Zavrieť

Porady

Súdny spor o výzivne na plnolete dieta

Dobrý ďeň,

Bolo prvé pojednávanie v Nových Zámkoch ktorej viedla JUDr.
N. , odporca sa na pojednávanie nedostavil a ani jeho právnik
JUDr. E..
Pri vstupe do miestnosti nás privítala sudkina s názorom že nám
nezvýši výživné, lebo otec vykázal daňové priznanie sumou 8 000
Sk.
Klamal v proti-vyjadrení že nemá žieden majetok. My sme zistili na
katastry všetky jeho majetky (rod. dom, byt, 3x pozemky, auto).
Keď sme sudkini predložili všetky tieto zistenia, odpovedala : A čo
s tým mám robiť ? dokonca ani nevedela čo si má od odporcu
vyžiadat.
Neviem čo si mám o tom všetkom myslieť.
Odporca má vysokú životnú úroveň, pohostinstvo mu prosperuje a má
aj nadštandartné stomatologické výkony adť.

Chceli by sme Vás poprosiť o radu, že čo máme robiť, ak sa k
tomuto sudkina tako stavia ?
A ako sa môžme voči odporcovi brániť ? Žiaľ my si právnika
nemôžeme dovoliť.

Bola by som Vám velmi vďačná za skorú odpoveď.

S pozdravom Harisova.

Ďakujeme.
Naposledy upravil arizona : 31.07.09 at 11:40
Usporiadat
svetlik svetlik

svetlik je offline (nepripojený) svetlik

Flinstone Pozri príspevok
Sudkyna môže stanoviť výživné z preukázaných príjmov, nie z nepodložených domniehok. A posudzuje sa príjem otca, nie majetkové pomery. Viem že dámy nebudú chcieť so mnou súhlasiť, ale sudca rozhoduje na základe objektívny skutočností a nie subjektívnych pocitov.
Pred súdom je pravda to, čo sa dá dokázať.
No celkom uplne pravdu nemas, § 63 ZP, ktory pasuje na tento "case" za splnenia podmienok tam uvedenych zaklada domnienku o vyske prijmu pre pripad, ak sa bude otec chciet vyhnut predlozeniu napr. danoveho priznania (cit. Rodič, ktorý má príjmy z inej než závislej činnosti podliehajúcej dani z príjmu, je povinný preukázať ich súdu, predložiť podklady na zhodnotenie svojich majetkových pomerov a umožniť súdu sprístupnením údajov chránených podľa osobitného predpisu zistenie aj ďalších skutočností potrebných na rozhodnutie. Ak si rodič nesplní túto povinnosť, predpokladá sa, že výška jeho priemerného mesačného príjmu predstavuje dvadsaťnásobok sumy životného minima). A, sudcovia co sa specializuju na tuto agendu , mali po prijati 36/2005 specialne skolenia na to, aby sa "naucili" citat danove priznania, najma pokial ide o vydavky.
S tym majetkom - nehnutelnosti,.... ale suhlasim.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

svetlik Pozri príspevok
No celkom uplne pravdu nemas, § 63 ZP, ktory pasuje na tento "case" za splnenia podmienok tam uvedenych zaklada domnienku o vyske prijmu pre pripad, ak sa bude otec chciet vyhnut predlozeniu napr. danoveho priznania
ale on sa nevyhol predloženiu výšky prijmu... predložil daňové priznanie.
Že zarobil málo? Nepoloží firmu na lopatky len preto aby mohol platiť 300€ výživné.
Tiež si myslím, že ako štát určil minimálne výživné, mal by určiť aj maximum. Lebo keď tu čítam, koľko niektoré ženy vytrieskali výživné, tak mi ostáva len konštatovať, ze nejaký muž, ktorý robí za minimálnu mzdu, ženu má na materskej je oproti tým deťom chudák, lebo jeho rodina má podstatne menej ako to dieťa a musia z toho vyžiť.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Flinstone, súhlasím s tebou - ale ako účtovníčka si dovolím tvrdiť, že v prípade krčmára má daňové priznanie veľmi malú vypovedaciu hodnotu ...
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

veronikasad Pozri príspevok
Flinstone, súhlasím s tebou - ale ako účtovníčka si dovolím tvrdiť, že v prípade krčmára má daňové priznanie veľmi malú vypovedaciu hodnotu ...
s tým súhlasím, ale sudkyňa aj napriek tomu musí vychádzať z toho čo je preukázané. Súd musí veci hodnotiť objektívne na základe vykonateľných dôkazov. ako som spomínal, pred súdom je pravda to, čo sa dá dokázať.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Flinstone Pozri príspevok
s tým súhlasím, ale sudkyňa aj napriek tomu musí vychádzať z toho čo je preukázané. Súd musí veci hodnotiť objektívne na základe vykonateľných dôkazov. ako som spomínal, pred súdom je pravda to, čo sa dá dokázať.
Dokázať sa dá aj majetok otca, ktorý nemohol získať zo základu dane 8000 sk. Alebo sa mýlim ?
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

ale ak ich kúpil na prevádzkovanie živnosti, dal ich do nákladov a odpísali sa zo základu dane. V tom prípade posudzovať tieto výdavky ako zarobené peniaze by mohlo znamenať, že by bol nútený skončiť s podnikaním, lebo by nezarobil toľko, čo by mal platiť výživné. Ak má firmu niektoré náklady sú nevyhnutné... ak chce otvoriť ďalšiu prevádzku, kúpa nehnuteľnosti je tiež nevyhnutnosť. Ak nebude prevádzka, nebude obrat. Ak nebude obrat, nebude zisk. Ak nebude zisk nebude príjem ani tých 8tis mesačne. Ak nebude príjem, ukončí podnikanie a pôjde na úrad práce... a požiada súd o zníženie výšky výživného.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

v tom byte určite podniká, v rodinnom dome detto a na pozemkoch pestuje chmel a jačmeň na výrobu piva. Určité percento chlapov skrátka urobí čokoľvek aby preukázalo akí sú chudáci a nemajú z čoho, ale z druhej strany si tiež myslím, že výživné vo výške 8000,- je tiež riadne prestrelené - v dnešnej dobe je minimálna mzda len o niečo málo vyššia. Vždy je to len a len na sudcovi. Rodičovský príspevok vo výške 4500,- je isto tiež v poriadku. To sú riadne paradoxy v našom sociálnom systéme.
Naposledy upravil willma : 01.08.09 at 10:58
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

willma Pozri príspevok
v tom byte určite podniká, v rodinnom dome detto a na pozemkoch pestuje chmel a jačmeň na výrobu piva. Určité percento chlapov skrátka urobí čokoľvek aby preukázalo akí sú chudáci a nemajú z čoho, ale z druhej strany si tiež myslím, že výživné vo výške 8000,- je tiež riadne prestrelené - v dnešnej dobe je minimálna mzda len o niečo málo vyššia. Vždy je to len a len na sudcovi. Rodičovský príspevok vo výške 4500,- je isto tiež v poriadku. To sú riadne paradoxy v našom sociálnom systéme.
willma, to asi nie je prípad z tejto témy

Re: Súdny spor o výzivne na plnolete dieta
doteraz mi platil 53 eur

8000SK je deklarovaný mesačný príjem otca - majitela pohostinstva
Naposledy upravil veronikasad : 01.08.09 at 11:09
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

je možné že som splietla dve témy do kopy, ale len kvôli tomu, aby bolo porovnanie a nevyvolala som dojem, že som zaujatá proti všetkým chlapom, lebo aj ženy vedia byť potvory ale o tom som tiež už párkrát písala.
0 0
harisova66 harisova66

harisova66 je offline (nepripojený) harisova66

CHUDACI PODNIKATELIA S POHOSTINSTVOM !!!!!!!!!!!!!!!!!
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

na súde sa musia tvrdenia opierať o dôkazy. Argumentácia typu, citujem: "Odporca má vysokú životnú úroveň, pohostinstvo mu prosperuje a má
aj nadštandartné stomatologické výkony
adť." bude vyzerať skôr smiešne. Netvrdím, že má pravdu, ale vysoké výživné väčšinou platia tí, ktorí si nemohli dovoliť dobrého právnika. Taká je realita.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

ja by som sa nesmiala, ono je možný aj tento scenár, vyhnúť sa oficiálne práci je jednoduché. U mňa osobne je to asi podobné - "drahý" bývalý je ofic nezamestnaný, a neplatí a neplatí- už ho má v práci polícia aj exekútor - stejne mám obavu, že sa dlžoba bude len a len navyšovať.
0 0
harisova66 harisova66

harisova66 je offline (nepripojený) harisova66

Dobrý den !
chcela by som sa informovať,na prve pojednavanie neprišiel ospravedlnil sa,kolko krat môže sa ospravedlniť a ako pokračuje ked nepride na pojednavania-kedy sa to dava na krajský sud?
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

nabudúce sa môže stať, že príde, ale jeho právny zástupca sa ospravedlní, potom môže byť chorý... Fantázii sa medze nekladú. Nespomínam si, že by sa niekde uvádzalo, koľkokrát sa môže ospravedlniť. Krajský súd je v tomto prídade druhostupňový, čiže bude rozhodovať ak niektorá strana podá odvolanie, k čomu určite príde.
0 0
lenjar lenjar

lenjar je offline (nepripojený) lenjar

mam zrušene vyživné ku 01.07.2009,posledne som zaplatil 15.06.09,mam zaplatit aj k 15 augustu,či sa to plati spätne alebo ako,sa to vlastne platí,a vaša odpoved je právne podložená?dakujem
0 0
lenjar lenjar

lenjar je offline (nepripojený) lenjar

lenjar Pozri príspevok
mam zrušene vyživné ku 01.07.2009,posledne som zaplatil 15.06.09,mam zaplatit aj k 15 augustu,či sa to plati spätne alebo ako,
a kedy a kde najdem vašu odpoved,možte mi ju poslať aj mailom,viete,už viackrát som sa sem nevedela vrátiť,aj ked je to smutné!vaše rady sú dosť potrebné,ale ked neviem nájsť odpoved na svoju otázku??? ZTP-už mám...xi xi
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
lenjar Pozri príspevok
a kedy a kde najdem vašu odpoved,možte mi ju poslať aj mailom,viete,už viackrát som sa sem nevedela vrátiť,aj ked je to smutné!vaše rady sú dosť potrebné,ale ked neviem nájsť odpoved na svoju otázku??? ZTP-už mám...xi xi
Moje nastavenia > upraviť možnosti > zaklikni údaje podľa obrázka, roluj a klik *uložiť zmeny*
Naposledy upravil alla66 : 06.12.09 at 19:23
0 0
harisova66 harisova66

harisova66 je offline (nepripojený) harisova66

ale ked budu vypočute obe strany sud môže rozhodnuť čiže uzavrieť aj bez jeho prýtomnosťi?
0 0
harisova66 harisova66

harisova66 je offline (nepripojený) harisova66

Flinstone Pozri príspevok
nabudúce sa môže stať, že príde, ale jeho právny zástupca sa ospravedlní, potom môže byť chorý... Fantázii sa medze nekladú. Nespomínam si, že by sa niekde uvádzalo, koľkokrát sa môže ospravedlniť. Krajský súd je v tomto prídade druhostupňový, čiže bude rozhodovať ak niektorá strana podá odvolanie, k čomu určite príde.
može to trvať roky?
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

harisova66 Pozri príspevok
može to trvať roky?
čiste teoreticky môže. Akurát, že súd rozhoduje o prípadnom zvýšení od podania návrhu, čiže sa mu môže stať, že keď bude rozsudok konečne právoplatný, uloží mu povinnosť platiť riadne výživné a splácať vzniknutú dlžnú sumu popri riadnom výživnom vo výške napr. 30€. Ak by túto povinnosť uloženú súdom porušil, vznikne povinnosť zaplatiť celú dlžnú sumu jednorazovo, resp. by bol dôvod na exekúciu.
Poznám prípad, keď pri rozhodovaní o zmene výšky výživného trvalo 15 mesiacov, kým bol na svete právoplatný rozsudok, a to nikto nerobil obštrukcie...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať