Zavrieť

Porady

Fly Lady

Uprataná domácnosť za 15 minút denne. Hovorí vám to niečo?
Máte doma poriadok, alebo vás chytá panika, keď sa ohlási návšteva? Viete sa zbaviť nepotrebného šatstva a množstva iných nepotrebných vecí? Pomáhajú ostatní členovia rodiny? Máte na sviatky včas všetko hotové? Máte voľné víkendy? Veríte, že sa dá za 15 minút upratať?
Množstvo výborných rád na každý deň - originál v anglickom jazyku www.flylady.net
Ak sa chcete pridať, tu je stránka Lídy, ktorá preložené rady denne posielala stovkám cudzích žien, až si nakoniec otvorila vlastnú stránku

www.pojdte-dal.cz
Naposledy upravil kukučka : 21.07.09 at 22:20
Usporiadat
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Prečítala som znova všetky príspevky a usmievam sa, najviac sme písali o vyhadzovaní. Pochválim sa, pokračujem, dosť vecí som dala do bazáru, no aj dosť
z neho doniesla. Neodolám košíkom. Vianočný debilník som si písala dnes, chcela som ešte fotiť veci do bazáru, no prišla návšteva. Ale vianočné pozdravy sú už napísané, horšie to bude so stromčekom, môj dodávateľ išiel na dôchodok.
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Ja veru tiež vyhadzujem, už od leta celkom intenzívne. Hodne som preriedila moje veci na tvorenie. Pôvodne som mala v úmysle ich cez jeden špeializovaný bazár predávať, ale nakoniec išli do dvoh škôl na krúžky dve dosť veľké krabice. A keby som bola ku sebe fakt úprimná , tak v pohode nabalím ďalšiu. Na tom vyhadzovaní je doslova neičo oslobodzujúce.
v lete som takisto urobila prísnu prebierku v kúpelni a vyhádzala som veľkú časť kozmetiky a rôznych pomôcok. Ale stále je u nás dosť miest, ktoré vyhadzovanie potrebujú.

A idem takto zatánky na ten zoznam prác
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

- Údajne je súvis medzi zaprataným bytom zbytočnosťami a hrubým črevom. Neprúdi energia.
- Nie vždy to je psych. dg. Mama išla pozrieť brata do iného mesta, a zhrozená mu spravila veľké upratovanie. Za pol roka zomrel. Nikdy nemal deko nadváhy, čo veta, to vtip. Mal astmu, ale zradilo ho srdce. Čiže nevládal si už zrejme udržiavať byt, aj keď mal iba 60 r., a práve si užíval pol roka dôchodok. Pracoval v nemocnici, išiel pozrieť kolegov, zomrel v nej na nádvorí na infarkt.
- Ja som umývala každý mesiac okná na celom byte. Dnes hodnotím, márnosť nad márnosť.
- Cez víkend som dokončila s dieťaťom záhradu, nič veľké. Dnes sa cítim, akoby ma prešli dva parné valce.
Takže čakám na surfovú vlnu, aby som mohla naskočiť. Nepomôže žiadny zoznam.
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

To oddeľovanie žĺtka som si vyskúšala hneď vtedy, aj posunula info ďalej.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

necitujem,ak to vadí,vymazala som,aj keď nechápem.........
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

kvietoček, písala som o zbytočnej citácii, uznaj 3x to isté video za sebou, jedno moje a dvakrát v tvojich citáciách, nie o mazaní tvojich príspevkov , oki?
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

kukučka
kvietoček, písala som o zbytočnej citácii, uznaj 3x to isté video za sebou, jedno moje a dvakrát v tvojich citáciách, nie o mazaní tvojich príspevkov , oki?
to nebolo 3x to isté,to boli dve rôzne.....
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Máš navyše mydielka? Odfoť a daj do albumu, vrátia sa ti peniažky, budeš mať na nové.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

kukučka
Máš navyše mydielka? Odfoť a daj do albumu, vrátia sa ti peniažky, budeš mať na nové.
nemám,rozdala som.......tu po nich ani pes neštekol
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pes šteká po mydielkach? Ja som myslel, že na mesiac
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Tak mi treba, začala som a nedokončila - "nemám čas", polepším sa, odkladaj mi
z každej vzorky po kúsku.
Neznášam túto vetu, najmä keď mi ju povie niekto, koho volám do cukrárne, aby sme nedebatovali hodinu na chodníku.
Veru, treba sa kriticky pozrieť na kvalitu a trvanlivosť zásob nielen kozmetiky a čistiacich prostriedkov, ale aj potravín.
Naposledy upravil kukučka : 03.12.13 at 22:37
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ja osobne mam s tymi mydlami taky trochu problem, že by som ich potrebovala viac vyskúšať. napríklad, už som to tu písala, bola som nadšená z čokoládového mydla,ale pri používaní ma sklamalo. Jednak je na ňov výrazný sodný prach, ale hlavne veľmi farbilo, slabo mydlilo.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Tak, zoznám prác som zvládla, teraz ešte začať odčiarkovať
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Poniektoré už pečiete, ja ešte musím najprv kúpiť čerstvú špaldovú a ražnú múku, lebo pšeničnú nepoužívam. Pečivo je výborné, len je tmavšie. Niekedy som cestá robila v robote, dnes to za mňa lepšie a hlavne rýchlejšie urobí pekáreň. Cestá vždy nechávam odpočinúť do druhého dňa, nedávam do chladničky.
Rada pre tie, ktoré majú málo času, alebo nemajú veľmi vzťah k pečeniu, kúpte si cesto na medovníčky, či linecké od firmy CUKPOL, je výborné. Ja kvôli spomínanej pšenici nekupujem žiadne, ale ženy okolo mňa hej a veľmi si ho chvália.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ak by mal niekto záujem, tak mám výborný recept na medovníčky, hne´d sa dajú konzumovať. A cesto sa spracúva ľahko, úplne bez problémov.

ja som zatiaľ vyrobila zoznam prác. A aj by som odčiarkovala, ale práce sa tam tuším nejak doplňajú samé od seba... Pokazil sa kotol a tak sme neplánovane upratali aj technickú miestnoť. To som teda k vianociam naozaj neplánovala
0 0
pinta pinta

pinta je offline (nepripojený) pinta

Dáša daj ten recept na medovníčky, receptov nikdy nie je dosť, treba skúšať
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

400g hladkej múky, 140 g práškového cukru, 2 čl korenia po medovníkov, 1 čl sódy bicarbony, 100g masla, 2 vajcia, 2 pl medu. plus jedno vajíčko na potretie.

Na miernom ohni rozpustím maslo, pridám tekutý med, práškový cukor, korenie, sodu a poriadne zamiešam. Pridám vajíčka a celé to znova metličkou prešľahám. Vlejem to hladkej múky a zamiesim. Miesi sa to výborne. Nechám chvíľu oddýchnúť, ale nie je nutné.
Rozvaľkám, vykrajujem. Po upečení potriem rozšľahaným vajíčkom ešte horúce.

recept je odtialto http://nanicmama.sme.sk/drobne-peciv...akke_medovniky piekla som uz 2 roky podľa toho
1 0
pinta pinta

pinta je offline (nepripojený) pinta

Ďakujem, jedny už mám zamiesené zo včera, idem práve vykrajovať a tieto si zarobím lebo čo je to jedna dávka voľačoho.Kobylky sa dajú do nich a malo by aj zostať niečo.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

pinta
Ďakujem, jedny už mám zamiesené zo včera, idem práve vykrajovať a tieto si zarobím lebo čo je to jedna dávka voľačoho.Kobylky sa dajú do nich a malo by aj zostať niečo.
mne z tejto dávky vyšli necelé 3 plechy. Pri pečení sa to neroztekalo.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Skoda ze som tuto temu nenasla skor...cesto od f.Cukpol v Ba urcite nekupim......bola by som dala kupit cesto priamo
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať