Zavrieť

Porady

Výroba keramiky

Priateľka chce začať podnikať v oblasti výroby keramiky. Ak má niekto v tomto skúsenosti, čo potrebuje? Nepýtam sa na hygienu, BOZP, PO..., skôr by ma zaujímalo, či môže výrobky predávať do obchodov bez nejakého certifikátu, či treba na výrobok nejaký popis apod. Ďakujem za akúkoľvek poradu v tejto oblasti.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    S vyrobou ani predajom keramiky skusenosti nemam, ale myslim, ze najlepsie by priatelka urobila, keby si zasla za potencialnymi odberatelmi a ti jej najlepsie poradia, za akych podmienok budu ochotni od nej vyrobky odoberat. Myslim tym atesty, certifikaty a pod.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Niet za co. Prajem uspesne podnikanie.
    A po case sa ohlas, ako to ide.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    No ja myslím, že ak túto tému zbadá Lenka, tá poradí. Určite niečo nájde šikulka!

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Našla som:
    Od 1. januára 2000 nadobudol účinnosť zákon Národnej rady Slovenskej republiky č. 264/1999 Z. z. o technických požiadavkách na výrobky a o posudzovaní zhody a o zmene a doplnení niektorých zákonov, ktorý bol novelizovaný jedinýkrát, a to zákonom č. 436/2001 Z. z. (ďalej iba “zákon”).

    Z hľadiska subjektov pôsobiacich v rámci medzinárodného obchodu tento zákon výrazne zasiahol do praxe dovozcov, pretože predmetnú problematiku rieši v mnohých oblastiach zásadne iným spôsobom zákon o štátnom skúšobníctve (zákon č. 30/1968 Zb.), ktorý túto oblasť upravoval do 31. 12. 1999. Najpodstatnejšou zmenou je najmä to, že celá zodpovednosť za výrobok sa preniesla na podnikateľa.

    V oblasti aktivít dovozu v rámci medzinárodného obchodu zákon o posudzovaní zhody upravuje:

    a) spôsob ustanovovania technických požiadaviek na výrobky, ktoré by mohli ohroziť zdravie, bezpečnosť alebo majetok osôb, alebo životné prostredie (ďalej len “oprávnený záujem”),

    b) postupy posudzovania zhody výrobkov s technickými požiadavkami (ďalej len “posudzovanie zhody”),

    c) práva a povinnosti podnikateľov a iných právnických osôb zriadených podľa osobitného predpisu a poverených činnosťami podľa tohto zákona, ktoré súvisia s posudzovaním zhody,

    d) práva a povinnosti podnikateľov, ktorí dovážajú alebo uvádzajú výrobky na trh.


    SKTC-105

    Technický a skúšobný ústav stavebný (TSÚS)

    Studená 3, 826 34 BRATISLAVA

    Autorizovaná osoba skúša stavebné stroje, výrobky a zariadenia na výrobu, prepravu a spracovanie betónových, maltových a bitumenových zmesí a ich komponentov, výťahy, plošiny a žeriavy, stroje a zariadenia na montážne a dokončovacie práce, na tvárnenie a delenie betonárskej výstuže, keramických a betonárskych výrobkov a nerastných materiálov.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Ja som vedela Lenka, že si Šikulka! Podotýkam, že s veľkým Š!

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    Lenka, ďakujem za informáciu. V Poradcovi podnikateľa 7/2000 som si prečítala o certifikácii, ale vyrozumela som z toho toľko, že certifikácii podliehajú stroje a strojné zariadenia, elektrospotrebiče, hračky. Výrobky z keramiky( ako vázy, šošky...) som tam nenašla. Takže si myslím, že asi certifikát nepotrebujú.
    Ale si myslím, že na výrobku by mal byť názov tovaru, material a výrobca na nejakej nálepke trebars na obale tovaru. Mýlim sa, alebo mám v niečom pravdu! Ďakujem za každý názor.....

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Určite je potrebné mať výrobok označený, a to aspoň niečo z tohoto by mal mať:
    1. úroveň kvality,
    2. úžitkové vlastnosti,
    3. bezpečnosť,
    4. rozmery,
    5. názov, pod ktorým sa predáva,
    6. značky,
    7. skúšanie výrobku a skúšobné metódy,
    8. balenie,
    9. označovanie výrobku alebo vybavenie štítkom,
    10. postupy posudzovania zhody výrobku s právnymi predpismi alebo s technickými normami,
    11. výrobné metódy a procesy, ktoré majú vplyv na charakteristiky výrobku.

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    Lenka, prosím Ťa, kde si našla tých 11 požiadaviek? Neviem na akú literatúru, či zákon by som sa mala zamerať....:-( Určite súhlasím s bodom 1 a 5. Nerozumiem bodu 9. ?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Zákon
    č. 264/1999 Z. z.


    o technických požiadavkách
    na výrobky a o posudzovaní zhody


    a o zmene a doplnení niektorých zákonov
    v znení
    zákona č. 436/2001 Z. z. a zákona č. 254/2003 Z. z.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.