Zavrieť

Porady

Ako prekonávate vlastnu lenivosť?

ami2 ami2

ami2 je offline (nepripojený) ami2

Určite to každý z vás pozná. Lenivosť ma občas postihne a večer keď rekapitulujem čo som mala urobiť a čo som urobila som zhrozená. Viem, že ani zďaleka neurobím to, čo by som dokázala bez nej. Väčšinou idem na 90% a občas na 30%. Aký recept máte na prekonávanie lenivosti a vlastných hraníc?
Usporiadat
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

misomiso Pozri príspevok
Dale Carnegie: "Ako sa tesit zo zivota a z prace".

(Napr na: http://www.martinus.sk/knihy/autor/Dale-Carnegie/)
Poznáme, poznáme... ale skutek utek
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Dnes som dostala úder pod pás: môj výkon je vraj 40% oproti iným ženám. To povedal otec mojich troch detí, zobral do auta syna a odišiel na víkend k mame. Mám večer, keď dorobím DPHčky všetkých pobaliť, naložiť dve zostávajúce dcéry a prísť... Hrozne zúúúúríííím
Naposledy upravil Monika Kováčová : 17.07.09 at 14:17
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Monika Kováčová Pozri príspevok
Dnes som dostala úder pod pás: môj výkon je vraj 40% oproti iným ženám. To povedal otec mojich troch detí, zobral do auta syna a odišiel na víkend k mame. Mám večer, keď dorobím DPHčky všetkých pobaliť, naložiť dve zostávajúce dcéry a prísť... Hrozne zúúúúríííím

Zabiť a zakopať!

P.S.: Nie deti.
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Hansa Pozri príspevok
A čo má hovoriť taký typ človeka, ktorý sa cíti "nevyužitý"?

Samozrejme, že chodí do práce, vedie domácnosť /dieťa, manžel/, ale stále niečo hľadá, zatiaľ asi nevie čo, ale chce činiť ešte viac. Nepozná stres. Bežná činorodosť mu proste robí dobre, posúva ho to ďalej.
Čo by ste poradili takému človeku?
..keď ťa to teší tak to rob. Až toho tvoje telo bude mať dosť, tak sa ozve ... napr. budeš "lenivá"
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Monika Ty nikam nechoď, pekne ostaň doma s 2 detičkami, urobte si žúrku s pizzou a kofolou, TV, DVD,a DPH nerieš, veď aj pondelok je deň. j
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

ja teda nie som lenivá, len sa mi neeeechcej
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

jozka56 Pozri príspevok
Monika Ty nikam nechoď, pekne ostaň doma s 2 detičkami, urobte si žúrku s pizzou a kofolou, TV, DVD,a DPH nerieš, veď aj pondelok je deň. j
aj som pobalila, aj som naložila aj DPHčku dorobila, aj nakúpiť som stihla.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Marianna01 Pozri príspevok
udržiavať čo pri dvoch malých deťoch? absolútne nevychádza tento postoj, chalani udržiavanie poriadku považujú za tak absolútne okrajovú a malichernú vec, že sa dokážu denne diviť, keď im poviem, že veci si treba upratať... majú v tej hlavičke kopec iných vecí a starostí, nestíhajú myslieť aj na takéto ......ako to nazvať........ maličkosti
Ano ja som mala troch chlapcov, aj pomáhali s ocinom. Keď som kontrolovala či dobre povysávali, lebo sa mi to zdalo rýchlo, tak vysávali dlhšie, čo sa mi zasa zdalo véľmi dlho a ked som otvorila dvere, hrali s otcom pri zapnutom vysávači šach. Reakcia môjho muža znela : Chlapci asi sme to prehnali. Na čo hovorca prostredný syn mi vysvetlil, že našli aj kontrólne smeti a všetko dobre povysávali, ale aby som bola spokojná, tak chceli akože dlhšie. Užila som si kade čo a z toho vyplynulo, že som si všetko robia najradšej sama a bola som spokojná a deti a mangel tiež. ALe svoje veci si museli udržiavať v poriadku. V ich domácnostiach to zostalo dvom, tretí iba šomre.
Naposledy upravil ALDA : 18.07.09 at 16:20
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Monika Kováčová Pozri príspevok
aj som pobalila, aj som naložila aj DPHčku dorobila, aj nakúpiť som stihla.
... a klesla si na 30%, nie?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Marianna01 Pozri príspevok
... a klesla si na 30%, nie?
to mi hovor... odkiaľ to vieš? ty si ma počula kliať?
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Monika Kováčová Pozri príspevok
to mi hovor... odkiaľ to vieš? ty si ma počula kliať?
poznáme všetky ostatné sú vždy výkonnejšie, nie?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

ALDA Pozri príspevok
Ano ja som mala troch chlapcov, aj pomáhali s ocinom. Keď som kontrolovala či dobre povysávali, lebo sa mi to zdalo rýchlo, tak vysávali dlhšie, čo sa mi zasa zdalo véľmi dlho a ked som otvorila dvere, hrali s otcom pri zapnutom vysávači šach. Reakcia môjho muža znela : Chlapci asi sme to prehnali. Na čo hovorca prostredný syn mi vysvetlil, že našli aj kontrólne smeti a všetko dobre povysávali, ale aby som bola spokojná, tak chceli akože dlhšie. Užila som si kade čo a z toho vyplynulo, že som si všetko robia najradšej sama a bola som spokojná a deti a mangel tiež. ALe svoje veci si museli udržiavať v poriadku. V ich domácnostiach to zostalo dvom, tretí iba šomre.
Helenka, museli ste mať doma naozaj veselo
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Si predstavte , ja s lenivosťou problém nemám ...

Naopak , keď ma chytí pracovný elán , tak si pekne sadnem , aby ma prešiel ...

Ako povedal Ander z Košíc :

,, Dze še pije , pijem / ja už nie / , dze še bije , bijem še a dze še robí , nezavadzam ...."
0 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
ja zas neobsedím musím niečo robiť,ked ráno začnem zastavím sa až večer..a keď sa mi podarí že nemám čo robiť tak si vždy niečo nájdem len aby som nesedela...skrátka musím niečo robiť..a lenivosť? aj na priek tomu poznám..ale ja to slovo nahrádzam: ....že už nevládzem ".alebo....mám toho dosť......
0 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
buchač Pozri príspevok
Si predstavte , ja s lenivosťou problém nemám ...

Naopak , keď ma chytí pracovný elán , tak si pekne sadnem , aby ma prešiel ...

Ako povedal Ander z Košíc :

,, Dze še pije , pijem / ja už nie / , dze še bije , bijem še a dze še robí , nezavadzam ...."
no buchač ..niektorí muži z lenivostou nemajú problém ,lebo za nich urobia všetko ženy..
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
piggos Pozri príspevok
no buchač ..niektorí muži z lenivostou nemajú problém ,lebo za nich urobia všetko ženy..
Ajáj , škoda , že manželka je ešte v práci ....potvrdila by , že to nie je tak .

Má také zodpovedné zamestnanie , že JA som muž v domácnosti / už na výsluhovom /a ONA živiteľkou rodiny ....
Akurát na príjmoch to nejako nevidieť , keď si tak vezmem výpis z účtu ....

Inak , nesťažujem sa a ani nechválim , konštatujem ....chvália ma iní a manželke závidia ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
piggos Pozri príspevok
ja zas neobsedím musím niečo robiť,ked ráno začnem zastavím sa až večer..a keď sa mi podarí že nemám čo robiť tak si vždy niečo nájdem len aby som nesedela...skrátka musím niečo robiť..a lenivosť? aj na priek tomu poznám..ale ja to slovo nahrádzam: ....že už nevládzem ".alebo....mám toho dosť......
Otázka :

Stalo sa Ti už niekedy , že si bola tak unavená , že po odhryznutí si sústa a následnom prežúvaní si s týmto sústom v ústach zaspala ..?
Alebo , že si išla a prebudila si sa zo spánku tak , že si narazila do prekážky ...?

ALE PRAVDU ....skúste odpovedať ...
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

buchač Pozri príspevok
Otázka :

Stalo sa Ti už niekedy , že si bola tak unavená , že po odhryznutí si sústa a následnom prežúvaní si s týmto sústom v ústach zaspala ..?
Alebo , že si išla a prebudila si sa zo spánku tak , že si narazila do prekážky ...?

ALE PRAVDU ....skúste odpovedať ...
to nie, to sa mi naozaj nestalo. Ale stalo sa mi, že som bola tak unavená, že som zaspala aj bez jedenia
0 0
Jana2004 Jana2004

Jana2004 je offline (nepripojený) Jana2004

Niekedy si tiež poviem, že fakt už mám toho dosť, toto by asi máloktorá zvládla. Ale je nás dosť takých "praštených", nie som svetlá výnimka. A keď to tu tak rad-radom občas čítam, hlavne v nočných hodinách, hovorím si, že účtovník/čka - to je úchylka, nezmar element, čo sa dokáže vždy naštartovať. Fachčím relatívne bez prestania, som necelé 2 týždne po poslenom ožarovaní, zákazníka som nenechala žiadneho, robila som v krkolomných polohách (lebo niektoré riadne boleli), domácnosť išla ďalej, VŠ (4.ročník) popri zamestnaní zvládam síce s obdretými ušami, ale zvládam, a to tu mám na prázdniných aj vnúčence (ktoré som si "vyvydala"). Teraz makám na DPH-ačkach a v duchu rozmýšľam, čo zase tým hladným krkom ... Som presvedčená, že je takýchto "ojedinelých úkazov" ako som ja dosť.
0 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
buchač Pozri príspevok
Otázka :

Stalo sa Ti už niekedy , že si bola tak unavená , že po odhryznutí si sústa a následnom prežúvaní si s týmto sústom v ústach zaspala ..?
Alebo , že si išla a prebudila si sa zo spánku tak , že si narazila do prekážky ...?

ALE PRAVDU ....skúste odpovedať ...
nie.... tak taká unavená som ešte nikdy nebola
a stým sústom v ústach,,hm myslím si že, to sa asi najčastejšie stáva malým deťom....
raz tak pila moja dcéra mlieko z fľašky,,,no samozrejme fľaša v ústach a ona si veselo drieme...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať