Zavrieť

Porady

Obchodik

Ludkovia potrebujem od Vas pomoc :-)
Chcela by som si otvorit maly obchodik kde by som predavala detske oblecenie a detske vyzivy. Problem je v tom ze neviem co vsetko ktomu potrebujem :-( aj som to tu skusala najst ale po hodine neuspesneho hladania som sa rozhodla sa vas takto opyta. V zivnosti mam kupu tovaru na ucel jeho predaja konecnemu spotrebitelovi (maloobchod) to by malo stacit ako mi bolo povedane mam sice aj velkoobchod a dalsie veci ale to nie je az tak dolezite :-) Neviem presne kde mam zacat ten mi hovori to sprav tamten hento sprav a mam s toho bordel :-) Takze vas pekne prosim pomozte
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    ja síce o obchode viem menej ako nič a ty by si zase chcela viac ako veľa
    Ale vážne, akurát tu relaxujem a učím sa. Takže opakovane radím každému začiatočníkovi, nauč sa chodiť do archívu - dole na spodnej lište. Dúfam, že nájdeš veľa dobrých rád.
    Prajem pekný večer...

    http://www.porada.sk/archive/index.php/f-63.html

    Didia je offline (nepripojený) Didia

    Som co som :-) Didia
    Dakujem za suhrn ale to som si uz pozerala Ja som skor chcela vediet kam najp. mam skocit ci na MU a vybavit povolenie to tiez neviem akou formou a dalej treba zavolat hygienika. A urcite este nieco treba ale to som zial nevycitala
    A aby to nebolo take jednoduche chcem tu predajnu otvorit v grazi ktoru teraz prerabam dakujem

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    otvorenie prevádzky oznámiš na miestnom úrade, hygienu si vybavíš na hyg. stanici

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    Didia
    A to je vsetko co potrebujem?
    Ďalej potrebuješ:
    - autorizovať Inšpekčnú knihu na živnost.úrade. Knihu kúpiš v papiernictve, vypíšeš žiadosť, priložíš kolok, ďalej
    - ak budeš predávať tovar, potrebuješ pokladňu. Kúpiš Knihu pokladnice, vypíšeš úvodnú stranu, zájdeš za servisným technikom naprogramovať ju, urobiť prvú uzávierku, on Ti to opečiatkuje,
    - zájdeš na daňový úrad, kde nahlásiš prevádzku, a tu Ti i pridelia daňový kód pokladnice, ktorý musí byť v pokladni naprogramovaný.
    Ak ma ešte napadnú ďalšie veci, napíšem, alebo sa pýtaj.......

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    adam
    - ak budeš predávať tovar, potrebuješ pokladňu. Kúpiš Knihu pokladnice, vypíšeš úvodnú stranu, zájdeš za servisným technikom naprogramovať ju, urobiť prvú uzávierku, on Ti to opečiatkuje,
    - zájdeš na daňový úrad, kde nahlásiš prevádzku, a tu Ti i pridelia daňový kód pokladnice, ktorý musí byť v pokladni naprogramovaný.
    presne naopak... najprv musíš ísť na daňový úrad, tam ti dajú daňový kód pokladnice a až potom za servisným technikom, ktorý ti naprogramuje ten kód do hlavičky..

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    babenko1
    presne naopak... najprv musíš ísť na daňový úrad, tam ti dajú daňový kód pokladnice a až potom za servisným technikom, ktorý ti naprogramuje ten kód do hlavičky..
    Ale potom znovu na DÚ, pretože bez uzávierky potvrdenej technikom, DÚ pokladničnú knihu neopečiatkuje....
    POZRI VYSVETLENIE V PRÍSPEVKU 14
    Naposledy upravil adam : 06.08.05 at 16:09

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    to kde tak robia??? ja som to vybavovala teraz na jar.. a nič také po mne nechceli...

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Bez uzávierky? Bez akej uzávierky? No toto som nepočula. Knihu pokladnice DU potvrdí po predložení tzv. certifikačného listu tej-ktorej pokladnice.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ja som tiež nepotrebovla prvú nulovú uzávierku, opečiatkovali mi knihu pokladne aj bez toho. Stačil im vidieť certifikát.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    babenko1
    otvorenie prevádzky oznámiš na miestnom úrade, hygienu si vybavíš na hyg. stanici
    najprv musíš mať ten "obchodík", ak si v prenájme, treba ti nájomnú zmluvu s ktorou pojdeš na živnostenský úrad, tam ti zaregistrujú prevádzku, najprv však musíš kúpiť inšpekčnú knihu, kde ti živn.úrad potvrdí "otvorenie" prevádzky, potom na mestský úrad , kde ti "povolia" otváracie hodiny, jasné za hygienikmi, tí ti tiež musia prevádzku schváliť, no a potom ERP, s certifikátom treba ísť na DÚ, kde ti pridelia DKP, tento ti servisný technik od ERP nahodí aj s hlavičkou a kódikmi do ERP.

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    lenkak
    Ja som tiež nepotrebovla prvú nulovú uzávierku, opečiatkovali mi knihu pokladne aj bez toho. Stačil im vidieť certifikát.
    Už viem, prečo to odo mňa chceli!!!!!! Ja som nemala novú pokladňu, ale z druhej ruky. Tak technik musel vynulovať stavy predchádzajúcej firmy!,urobiť uzávierku, dať pečiatku atď....Sory........

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.