Zavrieť

Porady

zalozne pravo

exekutor mi zaslal upovedomenie o zriadeni exekucneho prava na nehnutelnost.znamena to ,ze pridem o byt/?alebo je tu aj ina moznost.opravneny je pohotovost a na splatkach sa neda dohodnut
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    skúste sa dohodnúť s exekútorom. Jeho exekučné právo vám znemožňuje s nehnuteľnosťou nakladať bez jeho súhlasu. On chce v prvom rade peniaze, ktoré sú premetom exekúcie a peniaze, za svoju robotu. Ak sa k nim dostane, nehnuteľnosť ho prestane zaujímať. Predaj nehnuteľnosti je krajné riešenie.

    majklaa je offline (nepripojený) majklaa

    majklaa
    ked som tam pisala,ze sa chcem dohodnut na splatkach,tak mi napisali,ze to nie je mozne,lebo pohotovost s tym nesuhlasi,ked som napisala,ze nemam na to aby som to zaplatila naraz ,lebo som ostala nezamestnana a som vdova s dvomi maloletymi detmi,tak mi odpisali ,ze mam platit v co najvyssich splatkach ako mi to dovoluje moja financna situacia.neviem co si mam z toho vybrat a aka vlastne podla nich by ta splatka mala byt.

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    ostáva len skúsiť nájsť nejakú možnosť, príp. dohodu
    Spôsob vykonania exekúcie určí exekútor – nemusí sa spravovať návrhom oprávneného.

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    tak predsa splácaj mesačne po koľko sa ti bude najviac dať... nebude to podľa splátkového kalendára, ale hľaď na to, aby to bolo splatené čo najskôr, neviem, či Pohotovosť má aj nejaké úroky, ale ak má a ty budeš čakať, kým ti niekto dá splátkový kalendár (čo ti nedá) tak tie úroky parádne narastú

    majklaa je offline (nepripojený) majklaa

    majklaa
    dakujem.este sa chcem opytat,prave sa mi podarilo vyhrat konkurz na pracu.peniaze si chcem dat posielat na dcerin ucet,ale ak sa mi podari s exe dohodnut,mozem si ich dat posielat aj na svoj ucet?nesiahne mi na ne alebo mi ich nezablokuje?

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    môže dať zrážky zo mzdy.. V podstate to spočíva v tom, že ty sa s exekútorom nedohodneš, len budeš platiť, koľko sa bude dať... alebo ho nechaj, nech prikáže zamestnávateľovi zrážky a už nebudeš musieť zháňať splátky (toto ale niekedy zamestnávateľom vadí).
    Ešte by bola možnosť zobrať úver z banky (ale vlastne kvôli úveru si sa dostala tam kde si) a vyplatiť to naraz alebo z väčšej časti.

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    iriska Pozri príspevok
    Ešte by bola možnosť zobrať úver z banky (ale vlastne kvôli úveru si sa dostala tam kde si) a vyplatiť to naraz alebo z väčšej časti.
    Ak niekto zoberie úver od firmy ako je Pohotovosť, zrejme u banky neuspel.
    Banka je síce schopná poskytnúť aj úver zabezpečený nehnuteľnosťou na splatenie iného úveru, ale len zamestnanému... a v dobe poskytnutia úveru musí byť zamestnaný tuším 6 mesiacov... takže to nič nerieši, lebo ak som čítal len vyhrala konkurz... takže banka nebude mať na výpočet priemernú mzdu...

    majklaa je offline (nepripojený) majklaa

    majklaa
    dakujem za vsetky odpovede,nasla som si pracu ,a dufam,ze sa mi podari ,zo vsetkeho v zdare vyjst.DAKUJEM, VAM VSETKYM ,ZA RADU.VDAKA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.