Zavrieť

Porady

Výmena baterie v hodinkách

Sorry,taká blbost ale..........po asi 3rokoch pri prestali šlapat hodinky,predpokladám že bateria skončila svoju púť,aj tak v pohode,vydržala skoro o rok dlhšie ako mi dávali záruku.Taraz ale nastala taká vec,došiel som u nás do klenotníctva a že potrebujem otvorit hodinky a vymenit bateriu(taká blbost,dával som tomu asi 2minutky max)........načo mi ženská povedala že ona mi ich otvorí ale už nebudú vodotesné,tak to som sa zasmial........tak že ne,stáli ma skoro 3 a pol tisíca a nedám si ich predsa takto domrviť.Tak by ma zaujímalo,či je to taký problém a čo ak dojdem k inému,on ma proste na toto neupozorní a nepovie mi to,hodinky otvorí a bude vymalováno.
Proste ako by som mal postupovat ako zistit kto to urobí poriadne.Dík
Usporiadat
Watchfan Watchfan

Watchfan je offline (nepripojený) Watchfan

je pravdou ze kvalitne hodinky dostat uz skoro vsade ale kvalitny a profesionalny servis je unikatom skoro v kazdom meste na Slovensku
Naposledy upravil Chobot : 01.12.11 at 16:03
0 0
pioter007 pioter007

pioter007 je offline (nepripojený) pioter007

Ja som mal tiež taký problem mne bolo povedané že ak by som ich chcel mať vodotesné po výmene tak by som ich musel poslať niekde kde mi to profesionálne vymenia a nejak zalejú či čo. ale takže keďže som sa obával že nakoniec bude servis a výmena drahšia ako hodinky a nemal som sa tým čas zapodievať tak som to dal vymeniť bez zaliatia u nás v klenotách.
inak toto sú tie hodinky: http://www.casio.com/products/Watche...duct/W753-1AV/
Ale tak neviem už sa mi pár krat stalo že som sa s nimi aj okúpal alebo ich namočil a v pohode stále fungujú takže to nieje až taký problém tesnenie určite nieje ako bývalo ale stále majú tú tesniacu vlastnosť radšej by som bol keby to bolo spravené profesionálne ale čo narobím keď je tolko málo dobrých hodinárov
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

my platíme za výmenu baterky vo vodotesných hodinkách cca 10 €, práve kvôli tomu, aby boli vodotesné, trvá to 2 týždne, lebo to musia poslať do špecializovaného hodinárstva.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Mne to robia v Žiline na Národnej.
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

habib Pozri príspevok
Sorry,taká blbost ale..........po asi 3rokoch pri prestali šlapat hodinky,predpokladám že bateria skončila svoju púť,aj tak v pohode,vydržala skoro o rok dlhšie ako mi dávali záruku.Taraz ale nastala taká vec,došiel som u nás do klenotníctva a že potrebujem otvorit hodinky a vymenit bateriu(taká blbost,dával som tomu asi 2minutky max)........načo mi ženská povedala že ona mi ich otvorí ale už nebudú vodotesné,tak to som sa zasmial........tak že ne,stáli ma skoro 3 a pol tisíca a nedám si ich predsa takto domrviť.Tak by ma zaujímalo,či je to taký problém a čo ak dojdem k inému,on ma proste na toto neupozorní a nepovie mi to,hodinky otvorí a bude vymalováno.
Proste ako by som mal postupovat ako zistit kto to urobí poriadne.Dík

Tesnenie hodiniek je použiteľné iba raz, ináč nezaručuje vodotesnosť. Pokiaľ máš hodinky, ktoré sú vodotesné aj v určitej hlbke, / 10 pod hladinou/, tak sa bateria musí meniť v komore. Preto to nerobia v každom hodinárstve. Ja som musel posielať hodinky do BA.
0 0
pioter007 pioter007

pioter007 je offline (nepripojený) pioter007

marleau Pozri príspevok
Mne to robia v Žiline na Národnej.
A kolko im to trá kým to vymenia? A keď ti to urobia tak ich máš stále vodotesné?
0 0
brown brown

brown je offline (nepripojený) brown

Najprv ku vákuovým pumpám, týmito sa až po výmene a zatvorení hodín , testuje, ci sú naďalej hodinky vodotesne , ak nie - mení sa nove tesnenie. Skúška sa musi mimochodom robiť aspoň raz do roka a to aj pri neotváranych hodinkách. (kto to z nás robí ze?)

Problém hodinárstiev je v cene samotného pristroja - preto to robia málokde.
Celý ukon aj s výmenou batérie je len na pár minut predajne casio to zvládnu pred očami a na počkanie. Kto ste z Bratislavy a Trnavy máte vyhraté.
Naposledy upravil arizona : 08.03.12 at 14:07 Dôvod: vymazanie reklamy
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Trochu uvažovania : čo zabráni vniknutiu vody do hodiniek, vákuum či pretlak???
Hej, na Špitálskej je dobrý hodinár. Moje hodinky trochu inej triedy jeden hodinár otvoril a už ich nevedel zatvoriť, tam ich zatvorili jedna, dva.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať