Zavrieť

Porady

Cestovné príkazy, vyučtovanie cest.náhrad

Pri vyúčtovaní zahraničných služobných ciest používate ŠEFT tlačivá, alebo má niekto nejakú vylepšenú evidenciu? Ja mám s tým stále problém, najmä ak ide o niekolkodňové pobyty v rôznych krajinách. Preddavky na SC sa poskytujú len v jednej mene, vyučtovanie je v rôznych menách.
Zostal mi záväzok voci spoločníkovi z nevyplatenej SC za rok 2003, patrilo by sa ho vyplatit,ale kedze nemame vo valutovej pokladni EUR, musime ich kupit a tak vyplatit, alebo sa daju vyplatit aj v SK, ale to uz netusim v akom kurze.
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
prečítaj si predchádzajúce príspevky, použi vyhľadávač. Tvoje otázky nie sú nové, naopak.
0 0
lucika1 lucika1

lucika1 je offline (nepripojený) lucika1

Vyhladavac som pouzila.
Len nikde som nenasla ci aj dialnice, phm, ziarovky.. moze ist na 512 (vsade sa spomina len stravne, cestovne, ubytovanie)
Vela ludi sa tam na niecom dohaduje a nie je zrejme, co je spravne.

Akym kurzom prepocitam zalohu?
vydavky? kurzom predchadzajuci den dnu, kedy mi odovzdal vyuctovania?
(pri vydavkoch teda nemozem pouzit ten zamestnancov vypis v EUR?)
stravne? kurzom z 1. dna v mesiaci?

Prosim, pomoze niekto?
Naposledy upravil lucika1 : 26.01.11 at 10:45
0 0
danasv danasv

danasv je offline (nepripojený) danasv

lucika1 Pozri príspevok
Vyhladavac som pouzila.
Len nikde som nenasla ci aj dialnice, phm, ziarovky.. moze ist na 512 (vsade sa spomina len stravne, cestovne, ubytovanie)
Vela ludi sa tam na niecom dohaduje a nie je zrejme, co je spravne.

Akym kurzom prepocitam zalohu?
vydavky? kurzom predchadzajuci den dnu, kedy mi odovzdal vyuctovania?
(pri vydavkoch teda nemozem pouzit ten zamestnancov vypis v EUR?)
stravne? kurzom z 1. dna v mesiaci?

Prosim, pomoze niekto?
prave riesime podobny poroblem.. co sa akym kurzom prepocitava... je v tom gulas... zatial mam info ze diety sa prepocitavaju kurzom z 1.dna mesiaca- len netusim ci dna vyplaty alebo dna vycestovania... do frasa.. na kieho ďasa sa taketo zmeny robia? co tato zmena mala priniest?
0 0
alusa783 alusa783

alusa783 je offline (nepripojený) alusa783

Zdravím

mam taý problém idem sa pustit hromadne do výroby cestákov , pri výpošte budem používat priemerný cenu phm ako to upravuje zákon čiže nebudem dokladať bločky z nafty, buem dostávat aj základnú nahradu za použitie sukromného auta,
ked to budem učtovať môžem rovno 512/211 alebo to musím riešiť cez pohladávku voči zamestnancovi?
2. otazka
vediem v MRP knihu jázd aby sme si mohli davať 100% nafty do nakladov, ešte je len marec a už v tom mam hrozný chaoz ked si pozriem 501 analitiky phl mam tam trošku inú sumu ako v knihe jázd lebo som tam dala aj umyvárku alebo vodu do ostrekovačov ak to bolo na jednom bloku (velmi to vadí?) a ked si poziem datumy kedy sa tankovalo v knihe jázd a na analitike sem tam mam iný den... ak príde danová kontrola myslíte že to budu skumať uplne do detailov?
3. otázka
ešte sa vrátim k cestákom kde ja ako dohodár pôjdem na pracovné cesty na sukromnom aute spolu mi to trvalo 50 hodin ale na socialku mi zamestnavatel priznava prijem 40 e (na prvý pohlad je to čudné že 50 hodin robím a dostanem 40 e)

mam v tom trošku chaoz zatial som si naštudovala ako tak len zahraničné pr. cesty (ale šéf potrebuje vyrobit trošku naklady a tak ja musím robit veela cestakov skuste proadait hlavne načo si mam davať pozor daaaakujem)
0 0
alusa783 alusa783

alusa783 je offline (nepripojený) alusa783

alusa783 Pozri príspevok

budem používat priemerný cenu phm ako to upravuje zákon čiže nebudem dokladať bločky z nafty,

myslela som že ten kurz nájdem ale dako sa mi to nedarí neviete mi aj s týmto pomôcť?
0 0
bolulka bolulka

bolulka je offline (nepripojený) bolulka

Prosim o pomoc zo zauctovanim cestovnych nakladov, ak bol vyplateny preddavok prostrednictvom firemneho uctu.

Ja som to chcela riesit takto, ale neviem ci je tento postup spravny:

Bankovy ucet 335/221 (vyplateny preddavok)

ID
Cestovne naklady 512/
Zavazok voci zam. /333
Zruzenie pohladavky voci zam. /335

Pokladna
Vyplatenie zavazku 333/211
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

bolulka Pozri príspevok
Prosim o pomoc zo zauctovanim cestovnych nakladov, ak bol vyplateny preddavok prostrednictvom firemneho uctu.

Ja som to chcela riesit takto, ale neviem ci je tento postup spravny:

Bankovy ucet 335/221 (vyplateny preddavok)

ID
Cestovne naklady 512/
Zavazok voci zam. /333
Zruzenie pohladavky voci zam. /335

Pokladna
Vyplatenie zavazku 333/211
Ano, ak poskytnutý preddavok bol nižší ako celková suma cestovného výdavku:

a) suma cestovného výdavku: 512/333
b) zúčtovanie preddavku: 333/335
c) doplatenie rozdielu v hotovosti: 333/211
0 0
bolulka bolulka

bolulka je offline (nepripojený) bolulka

512/333
333/335 toto by mi robilo v internom doklade sarapatu. Celkova suma by bola vyssia.

mozem to rozuctovat 512/333 Suma doplatku
512/335 zuctovanie preddavku

a potom v hotovosti 333/211 doplatenie rozdielu
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať