Zavrieť

Porady

chcem si zalozit OZ

chcem si zalozit OZ. Malo by ist o vzdelavaciu, takmer osvetovu cinnost. neviem vsak, kde mam poziadat o dotaciu a kde najdem formu, ako spravne vypisat ziadost, alebo projekt? pise sa tam rozpocet na cely rok? s vypisanim konkretnych poloziek na co planujem financie pouzit? a co vsetko mozem ako OZ za financie nakupit - najom, ucty, za energiu, internet, kancelarske potreby, plat lektorov...? mozem tiez ako OZ mat aj vlastny zdroj prijmu, za spominane lekcie, clenske poplatky, 2% z dane atd.?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    o z zakladajú minimálne traja ľudia - registrácia na MVSR
    finančné prostriedky získaš z rôznych zdrojov -
    konkrétne vypracované projekty predkladáš organizáciam, ktoré podporujú takúto činnosť
    koncept na napísanie žiadosti o dotáciu nájdeš aj na nete - dôkladné vypracovanie a spracovanie je v tvojej hlavičke, lebo práve ten, kto zakladá nejaké o z najlepšie vie čo chce zmeniť ako to dosiahnuť, aký je časový horizont uskutočnenia zámeru, odkiaľ získa finančné prostriedky, aký bude konečný efekt - kto je cieľová skupina, ap.

    justafa je offline (nepripojený) justafa

    justafa
    ano to urcite v hlave mam, co chcem robit a viem co napisat,len myslela som formu,aby to nebolo prilis dlhe,alebo zas kratke, aby som na nejaky bod nezabudla. Na MVSR som nenasla, mozno som prehliadla. hm a na poriadanie vystav a workshopov mozem ziadat koho o dotaciu? ake povinnosti mi vyplyvaju ako zakladatelovi OZ?

    justafa je offline (nepripojený) justafa

    justafa
    a iba ciste na zalozenie OZ sa nedostava ziadny prispevok? ja som si neviem preco myslela, ze ano a ze sa tam tam pise projekt na co zakladam OZ a na co potrebujem dotaciu?zakon som este necitala,najskor hladam rady tu.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    justafa Pozri príspevok
    a iba ciste na zalozenie OZ sa nedostava ziadny prispevok? ja som si neviem preco myslela, ze ano a ze sa tam tam pise projekt na co zakladam OZ a na co potrebujem dotaciu?zakon som este necitala,najskor hladam rady tu.
    no obávam sa, že tadiaľto cesta ku financiam nevedie.

    justafa je offline (nepripojený) justafa

    justafa
    ok to vobec nevadi, chcem to tak ci tak takze uz len hladam rady ako tie financie potom ziskat, aby mi to OZ malo z coho na zaciatku fungovat ...

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    niektoré ministerstvá poskytujú dotácie, ale je to vyšpecifikované pre všeobecný prospech
    prvotné náklady znášate z vlastných zdrojov - potom bude záležať na vašej šikovnosti - ale tam, kde je vôľa je i cesta -

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.