Zavrieť

Porady

Cestovné príkazy, vyučtovanie cest.náhrad

Pri vyúčtovaní zahraničných služobných ciest používate ŠEFT tlačivá, alebo má niekto nejakú vylepšenú evidenciu? Ja mám s tým stále problém, najmä ak ide o niekolkodňové pobyty v rôznych krajinách. Preddavky na SC sa poskytujú len v jednej mene, vyučtovanie je v rôznych menách.
Zostal mi záväzok voci spoločníkovi z nevyplatenej SC za rok 2003, patrilo by sa ho vyplatit,ale kedze nemame vo valutovej pokladni EUR, musime ich kupit a tak vyplatit, alebo sa daju vyplatit aj v SK, ale to uz netusim v akom kurze.
Usporiadat
bubo111 bubo111

bubo111 je offline (nepripojený) bubo111

bea Pozri príspevok
Ja by som ten záväzok z min. roka vyplatila kľudne v SK a asi by som mu vyplatila tú sumu, ktorú vediem ako záväzok voči nemu. Predpokladám, že je prepočítaný kurzom k 31.12.2003.
Pri vyplatení záväzku evidovaného v cudzej mene z pokladnice Skk by som na prepočet záväzku na Skk použila kurz NBS ku dňu vyplatenia záväzku. Nasledne by som na záväzkovom učte vyčíslila kurzový rozdiel, ktorý vznikol pri úhrade záväzku (rozdiel suma zavazku v Skk evidovaná, suma Skk vyplatená).
0 0
renataj renataj

renataj je offline (nepripojený) renataj

Už som prešla všetky strany ale nenašla som,čo potrabujem.Vie mi niekto poradiť,kde si viem stiahnuť cestovný príkaz/asi Šeft/ kde na zadnej strane úplne na spodku je pomôcka - vzorec - na výpočet celkovej sumy na 1km?
Voprad ďakujem
0 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

renataj Pozri príspevok
Už som prešla všetky strany ale nenašla som,čo potrabujem.Vie mi niekto poradiť,kde si viem stiahnuť cestovný príkaz/asi Šeft/ kde na zadnej strane úplne na spodku je pomôcka - vzorec - na výpočet celkovej sumy na 1km?
Voprad ďakujem
myslíš zahraničný CP alebo normálny ...
0 0
renataj renataj

renataj je offline (nepripojený) renataj

normálny na Slovensku pre SZČO
0 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

na cetovný príkaz na Slovensku používam tlačivo z IGAZ, neviem či sa dá niekde stiahnuť, ale tam ani nie sú pomôcky pre výpočet ... ja rátam A: 6,2.počet km, B: priemerná spotreba.počet km. cena nafty za liter a to vydelím 100. POtom zrátam A+B a mám cenu za naftu, ktorú mám vyplatiť. Prípadne k tomu prirátam nocľažné atď.
0 0
renataj renataj

renataj je offline (nepripojený) renataj

Ano,až teraz som si všimla ža aj já mám cesťák IGAZ,ale asi novší,lebo ako som spomínala,dolu je super pomôcka,kde priamo zadávaš aj cenu PHM a vypočítaš sumu za 1km.
Problém je len v tom,že sa Ti na jeden hárok zmestí rozpísať len 8 dní a já potrebujem na celý mesiac a nechce sa mi vypisovať každých 8 dní aj prednú stranu.
0 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

moje tlačivo je na 18 dní .. je to lepšie ako osem .. hmm, tak skús vypísať len tú druhú stranu a pripnúť to k tomu prvému CP ako prílohu
0 0
renataj renataj

renataj je offline (nepripojený) renataj

Asi ano alebo dať si spraviť fotokókie len zadnej strany.Ale aj tak ďakujem za odpoveď
0 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Takto vyzerá ten môj
Naposledy upravil M&G : 13.03.08 at 08:34
0 0
renataj renataj

renataj je offline (nepripojený) renataj

M&G Pozri príspevok
Takto vyzerá ten môj
Ano,aj môj cesťák je taký ale má menej riadkov a mám tam ten vzorec,čo som spomýnala.
Spravím to tak,že zadnú stranu si dám odfotiť obojstranne a potom už len priložím k prvému listu,kde bude aj predná strana./názov fi. apod/
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

Ahojte, chcela by som sa spýtať, zamestnanec išiel na vlastnom aute na SC do Talianska, kde 10 dní vykonával poradenskú a techn.asistnenciu. Doniesol mi bločky z poplatkov z dialnic, za benzín a doklady o ubytovaní. Odovzdal mi CP a teraz som si neni istá, ako správne postupovať. Na každý deň mu pripadá stravné 45EUR plus dávame aj vreckové 40%, takže to vychádza spolu na 63EUR na deň. Doklady z hotelov a dialníc zahrniem do vyúčtovania, len neviem, ako mu mám správne vyúčtovať náhradu za auto a km?? mám viac bločikov z tankovania,ktoré sú v EUR, akou sumou to mám vyúčtovať, mam to nejak spriemerovať?? Po väčšine sme mali SC len do Čiech a na pár dní, tam som nemala problém, len s týmto si neviem dať rady. môže mi prosím niekto pomôcť??
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

jenny7 Pozri príspevok
Ahojte, chcela by som sa spýtať, zamestnanec išiel na vlastnom aute na SC do Talianska, kde 10 dní vykonával poradenskú a techn.asistnenciu. Doniesol mi bločky z poplatkov z dialnic, za benzín a doklady o ubytovaní. Odovzdal mi CP a teraz som si neni istá, ako správne postupovať. Na každý deň mu pripadá stravné 45EUR plus dávame aj vreckové 40%, takže to vychádza spolu na 63EUR na deň. Doklady z hotelov a dialníc zahrniem do vyúčtovania, len neviem, ako mu mám správne vyúčtovať náhradu za auto a km?? mám viac bločikov z tankovania,ktoré sú v EUR, akou sumou to mám vyúčtovať, mam to nejak spriemerovať?? Po väčšine sme mali SC len do Čiech a na pár dní, tam som nemala problém, len s týmto si neviem dať rady. môže mi prosím niekto pomôcť??
A ako si to robila, keď išli vlastným auto do ČR?

Inak zamestnancovi patrí za použitie vlastného auta náhrada 6,20 SKK / km plus náhrada za spotrebované PHM. Náhradu PHM vypočítaš tak, že vynásobíš prejazdený počet km priemernou spotrebou, ktorá je uvedená v TP. Dostaneš počet spotrebovaných litrov PHM a už stačí len použiť cenu z niektorého bločku, vynásobiť počtom litrov a máš náhradu v EUR.

Napr. Prešiel 800 km, priemerná spotreba je 7,0 l/100km, tak spotreboval 56 litrov PHM. Cena na bločku je napr. 1,20 EUR/liter, tak náhrada bude 56x1,20=67,2 EUR.

Ak chceš bližšie informácie, treba si dať vyhľadať na porade podľa kľúčových slov [SEARCH]náhrada použitie vlastného auta[/SEARCH], bolo toho popísaného neúrekom
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

Ďakujem za pomoc, vedela som ako sa počíta náhrada za PHM, len som nevedela, či tie bločiky môžem zpriemerovať. Cesťák mu budem vyplácať v SKK, takže to budem celé prerátavať kurzom ku dňu vyúčtovania.
Ešte raz dík za radu.
0 0
btt12 btt12

btt12 je offline (nepripojený) btt12

Dobry vecer, potrebovala by som sa utvrdit (na margo predchadzajuceho prispevku) - ak robim vyuctovanie PC v CR, cestovne nahrady prepocitavam kurzom, ktory bol dna, kedy sa robi vyuctovanie alebo kedy sa uskutocnila PC? Dakujem vopred!
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
zákon sa zmenil, používa sa kurz platný 1.deň v mesiaci konania cesty.
0 0
btt12 btt12

btt12 je offline (nepripojený) btt12

KEJKA Pozri príspevok
zákon sa zmenil, používa sa kurz platný 1.deň v mesiaci konania cesty.
Velmi pekne dakujem! Mohla by som poprosit i odvolavku na konkretny paragraf? Nie som v tejto problematike prilis zbehla.
0 0
viktorianovakova viktorianovakova

viktorianovakova je offline (nepripojený) viktorianovakova

Zdravím,,
Nevie mi niekto poradiť alebo poslať ofotený cestovný príkaz. ? (kopia bločku a ku tomu cesťak že ako a kde sú vypísane položky)
Konateľ mi nosí z ČR bločky napr. nafta, ubytovanie, nákup stavebného materiálu, a že to mám každý jeden vypísať na cest. príkaz ale neviem ako lebo som v živote ešte nevypisovala a nechcem to urobiť zle. Prepočítať to aj kurzom dňom kedy sa uskutočnil nákup.
0 0
viktorianovakova viktorianovakova

viktorianovakova je offline (nepripojený) viktorianovakova

viktorianovakova Pozri príspevok
Zdravím,,
Nevie mi niekto poradiť alebo poslať ofotený cestovný príkaz. ? (kopia bločku a ku tomu cesťak že ako a kde sú vypísane položky)
Konateľ mi nosí z ČR bločky napr. nafta, ubytovanie, nákup stavebného materiálu, a že to mám každý jeden vypísať na cest. príkaz ale neviem ako lebo som v živote ešte nevypisovala a nechcem to urobiť zle. Prepočítať to aj kurzom dňom kedy sa uskutočnil nákup.
Nikto mi neodpovie
0 0
qavid qavid

qavid je offline (nepripojený) qavid

viktorianovakova Pozri príspevok
Zdravím,,
Nevie mi niekto poradiť alebo poslať ofotený cestovný príkaz. ? (kopia bločku a ku tomu cesťak že ako a kde sú vypísane položky)
Konateľ mi nosí z ČR bločky napr. nafta, ubytovanie, nákup stavebného materiálu, a že to mám každý jeden vypísať na cest. príkaz ale neviem ako lebo som v živote ešte nevypisovala a nechcem to urobiť zle. Prepočítať to aj kurzom dňom kedy sa uskutočnil nákup.
skus cestaky.eu
hadam pomoze
0 0
lucika1 lucika1

lucika1 je offline (nepripojený) lucika1

Zdravim,
zamestnancovi sme vyplatili preddavok na zahr. PC 335/211
nakup phm, dialnice platil sukr. kartou, + vyplatene diety.. mozem vsetko zauctovat 512/335 ci 518/335 a 343/335?
vratenie zalohy 211/335

co ked doniesol blocky v CZK a platil kartou? aky kurz pouzijem? platný 1.deň v mesiaci konania cesty (takze kurz z 1.1, 1.2 atd? alebo kurz z predchadzajuceho dna? tym istym dnom prepocitam aj zahranicne diety?

ci mozem pouzit cast vypisu, aby boli vsetky poplatky v EUR?
zamestnanci maju taketo ucty zalozene len na "pracovne" vydavky.

aky kurzom prepocitam zalohu vyplatenu v cudzej mene?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať