Zavrieť

Porady

vyuctovanie nakladov za sluzby spojene s byvanim

mrf mrf

mrf je offline (nepripojený) mrf

Naklady za teplo na vykurovanie vzrastli v nasom meste minuly rok medzirocne o 33% a naklady za teplo na TUV o 27%, co sa prejavilo mojim velkym nedoplatkom za sluzby spojene s byvanim. Na moju reklamaciu mi spravca oznamil ze URSO schvalilo pre nasho dodavatela v minulom roku 4x zvysenie ceny.
1. s platnostou od 1.1.2008
1. s platnostou od 1.3.2008
1. s platnostou od 1.11.2008
1. s platnostou od 10.12.2008
Ja som vsak vo vyuctovani obdrzal jednu cenu na cely rok a teraz neviem ci je to cena priemerna, najvyssia?
Podla mna by malo byt vyuctovanie rozdelene na 4 etapy a v kazdej uvedena cena a spotreba. Je postup spravcu v poriadku. Ak nie co by som mal urobit?
Dakujem frantisek
Usporiadat
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

sito Pozri príspevok
Niekto čaruje?
Jediný, najsámlepší čarodejník si tu ty a dúfam ťa Suzy patrične ocení, ja ťa chválim za ochotu a tvoj čas.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

svojar Pozri príspevok
Ahoj Sito, ja mať Tvoj čas, v ktorom pomáhaš riašiť problémy iných, to by sa mi žilo.
Ahoj svojar, hádam Ti ta polhodinka, hodinka nechýba? Nevyriešim, poradím, možno to niekomu pomôže? Snáď sa Ti nežije zle?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

slavica Pozri príspevok
Jediný, najsámlepší čarodejník si tu ty a dúfam ťa Suzy patrične ocení, ja ťa chválim za ochotu a tvoj čas.
Nemám vo zvyku odstrániť príspevok a napísať nový s celkom iným zmyslom k rovnakému problému. Nemením, nečarujem.

Suzy, ak bude chcieť, pochopí. Poteší ma ďakujem, stačí.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

sito Pozri príspevok
Nemám vo zvyku odstrániť príspevok a napísať nový s celkom iným zmyslom k rovnakému problému. Nemením, nečarujem.

Suzy, ak bude chcieť, pochopí. Poteší ma ďakujem, stačí.
Ty si použil moj príspevok v dvoch úplne odlišných témach a chytáš sa mojich slovíčok ako "nefrči", "divé prasa", cituješ to tam kdesa ti hodí a vobec som to tam nemyslela, tak som sa rozhodla odstrániť ti to z cesty, aby ťa to neiritovalo...ale slušne som ti to oznámila. Téma tým neutrpí, tak načo sa chytať za slovka. Je to moje rozhodnutie a slobodná vôľa dať to preč.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Nechcelo sa mi to čítať celé ale podľa mňa by vám mal správca napísať ako prišiel dodávateľ tepla k tej sume a množstve spotrebovanébo tepla. Napríklad
1. cena tepla spotreba 200 Gj cena 600.- Sk za GJ celkom 120000.- Sk
2. cena tepla spotreba 800 Gj cena 650.- Sk za GJ celkom 520000.- Sk
3.cena tepla spotreba 40 Gj cena 700.- Sk za Gj celkom 28000.- Sk
Spolu je to 1040 Gj v cene 668000.- Sk to je 642.30769 .- Sk za Gj
potom sa to rozpočíta už klasicky, toto je v prípade, že nemáte merače.
V prípade ža máte merače by vám mali urobit odpočet spotreby tepla v každom byte k dátumu zmeny ceny a potom to na záver spočitať dohromady. Tak by som to robil ja.
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

Zdravím všetkých!

Chcela by som Vás poprosiť o Váš názor ohľadom vyúčtovania tepla na ohrev TÚV.
Porovnávaním jednotlivých vyúčtovaní predchádzajúcih rokov som zistila nárast mernej spotreby:
r. 2006 - 0,345
r. 2007 - 0,349
r. 2008 - 0,402
Porovnanie spotreby v bytoch v m3 je približne rovnaké.

Na základe čoho sa mohla táto merná spotreba zvýšiť? Asi tých faktorov bude viacej, tak poprosím aspoň nejaké.

Ešte Vás poprosím, pri hladaní informácii som narazila na normatívne ukazovatele spotreby tepla, čo znamenajú, aký je ich význam?

Ďakujem za Vaše odpovede!
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Chcel som napísať, že máte menšiu spotrebu vody, tá potom cirkuluje a znova sa ohrieva. Ale píšeš, že spotreba je zhriba rovnaká.
Tak potom ju dodávateľ môže zohrievať na vyššiu teplotu, ako by bolo potrebné. Potom to môže byť aj doba po ktorú je TV k dispozícii - 16 hod, 20 hod. V našom meste sa v niektorých kotolňách práve preto zvýšila en. spotreba, že ľudia požadovali TV skoro v každú. teda aj nočnú hodinu.
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

sito Pozri príspevok
Ahoj svojar, hádam Ti ta polhodinka, hodinka nechýba? Nevyriešim, poradím, možno to niekomu pomôže? Snáď sa Ti nežije zle?
Nie, že by som si žil zle, ale písať tak dlhé príspevky by som nemohol. Aj tá 1/2 hodina by chýbala, tú venujem tak celej Porade a tá nie je hlavnou činnosťou ale je skôr doplnková. Priority sú úplne inde. Teda príspevky iba krátko.
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

svojar Pozri príspevok
Chcel som napísať, že máte menšiu spotrebu vody, tá potom cirkuluje a znova sa ohrieva. Ale píšeš, že spotreba je zhriba rovnaká.
Tak potom ju dodávateľ môže zohrievať na vyššiu teplotu, ako by bolo potrebné. Potom to môže byť aj doba po ktorú je TV k dispozícii - 16 hod, 20 hod. V našom meste sa v niektorých kotolňách práve preto zvýšila en. spotreba, že ľudia požadovali TV skoro v každú. teda aj nočnú hodinu.
To či sa zvýšila teplota,tak to neviem. Ja čo som postrehla, tak je taká horúca ako predtým, niekedy až príliš. A čo sa týka tej doby, tak to tiež neviem. Ale myslím si, že o takýchto veciach by sme mali byť informovaní. Zabudla som doplniť, že ešte nemáme tú odovzdávaciu stanicu tepla v našom bytovom dome.

Mohlo toto zvýšenie byť spôsobené únikom teplej vody (poruchou), ktoré sa v zime vyskytlo?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

svojar Pozri príspevok
Nie, že by som si žil zle, ale písať tak dlhé príspevky by som nemohol. Aj tá 1/2 hodina by chýbala, tú venujem tak celej Porade a tá nie je hlavnou činnosťou ale je skôr doplnková. Priority sú úplne inde. Teda príspevky iba krátko.
Krátke príspevky, súhlasím, odpovedať sa dá aj ., ?, !. Na niektoré veci sa nedá odpovedať stručne, odpoveď potom nemusí dávať zmysel. Ale priznám, môže, ale potom to môže vypadá ako hlúpa odpoveď. Nie, že si to zlé vysvetlíš.
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Ibaže, pri takej na pol strany, nevieš čo už bolo na začiatku. Ale to len na okraj. Keď máš čas, tak píš ako chceš, je to Tvoje právo a Tvoj čas.
0 0
mrf mrf

mrf je offline (nepripojený) mrf

veľa vecí som sa v tejto téme dozvedel, takže za ne ďakujem, ale Sito, Svojar čo tak trochu menej ješitnosti a vzájomného napádania. Ako malé deti ....
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

mrf Pozri príspevok
veľa vecí som sa v tejto téme dozvedel, takže za ne ďakujem, ale Sito, Svojar čo tak trochu menej ješitnosti a vzájomného napádania. Ako malé deti ....
František, niekde si tu napísal, že si nováčik. Veľa si človek všíma, veľa sa môže dozvedieť. Ale niekedy sa treba postaviť o krok, dva vedľa, aby si videl veci z iného uhla pohľadu. Preto vidíš našu konverzáciu so svojarom ako ješitnosť, lebo stojíš na mieste, nemáš správny uhol pohľadu. Nie sme deti, starší páni?
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

Lotarka Pozri príspevok
Zdravím všetkých!

Chcela by som Vás poprosiť o Váš názor ohľadom vyúčtovania tepla na ohrev TÚV.
Porovnávaním jednotlivých vyúčtovaní predchádzajúcih rokov som zistila nárast mernej spotreby:
r. 2006 - 0,345
r. 2007 - 0,349
r. 2008 - 0,402
Porovnanie spotreby v bytoch v m3 je približne rovnaké.

Na základe čoho sa mohla táto merná spotreba zvýšiť? Asi tých faktorov bude viacej, tak poprosím aspoň nejaké.

Ešte Vás poprosím, pri hladaní informácii som narazila na normatívne ukazovatele spotreby tepla, čo znamenajú, aký je ich význam?

Ďakujem za Vaše odpovede!
Prosím, kto mi ešte viete poradiť, tak odpíšte alebo pridajte nejaký link, kde by som sa dozvedela viacej.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať