Zavrieť

Porady

kupa psa, zmluva

idem si kupovat psa, a tak som si napisal kupnu zmluvu. kedze nemam s pravom velke skusenosti, chcel by som vas poprosit ci by ste mi ju neskontrolovali ci tam nie je nejaka pravna chyba.

a este sa chcem opytat ze ked pytam od predavajuceho rodne cislo a cislo OP ci neporusujem zakon o ochrane osobnych udajov.
Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

anitram Pozri príspevok
fena je kontrolovana, vrhy moze mat iba v urcitych intervaloch, nie pri kazdom harani
nie ako bez PP,
No ak si ty sam chovatel, tak to robis mozno naozaj takto poctivo, no neviem ako mi budes garantovat, ze sa nenajde aj chovatel, ktory nestrazi fenu ako zlaty depozit NBS a tym padom napr. ani nevie, ze par hodin pred planovanim pripustenim k nej nepreskocil cez plot Labrador od susedov, ktory sice vyzera cistokrvny, ale nema PP.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

zachadzas do extremu...
0 0
mlisa mlisa

mlisa je offline (nepripojený) mlisa

anitram Pozri príspevok
ani si nevies predstavit kolko penazi a casu stoji uchovnenie psa, vyber vhodneho partnera a starostlivost o stenata, aby mali zdravy vyvoj, fena je kontrolovana, vrhy moze mat iba v urcitych intervaloch, nie pri kazdom harani
nie ako bez PP, pri kazdom harani majitel najde na ulici biele cudo, da to sparit so svojou akoze maltezackou, stenata si odchova fena v koterci a potom to predava po 80 EUR ako cistokrvneho maltezaka a ked uz fena je nevladnuca tak ju vyhodi na ulicu a zabezpeci si dalsiu "cistokrvnu"

tracheus - viem ti na slovensku doporucit chovku labradorov, nikdy by ta neosmekli, psy su polovne aj vystavne vedene, tiez moj prvy pes bol labrador, ale nie z tejto chovky, zial v 6 rokoch umrel na rakovinu a takisto poznam pripad, ze "chovatel" predaval labradorov s PP a mali tazku dysplaziu, najlepsie je predtym si pozistovat o chovkach info, co a ako, su rozne fora aj o psoch, tam mozes ziskat info a skusenosti s chovkami
takze vzhladom k tvojim skusenostiam, bez PP ale s PP, zdravotny zaklad a cistokrvnost aj tak zavisi od starostliveho chovatela, nie od papiera. Tak ako ti niekto moze predat psa s PP a dysplaziou, tak ti mozu predat cistokrvneho psa bez PP bez genetickych preddispozicii na rozne choroby.
Btw, mam beagla bez PP, od chovatela o ktorom viem ze sa o svoje psy stara a nepari kadeco s kadecim. A ak aj ma moj pes nahodou pradedka uplne inu rasu a casom sa u neho objavi nejaka vada, no a? Je to clen rodiny, tych tiez berieme aj s ich genetickou vybavou a pripadnymi chorobami :-)
Ale uz sme dost
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

andreaS Pozri príspevok
zachadzas do extremu...
...a preco? Ved to je realny zivot.

To je len rozdiel dvoch odlisnych nazorov na fungovanie sveta. Napr. su ludia (a nie je ich malo) ktori maju vsetky auta havarijne poistene, chcu mat absolutny pocit istoty, su ochotni sa za to vzdat spusty inych veci (lebo to nie je lacne).

Ja zasa viem, ze absolutny pocit istoty je iluzorny, poznam kopec ludi, ktori roky poctivo platili posistne a potom, ked mali raz narok naplnenie, tak si poistovna nasla zamienku a okaslala ich, ani vsetky papiere a zmluvy im nepomohli. Ja idem inou cestou. Vopred viem, co mozem cakat, ak by som z vlastnej viky nabural, aprolos aj tak by mal clovek jazdit tak, aby nenabural. Samozrejme este su tu ine vplyvy, moze mi na auto spadnut strom, krupy... no tak budem mat smolu. Ale aspon naivne nepodlieham pocitu absolutneho bezpecia.

Ak sa zacnete trocha zaujimat o marketing, tak hned v prvych lekciach narazite na Maslowov rebricek ludskych tuzob. Pocit bezpecnosti je hned na druhom mieste (za zakladnymi biologickymi potrebami, ako je jedlo, teplo, sex) - teda na druhej priecke z asi siedmich.

Prvoradym cielom kazdeho marketera je dostat sa s posobenim na zakaznika co najvyssie v Maslowovom rebricku a druha priecka je stale nieco, co stoji za to. Ludia su schopni za bezpecnost (casto iba pocit bezpecnosti) vyvalit stale velmi vela penazi - a to sa aj nalezito vyuziva. Zamerne pisem Vyuziva, nie Zmeuziva, pretoze mame volny trh, kapitalizmus, teda dovolene je vsetko, co nie je vyslovene zakazane. Je to legalne. Druha vec je, co to ja chcem, ci dokonca potrebujem...
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Tracheus, dám Ti ešte jednu radu, teraz už nie ku zmluve.

Keď nabudúce budeš chcieť poradiť niečo k zmluvným vzťahom ohľadne psíkov, zaves tú svoju otázku do témy " Domáci miláčikovia" . Tam sa tie odpovede budú lepšie hodiť, a môžeš si aj príjemne pokecať.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať