Zavrieť

Porady

tehotná v skúšobnej dobe

Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Ahojte, kamarátka je v skúšobnej dobe (zmluvu ma na dobu neurčitú) a otehotnela. Ešte to zamestnávateľovi neoznámila. Má zamestnávateľ právo ju prepustiť???
Nie som mzdárka, takže ohľadom vecí v tejto oblasti potrebujem poradiť.
Ďakujem veľmi :-)
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Jara
Veď tehotenstvo choroba neni. Iné je, ale že je to neseriózne takto nastúpiť do zamestnania...
S tým čo necitujem súhlasím , ale ako si zamestnávateľ poradí práveže s tou neserióznosťou pri nástupe do zamestnania ?
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Nijako. Zákon ho nechráni nijako... Aj to je chyba v zákone... Každá minca má dve strany.
Len jedno neviem pochopiť ako môže ďalej pokračovať takýto vzťah, keď je to podvod a ako môže ešte brať taký zamestnanec peniaze a mať kľudný spánok...

My to neporiešime...
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

No, ona to ako podvod nemyslí, proste chce vedieť na čom je ... a ja som jej povedala to isté ako ostatné ženy tu. Nech to radšej nechá, lebo ešte náhodou bude mať choré dieťa, nič jej nestojí za to (ani peniaze, ani materská, ani robota) aby sa jej narodilo nebodaj choručké. Je to mladá kočka, ktorá doteraz ani poriadne nerobila, takže to nebude mať ľahké..

ale ešte raz ďakujem všetkym za príspevky..
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Vera
No, ona to ako podvod nemyslí, proste chce vedieť na čom je ... a ja som jej povedala to isté ako ostatné ženy tu. Nech to radšej nechá, lebo ešte náhodou bude mať choré dieťa, nič jej nestojí za to (ani peniaze, ani materská, ani robota) aby sa jej narodilo nebodaj choručké. Je to mladá kočka, ktorá doteraz ani poriadne nerobila, takže to nebude mať ľahké..

ale ešte raz ďakujem všetkym za príspevky..
Vera odhliadnúc od toho , že je to Tvoja známa , neželám jej zle , len práve pri tejto téme som sa pozastavila vlastne nad tým , že ako to je snami ženami pri nástupe do zamestnania a čo z toho vyplýva pre zamestnávateľa .

Takže já jej držím palce aby v poriadku porodila , a aby to bolo hlavne zdravučké . To, že to bude mať ťažké , nie je sama .
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Ja viem, že to nemyslíte zle, ja som jej povedala to isté, čo tu prispievali ostatní...takže mám s vami plný súhlas, len som si nebola istá, čo ju čaká.

Ja ked som nastupovala do práce, teda pri vstupnom pohovore so šéfom som si tiež vypočula otázky typu, či sa chcem vydávať, mať deti a tak...povedala som že nie, ale kedy sa mu môžem zaručiť, že to nezmením?? Otehotnieť môžem hocikedy...stať sa môže hocičo
0 0
eav77 eav77

eav77 je offline (nepripojený) eav77

Zita4
No, ja by som sa tehotná v zafajčenom prostredí určite nezdržiavala, nie ešte aby som tam pracovala.
Ja som to tiež tak myslela. Cele tehotenstvo by som bola doma a hladkala si bruško. Ved po materskej bude makat az do dochodku...
A sef by to mal vediet hned po tatovi, aby mal cas niekoho si najst.Predsa neurobi taku sprostost, ze jej da okamzitu vypoved, ved kto by mu tam pracoval? ale mohol by zdvihnut aspon na chvilu plat - aby bola vyssia materska

moj nazor
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

A keď pracuje s potravinami tak náhodou nepotrebuje zdravotný preukaz ktorého súčasťou je zdravotná prehliadka?
0 0
Marvinka Marvinka

Marvinka je offline (nepripojený) Marvinka

Som v skusobnej dobe a mam zmluvu na dobu určitú,Zamestnávatel bol písomne oboznámený o mojom stave.skusobna doba mi končí o 14 dní.Mám ist za lekarom a pýtat si od neho marodku?alebo mam čakat,či ma dovtedy neprepustia?






Marvinka
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Marvinka Pozri príspevok
Som v skusobnej dobe a mam zmluvu na dobu určitú,Zamestnávatel bol písomne oboznámený o mojom stave.Do skusobnej doby mi trvá 14 dní.Mám ist za lekarom a pýtat si od neho marodku?
A prečo marodku? ak nemáš zdravotný problém, tak nevidím dôvod. Prečo ju chceš? PP môže predsa v skúšobnej dobe skončiť aj počas tzv. maródky.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať