržal svoju povinnosť stanoviť výšku preddavku maximálne vo výške 1/11 spotreby elektriny za predošlé obdobie, keď výšku Vašich záloh ponechal v rovnakej výške, ako v predošlom roku napriek tomu, že máte preplatok 120 euro?
0 0
pavol36 pavol36

pavol36 je offline (nepripojený) pavol36

...nedodržal svoju povinnosť. takisto ako ju nedodržiava 90% poskytovateľov elektriny. ale zjednanie nápravy bolo jednoduché, ako som písal... v súčasnosti tvoria moje mesačné platby menej ako 1/11. SE určite nie sú ideálny dodávateľ elektriny, ale to nebol ani SSE pred pár rokmi (a v súčasnosti detto). A v porovnaní so zaniknutým EC je to prechádzka rajskou záhradou.
0 0
Stano258 Stano258

Stano258 je offline (nepripojený) Stano258

Čo povedať?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať