Zavrieť

Porady

dobropis

dostala som 30.06.05 faktúru od dodávatela za nákup materiálu. Teraz 30.07.05 mi poslal čiastočný dobropis. Kto mi z Vás poradí, ako to u mňa zaúčtovať?
Zatiaľ ďakujem.
Usporiadat
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

AVO
Pozor Libi.
Ja neuvádzam storno faktúry, ale opravu základu dane podľa § 25 a to je dobropis a to z dôvodu zrušenia dodávky. A ten sprievodný list by mohol mať text:

V prílohe Vám zasielame dobropis, k plneniu zo dńa xy, nakoľko došlo z Vašej strany k zrušeniu dodávky v plnom rozsahu.

Uvedené dávame na vedomie a pá, pá
O.K. pochopila som rozdiel. ďak.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Otázka:

Dodávateľ mi dodal fa za nákup čistiacich prostriedkov. Teraz mi prišiel dobropis nie na celú čiastku. Neviem ako to zaučtujem a potom to spárujem, aby mi vyšla správna suma, ktorú budem davať uhradiť.
1 fd som zaúčtovala takto: 50102/32100 a 34370/32100
dobropis : neviem či je dobre: ako 1 fd 50102/32100 /len s minusovou sumou/.
A teraz mám problém to spárovať.


Odpoveď:
Postačuje jednostranný zápočet podľa § 580 a 581 Občianskeho zákonníka. V JÚ zaznamenať v knihe DF v PÚ 321100/321100 - spravidla cez spojovací účet.
Účtovanie je v poriadku (iba v prípade dobropisu zrejme účtuješ aj o -343).
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ahojte.

Poradíte mi prosím Vás. Dodávame služby do iného ČŠ. V auguste sme vystavili FA na sumu napríklad 1,000 €. Teraz konateľ zistil, že suma nie je správna a mala byť na sumu 800 €. Potrebujem preto dobropisovať sumu 200 €. Táto faktúra nám nevstupuje do DP DPH ale do súhrnného výkazu. Faktúra nebola doposiaľ uhradená.

Je možné vystaviť dobropis na sumu -200€ s dátumom dodania novembrovým, alebo musím dodržať dátum dodania a daňovej povinnosti augustový a podať dodatočný SV?

Ďakujem.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

posúvam...
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

podľa môjho názoru ak išlo o chybnú fakturáciu (iba zlá suma )tak by mal byť augustový dátum, ak by napr. vracali tovar alebo boli s niečím nespokojní, tak by som to riešila s novembrovým,
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

tweedle Pozri príspevok
podľa môjho názoru ak išlo o chybnú fakturáciu (iba zlá suma )tak by mal byť augustový dátum, ak by napr. vracali tovar alebo boli s niečím nespokojní, tak by som to riešila s novembrovým,
Takže spravím dobropis na sumu -200 €.
Dátum vyhotovenia: 14/11/2011
Dátum daň.povinnosti: 31/08/2011
Dátum splatnosti: 31/08/2011?

V tomto prípade pre nás to znamená dodatočný SV a pre prijímateľa služby dodatočné DP DPH (keďže vykonával samozdanenie)?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

posúvam....
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

v tvojom prípade určite musíte podať dodatočný SV kedže ide o vyšlú faktúru,,ale čo sa týka prijímateľa? nemôže si to uplatniť aj teraz kedže ide z jeho strany došlú faktúru? (ale priznám sa, že v problematike služieb sa veľmi nevyznám)
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

tweedle Pozri príspevok
v tvojom prípade určite musíte podať dodatočný SV kedže ide o vyšlú faktúru,,ale čo sa týka prijímateľa? nemôže si to uplatniť aj teraz kedže ide z jeho strany došlú faktúru? (ale priznám sa, že v problematike služieb sa veľmi nevyznám)
No... uplatniť odpočet by si mohol, ale keďže robí samozdanenie, tak má aj daňovú povinnosť, a keď tam bude dátum daň.povinnosti augustový, tak neviem či to môže dať do novembra...*

Keby sa našiel ešte niekto kto poradí, tak uvítam....
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

ja by som podala v oboch prípadoch dodatočné SV a DP, nič sa tým nepokazí,,,
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

zk24 Pozri príspevok
Ahojte.

Poradíte mi prosím Vás. Dodávame služby do iného ČŠ. V auguste sme vystavili FA na sumu napríklad 1,000 €. Teraz konateľ zistil, že suma nie je správna a mala byť na sumu 800 €. Potrebujem preto dobropisovať sumu 200 €. Táto faktúra nám nevstupuje do DP DPH ale do súhrnného výkazu. Faktúra nebola doposiaľ uhradená.

Je možné vystaviť dobropis na sumu -200€ s dátumom dodania novembrovým, alebo musím dodržať dátum dodania a daňovej povinnosti augustový a podať dodatočný SV?

Ďakujem.
Prosím Vás, vysvetlite mi zvýraznenú vetu? Ak som plátcom DPH, tak prečo tá faktúra nevstupuje do DP k DPH? Nerozumiem tomu. A ak by bolo možné, tak aj nejaký §, ktorého sa to týka. Ďakujem moc.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať