Zavrieť

Porady

DNA

AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

Môj známy mal za posledný rok dva krát záchvat dny. Urobili sme prieskum na internete a zistili sme, že táto choroba vzniká poruchou metabolizmu a neschopnosťou tela spracovať kyselinu močovú, ktorá rozožiera kĺby a veľmi bolí, postihuje palec na nohe v začiatočnom štádiu, neskôr aj koleno, či iné kĺby a obličky...
No nikde som nenašla alternatívnu liečbu, okrem čajov, v lekárni mi magistra povedala že lieky sú len predpis ( tie, ktoré rozbíjajú krištáliky kyseliny močovej).
Máte s tým niekto skúsenosti, dieta veľmi nezaberá, vylúčil aj alkohol, no žiaden úspech.
Ďakujem za každú radu
Usporiadat
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Hľadám liečbu laserom... našla som pár zaujímavých informácií...

Záchvat dny začína tak, že zrazu pocítite trhanú bolesť, ako keby vám nebožiecom vŕtali v končatine. Zo začiatku väčšinou v palci na nohe. Palec napuchne, očervenie a leskne ako keby ste ho pulírovali slaninou. Všetci, čo dostali záchvat dny vám odprisahajú, že bolesť je skutočne strašná. Dnes síce dostanete lieky, ktoré odstránia nielen bolesť, ale o niekoľko dní i zápal. Stačí navštíviť lekára, ale je tu maličký problém. Ako sa do ordinácie dostať. Najjemnejšia prikrývka na boľavej nohe je plátom olova, cesta na záchod cestou okolo sveta a najhoršie na tom je, že záchvaty dny si obľúbili nočné hodiny. Nedá sa ani oko zažmúriť, tobôž spať. Preto vám iste dobre padnú alternatívne metódy liečby, ktoré vám môžu pripraviť príbuzný, či niekto, koho tiež zaplatíte, aby sa o vás postaral.

Dnu zmierňujú vyklíčené semená lucerny siatej (pomáhajú znižovať hladinu kyseliny močovej v krvi), lopúch a yzop. V ľudovom lekárstve sa považujú za účinné plody a kvety trnky obyčajnej.

Pomáha, ak v rozumnom množstve vydráždite včely. Niektorým pacientom trpiacim dnou sa uľavilo po liečbe včelím jedom. Včelí jed sa injekčne aplikuje pod kožu alebo niekoľko včielok obetuje svoj život na oltáre medicíny a dobre vás popichá. Jed pôsobí protizápalovo a má stimulujúce účinky na imunitný systém.

Môžete si urobiť aj mastičku z masti a propolisu. Dva dekagramy propolisu rozpustíte v pol kilograme bravčovej masti (masť sa nesmie škvariť - teplota na rozpúšťanie je cca 80 až 90 stupňov C). Nechajte masť stuhnúť a na ďalší deň ju znovu rozpustite. Opakujte tri až štyrikrát. Potom masť preceďte cez jemnú gázu, opäť nechajte stuhnúť a masť je pripravená na použitie. Najlepšie pôsobí, keď ju použijete v dobe začínajúcej bolesti. Veľmi rýchlo sa vám uľaví.

Čo pri záchvate



Postihnutú končatinu znehybnite. Dajte ju do zvýšenej polohy a zabudnite na svet okolo. Oddychujte. Vezmite si liek proti bolesti na báze ibuprofenu a najlepšie bude, ak sa poradíte s lekárom. Pomáha aj pasta z živočíšneho uhlia. Vyťahuje jedy z tela. Do nádobky vložte živočíšne uhlie, pridajte rozdrvené ľanové semienka a zmiešajte s niekoľkými lyžicami teplej vody. Vzniknutú kašičku naneste na boľavé miesto a obviažte. Obklad si nechajte celú noc. Živočíšne uhlie sa hodí aj na kúpeľ. Kašičku z živočíšneho uhlia zalejete takou horúcou vodou, akú vydržíte. Najlepšie pol, ba až hodinu. Živočíšne uhlie pomáha aj vnútorne. Dávajte si štyrikrát denne jednu až dve tabletky. Živočíšne uhlie vás prečistí a zabráni koncentrácii kyseliny močovej v krvi.

Bolesť zmierňujú ľadové obklady - meniť asi po desiatich minútach. Vyskúšajte i obklady z kostihoja alebo dubovej kôry. Dlho ich varte, až vznikne riadne tmavá tekutina. Obklady sa používajú vlažné alebo chladné. Z netradičných receptúr stojí za zmienku jeden, no trochu zaváňa kriminálom. Je to odvar a obklad z konopných koreňov. Väčšia hrsť koreňov konope sa naseká na malé kúsky, zaleje ¼ litrom vody, pridá sa lyžička oleja a 15 minút sa povarí v tlakovom hrnci. Na vonkajšie použitie možno pridať lyžičku rozdrveného koreňa kostihoja. Do odvaru sa namočí plátno, dobre sa v rukách vykrúti a pokryje uvareným koreňom. Obklad sa priloží na postihnuté miesto, previaže suchým uterákom a nechá pôsobiť najlepšie cez noc.

Pomáha aj základ na zemiakovú polievku. Surové zemiaky na jemno postrúhate, tekutinu scedíte do priesvitnej nádoby a necháte odstáť. Po niekoľkých minútach zostane dole tekutý škrob, ktorý vás nezaujíma. Vy pijete iba šťavu nad ním. Osvedčil sa aj vývar z rasce. Za hrsť dáte do pol litra vody, zhruba 20 minút povaríte a po vychladnutí vypijete. Preventívne pôsobí čaj z vŕbových listov. Ten dostanete v lekárňach aj s návodom na použitie.

Dna miluje kyslé prostredie a zhoršujú ju preto kyselinotvorné potraviny. Hlavne tie, ktoré obsahujú tzv. puríny. Sú to predovšetkým vnútornosti, tj. ľadvinky, pečienka, mozoček, ale k purínovým látkam patrí i kofein. Takže chorobu zhoršuje i káva a coca-cola. Ku škodlivinám druhého radu patrí predovšetkým červené víno, pivo a všetky pálenky od päť hviezdičkového koňaku až po lavórovicu. Z klasických potravín hlavne tmavé mäso, vývary z neho, údeniny a obecne bielkovinová strava. Pomáhajú aj protireumatické čaje, napr. štyri krát denne Rheumozen a horúce kúpele nôh a rúk v odvaroch z paliny obyčajnej, dúšky materinej alebo tymianu. Osvedčili sa alkalotvorné zeleninové šťavy a liečebné pitie vody, ktorá vyplavuje škodliviny. Človek nie je chorý, je len smädný platí aj v tomto prípade.


Ako dnu nedostať


Nie je isté, či sa vlastne dá dna nedostať, keď ju ovplyvňuje toľko faktorov. No niekoľko dobrých rád iste príde vhod. Zabudnite na acylpyrín ani paralen. Údajne zadržiavajú kyselinu močovú v organizme a môžu dnu do tela privolať. Pokiaľ tam už kraľuje, tieto lieky ju môžu posilniť.

Proti tvorbe nadmerného množstva kyseliny močovej sa najlepšie bránia vegetariáni. Zabudnite aj na rafinované sacharidy - teda aj na cukor. Vyhýbajte sa potrave s vysokým percentom purínov. Ide o mastné výrobky s vysokým obsahom bielkovín, mozoček, vývary, mäsové omáčky, slede, ľadvinky, pečeň, mleté mäso, slimáky, sardinky, fazule, karfiol, šošovicu, huby, ovsenú kašu, zelený hrášok, kôrovce, špenát, celozrnné pečivo a droždie. Jesť môžete všetko, čo zostalo. Čiže všetko, čo nie je dobré.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Alenka dala si sem vynikajúce články o DNE, škoda, že v tejto téme sa nemôžu prideľovať bodíky.Za každý článok by si si bodík zaslúžila. Aj moderátori by mohli zvážiť,neviem teda či je to v ich kompetencii, či všeobecne v téme ZDRAVIE by sa nedali prideľovať bodíky. Ďakujem Ti za ostatných, ktorým články pomohli a ďakujem aj za seba.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Terezka, bodíky nie sú dôležité...ďakujem za pochvalu, cením si jej
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Viem Alenka, že nie sú dôležité, ale keď pomôže človek inému, tak by si bodík zaslúžil.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Xanti Pozri príspevok
No to nejde moc o to, že o štátnych zamestnancov, skôr ma zaujíma celý ten zákrok.
Píšeš, že už dávno liečili otcovi DNA laserom. Ale ked je to tak dávno, prečo sa nič nedá nájsť na nete. Lebo sa vždy aspoň náznak niečoho dá nájsť a v tomto prípade čo spomínaš neviem nájsť nič.
Preto som sa pýtala ako prebiehala liečba, mnohý páni ( lebo DNA sa týka najmä pánov ) iste privítajú nejaké podrobnejšie info, kde tak zázračne dokážu pomôcť s problémami s DNA tou liečbou laserom. Skús sa opýtať svojho otca, iste si spomenie a potom nám to tu napíš. Díky.
zajtra sa ho opýtam.a napíšem
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

Ahojte,
ďakujem všetkým za rady, už som neverila, že sa dozviem viac ako som vygooglila. Nie je to až také zlé, ako sa na prvý pohľad zdalo, liečba so živ. uhlím sa mi páči, je neškodné a ak pomôže, bude super, keď sa priateľ zaobíde bez liekov, ktoré ho oblbujú...
Pasuliatko rozbiljanie kryštálikov laserom by ma naozaj zaujímalo, kde to robia a na ako dlho to pomáha...
Vidím že táto choroba nie je až taká výnimočná a verím, že táto téma pomôže aj ostatným, ktorí si tu nájdu ten svoj prostriedok na zmiernenie bolesti, ktorý ešte neskúsili, prípadne dajú tip na ten svoj...
Veľa zdravia všetkým
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

pasuliatko Pozri príspevok
zajtra sa ho opýtam.a napíšem
Pasuliatko,
opýtala si sa otca? Napíš nám o tom viac. Vidíš viacerý sme tu žhavý na túto info.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Xanti Pozri príspevok
Pasuliatko,
opýtala si sa otca? Napíš nám o tom viac. Vidíš viacerý sme tu žhavý na túto info.
som sa ho teraz na to pýtala a povedal,že nevie o tom...tak som sa evidentne pomýlila a splietkla som si to s niečim iným... ale s čím? prepáčte...
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Recepty na zbavenie sa kyseliny močovej

Je potrebné denne aspoň mesiac konzumovať:
200g čerstvých čerešní
3ks jabĺk alebo hrušiek
1polievkovú lyžicu omega 3 mastných kyselín, ktoré sa nachádzajú v rybom oleji, v tekvicových, slnečnicových a sezamových semiačkach alebo vlašských orechoch
sparený pór, alebo krátko varený zeler – 2 až 5min.
3krát denne čaj Kukicha

No nesmieme zabudnúť hlavne na spomínané potraviny, ktoré nám do tela privádzajú alebo v tele udržiavajú kyselinu močovú. Potom môžme využiť spomínané recepty pritom nemusíme využiť všetko z uvedeného. Snažíme sa aspoň o konzumáciu niečoho. Tak napr. denne budem piť čaj, na raňajky alebo desiatu si dám hrušky, keď sú čerstvé čerešne tak si ich dám, lebo oni majú najväčšiu silu. Vlašské orechy si dám ako olovrant alebo dezert po jedle a k jedlu si pridám sparený pór. Na druhý deň si zase urobíme inú kombináciu.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Ahoj te Poraďáci,
chcem oživiť túto prachom zapadnutú tému a spýtať sa vás, či nemáte konkrétne recepty na jedlá pri dne. Viem, že sa odporúča veľa surovej zeleniny, prejsť na vegetariánstvo....ale zakázaného je toľko.

Vygooglila som tabuľku s hodnotami purínov a nerozumiem niektorým veciam. Pri kapuste je uvedené množstvo purínov 6, čo je v porovnaní s ostatnými hodnotami potravina vhodná a aj napriek tomu sa v surovom stave nesmie. Iba varená, alebo kyslá. To isté aj cvikla 5, ale pri DNE je zakázaná. Prečo?
Najviac ma však dorazili tie celozrnné výrobky a ovsené vločky.

Na internete som našla stále tie isté omáčky o vhodných a nevhodných jedlách, ale konkrétne recepty nie. Poradí niekto, čo a ako?
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Halooo Poraďáci,
nie je tu nikto, kto by mi poradil s receptami pri DNE, prípadne dal odpoveď na moje otázky?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

účtovník 007 Pozri príspevok
Halooo Poraďáci,
nie je tu nikto, kto by mi poradil s receptami pri DNE, prípadne dal odpoveď na moje otázky?
http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...WgysP5HmL1KNSw
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Veronikasad, ďakujem, ale to všetko viem. Ja mám problém s vymýšľaním receptov, dochádzajú nápady. A v texte nie je uvedené, prečo kapusta, keď má purínov 6 (čo je málo) je zakázaná, detto cvikla. Mne by kapusta do šalátov moc vyhovovala, lebo toho, čo nejesť je strašne veľa a variť z tak mála je ťažké.
Ale aj tak ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Tu som našla v závere zopár receptov

http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&..._SB00kLIeWPvfw
1 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Veronikasad, presne takéto niečo som potrebovala. Ď.
Ako som sa dočítala, tak ja som tú diétu poňala mooooc prísne, čo však nebude na škodu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať